C Zware omstandigheden tijdens Flora Cross Waddinxveense jeugd vol goede moed Flyers Dames 1 liet winst liggen Knap herstel Moerkapelle TZM zet de reeks voort Groeneweg jeugdafdeling Hockey heren vete- ranen spelen gelijk <S N.A.S. actief tijdens springwedstrijden Hart van Holland/10 november 1999 pagina 8 Voetbal Basketbal Voetbal Tafeltennis Voetbal Poor Karin Heeren Boskoop - Regen en harde wind, een drassig en zwaar par cours waren zaterdag 6 november de omstandigheden waaronder de lopers tijdens de Flora Cross van start gin gen. Onder deze omstandigheden werd de traditionele Boskoopse loop, die dit jaar voor de 23e keer van start ging, de zwaarste in zijn historie. Bij de heren verscheen Samuel Rango Olengura, een in de loopwereld nog onbekende Keniaan, voor het eerst aan de start bij een Nederlandse wedstrijd. Ondanks de zeer Hol landse omstandigheden was zijn debuut ongekend sterk. Al snel had hij een voorsprong opgebouwd, zodat halver wege de wedstrijd al duidelijk was dat hij als eerste de finish zou bereiken en zich met een tijd van 35.21 minuten winnaar mocht noemen. Tweede bij de heren werd Joost La Lau van Leiden atletiek in 35.50 terwijl Fred van Zoest (AV'47) als derde over de streep kwam met 35.53. De dames liepen eveneens zware 4500 meters. Erica van der Bilt van Leiden Atletiek kwam als eerste aan in 19.39; twee werd Elise Zijderlaan van Avantri in 20.30 en Zanra Elsabbar (Atos) liep de afstand in 21.21. Waddinxveen - Na een aantal weken rust begon de jeugd met volle moed. De F1 ging gewoon verder met het geen ze voor de stop ook al deden: winnen. De eerste helft verdiende geen schoonheidsprijs, maar dankzij hard werken wisten de jongens een in de tweede helft zeer sterk Flo- reant van zich af houden: 2-1. F2 speelde een goede wedstrijd en viel veel aan, maar vergat te verdedi gen. Bij rust was het 4-1. De tweede helft, met de wind in de rug ging het allemaal nog een beetje makkelijker en werd het uiteindelijk 7-1. F3 ging op bezoek bij stadsgenoot WSE en verloor nipt: 15-0. F4 moest de degens kruisen in Woer den bij Sportlust en maakte duidelijk dat het pas veroverde herfstkampi- oenschap naar meer smaakte, het werd verdiend 4-0. De F5 bestaat uit meisjes, en deze dametjes lieten direct zien dat ze het spelletje steeds beter door gaan krij gen. Er werd 3x gescoord. Tegen stander Woerden scoorde 5x, dus konden er geen punten worden me- genomen. El speelde een gelijk opgaande wed strijd tegen Sportlust, maar wist niet aan het langste eind te trekken. E2 ging op bezoek bij Perkouw en de ploegen maakten er een waar doel punten spektakel van: 7-10. E3 stond met 3-0 achter tegen Flore- ant, stroopte toen de mouwen op en kwam terug tot 2-3. De Dl stond al snel met 3-0 achter, en dacht terug aan de wedstrijd van een .aantal weken geleden, waarin met 5-1 werd verloren. Voor rust werd het 3-1. Dit was het begin van een zinderend vervolg van de wed strijd, waarin Waddinxveen uiteinde lijk 3-3 wist te maken. D2 staat bovenaan in de competitie. Het behaalde een monsterscore tegen Aarlanderveen: 11-0. Cl scoorde in de eerste helft in en tegen Moerkapelle maar 5x. In de tweede helft wist de tegenstander lx tegen te scoren zodat ook deze pun ten naar Waddinxveen konden wor den meegenomen. C2 speelt in een tamelijk nieuwe samenstelling en moet nog een be- tje wennen, hier maakte Sportlust gebruik van: 8-4. Al speelde thuis tegen WDS en moest een forse neder laag incasseren: 3-8. Benthuizen/Voorschoten - De demo groep onder leiding van Marian van der Wel deed met twee groepen mee aan de springwedstrijd op Lange Mat, Minitrap en Paardspringen. Voor de jongste deelnemers (6-7 jaar) was het wel heel erg spannend. Spanning was er bij iedereen maar er werd erg netjes gewerkt en