Gemeente draagt sportzaal Staringlaan over aan TOOS r<-. Spannende avond Team 4 Invictus 1 verstevigt koppositie Data General wint met 3-1 op centre-court Start wedstrijd jes F-jes HCW 23e Rabo- Flora-Cross Cadenz.nl pakt winst in Barneveld r o •M pagina 8 Hart van Holland/3 november 1999 mmmm Eerste voorbereiding in 1995 Jazzdansers en turners Badminton Vereniging Zevenhuizen Badminton Volleybal Hockey Volleybal jan de Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vorige week dinsdag vond de officiële overdracht plaats van de sportzaal aan de Staringlaan van de gemeente Waddinxveen aan Jazzdans- en turnvereniging T.O.O.S. In het gemeente huis ondertekende burgemeester Jonk man namens de gemeente de officiële stukken. Voor T.O.O.S. namen Marco Klei weg en Maarten van Buuren de honneurs waar. Kleiweg en van Buuren zijn beiden lid van de Stichting eXacto. Deze stichting is voortgekomen uit werkgroepen van T.O.O.S., die in grote mate verantwoorde lijk zijn voor het in eigen beheer krijgen van de sportzaal. De stichting is in de toe komst verantwoordelijk voor het beheer van de 'eigen accommodatie' en draagt zorg voor de verbouwing van de sport zaal tot turnhal. Deze verbouwing zal in 2002 zijn beslag gaan krijgen. Aan de ondertekening ging een periode van vier jaar onderhandelen vooraf. In 1995 maakte de gemeente Waddinxveen bekend, dat zij de sportzaal aan de Starin glaan af wilde stoten. Voor multisportvere- ninging T.O.O.S., die deze sportzaal voor een respectabel aantal sporturen inhuurde was dit een reden om serieus te kijken naar de mogelijkheid de sportzaal over te nemen. Daarbij kwam dat de gemeente in het voorjaar van 1996 ook van plan was de gymzaal in het Coenecoopcollege te slui ten. T.O.O.S. had op dat moment ongeveer driehonderdvijftig leden die in deze gym zaal hun sport beoefenden en moest hals overkop uitzien naar een andere accommo datie. Na verschillende gesprekken met achtereenvolgens de wethouders van Soest, Wientjes en van Holsteijn kwam in maart van dit jaar eindelijk het verlossende woord: de gemeenteraad stemt unaniem voor overdracht van de sportzaal aan de stichting eXacto. De meeste leden van T.O.O.S. zullen weinig gemerkt hebben van alle inspanningen die het bestuur en de leden van de diverse werkgroepen ver richt hebben. Zij werdén via T.O.O.S. varia - het clubblad van de vereniging - door het bestuur op de hoogte gehouden van alle accom modatieperikelen, maar hielden zich toch vooral bezig met 'hun dans- en turnsport'. Dat is maar goed ook, want T.O.O.S. heeft zich hoge doelen gesteld. Niet alleen moet binnen twee jaar de huidige sportzaal omgebouwd worden tot volledige turnhal, wat naast een aan zienlijke financiële investering ook veel 'eigen mankracht' zal gaan ver gen. Ook de sportieve prestaties zul len in de komende periode verbeterd moeten worden. Met name de tur ners zullen hard moeten werken om op hetzelfde hoge niveau van vroe ger te komen. Een derde doel betreft de ledengroei: T.O.O.S. wil in de toe komst groeien van duizend naar twaalfhonderd leden. De nieuwe turnhal zal zeker haar steentje bij dragen aan deze ambitieuze plan nen. In de hal zal genoeg plaats zijn voor nieuwe turntoestellen én een maal opgezette toestellen hoeven niet steeds opgeruimd te worden. Burgemeester Jonkman sprak na de ondertekening nog enkele lovende woorden aan het adres van T.O.O.S. "T.O.O.S. heeft een fan tastisch jeugdbeleid. Als grootste vereniging van Waddinxveen dra- gt ze daarmee haar steentje bij aan de weg naar volwassenheid van vele jonge mensen binnen onze