Informatie over recreatie in Waddinxveens gemeentehuis Bijeenkomst werkgroep Natuur- en milieu Educatie Lezing Nicolaas Matsier U/addinxveen-Boskoop DE STAND VAN ZAKEN Of STAND VAN ZAKEN Veel belangstelling voor Jeugdschaaktoernooi Amnesty actief voor kinderen in Brazilië Verkoping I.Z.B. Goedwerk Diploma-zwemmen Hart van Holland/17 november 1999 pagina 15 m 's Bijzondere diersoorten Grote groep jonge schakers Overige uitslagen Speel-o-theek "De Speelstek" nodigt u uit voor een houten speelgoed avond! Casema heeft haar programmapakketten in Zevenhuizen-Moer- kapelle uitgebreid met TV Rijnmond. Deze regionale publieke omroep zendt zeven dagen per week een mix van (regionaal) nieuws, achtergronden en sport uit. De frequentie is- TV Rijnmond Kanaal 8 (196,25 Mhz). Het Israël Producten Centrum houdt open huis op dinsdaa 23 november van 14.30 tot 17.30 uur in gebouw "de Bruq" (N.H. kerk) aan het Kerkplein 5 te Boskoop. 160 Hostesses zijn vorige week ingezet om vanuit Dactylo vestigin gen in 90 steden in totaal 300.000 zadelhoesjes te verspreiden Zo ook bij de Dactylo-vestiging in Waddinxveen. Het Contact Jonge Bedrijven (CJB) houdt op dinsdag 23 november om 19.30 uur een speciale bijeenkomst in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Gouda, waarbij Hein Vergeer zijn visie geeft op ondernemen en de succes- en faalfactoren die daarbij een rol spelen. 1 De Ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen houdt op 23 november, aanvang 19.30 uur haar ledenvergadering in Bibelot. Prof, mr G.A. Geelhoed geeft zijn visie op "Nederland vanaf 2000". Door Sylvia van Doornen Waddinxveen - Op dinsdagmorgen 9 november jl. is de presentatie van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, in de publiekshal van het Waddinxveense gemeentehuis geopend. De openings handeling werd verricht door burgemeester F. Jonkman, die samen met wethouder en bestuurslid van het recreatieschap de heer A.J.P. van Hol- steijn, een pad van houtsnippers uitstrooide in de publiekshal van het gemeentehuis, om zo het dorpsplein' zoals hij deze hal noemt, karakter te geven. Jonkman sprak daarbij de wens uit dat deze ruimte binnen het gemeentehuis als een echt dorpsplein zal gaan fungeren, en doelt hiermee op de informatie van buiten, die hier met elkaar gedeeld kan worden. maar liefst 1 miljoen recreanten, vari ërend van watersporters, fietsers, wandelaars en schaatsers, tot rust- zoekers en vogelliefhebbers. Volgens de heer Holsteijn en de eveneens bij de openingshandeling aanwezige gebiedsadviseur van het recreatie schap Sjoerd Stolk (Groenservice Zuid-Holland), is het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving dan ook in alle seizoenen van het jaar interessant om te bezoeken. De presentatie van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, bestaat uit een vijftal tentoonstellingspanelen die één geheel vormen en informatie geven over de recreatiemogelijkheden rond de Reeuwijkse Plassen, Gouda (Goudse Hout) en Waddinxveen ('t Weegje). Het betreft een 'reizende' tentoonstelling die tot en met vrijdag 3 december 1999 in het Waddinxve- nse gemeentehuis kan worden bezichtigd. Op de panelen vindt men onder andere een plattegrond van het gebied en een overzicht van vo- rzieningen en sportieve recreatie activiteiten in het Reeuwijkse pias sen-gebied. De