goede resultaten behaald. De aspiranten- groep turnde op dezelfde toestellen, eveneens met goed resultaat. Op paard behaalden ze zelfs een gedeel de eerste prijs. Iedereen kan met ple zier terugkijken op deze sportieve happening. Een de vereniging kan weer een beker in de prijzenkast zet ten. Waddinxveen - Dames 1 liet in een spannende wedstrijd de winst lig gen. Heren 1 wint ruim. Jongens Juni oren 1 verpletterde DAS 2. Ook was er winst voor de Benjamins. Nipt ver lies was er voor Meisjes Kadetten 1. Dames 1 wacht nog steeds op de eer ste thuisoverwinning en lange tijd zag het er naar uit, dat het tegen Rot terdam zou lukken. De eerste helft scoorden beide teams weinig, maar de 19-16 voorsprong van Flyers was hoopgevend. In de tweede helft ging het scoren iets beter, waarbij Flyers steeds aan de positieve kant van de score bleef, maar de Waddinxveense dames konden niet doordrukken en een maximale voorsprong van 5 pun ten is niet bepaald rustgevend. Toen de dames uit Rotterdam nog meer fysieke krachten in de strijd gingen gooien brokkelde langzaam maar zeker het kleine overwicht af. Vooral tussen de elfde en de zeventiende minuut was dit merkbaar en een 38- 33 voorsprong werd omgebogen in een 38-43 achterstand. Weliswaar kwam Flyers nog op gelijke hoogte, maar de laatste aanval van de wed strijd was voor de bezoekers en deze werd doeltreffend afgerond. Uitslag 43-45. Topscoorder: Anita van Unen met 12 punten. Heren 1 ging zondag op bezoek bij The Hooters in Leiden. Het werd een wedstrijd met twee gezichten. Flyers speelde de eerste helft niet goed en kwam nogal snel in foutenlast. Toch bleven de Waddinx veense heren aan de positieve kant van de score, maar de ruststand ging in met een nog niet geruststellende voorsprong van 27-40. De tweede helft kwam een gedreven Flyers heel goed uit de startblokken en in een korte tijd werd een grote voorsprong opgebouwd en was de strijd gelopen. De Leidenaren werden bekwaam uit de wedstrijd gehouden en via de twee scorende quards werd een ruime overwinning geboekt. Uitslag 47-91. Topscoor ders: Wolter Zwijnenburg met 26 en Lennert van Aggele met 18 punten. Jongens Junioren 1 had geen enkele moeite met DAS uit Delft. Met goed verzorgd basketbal werd DAS geheel uit de wedstrijd gehouden. Vooral het teamspel viel op en bijna elke aanval werd afgerond in een score, hetgeen resulteerde in het halen van de magische grens van 100 punten. Dit gebeurde in een lange aanval die in de zoemer succesvol werd afge rond. Uitslag 101-32. Topscoorder: Vincent Hageman met 24 punten. Meisjes kadetten 1 trad aan tegen Springers. Beide teams maakten er in het verleden steeds een spannend gebeuren van. Springers kwam het beste uit de startblokken en nam in de eerste helft een kleine, naar later bleek, belangrijke voorsprong. Dit gaf in de tweede helft een verwoed aanvallend Flyers te zien en hierdoor kreeg Springers vaak de mogelijk heid tot een vrije doorbraak. Die resulteerde in een gelijkopgaande score, waardoor de winst naar Sprin gers ging. Uitslag 36-42. Topscoor der: Esther Kleinhoonte van Os met 14 punten. Jongens Benjamins won nen de wedstrijd tegen The Jump ruim. Vooral in de eerste periode liep het als een trein. Uitslag 38-10. Topscoorder: C-Roy Nimako met 18 punten. Waddinxveen - Het was een spannen de partij van de heren veteranen afgelopen zondag. In de thuiswed-, strijd werd gespeeld tegen Voorhout Voorhout staat op de tweede plaats in de competitie, terwijl Waddinx veen in de middenmoot staat. Het was een snelle en sportieve wed strijd die door Voorhout gedicteerd werd. Toch belette dat Waddinxveen niet om de rust met 1-0 voorsprong in te gaan. Het doelpunt werd gema kt door Gerrit-Jan van Delft na een voorzet van Frans Hoeben. In de laat ste 