Het voormalig jachthuis, monument met een bijzondere geschiedenis Slechte weersomstandigheden tijdens kramendag evenhuizen Echtpaar Boode 60 jaar getrouwd Hengelsport Natuurwandeling Zevenhuizerplas Donateursavond Oud Zevenhuizen/Moerkapelle in teken van oude Succesvol samenwerkingsconcert in Swanla Oud papier inleveren bij de Eendragt Hart van Holland/10 november 1999 pagina 15 Rivierencompetitie Activiteiten Vrouwen van Nu terechtgekomen, aansluiting gezocht en gevonden bij het Zoetermeerse verzet. Het jachthuis aan de Rotte speelde een belangrijke rol bij de organisatie van het verzet. De huidi ge bewoner van The Jolly Duck, de heer Huldy, heeft de gevangenis nog afgebroken en ook nu nog ademt het huis historie uit. Door het pand op de monumentenlijst te plaatsen zal ook dit stuk historie voor de komen de generaties bewaard blijven. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op zater dag 6 november werd de laatste wedstrijd gevist van de rivierencom petitie in de IJssel bij Capelle a/d IJs- sel. De vangst was slecht, vijf deel nemers vingen 8.650 gram vis. Eerste werd A. Metselaar met 3.560 gram, tweede werd Adriaan van Erk met 3.240 gram. Adriaan werd tevens kampioen van deze competi tie. Derde werd D. Bazen met 1.150 gram vis. De Sinterklaaswedstrijd wordt gehouden op zaterdag 4 december om 8.00 uur. Vertrek vanaf parkeerplaats Hotel Vos. Voor verde re informatie: J. Wiersma, telefoon 01§0-632654. Wintershow Rolling '90 Kaarten te koop: Mau- ritsstr. 2 Mkp, 17dec. 19 u 18 dec. 15 u Door Karin Heeren Zevenhuizen - De heer en mevrouw Boode herdachten op donderdag 4 november het feit dat zij elkaar 60 jaar geleden het ja-woord gaven. Bur gemeester Schoots bracht het bruidspaar een bezoek, waarbij hij de feli citaties namens het gemeentebestuur overbracht. Het zestigjarig huwelijk zal nog uitgebreid gevierd worden met een feest voor familie, vrienden en kennissen. Heel hun huwelijksleven zijn de heer en mevrouw Boode avon tuurlijk geweest. Als autohan delaar ontpopte de heer Boode zich ai snel tot een verzamelaar van antie ke motoren en auto's. Ook.nu nog heeft hij een hele collectie: 12 moto ren en een antieke auto uit 1936, een model waarvan hij destijds een van de eerste exemplaren bezat. Mevrouw Boode ging overal mee naar toe, tot voor kort in het zijspan bij haar echtgenoot, nu op een bijrij dersplaats in de auto. De heer en mevrouw Boode wonen ondanks hun inmiddels hoge leeftijd nog altijd zelfstandig. De heer Boode werd in het voorjaar 83 jaar, terwijl mevrouw Boode op 25 november 80 jaar zal worden. Met wat praktische hulpmiddelen in het huis kan mevrouw Boode zich voortbewegen, ondanks het feit dat zij inmiddels slecht ter been is. De heer Boode heeft in zijn bedrijf, wat inmiddels is voortgezet, nog altijd zijn eigen werkplaats waar hij vrijwel dagelijks aan het werk is. Het echtpaar Boode heeft samen zeven kinderen waarvan er vijf nog in leven zijn. Recentelijk is het eerste achterkleinkind geboren, waar zij met recht reuze trots op zijn. Zevenhuizen - Op zaterdag 13 november bestaat de mogelijkheid om met gidsen van Natuur- en Vogelwacht "Rotta" mee te wandelen langs en rond de Zevenhuizerplas. Nog niet alle wintervogels zijn aanwezig, maar er zal zeker het nodige te zien zijn aan watervogels die op de plas vertoeven, eten en sla pen. Het landschap is kaal aan het worden, waardoor ook de vogels in de bomen weer beter zichtbaar worden. De gidsen zullen zoveel mogelijk ver tellen over de vogels, de plas en de uitbreidingsplannen daarvan. Gestart wordt bij restaurant de "Strandgaper" om 14.00 uur. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Goede wandelschoenen in verband met de bodemgesteld heid zijn aan te bevelen en vergeet de verrekijker niet! Informatie bij Rob Lathouwers, 010-4213432. nnnr Karin Heeren Zevenhuizen- De provincie Zuid- Holland heeft vijf panden in Zeven buizen geselecteerd in het kader van de Monumentenwet 1988. Deze monumenten zijn voorgedragen om geplaatst te worden op de rijksmo numentenlijst. Deze week het twe- de monument nader belicht, het voormalige jachthuis aan het Ko- rnmolengat, The Jolly Duck. Het voormalig jachthuis is vorm gegeven in een Ambachtelijk Traditionele bouwstijl en is I gebouwd rond 1920. Het pand is I gelegen aan de rand van de Twe- I manspolder en deed dienst als jacht- I huis. Tot 1962 heeft het pand deze I functie vervuld, momenteel wordt I het pand permanent bewoond. Het [bouten pand is waarschijnlijk een vroeg voorbeeld van prefab-bouw en is nog heel gaaf wat betreft hoofd vorm, materiaalgebruik en detaille ring. Het pand is naar mening van de provincie Zuid-Holland van alge meen belang vanwege de cultuur historische waarde. in de Tweede Wereldoorlog heeft het voormalig jachthuis een rol van bete kenis gespeeld. Het opgerichte monument naast het jachthuis herin nert aan een tijd van verzet. In Zoe- termeer was er een actieve verzets groep die gebruik maakte van The Jolly Duck voor het onderbrengen van geallieerden en voor het gevan genzetten van de bezetter is een gevangenis op de zolder van het jachthuis. De Amerikaanse gevechts piloot John McCormick heeft, nadat hij onverhoopt in bezet gebied was Door Karin Heeren Zevenhuizen- Regen en harde wind hebben ervoor gezorgd dat de jaarlijkse kramendag voor ideële organisaties letterlijk in het water is gevallen. De helft van de kramen was in de loop van de dag alweer leeg wegens de slechte opkomsten de kou. Vele vrijwilligers van de verschillende organisaties hielden het snel voor gezien, terwijl er toch ook een aantal kramen tot het laatst toe bleef staan, kou en wind trotserend. Zevenhuizen - De Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen, hebben voor de komende periode enkele activitei ten op het programma staan. Op woensdag 17 november is er een ver rassingsavond in De Zevenster, ver zorgd door de heer J. van den Berg. Aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen ƒ7,50. Op dinsdagmiddag 23 november gaan de dames naar een tuincen trum. Op 7 december is er een doe-middag in het clubgebouw van De Stormvlie- gers aan de Zuidplasweg. De dames gaan een kerstbloemstuk maken onder leiding van mevrouw de Jong. Aanvang 20.00 uur. Aanmelden tele foon 0180-632541. Baar Karin Heeren ^venhuizen - Op zaterdag 6 november konden liefhebbers en belangstel- jenden genieten van optredens van verschillende muziekverenigingen bij wpshuis Swanla. De muziekvereniging Luctor et Emergo bracht voor de j Pauze een aantal werken ten gehore. Het fanfarekorps onde; ieioing van jtonald Slager bracht een gevarieerd programma met werken van Verdi to I Jlambo Jambo. Ook de slagwerkgroep van Luctor et Emergo liet van zich wen. harmonie De Kleine Trompetter, onder leiding van Wenceslaus Scheep- j Jtaker, nam het programma na de pauze voor haar rekening met onder ande- 'e Dances with wolves' en 'selection from "Cats"'. Mw. die mijn portemonnee heeft terugge bracht: nog vreselijk bedankt! Marjan