gemeente." aldus Jonkman. Zevenhuizen - Vrijdagavond speelde team 4 thuis tegen Vederlicht 6 uit Bodegraven. Rein Verwey startte als eerste heer in de enkel. Rein speelde goed langs de lijnen en kort over het net. De winst ging vol overtuiging naar Zevenhuizen (15-3, 15-4). Ronald Luijtjes kwam als tweede aan slag. In de eerste set had Ronald nog moeite met de harde slag van de heer uit Bodegraven. Toch wist hij deze set te winnen (15-11). In de tweede set kwam Ronald beter in zijn spel en maakte de partij uit (15- 3). Bij de dames speelde Wil d'Anco- na als eerste. Wil ging in de eerste set goed van start. Zij bepaalde dui delijk het spel en won. In de tweede set raakte zij echter uit haar spel, zodat er een derde set gespeeld moest worden. Ook hier wist zij niet meer goed in het ritme te komen. De dame van Bodegraven won (11-6, 2- 11, 3-11). Marjo Koenekoop viel in voor team 3. Zij speelde goed spel, maar wist geen grip te krijgen op de dame van Vederlicht (3-11, 3-11). Inmiddels was de tussenstand na de enkels 2-2 en kon het dus nog alle kanten op. Rein en Wil speelden ver volgens de eerste mix. In de eerste service-beurt kwamen Rein en Wil al op een voorsprong van 14-0! Dit gaf een hoop zelfvertrouwen. De partij eindigde in een duidelijke overwin ning voor Zevenhuizen (15-2, 15-4). Ronald en Marjo hadden het in de eerste set duidelijk moeilijker. Zij bleven echter knokken en pakten toch de winst (15-10). In de tweede set waren zij duidelijk de betere (15- 2). Zevenhuizen stond nu met 4-2 voor met nog twee wedstrijden te gaan. Rein en Ronald speelden er in de eerste set van de herendubbel flink op los. Er werd veel gesmashed, wat resulteerde in een gewonnen eerste set (15-3). De tweede set ging gelijk op, maar werd toch gewonnen (15-10). Wil en Marjo speelden de laatste wedstrijd van de avond. Zij kwamen echter pas in de loop van de tweede set goed op gang. Na een 0-10 achterstand wisten zij terug te knok ken tot 7-11. Dat bleek niet voldoen de voor winst (4-15, 7-15). Na een spannende avond won team 4 haar eerste wedstrijd dit seizoen met 5-3. Team 1 speelde thuis de return wed strijd tegen Shuttle '74 uit Ter Aar met 7-1. Waddinxveen - Vier teams van bad mintonclub Invictus speelden h^t afgelopen weekend thuis. Invictus 1 trof Flying Shuttle 1, de nummer 2 op de ranglijst, achter Invictus. Winst zou een voorsprong garanderen. Eerste heer Joeri Kra- ijestein won de eerste set van zijn enkel met 15-9. Zijn tegenstander sloeg echter terug en won met 7-15 de tweede set. De derde set werd ook door de tegenstander gewonnen. Tweede heer Dennis Steenland en eerste dam Marloes van Heteren wonnen daarna makkelijk hun enkel. Tweede dam Corrine van Zijl had het een stuk zwaarder, toch won ze uiteindelijk in een spannende driesetter (13-12, 10- 13 en 11-7). Invictus had zodoende een voorsprong van 3-1 opgebouwd. Toen daarna beide dubbels werden gewonnen was de winst zeker. Joeri en Marloes wonen daarna eenvoudig hun mix. Dennis en Corrine maakte van hun mix nog een heel spannende driesetter. Invictus 15 kwam dit weekend uit tegen Flair 13. In de enkels was de tegenstander beduidend sterker. Alleen Amy Jansen wist haar enkel te winnen (11-1 en 11-2). In de mixen wist invictus meer tegenstand te bie den. De mix van Stef Oskam en Amy Jansen werd daarbij gewonnen met 15-12, 12-15 en 15-11. Hoewel zowel de heren dubbel van Nico van Grie ken en Stef Oskam (13-15 en 13-15) en de damesdubbel van Amy Jansen en Anouk van der Aa (12-15, 15-11 en 9-15) nog zeer spannend waren, wer den er geen partijen meer gewon nen, waardoor