Hard knokken voor team 3 Weer zege door Invictus 1 Dames Data General verliezen aansluiting Cadenz.nl blijft ongeslagen aan kop Gouwestaete schittert op NK- estafette Dames Gouwestaete goed op koers Degen-equipe "de Vrijbuiters" eerste in B-poule Wisselende resulta ten Moerkapelse voetbaljeugd V Dl van Korbis kampioen veldcompetitie Hart van Holland/10 november 1999 pagina 9 Badminton Vereniging Zevenhuizen Badminton Volleybal Volleybal Waterpolo Dames 1 1 tegen Rapido'82 Heren 1 Voetbal Zwemmen I Zevenhuizen - Team 3 is dit jaar ■eigenlijk dubbel gepromoveerd en Ipeelt in de 6e klasse. Iedere wed strijd is het opnieuw hard knokken liegen de meestal toch betere tegen- pander. Toch laten zij het er niet bij Kitten en weten goede partijen te I teven. Vrijdag 5 november werd er Kit gespeeld tegen B.C. Oudewater 4 |in Oudewater. «Henk den Hartog startte in de herensingel. In de eerste set was het Imeteen spannend. Het liep gelijk op, [maar voor Henk net niet voldoende jvoor verlening (15-13). In de tweede kwam Henk goed in zijn spel. I Door de heer uit Oudewater goed te I laten lopen trok Henk de winst naar Izich toe(ll-15). De derde set zette i Henk dit spel voort en wist zo het eerste punt voor Zevenhuizen te sco- jren (2-15). René Kapteijn speelde de J iweede singel voor de heren. Na I;wee keer slaan sneuvelde zijn rac- 1 ket. Met een nieuw racket werd het I een zware strijd. De winst ging naar Oudewater (15-5, 15-2). 1 Roos Klootwijk speelde als invaller I in team 3. De dame uit Oudewater 1 bleek duidelijk sterker, zodat ook I Roos niet voor Zevenhuizen wist te I scoren. Jane Hiemstra trof een gelijk- I waardigere partner. Zowel in de eer ste als in de tweede set was het erg spannend en werd er hard geknokt. In de tweede set kwam het zelfs tot verlenging. De dame van Oudewater had de langste adem (11-9, 13-9). Inmiddels was de tussenstand 3-1 voor Oudewater. Tijd voor de dub bels. Henk en Roos speelden de eer ste mix. In de eerste set gingen zij goed van start. Dit werd in de twe- de set niet voort gezet (15-10, 15-5). Ook René en Jane wisten de mix niet te winnen. In de herendubbel konden Henk en René goed mee komen. Het werd een spannende wedstrijd, ook hier niet in het voordeel van Zevenhuizen (15-12, 15-13). Hoewel een revanche de volgende keer nog wel eens voor verrassingen zou kunnen zorgen. Roos en Jane speelden de laatste wedstrijd van de avond, maar behaalden geen winst. Na een avond hard knokken verloor team 3 van B.C. Oudewater 4 met 7-1. Team 1 speelde vrijdag thuis tegen Nieuwveen 1. Ondanks de tactische opstelling van de tegenstander wisten zij met 7-1 te winnen. Ook team 4 speelde thuis tegen Zigo 10 uit Alphen a/d Rijn. Zij verloren met 2-6. Waddinxveen - Zondag 7 november was het dr.uk in sporthal de Duike laar. Zes teams van badmintonvere niging Invictus speelden thuis. Invic tus 2 speelden tegen Schoonhoven 1. Het bleek al snel dat Invictus een stuk sterker was dan de tegenstan der. Zonder veel moeite werden 3 van de vier enkels gewonnen. De heren hadden dan ook weinig tegen stand in de dubbel. De dames-dub bel werd wel een echte wedstrijd, hoewel deze vreemd verloop had. Nadat Maaike van der Weij en Corri- ne van Zijl de eerste set met 12-15 hadden verloren, kwamen ze sterk terug met 15-6, om vervolgens de derde met 