t.k. tafelbiljart 75/150 merk Homas met onderstel en toebehoren 0180-631929 Wanhopige scholier zoekt moderne computer met cd-rom em modem 010-4748338 Zevenhuizen - Op donderdag 11 en vrijdag 12 november staat de papiercon tainer op het plein van basisschool De Eendragt. De Wereldwinkel en de Een dragt zorgen samen voor de inzameling van het oud papier. Papier, gebun deld of in dozen verpakt, kan men donderdag vanaf 12.00 uur brengen. De container staat er vrijdag tot 13.15 uur. Daarna wordt er geen papier meer aangenomen. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Ooit gehoord van koeienschoentjes, of wel eens zo'n speciaal gietertje gezien waarmee in vroeger jaren fondant werd gegoten voor bij de thee? Wat dit laatste betreft; fondant konden alleen de wel- gestelden zich veroorloven -de 'gewo ne man' hield het bij een babbelaar- en werd nog tot zo 'n dertig jaar terug regelmatig bij de thee gebruikt. En wat te denken van dat nogal vreemde apparaat waar een koordje doorheen getrokken wordt, waarvoor zou men dit vroeger gebruikt hebben? Tot grote verbazing van de aanwezigen blijkt het een scheermesjes-slijper te zijn... achterin de zaal klinkt vervolgens een grote zucht, gevolgd door de woorden "Ach ja, natuurlijk!" Op deze wijze werden de dona teurs en andere belangstellen den tijdens de donateurs avond van de stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle, die pla- tsvond op donderdagavond 4 november in dorpshuis 'Op Moer', flink aan het denken gezet door gast spreker Piet Anker, kantonnier van de provincie Zuid-Holland. Voor zijn tijd bij het Hoogheemraadschap, werkte hij op een boerderij en vroeg hij zich regelmatig af waar al die oude, ambachtelijke gereedschap pen van vroeger zijn gebleven. Het boek van Rien Poortvliet met de titel 'Te hooi en te gras, maakte hem nog nieuwsgieriger hiernaar. Inmiddels bezit hij een privé-museum wat hij de naam 'De gesloten beurs' gaf en waarvoor hij zo'n 3500 a 4000 stuks oud gereedschap verzamelde. Met een deel van zijn verzameling is hij regelmatig op pad om hier een en ander over te vertellen. Op geheel eigen wijze en met veel gevoel voor humor, wist hij zijn publiek te boeien in de vorm van een soort quiz "Oude gereedschappen te kust en te keur", waarbij hij slechts een tipje van de sluier lichtte over het gebruik van het gereedschap. De zaal werd in groepjes verdeeld en diende antwo- rd te geven op de vraag: "Welke ambacht schuilt hierachter?" Aan de orde kwamen onder andere een speciaal soort tang die destijds gebruikt werd door de ijszager om de ijsbrokken mee uit het water te halen, een aardappelschrapmachine die slechts in de zomer voor de vroe ge aardappels kon worden gebruikt en een zeer gevaarlijk ogend werk tuig wat later een Parijse knipschaar bleek, waarmee men vroeger op een voudige wijze een knipje in het zoge noemde knipbrood maakte. Met het verzamelen van deze, en alle andere gereedschappen die hij bij zich had en thuis in het privé-museum heeft staan, is Piet Anker zo'n dikke 20 jaar bezig geweest. Samen met zijn vrouw heeft hij dan ook heel wat antiekwinkeltjes afgestruind. Wie de donateursavond van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle heeft gemist maar wel nieuwsgierig is naar de verzame ling oude gereedschappen van Piet Anker, kan na telefonische afspraak een bezoek brengen aan privé-museum 'De gesloten beurs', Vlietweg 72 in Leiden, telefoon 071-5767753.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15