LWAff/f Rabobank Rabobank Business Weekly Weeknieuws Rentewijziging Leningen en Kredieten ONDERNEMERSKRING ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Zevenhuizen-Mo Zevenhuizen-Moerkapelle Aandelenresearch Strategie Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 7358 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle lc jaargang nummer 34 Hart van Holland/3 november 1999 pagina 2 Museum Jaarkaart Verouderde Zwitserse biljetten uit roulatie Prijswinnaars Kikker Spaarfeest Verwacht rendement* Financieringsprefs verhoogd tot 7,125% Zevenhuizen-Moerkopelle Zevenhuizen-Moerkopelle Marktontwikkelingen, met name de stijging van de rente op de geldmarkt en de kapitaalmarkt,geven aanleiding tot bijstelling van de spilrente voor de kre dieten in rekening courant met 0,25% met ingang van 22 oktober 1999. De variabele rente op leningen voor zowel bedrijven als particulieren wordt met 0,2 verhoogd Eindelijk was het dan zover, maandag 25 oktober is de groepsreis naar Zuid- Afrika vertrokken. De groep (in totaal 36 personen) werd met de bus opge haald bij de diverse Rabobanken voor de transfer naar Schiphol. Voor het inchecken naar Durban met een over stap in Johannesburg per KLM, alle maal nog even op de foto. De reis gaat vanaf Durban naar het zuiden tot aan Kaapstad via de beroemde "bloemenroute" en wijnge bieden. Vanuit Kaapstad per trein naar Pretoria en van daaruit naar het Kru- gerpark. De groep komt woensdag 10 november weer op Schiphol aan."Laat u vertroetel deur die warm, opregte gasvrijheid van Suid-Afrika!" Rabobank Corr D.A. Vrijd Lelie gelej De a 6 no Kerk omsl laats aan i Modelportefeuille aandelen i_ Nederland i i..v ,rf uuciportefeuille Week 43 portefeuille performance deze week uit.'98 numico 4.9 -3.1 unilever 3.8 -14.3 kon. olie 3.3 32.7 akzo 3.1 1.1 boskalis 3.0 13.5 philips 3.0 62.6 ahold 2.5 -6.6 ing 1.9 2.2 kpn 1.2 11.3 fortis nl 0.7 -14.5 dra ka 0.6 47.8 heineken 0.4 -8.4 aegon 0.4 -22.4 randstad -0.4 4.7 abn amro -0.6 19.6 nutreco -1.2 -1.7 macintosh -1.6 14.1 wolters kluwer -2.0 -33.9 getronics -3.9 11.8 vendexkbb -3.9 42.7 modelportefeuille aex-index 1.4 1.5 onderliggende ontwikkeling bij Akzo is namelijk onverminderd positief. C/TAC kondigde aan dit jaar geen winst te zullen maken. Dit nieuws kwam niet als een verrassing, aangezien andere spelers in de ERP- markt, zoals SAP en Baan, eer der al slechte cijfers bekend maakten. De resultaten tonen eens te meer aan dat de ERP- softwaremarkt geen enkel teken van herstel laat zien. Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 0.1% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 1.4%. De AEX-index steeg met 1.5%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een underperformance van 0.1% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille - 0.2%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 2.6%. Cijfers over het consumentenver trouwen en de orders van duur zame goederen hebben de rente angst in de Verenigde Staten enigszins doen afnemen. Het consumentenvertrouwen is har der gedaald dan verwacht werd en ook de daling van de orders viel tegen.Toch bevindt het con sumentenvertrouwen zich nog altijd op een hoog niveau en wijzen veel andere cijfers uit de industrie nog altijd op een hoge groei. In Europa is de rentevrees deze week toegenomen, omdat de geldhoeveelheid (M3) in sep tember sneller groeide dan ver wacht (+6.1%) en zich inmiddels ver boven de referentiewaarde van de ECB (4.5%) bevindt. Uit Japan kwam het positieve bericht dat de industriële produc tie sneller herstelt dan verwacht. De yen is fors opgelopen deze week omdat de overheid opnieuw een stimuleringspakket heeft aangekondigd en daarnaast de centrale bank besloot om geen actie te ondernemen. Akzo Nobel maakte deze week licht tegenvallende cijfers bekend. Maar omdat deze vooral het gevolg waren van tegenvallende cijfers bij vezeldivisie Acordis, die wordt afgestoten, steeg het aandeel. De Wijzigingen in de portefeuille Geen wijzigingen Deze week zijn er geen wijzigingen doorgevoerd in de samenstelling van de modelportefeuille. De Rabobank en de Stichting Muse umjaarkaart zullen een intensieve] campagne gaan voeren om museumbezoek te bevorderen. Zoj zal er binnen het nieuwe contracts tussen beiden partijen meer aan-| dacht uitgaan naar massamediale] communicatie en zal de zowel voor houders van een Euro-I pas als voor houders met een Rabo-I bank Jongerenrekening gaan gel-f den. Dit betekent dat u op uwj museumbezoek vanaf 1 januariJ 2000 een korting krijgt van de basistoegangsprijs. Zeven biljetten worden per 1 mal 2000 niet