5-15 te verliezen. Ondanks dit verlies werd het toch 6-2. Team 6 had het een stuk zwaarder. Eerste heer Jean Lamaison verloor in een drie-setter. Eerste dame Patricia van Daal was de enige die een enkel wist te winnen (11-0, 13-10). Ook het ver volg liep niet goed; slechts de mix van Jean en Patricia werd gewonnen. Het team verloor met 2-6. Bij het eer ste team van Invictus liep het op rol letjes. Alleen in de heren enkels waren er wat problemen. Het werd 7- 1. Ook Invictus 8 trof dit weekend een zwakkere tegenstander. Hoewel bijna alle wedstrijden dit seizoen spannend verliepen, was het dit we kend opmerkelijk minder. Slechts een enkel werd verloren. Daarbij werd ook slechts één driesetter gespeeld, de mix van Ronald van den Hoek en Michelle de Vries kreeg de uitslag van 15-8, 11-15 en 15-8. Ook dit team won met 7-1. Team 3 had een iets mindere dag. Tegen Flair 2 werd het 4-4. Team 15 trof Hyan- dai/Pip 7. Ook tussen deze twee teams ging het gelijk op. Toch leek het niet Zo spannend, omdat alle par tijen overtuigend werden gewonnen of juist overtuigend werden verlo ren. Slecht in de mix van Sjaak Wes- selink en Anouk van de Aa leek het even spannend te worden. Er werd een driesetter gespeeld nadat de eer ste set met 12-15 verloren was en de tweede gewonnen (15-6). De derde set was echter snel afgelopen want Sjaak en Anouk wonnen met 15-0. Uiteindelijk werd er nipt verloren: 3- 5. I Zevenhuizen - Nesselande speelde zaterdag in eigen huis tegen het Gro ningse Unive/Lycurgus. Deze ploeg, die het ten opzichte van vorig sei zoen een goede start kende, staat op een derde plaats. Cadenz was gewa- rschuwd en liet zich niet verrassen. Met 25-23, 25-15 en 25-17 werd het I binnen het uur 3-0 voor de Nesselan- ders. In deze wedstrijd moest trainer/coach Gert Timmer Twan van Kuijk vanwege een blessure aan de kant houden en nam vanwege een lichte blessure Rick Wiggers de taak van libero op zich. De basis werd gevormd door aanvoerder Ferry van Hal, Kristiaan van der Wel, Jochem de Gruijter, Joost Looman, Joost van der Hoek en Job Ebbelaar. In de eer ste set was het wennen aan de veran derde teamsamenstelling. Hierdoor kwam Cadenz.nl niet goed in haar ritme en konden de Groningers met een sterk spelende Kasper Schoone bij blijven. Lycurgus nam zelfs een 23-19 voorsprong. Kristaan van der Wel zorgde dat de opslag weer aan Zevenhuizense kant kwam en met de lastige service van Job Ebbelaar kwam Nesselande terug en wist deze set met 25-23 winnend af te sluiten. In de tweede set draaide het bij Cadenz beter en zorgde Jochem de Gruyter en de middenaanvallers Job Ebbelaar en Joost Looman voor de nodige punten. Cadenz zag een 5-0 voorsprong teniet gedaan worden, maar herstelde zich en pakte weer een voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Met 25-15 ging de set over in handen van de thuisclub. De derde set gaf een zelf de beeld te zien, in de beginfase kon Unive/Lycurgus nog bijblijven, maar door een moeilijkere service zorgde de spelers van Cadenz ervoor, dat de Groningers niet in hun spel kwamen. De rally's die er waren werden door Cadenz in winst omgezet en met een snoeiharde smash wist Ferry van Hal na 51 minuten de set met 25-17 af te sluiten. En staat Lycurgus weer met beide benen op de grond. Cadenz.ml heeft nu de volle winst uit vijf wed