het 2-6 werd voor Flair. Team 11 speelde tegen Ommoord. Er werd gewonnen met 6-2. Invictus 8 speelde tegen Flair 7. Het werd een duidelijke overwinning voor Invictus: 8-0. Zevenhuizen - De eerste wedstrijd van de dames op het centre-court in de grote hal van Swanla gaf de nodige nervositeit. De ruimte is namelijk veel groter, de verlichting en vloer zijn anders en het publiek zit langs het veld. In het begin van de wedstrijd tegen Geevers/VCL uit het verre Landgraaf ver taalde deze spanning in matig spel met veel fouten. De ploeg uit Limburg heeft weinig lengte en sloeg veel aanvallen via het blok of plaatste deze tac tisch op het middenveld. Het duurde lang voor dat de verdediging van Data General zich hierop had ingesteld en dat had bijna fatale gevolgen. In de le set werd een achterstand opgelopen van 1-7. De buitenaanval werd meestal rechtdoor geslagen en smoorde dan op het blok, waarna de goed verdedi gende Limburgers de aanval konden overnemen. Ook de middenaanval was nauwelijks effectief door een te trage reactie op de setups. Toch knokte de selectie van coach Jan Visser zich punt voor punt terug tot 13-13 waarna goede services van Fanny Lafeber en een blokpunt van Aafke Verbrugge de setwinst alsnog met 15-13 binnenbrachten. Een zelfde beeld wikkelde zich af in de 2e set, te weinig servicedruk en een falende middenaanval, ook de omloop, die regelmatig werd afgëblokt. Geevers nam ook nu een grote voor sprong en stond die niet meer af. Bij 11-13 was er nog kans, maar drie fouten op rij in aanval en blok bezorgden de Limburgers met 12-15 de setwinst. Inmiddels had Visser spelverdeelster Barbara Knap en de van een lange blessure herstelde Olga van Zaanen ingebracht. Vooral in de blokkering had dit resultaat, maar de belangrijkste verandering betrof toch wel de veel gro tere druk die Data General in de service wist te leggen. Vooral Fanny Lafe ber, Barbara Knap en Angelique van der Meer wisten de passers van Ge vers onder druk te zetten, waardoor hun set-ups verder van het net kwamen en hun aanval daardoor beter was te blokkeren. In de verdediging had Jan- neke den Butter weer alles onder controle. Data General nam gemakkelijk voorsprong en wist de 3e en 4e set met 15-6 en 15-4 naar zich toe te trekken. Hierdoor werd met 3-1 de volle de 3 punten wedstrijdwinst geboekt en blijft de ploeg uit Zevenhuizen meedingen voor de bovenste plaats. Komende zaterdag wacht in Soest een zware uitwedstrijd tegen medekoploper SoVo- Co. Waddinxveen - Zaterdag 30 oktobeJ startte de jongste jeugd (F-jes) vaif Hockeyclub Waddinxveen met dl wedstrijdjes tegen andere hockey! clubs. De 7-jarigen zijn opgedeeld in drie teams: meisjes Fl, meisjes F2 erf mixF. Deze teams (minimaal 6 spel Iers) zijn in september begonned met trainen. Nadat ze wegwijs zijij gemaakt met stick'en bal, mochten ook zij nu wedstrijdjes spelen tegen andere clubs. MF1 speelde uit teged Zoetermeer, MF2 speelde thuis tegerj Tempo '34 en MixF speelde thuiJ, tegen H.D.S. Om 09.30 uur, een halj uur voordat de activiteiten begon nen, stonden de jongens en meisjes] al trappelend van ongeduld in hun nieuwe tenue klaar om het kunst-I grasveld op te gaan. Van sommigef gezichtjes was de spanning af td lezen. Alvorens te beginnen was er| een gezamenlijke warming-up in de vorm van een tik-spelletje. Hiernal konden de wedstrijdjes beginnen! een partijtje van 3 tegen 3 en oefe ningen en spelletjes met stick en bal van 3 tegen 3. Na 20 minuten werd| dit omgewisseld zodat iedereen overal aan mee kon doen. De uitslag is niet belangrijk, de sportiviteit enl