meer als wettig betaalmid-l del geaccepteerd. Heeft u nog biljet-1 ten over van uw vakantie en bewaart! u deze voor uw volgende vakantie! houdt u hier dan rekening mee.OpI Internet (http://www.snb.ch) kunt oI zien welke biljetten uit roulatie gaar T U kunt het natuurlijk ook navragen! bij de Rabobank. Tot 25 maart 20001 kunt u de biljetten nog bij ons inle-l veren. Kleurplaten Ie prijs Beau Suurland,Zevenhuizen 2e prijs Milli Lalihatu, Moerkapelle 3e prijs Malou van der Velden, Moerkapelle Verhuisavontuur Familie Plons Ie prijs Lineke Huisman, Moerkapelle 2e prijs Loes, Vlietkade 31, Zevenhuizen 3e prijs Inge v.d. Meer, Zevenhuizen IAIIe andere kinderen hebben ook her erg hun best gedaan. Voor de jury»®! het dan ook erg moeilijk kiezen. www.huiswerkweb.nl Voor het basisonderwijs hulp bij M rekenen, taal en lezen. Deze site opgezet door een directeur van eer-j basisschool. www.seniorenweb.nl De site voor 50 plussers. Voor ouderen die bij willen blijven nc ontwikkelingen van computers e Internet. Ga gewoon eens even KJ ken op deze site. www.politie.nl Veel informatie over de P°D'e te vinden. Over preventie, v vrijwilligers en nog veel meer0 onze beveiliging is op deze site ontdekken. E-mail adres Rabobank Zevenhuiz J Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. Even checken: Loopt uw hypotheek langer dan 5 jaar? Is er binnen uw privé- of werksituatie sinds het afsluiten van uw hypotheek iets veranderd? Wilt u een hypotheek met meer flexibiliteit dan vroeger? Bent u nieuwsgierig naar andere hypotheekvormen? Loopt uw rentevaste periode binnenkort af? 2 of meer keer'ja'? Dan is het tijd voor een gesprek met een van onze adviseurs. Bel voor een afspraak met Denise van der Poort of Conny Edam: 0180-63.73.53. Zo heeft u extra veel plezier van uw huis Sinds vorige week kunt u inschrijver! op Financieringsprefs van de Rab. bank. De rendementsverwachtingi voor deze Rabobank Capital Funding Trust is onlangs naar boven bijge steld tot maximaal 7,125%. He definitieve rendement wordt 'eert week voor sluiting van de inschrijl ving vastgesteld. Wacht u echter r r te lang met inschrijven aangezien een vervroegde sluiting tot de moge lijkheden behoort. Bel: 0 1 80-637358.1 Op donderdag 28 oktober jongstleden heeft de Ondernemerskring Zevenhui zen-Moerkapelle een ledenbijeenkomst gehouden in de Conference Room van uw Rabobank. Deze bijeenkomst stond bijna volledig in het teken van een bedrijfspresentatie van "HOLLANDSCHAP" Adviesbureau voor Stad- en Land schapinrichting door Pieter van Loon. Het bedrijf is gevestigd in Moerkapelle. Hij hield een inleiding over zijn ervaringen, opgedaan bij de (her)inrichting van de winkelcentra in 's Gravenzande en Rockanje. Een onderwerp dat momenteel, zowel in Moerkapelle als in Zevenhuizen zeer actueel is. De opkomst was groot! Geen financieel en technisch risico. U kunt budgetteren en heeft dus duidelijk overzicht in de kosten. De 24-uurs alarmservice verzekert u altijd van snelle en professionele hulp, in Nederland en door geheel Europa. Dezelfde prijs voor meer/minder verreden kilometers. Met een opschortingsclausule van vier maanden heeft u de mogelijk heid de auto tijdelijk stil te zetten, bijvoorbeeld in een rustige periode. Doordat De Lage Landen de schade- afhandeling en het aan- en afmel den van de verzekering regelt, scheelt dit u extra rompslomp en kunt u zich concentreren op uw ker- naktiviteiten. Brandstofkostenbeheer betekent: geen tijdrovende activiteiten en administratie (declaratie, benzine bonnetjes) meer. Wilt u meer weten? Neemt u dan gerust contact op met één van onze relatiebeheerders (tel. 63 73 33). Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Deze weken kunt u op radio en televi sie de nodige commercials over de Rabo Autolease horen of zien. De Rabo Autolease is een sterk produkt wat de Rabobank Zevenhuizen-Moer kapelle u kunt bieden via De Lage Lan den Translease. Het biedt u vele voor delen. Neem nu het uitgebreide basis pakket met daarnaast een drietal plus opties. Zo zit in het basispakket een kosteloze 24-uurs alarmservice en wordt eventuele schade volledig afge handeld. De drie plus opties bestaan uit brandstofbeheer (tankcards bij voorbeeld), vervangend vervoer en een pakket aan verzekeringen. Een aantal voordelen voor u als ondernemer van deze full service operationele lease zijn: Rabo Autolease betekent een off balance financiering, wat financiële ruimte schept om te investeren in uw kernaktiviteiten. Het restwaarde-risico valt weg, dus voor u geen nare verrassingen ach teraf.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2