strijden en staat samen met Piet Zo mers aan kop. Zondag 14 november om 15.00 uur treedt de Zevenhuizense formatie aan in Zwolle om het op te nemen tegen de SuperCup houder Remote IT/Zwolle. Zevenhuizen - Een duidelijk 1-3 ver lies tegen koploper SoVoCo bezorg den de dames van Data General afge lopen zaterdag niet alleen een forse teleurstelling, maar deed hen ook de aansluiting met de koplopers verlie zen. Het zag er in het begin van de eerste set nog goed uit toen Data General door een serviceserie van Michelle Bijl uitliep naar een 0-5 vo- rsprong. SoVoCo had echter snel de zwakke middenblokkering gevonden en trok via 9-9 door naar een 15-9 setwinst. Ondanks de vele fouten in pass en verdediging startte coach Visser in de 2e set met dezelfde opstelling. Deze dreigde rampzalig te verlopen door de vele fouten aan Zevenhuizense kant. Bij 6-0 werd Olga van Zaanen op de middenposi tie ingebracht en bij 9-0 nam Barbara Knap de spelverdeling over. Dit bracht meer snelheid en fanatisme in het spel en Data General knokte zich punt voor punt terug. Bij een bijna hopeloze 12-3 achterstand bracht Visser passer/loper Joske Lucassen in die meer aanvalskracht ontwikkelde. Tot verbijstering van het luidruchtige publiek kwam Data General steeds dichter bij en een sterke serviceserie van Barbara Knap leverde zelfs de setwinst met 14-16 op. Sovoco was gewaarschuwd en gooide er een schepje boven op. Toch waren het de eigen fouten die Data General de das om deden. De service van de meeste speelsters was ronduit zwak, één permitteerde zich zelfs op 6 services 5 fouten! Opvallend was dat vrijwel alle serv ices op de vrije libero van de tegen stander werden geplaatst en die staat er juist vanwege de sterke pass. Ook in de buitenblokkering maakte Data General de hardnekkige fout om steeds te ver naar buiten te blokkeren, terwijl de buitenaanval- sters van Sovoco vrijwel alles diago naal sloegen. Coach Visser moest achteraf constateren dat dit team nauwelijks te coachen was. Alleen Janneke den Butter en Barbara Knap haalden hun gebruikelijke niveau, de rest bleef er duidelijk onder. De over winning in de 4e en 5e set met 15-6 en 15-5 ging dan ook terecht naar Sovoco, dat zich hierdoor vaster op de koppositie nestelt. De ploeg van Visser staat voor de opgave deze teleurstelling te verwerken en het geloof in eigen kunnen te hervinden. Komende zaterdag zal dit moeten blijken in de thuiswedstrijd tegen Vrevok, om 19.00 uur in sporthal Swanla. Waddinxveen/Boskoop - Zaterdag speelde Gouwestaete uit- en zondag thuiswedstrijden. Zaterdag won dames 1 in Zoetermeer van WVZ: 19- 1. Heren 1 werkte in en tegen Sassen- heim een forse 7-3 achterstand weg en speelde 7-7. Na vorige week thuis met 27-0 te hebben gewonnen toog dames 1 afgelopen zaterdag voor de return naar Zoetermeer. Ook deze keer wonnen de Waddinxveensen royaal met 19-1, maar de wijze waarop was anders. Probeerde WVZ vorige week 2dl kansen te creëren, deze keer trachtte de ploeg met een felle pres sing Gouwestaete onder druk te zet ten. Dat lukte gedeeltelijk en Gou westaete nam een 0-2 voorsprong, huid was het gejuich toen WVZ 1-2 'iet aantekenen. Daarna lag het initi atief aan de kant van Gouwestaete. "e ploeg creëerde kans op kans, doch de score tegen. De periode standen waren 1-5, 0-3, 0-6 en 0-5. "oor