het plezier wel. Hoewel natuurlijk! wel alle spelers probeerden eenl doelpunt te maken. Na de limonade! met iets lekkers ter afsluiting konden! alle F-jes moe maar voldaan naar| huis. Boskoop - Komende weken zal hetl crossseizoen in het hele land vanl start gaan. Traditie getrouw zal op! de eerste zaterdag in novemberl begonnen worden met de openings-l klassieker van het crossseizoen, del Rabo-Flora-Cross. Deze wordt geor-f ganiseerd door AV'47 en gehouden! rond de atletiekbaan aan de Hoog-I eveenseweg. Ook dit jaar zal een! gevarieerd programma worden geor-1 ganiseerd zodat alle lopers, in allej leeftijdsklasse, aan de cross mee| kunnen doen. Vanaf tien uur kan een ieder rond del atletiekbaan, genieten van topatle-l tiek. Met als hoogtepunt en afsluiting! de wedstrijd voor heren om 14.451 uur. Veel regio-atleten en veel vetera l nen zullen strijden om de overwin ning en om het Boskoops Boompje Er wordt een prestatieloop van 1 meter tot 9 kilometer georganiseer:'I zodat ook de prestatie-lopers *1 mogelijkheid hebben om dee/1| nemen. Aanvang prestatieloop 1" uur. Voor inlichtingen en/of inschrijvi gen: T. Brand-Wiezer, telefoon f' 214019. Pap, 40 zijn valt best wel mee, vind je ook niet? Stephan, Niels en Lars Vermist gekastr. zwart-witte kater erg lief omg. Zuideinde; beloning! 01 80-631679 6-11 Hoera oma Tinie is nu Sara. Van harte! Melissa en Dennis Ingrid Stam gefeliciteerd met je a-diploma j papa, mama, marieke, patrick en jessr" 1 nov. werd Daniël 4 jaar! h.g. papa, ma™ en albert; veel plezier op de basisschool^ 30-10 was het feest; onze kanjer Lorenzo werd 3 jaar! h.g. en liefs van papa en mama Zevenhuizen - Cadenz.Nesselande speelde zaterdag in Barneveld tegen debutant Appeal/SSS. Deze ploeg wist afgelopen zaterdag verrassend te winnen van Suoercup winnaar Remote IT. Cadenz was goed voorbe reid op deze ontmoeting en pakt een 3-0 overwinning via de setstanden 23-25, 24-26 en 21-25. Trainer/coach Gert Timmer zette in deze wedstrijd aanvoerder Ferry van Hal in als vrije verdediger en startte verder in de basis met Rick Wiggers, Kristiaan van der Wel, Twan van Kuijk, Jochem de Gruijter, Joost Looman, Joost van der Hoek. In de eerste set werd er aan Zeven- huizense kant wisselend gespeeld. Hierdoor kon Appeal/SSS bijblijven en telkens een achterstand wegwer ken. Bij de stand 23-24 bracht coach Timmer Job Ebbelaar in voor Joost van der Hoek en deze wissel ver diende zich gelijk terug met een blokpunt en de setwinst van 23-25. Ook in de tweede hielden de ploe gen elkaar goed in evenwicht. Hier wist zelfs SSS door va banque te ser veren en aan te vallen punten te sco ren en zelfs op een 20-17 voorsprong te komen. Rick Wiggers wist op deze stand met zijn service de Nesselan- ders weer op het goede spoor te zet ten en zorgde dat SSS niet kon sco ren tot 21-23. De verkregen voorsprong werd niet meer uit han den gegeven. Timo Dijkgraaf, erin gekomen voor Kristiaan van der We,l wist het laatste punt 24-26 te scoren. In de derde set wist Nesselande I kens een voorsprong op te bouw die niet echt in gevaar kwam. Op I eind kwam Coen Duiverman M I veld voor Twan van Kuijk aan opslag en wist in zijn serviced het SSS lastig te maken, zodanig zijn medespelers geen moeite met de aanvallen van de Barne ders en zelf konden scoren. Me -1 25 ging deze set in handen Cadenz over en zorgde dat de p uit Zevenhuizen ongeslagen aan blijft staan. Voor aanstaande zaterdag staa'Je wedstrijd tegen het Gron' Unive/Lycurgus op het pr°Sra.g,-J in dorpshuis Swanla, aanvang

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8