5 minuten van de tweede helft werd de gelijkmaker gescoord: eind stand 1-1. Het heren veteranen-team speelt in de tweede klas van del KNHB competitie. Het "jonge" team speelt al enkele jaren samen; enkele heren hebben hun hockey carrière' beëindigd. Het team is op zoek naar versterking. Op _donderdagavond wordt pittig getraind, de wedstrijden worden op zondag gespeeld. Na de trainingen en wedstrijd wordt meest al nagepraat onder genot van een drankje. Het team staat bekend om gezelligheid en plezier. Wie interesse heeft om dit team te versterken of wie meer informatie wil, schroom niet te komen kijken of neem contact op met de aanvoerder, Koos van Kes- sel. Buiten de schoolvakantie wordt iedere donderdagavond van 20.30 tot 22.00 uur getraind. Het hockey-1 veld ligt naast het evenemententer rein aan de Sniepweg. Koos van Kes- sel is 's avonds bereikbaar op telefoonnummer 611988. Moerkapelle - De voetballers van voetbalvereniging Moerkapelle heb ben zich zaterdag in de lastige uit wedstrijd tegen het Leidse LFC keu rig hersteld van de een week eerder opgelopen 0-7 nederlaag tegen R.V.C. Met een 1-3 overwinning kon de thuisreis worden aanvaard. Hoewel de "Blauw-Witten" ook nu niet hun beste wedstrijd speelden, werd er keihard gewerkt en hadden de spe lers veel voor elkaar over in collec tief opzicht. Voor het opvijzelen van het zelfvertrouwen was deze over winning in ieder geval uitermate belangrijk; de ploeg zal het verdere seizoen enkele vaste krachten door blessures moeten missen. Het was in Leiden trouwens geen al te beste wedstrijd, iets wat in verband met de slechte weersomstandigheden eigenlijk ook niet mogelijk was. De Moerkapellenaren hadden in de eer ste helft de harde wind mee en cre ëerden dan ook een groot veldover- wicht. LFC stelde daar nauwelijks, iets tegenover en kwam amper over de middellijn, bovendien maakte Moerkapelle in defensief opzicht la- tste man Barry Kover weinig fouten. Al na een kwartier kwam Moerkapel le op voorsprong, Martin Lekkerkerk bracht de aan de bal sterke Rob van Leeuwen in balbezit en deze liet van grote afstand met een droge schui ver de Leidse keeper kansloos. Deze voorsprong had al eerder moeten worden uitgebreid, maar de afwer king liet te wensen over. Na een half uur kwam de 0-2 er toch, een door Ronald Gemeraad scherp genomen corner werd door Rob van Leeuwen keihard ingekopt. Eenmaal hadden de gasten over geluk niet te klagen, toen een bal op de buitenbank van de kruising belandde. Direct na rust werd het toch 1-2, een aantal missers in de verdediging werd uiteindelijk afgestraft. Moerkapelle leek het nu moeilijk te krijgen, maar vanaf de aftrap kreeg Lennaert Visser de bal toegespeeld; na enkele spelers te hebben gepasseerd tekende hij de 1- 3 aan. Daarna stelde de wedstrijd als kijkspel weinig meer voor. Door deze overwinning werd de tweede positie verstevigd, de ploeg nestelde zich met 19 punten naast koploper Sleu tels, dat echter nog twee wedstrijden te goed heeft. Zaterdag wordt Wou- brugge bezocht (14.30 uur), de week daarna komt "Sleutels" op bezoek. Moerkapelle 2 wist haar wedstrijd eveneens te winnen, met 2-4 was het te sterk voor Berkel 3. De ploeg blijft daardoor koploper. De productie werd verzorgd door Mark Kloos, Ramon Stuffers, Ramon v/d Loos en Aliou Drame. Mariëlla heeft het voor elkaar, ze wordt 18 jaar, dus rijden maar! Ouders, Ron &Mar/ Do De elfde van de elfde zijn Gerrit en Marja elf jaar getrouwd! van harte: JACM Hoera, papa en mama zijn 13-11 12,5 jaar getrwoud. Gefeliciteerd Jordy Danissa en opa en oma Hoera, Vera wordt 3 jaar op 12 november. H.G. papa mama en Wilco Moerkapelle - Het eerste team van TZM heeft de reeks nipte verliezen ook deze week voort gezet. In de uit wedstrijd tegen Flamingo's 1 uit Gouda werd met 4-6 verloren. Het is frappant te noemen dat van de 7 gespeelde wedstrijden er 6 met 4-6 verloren gingen. Hierdoor worden wel de nodige punten gehaald maar of het genoeg is om degradatie te ontlopen is de vraag. Guus van Ame- rongen won twee partijen, Ad van Heijningen één. Dico Bac won geen partij. De dubbel werd gewonnen. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen TOP 6 uit Haastrecht. Er werd met 3-7 verloren. Coerd van Kasteel won twee wedstrijden. Patrick van der Meer won er één en André Te Paske (invaller) won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 3 speelde en thuiswedstrijd tegen Ilac 8 uit Gouda. Gerard Reijm en Hans Hol wonnen beiden twee partijen. Kees de Wilde won geen partij. De dubbel werd verloren, waardoor de einduitslag 4-6 werd. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 7 uit Nieuwkoop en won met 7-3. Simon Wondergem won drie partijen, John Meurer won er twee en Bart Klos één. Ook de dubbel werd gewonnen. Het 5e team speelde niet. Lieve Carla en Mark, het is gebleken, beter een goeie buur dan verre vriend. Bedankt. Onze papa en mama zijn 11-11-991 iaar getrouwd! Hoera! Harrold en Annelore Zevenhuizen - Uitslagen van 6 november: SVS-Groeneweg Al: 1-1; Gouda-Groeneweg BI: 0-3; Groene weg Cl-Ammerstol Cl: 2-2; Groene weg Dl-Soccer Boys D4: 1-2; Groe neweg D2-Linschoten D2: 8-1; Groeneweg El-Moerkapelle El: 2-2; Groeneweg E2-Voc E4: 3-1; Flore- ant-Groeneweg E3: 6-0; Moerkapel le E3-Groeneweg E4: 1-5; Spirit F2- Groeneweg Fl: 1-8; Glz F2-Groeneweg F2:0-4; Soccer Boys F3-Groeneweg F3: 3-1; Groeneweg F4-Bergambacht F2: 3-2; Groe neweg F5-Spirit F6: 0-1. Al stond op achterstand bij rust. Er werd slecht gespeeld, maar de scheidsrechter voelde de wedstrijd ook niet altijd aan. Na rust knokte Groeneweg zich terug: 1- 1. BI hoefde niet alle energie aan te wenden om tot 0-3 te komen. Het team van Gouda kwam niet aan het niveau van Groeneweg. Bij Cl heeft het slechte weer zijn invloed gehad. Door een strafschop liep men op een 0-1 achterstand op. Door twee gave doelpunten kwam ging Groeneweg de rust op voor sprong in. Met de storm tegen liep men in de 2e helft achter de feiten aan zodat een 2-2 stand niet uit kon blijven. Tegen een verzwakt Soccer Boys miste Dl diverse kansen. De 1-2 achterstand kon niet meer in een gelijkspel of winst worden omgebo gen. Het D2 elftal had door goed combina tievoetbal geen last van de storm tegen. De 2-1 ruststand werd uitge bouwd naar een 8-1 uitslag. El had in Moerkapelle El een tegen stander van gelijk formaat. In een spannende en sportieve wedstrijd werden de punten gedeeld: 2-2. E2 heeft in een leuke wedstrijd ver diend gewonnen: 3-1. E3 stond al snel achter met 3-0. Hier op werd er een schepje bovenop gedaan om de punten toch binnen te halen. Dit mocht niet baten zodat alsnog werd verloren met 6-0. Groeneweg E4 had in de derby tegen Moerkapelle E3 totaal geen moeite om tot een goed resultaat te komen. 1-5 overwinning. M Fl speelde een goede wedstrijd, goed samenspel werd het een rum overwinning van 1-8 op Spirit Ook F2 haalde uit bij -Glz door goeu voetbal een ruime overwinning^1 0-4. De regen kletterde maar n hadden de spelers van F2 geen van. Soccer Boys was te sterk voor Toch kon het team er nog een aoc punt in krijgen zodat er een eind stand van 3-1 op het bord kwam. In een spannende en goede v strijd van F4 tegen Bergamb werden de punten binnengena De 3-2 eindstand was verdiend. F5 kon met goed voetbal een diend punt niet binnenhalen. achterstand kon niet meer wo Met136 voor en 28 doelpunten teg® 21 wedstrijdpunten uit 14 wed den heeft de jeugd van v.v. W weg op deze koude kille en natt gemiddeld 1,5 punt per wedsmj gehaald.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8