Gouwestaete scoorden Gillian jan den Berg 6x, Natascha Baatje 4x, Ellen van der Weijden, Wendy de Frankrijker en Evelyn de Tyssonsk Mirjam Overdam, Sandra Berc- tenkamp en Marion van Hooft lx. Gouwestaete won ook haar tweede wedstrijd. Het werd thuis tegen hapido'82 15-4. Dat lijkt royaal, maar evenals zaterdag hadden de Wad dinxveensen ook bij deze wedstrijd, IJet name in de eerste twee perio des, veel kansen nodig. Beide ploe gen lieten zes overtalsituaties onbe nut en dat is kenmerkend. Ook werck n°gal 'kort' gefloten. De periode- standen waren 3-1, 2-0, 4-1 en 6-2. !°°r Gouwestaete scoorden Sandra cerckenkamp 4x, Ellen van der Weij den en Natascha Baatje 3x, Mirjam Overdam 2x, Gillian van den Berg, Petra Meerdink en Wendy de Frank rijker lx. Voor het herenteam stond de uitwed strijd tegen Sassenheim op het pro gramma. De vraag was wanneer de heren konden laten zien wat ze in hun mars hebben. De ploeg heeft tot op^ heden te weinig laten zien. De heren moesten het doen zonder de jeugdige talenten Myk Middendorp en Paul Verwey, alsmede Mare Mom- mers, maar mèt Niek de Leeuw in de gelederen. De Gouwestaeteheren kenden een slechte start. Reeds in de eerste periode keken ze tegen een achterstand aan: 3-1; alleen Jaco de Jong wist te scoren. De tweede perio de was een vervolg van de eerste. Het was weliswaar Gouwestaete dat het meeste balbezit had, maar het was Sassenheim dat profiteerde van de fouten van Gouwestaete. Wouter Steller en Rodi Visser wisten de schade te beperken tot een 5-3 achterstand halverwege de wed strijd. In de derde periode was het Jaco de Jong die via een strak afstandsschot de tussenstand in de derde periode op een 7-4 achter stand bracht. In de laatste en beslis sende periode was het alles of niets. Wouter Steller en Mare Faber ver kleinden de achterstand tot 7-6. In een zeer hectische slotfase, waarin beide ploegen kansen kregen om te scoren, was het Erik van Beek die zijn doel rustig dicht timmerde en Remko Overdam die uiteindelijk de 7-7 aantekende. Zaterdag 13 november spelen de bondsteams van Gouwestaete thuis wedstrijden. Dames 1 om 18.00 uur tegen Polar Bears 1 uit Ede. Heren 1 om 19.00 uur tegen Hoorn 1. Regio - Zondag 31 oktober heeft een degen-equipe van schermvereniging "de Vrijbuiters" deelgenomen aan een invitatietoernooi van scherm vereniging MVO. Het was enige tijd geleden dat er leden van de Vrijbui ters naar een wedstrijd zijn geweest. De deelnemers waren Helmut Baars, Arjan Bos en Martijn Hengeveld. De wedstrijden vonden plaats bij OKK in Den Haag waar onder het genot van een echte Scheveningse haring als lunch een sportieve strijd werd gestreden. In het algemeen klasse ment eindigde het drietal als vijfde. In de B-poule echter wist men beslag te leggen op de eerste plaats. Moerkapelle - Alle junioren- en pupil- lenteams van voetbalvereniging Moerkapelle hadden er zaterdag zin in en begonnen fris aan nieuwe com petitie. Een nieuwe competitie was er niet voor de B-junioren, zij ver volgden hun reguliere competitie in de tweede klasse en stuurden het bezoekende Linschoten met 0-3 naar huis. Hiermee bereikten zij de derde positie. De C-junioren kregen bezoek van Waddinxveen en moesten met 1- 5 het onderspit delven. De D-pupil- len hadden in Nieuwkoop ook een te sterke tegenstander. Hoewel er best leuk