GRENSVERLEGGEND ONDERNEMEN KLEINE ZELFSTANDIGEN IN HET ZIEKENFONDS Rahnhank Daar voelt iedereen flul/Ul/ul ff?ich thuis weeknieuws Rabobank Rabobank Aandelenresearch Strategie Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelleirtjvuo a pagina 2 Hart van Hólland/IO november 1999 voor u, van en door uw bc Mia TV-serie "De nieuwe boeren" Foto-expositie Jan van Woerden is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle V le jaargang nummer 35 Rabobank introduceert fiscaalvriendeiijke beleggingen >E PAREL VAN DE ORIENT Vertrekdata tussen 20 november en 29 januari vanaf iy-|gpcr persoon BOEKEN BIJ UW RABOBANK 0180-637373 Rabobank «rbobank Beleggingsadviseur drs. Erwin Boorsma (r) van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle plaatst de Rabobankvlag op de top van de Kilimanjaro (5895 m). Hij deed dit na een barre beklimming bij een temperatuur van 15 onder nul. De Kilimanjaro ligt in Tanzania en is de hoogste vrijstaande berg ter wereld. "De nieuwe boeren" is de titel van een televisieserie over de lotgeval len van een groep veeboeren en bloemenkwekers onder de rook van Amsterdam. De serie maakt onderdeel uit van de campagne "Ondernemers van Nature" die onder meer door de Rabobank wordt gesponsord. De prachtige foto's van wereldreizi gers Jan van Woerden en Berry Sol trekken veel bekijks in de Rabo bank aan de Dorpsstraat te Zeven huizen. Koala's, zebra's maar ook autochto ne bewoners trekken uw aandacht. Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 44 portefeuille performance deze week uit.'98 philips 11.2 75.8 ing 8.5 10.5 fortis nl 8.4 -6.6 abn amro 5.3 27.2 aegon 5.3 -17.3 akzo 4.4 6.3 kpn 3.8 16.4 ahold 3.7 -2.5 kon. olie 2.9 36.0 randstad 2.6 9.0 vendex kbb 2.3 39.7 heineken 1.5 -6.2 wolters kluwer 1.3 -33.0 unilever 0.2 -13.7 boskalis -0.6 12.7 getronics -1.3 11.0 dra ka -1.3 47.1 numico -2.3 -5.5 macintosh -5.8 6.7 nutreco -7.0 -7.5 modelportefeuille 3.4 aex-index 4.8 Modelportefeuille Aandelen Nederland Afgelopen week werd bekend dat de Amerikaanse economie in het derde kwartaal weder om boven verwachting groei de met 4.8%. Ondanks de hoge groei stegen de loonkosten en de prijzen minder dan verwacht. Hierdoor werd de aandelenmarkt niet langer gehinderd door renteangst. De inkoopmanagersindex en de consumentenbestedingen die later bekend werden leverden geen verassingen meer op. Aandelenmarkten eindigden deze week dan ook in de plus en vooral de NASDAQ boekte een mooi rendement. De AEX sloot de week af met een rendement van 4.8%. De financiële waarden, zoals ING, Aegon en Fortis, profiteerden van de sterke rentedaling op de obligatiemarkten. ASML en Philips liftten mee op de ren dementen van de NASDAQ ondernemingen. ASMI maakte deze week goede resultaten over het derde kwartaal bekend. De onderne ming profiteert volledig van het herstel van de chipmarkten. De omzet stijgt sterk en daarnaast blijft de brutomarge op een hoog niveau. Ook KLM maakte deze week winstcijfers bekend. De cijfers vielen mee, maar de vooruitzichten voor KLM zijn minder positief vanwege hoge brand stofkosten, overcapaciteit op de Atlantische route en de kleine thuismarkt. Shell en Basf zijn in vergevorderde gesprekken om drie bedrijven samen te voegen tot een grote producent van polypropyleen en polyethyleen, beide basis grondstoffen voor plastic. Dit past in de strate gie van Shell om zelf geen grote overnames te doen en haar belangen in de chemie terug te brengen. De aandelenmarkten in het algemeen profite ren van de ommekeer op de obligatiemarkten. De sterke rentestijging sinds oktober heeft voor onrust op de aandelenmarkten gezorgd. Wellicht dat er nu betere tijden aanbreken. Daarom overwegen we om de weging in zowel aande len als obligaties op te hogen. Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 1.4% De modelpörtefeuille boekte in de verslagweek een rende ment van 3.4%. De AEX-index steeg met 4.8%, zodat de modelportefeuille in de ver slagweek een underperfor mance van 1.4% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille 3.2%. De AEX-index steeg in dezelf de periode met 7.6%. Wijzigingen in de porte feuille AKZO verlaagd, Fortis opgehoogd Deze week is het belang in Akzo verlaagd van 5.0% naar 2.5%. De reden hiervoor is dat cycli sche aandelen niet meer zo goed in de markt liggen. Daarom geven we er de voorkeur aan om onze onderweging in financiële waarden te verkleinen. Bovendien heeft het aandeel nog maar 