aantrekkelijke en gevarieerde recreatieterreinen die dit gebied rijk is, trekken jaarlijks Voor het bezichtigen van de exposi tie is het 'dorpsplein' op de volgende uren geopend: maandag t/m donder dag van 08.30 tot 17.00 uur, op dins dag- en donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op zaterdagmid dag 13 november werd door de werkgroep Natuur- en Milieu Edu catie Waddinxveen (N.E.M.) een bij eenkomst georganiseerd voor geïn teresseerden in de flora en fauna van de Gouwestreek. Ongeveer twintig belangstellenden kwamen naar het nieuwe educatieve centrum van kinderboerderij 'Die- rendal' om via een diavoorstelling en een wandeling rond de Petteplas kennis te maken met bijzondere diersoorten uit onze directe leefom geving. De bijeenkomst stond onder leiding van Ruud van Tol en Jan Hogebrug, beiden al lange tijd vrij willigers bij de N.E.M. De dia's die werden vertoond waren voornamelijk' gemaakt tijdens de excursies die de N.E.M. het afge lopen jaar organiseerde. Deze excur sies vonden plaats in het Gouwebos en in de 'Voorofsepolder'. Er werd tijdens deze wandelingen onder andere gekeken naar nachtvlinders en vleermuizen, maar ook werd er intensief gezocht naar zeldzame vogels of insecten. "Soms zoek je lange tijd naar allerlei soorten die ren, maar vind je er maar weinig op je pad," vertelt Ruud van Tol. "Een andere keer hoef je echter weinig moeite te doen om de mooiste foto's te kunnen maken. Bij één van de la- tste excursies in 'het Weegje' stuitte de groep, eigenlijk bij toeval, op een nest jonge grutto's. Dat was nog oppassen geblazen, want als deze vogels jongen hebben, kunnen ze nog gemeen uithalen," aldus Ruud van Tol. Jan Hogebrug en Ruud van Tol kunnen uren vertellen over alle bijzondere én 'gewone' diersoorten van de omgeving. Naast grutto's en vlinders konden de deelnemers afge lopen zaterdag ook nog kennis maken met kievitten, padden en zelfs een tureluur. De werkgroep Natuur- en Milieu Edu catie is gedurende het gehele jaar actief. In de wintermaanden liggen de excursies weliswaar stil, maar wordt er hard gewerkt aan het verzamelen en inrichten van diverse 'leskisten', die onder andere op scholen gebruikt worden. Ook wordt in de periode tus sen 15 december en 8 januari een tentoonstelling ingericht in het edu catieve centrum in het Warnaarplant- soen. In deze tentoonstelling kunnen kinderen én volwassenen zien hoe dieren de winter doorbrengen. Er wordt dan samengewerkt met diver se andere organisaties of verenigin gen, zoals de Nederlandse Vlinder stichting, de Vogelbescherming, de Stichting Egelopvang en de Stichting Eekhoornopvang. Door Karin Jongkind Waddinxveen Het 21ste jeugd schaaktoernooi, georganiseerd door de Waddinxveense Schaakvereniging (WS.V.) trok afgelopen zaterdag veel belangstelling. In totaal schreven drieënnegentig jeugdige schakers in wor dit open toernooi, wat plaats vond in het Anne Frank Centrum. Naast de jeugdleden van W.S.V. waren er ook leden van diverse schaakver enigingen uit de regio. Met name schaakvereniging Moerkapelle en de "essemaker uit Gouda waren goed vertegenwoordigd. Er werd gespeeld m vier leeftijdscategorieën. Voor iede re leeftijdsgroep waren drie bekers beschikbaar. Daarnaast ontvingen alle deelnemers een herinneringsvaantje. De meeste deelnemers vielen in de leeftijdscategorie