werd gevoetbald, kon een 1-6 nederlaag niet worden voorkomen. El speelde een bijzonder aantrekke lijk duel tegen Groeneweg El. Met 2- 2 werd uiteindelijk afgesloten. E2 keerde met een keurige 0-4 over winning op Siveo terug uit Zegveld, ook in de nieuwe competitie lijkt dit team hoge ogen te gooien. E3 kon aan de goede resultaten van de laat ste weken geen vervolg geven. Groe neweg E4 bleek dit keer te sterk en besliste de burenstrijd met 1-4 in haar voordeel. Moerkapelle F1 behaalde wel de volle winst, vooral in de tweede helft werd er sterk gespeeld. Uiteindelijk werd met 2-6 aan het langste eind getrokken. Moerkapelle F2 tenslotte speelde een doelpuntrijk duel tegen NSV in Noorden. Na een wisselend score verloop werd tenslotte afgesloten Waddinxveen/Boskoop - Vorig week einde werden in zuidoost Beemster (Purmerend) de Nederlandse esta- fettekampioenschappen voor junio ren gehouden. Voor de ploeg van de Gouwestaete een serieuze graadmeter om te zien hoe deze talentvolle ploeg er lande lijk voor staat. Na een intensieve voorbereiding was de ploeg van trainer Ton van der Schrier klaar voor het 'echte werk'. Deze voorbereiding bleek de ploeg geen windeieren gelegd te hebben, want al bij de le estafette was het al raak. Bij de 4xl00m wisselslag jongens '84 en later was het al gelijk raak. Na Michael Jongenengel (1.11.51) Nico Baarda (1.16.23), Joost Krommen hoek (0.58.40) tikte Mike Facey in de fantastische tijd van 4.28.77 als 2e aan. Alleen de torenhoge favoriet DWK moest de ploeg voor laten gaan in dit geweld, maar liet gerenomme- rde ploegen als de Dolfijn, SG Dord recht en streekgenoot van Vliet Bar racuda achter. Met vier persoonlijke records zetten zij de Gouwestaete weer op de Bij de 4x100m vrije slag was het voor de (vol zelfvertrouwen) ploeg weer een waar zwemfestijn. Na een indrukwekkende opening van Joost Krommenhoek in 0.53.74 kregen Nico Baarda (1.01.25), Mike Facey (1.02.00) en Michael Jongenengél (1.01.53) vleugels en zwommen allen in fantastische Pr's naar een tijd van 3.58.52, wat resulteerde in een derde plaats. Na deze prestaties was het voor de ploeg niet zo moeilijk zich op te laden voor de 4x1 OOrn rugslag. Ook hier zwommen Nico Baarda (1.13.92), Mike Facey (1.15.40), Michael Jongenengel (1.11.42) en tenslotte Joost Krommenhoek (1.03.56) in 4 persoonlijk records naar een fraaie eindtijd van 4.44.70, wat goed was voor een 6e plaats. Tenslotte werd het kampioënschap afgesloten met de 4x1 OOrn school slag. Ook hier werden alle persoon lijke beste tijden flink aangescherpt. Nico Baarda, Roy zirkzee, Mike Facey en Joost Krommenhoek zwommen in resp. 1.16.49, 1.21.31, 1.16.68 en 1.13.96 naar een zeer fraaie 5e plaats in een scherpe tijd van 5.08.84. Hoera, Amber Hol wordt 14 november 5 jaar! H.G. en fijne dag. Opa en Oma Weten jullie het al? Diny en Frans zijn oma en opa geworden van Bregje t.k. 2 damesrokken blouse m44 ƒ15,- donald ducks j'gang 1998 ƒ15,- 0182-612160 t.k. 5 politieboeken 2x 1896 1912 1913 1914 tegeltableau 2 vaasjes 0180-634463 Waddinxveen - Het Dl-team van korfbalclub Korbis, onder leiding van Marjo lein en Marjan, werd kampioen in de eerste helft van de veldcompetitie. Slechts tegen concurrent ADO speelde het team gelijk, (foto: Rob van der Plicht).

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9