4 punten volgens de IRIS-systematiek. Het belang in Fortis is daarom verhoogd naar 5.0%. Fortis heeft een lager risico dan de andere financials omdat de onderneming geen invest- mentbanking-activiteiten heeft. Wij verwachten dat over het algemeen de opbrengsten uit investment banking in het vierde kwartaal zul len afnemen.Tevens zal Fortis een hoge groei van de wpa realiseren door de geslaagde inte gratie van de Generale Bank binnen de onder neming. Het kabinet wil ook zelfstandigen toe laten treden tot het ziekenfonds, op basis van het individueel belastbaar inkomen. De inkomensgrens zal naar verwachting worden vastgesteld op f41.200,-. Het kabinet hanteert hier mee een ander toelatingscriterium voor zelfstandigen dan voor werkne mers, voor wie de hoogte van loon of uitkering bepalend blijft. Bij de uitvoe ring van de voorgenomen maatrege len krijgt de Belastingdienst een belangrijke rol. De Belastingdienst stelt vast of de zelfstandige in aanmer king komt voor een ziekenfondsverze kering en int tevens de premie. Het kabinet streeft ernaar de maatre gelen per 01 januari 2000 te realise ren. Wij zullen u op de hoogte houden, van de ontwikkelingen Als u voor het ziekenfonds in aanmer king komt, is het goed te weten dat Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle ook bemiddelt in het tot stand komen van ziekenfondsverzekeringen. Wilt u meer informatie neem dan con tact op met afdeling Verzekeringen tel. 0180-637323 Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs De tentoonstelling duurt nog tot 30 november. De Rabobank heeft momenteel voor de risicomijdende belegger een aantal aantrekkelijke beleg gingsproducten te bieden. Het betreft de fiscaal vriendelijke Groencertificaten en Tante-Agaath- obligaties alsmede een nieuw I GarantFund op de Amsterdamse.l beursgraadmeter de AEX-index, Wilt u meer weten over deze pro- i dukten of over beleggingsmoge- I lijkheden in het algemeen, neemtu dan gerust contact op met onze effectenafdeling.Tel. 0180-63""" www.nic.nl Stichting Internet Domeinregistratie Nederland. Wat zijn de regels voor het aanvragen van een naam voor een Internetsite Er zijn al 107.80j domeinnamen geregistreerd onder .nl www.hollandmuseums.nl Voor de ware kunstliefhebber is d[j een prachtige site met heel vee mogelijkheden. Je kan hier ook je eigen museum inrichten. www.whitehouse.gov Veel gegevens over het Witte Hui» zijn hier terug te vinden. Welke Pre sidenten hebben er na George» as hington het Witte Huis bevolkt. E-mail adres Rabobank Zevenhuiz Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. Een groot aantal factoren is verant woordelijk voor een toenemende internationalisatie. De meest in het oog springende factor is het ontstaan van de Economische en Monetaire Unie, waarin sprake is van vrij verkeer van personen, goederen, diensten en kapitaal. Een belangrijke stap hierin is de invoering van de Euro. Het doel van de EMU is het wegnemen van handelsbelemmeringen, waardoor de handel per saldo kan toenemen. Dit schept kan sen voor ondernemers in de EMU en dus ook voor de Neder landse onder nemers. Ech ter de handel met het bui tenland is een bijzon dere vorm van zaken doen, waarbij een gedegen voorberei ding van groot belang is. Daarom wordt in de maanden januari, februari en maart 2000 door de Rabobank samen met ESEC Educational Entertainment, het minis terie van Economische Zaken (EVD), Fenedex en Dun Bradstreet de lan delijke "Exportcompetitie 2000" geor ganiseerd. Deze educatieve competitie is gericht op ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf met beperkte internatio nale ervaring of die er aan denken zich op de exportmarkt te begeven. Met het spel wordt aan bedrijven die starten op de internationale markt een hulpmiddel geboden om te zien welke aspecten van belang zijn bij het betreden van de exportmarkt.Tijdens de exportcompetitie wordt niet alleen een compleet exportplan ont wikkeld, maar ook uitgevoerd.Tal van beslissingen moeten wor den geno men over de opzet van exportfacili teiten en de effecten daarvan worden in een simula tie weerge geven. Deelnemers kunnen hier door nieuwe markten in beeld bren gen, een exportplan ontwikkelen, het risico loos toetsen van export strategieën en kennismaken met informatieleve ranciers. Bent u geïnteresseerd neem dan contact op met Mirjam van der Hoeven van de afdeling Bedrijven (0180-637347)

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2