tot twaalf jaar. Maar liefst achtendertig jonge scha kers schreven zich in voor het toer nooi. De jeugdschakers van W.S.V. haalden tijdens het eigen toernooi geen hoge eindklassering. Thomas Schmidt en Joel de Roodt eindigden in deze groep op de elfde en twaalfde plaats. Olaf Nederlof en Sander van Veen eindigden als respectievelijk zevenentwintigste en negenentwin tigste. Toch hadden zij het erg naar hun zin tijdens 'hun' toernooi. "Ik vind schaken heel leuk," vertelt Olaf Nederlof uit Zevenhuizen. Hij schaakt bij W.S.V. omdat er in Zeven- KERKDIENSTEN - 21 november Woddinxveen Werv. Immanuelkerk 10.00 en 18.30 uur °s C. de Jong. kerk 10.00 uur dr J.Tromp, Leiden Jrtf- Ontmoetingskerk 9.30 uur dhr G.l Martini. href, kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds G. comer,Amersfoort en 18.30 uur ds /JSmelik, Gouda,. wdgeref.gem. 10.00 en 18.30 uur Preeklezen. ofgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J-u- van Tilburg. Ede^0^ uur G-van den Bos, kl>thus 10.00 uur J. Dekker. Boskoop "it krot Celoofsgem. 10.00 uur ds J.A. roström-Bruin, Boskoop. erv Gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 30 uur ds R. de Reuver. kerk 9.30 uur ds R. de Reuver; ■30 uur ds J.A. van Hooijdonk. Wgeref: kerk 9.30 en 17.00 uur drs C den Hertog, 15.00 uur Zorgcen- ,Urn C.D. den Hertog, pel 9.30 uur RobAllart. pwio 10.00 uur J. Duinkerken. huizen geen schaakvereniging is én hij het goed naar zijn zin heeft in Waddinxveen. "Twee jaar geleden deed ik mee aan het schoolschaak- toernooi en daarna ben ik lid gewor den van W.S.V. Meestal eindig ik ergens in de middenmoot, maar ik denk dat ik in de toekomst nog wel beter kan worden," denkt Olaf hard op verder. De overige uitslagen waren als volgt: leeftijdsgroep tot tien jaar 1. Nick Stanic (Capelle) 2. Marleen van Vliet (Zevenhuizen) 3. Tom Schonk (Krim pen) 9. Stefan van der Zalm (Wad dinxveen). Leeftijdsgroep tot twaalf jaar 1. Steven van Trigt (Capelle) 2. Nico van Vliet (Nieuwerkerk) 3. Jan- kiel Ferrol (Nieuwerkerk). Leeftijds- Waddinxveen - Op zaterdag 20 november houdt de I.Z.B. (Inwendi ge Zendingsbond) samen met de stichting Goedwerk een grote ver koping in gebouw "de Hoeksteen" aan de Esdoornlaan 2. Op de boekentafels van de I.Z.B. vindt men bijbels, kinderbijbels, dagboe ken, kalenders, (kerst)kaarten en nog veel meer. De stichting Goedwerk biedt tal van producten uit de derde wereld aan. Verder zijn die dag ver tegenwoordigd: de heer C. Neven, archivaris van de Hervormde Gemeente van Waddinxveen met onder andere doopboeken en ander archiefmateriaal, de V.B.O.K. en de vrouwenvereniging Maria-Martha. Speciale aandacht wordt gevraagd voor de vierde nationale voedselactie van Dorkas Hulp Nederland. Voor deze actie is dringend behoefte aan de volgende producten: plastic fles sen, zonnebloemolie, pakjes soep, cacao, droge witte- en bruine bonen, macaroni, rijst, suiker, bloem, thee, blikgroenten (400 gr), tandpasta en tandenborstels. In 1998 konden er 50.00 voedselpaketten gestuurd wor den naar bejaarden, eenzamen en de allerarmsten in Oost-Europa. De ver koping is van 10.00 tot 16.00 uur. ledereen is welkom. De speel-o-theek de Speelstek, welke zich begin 2000 wil gaan vestigen in Boskoop, organiseert op vrijdag 19 november een houten speelgoed avond. De collectie bevat onder ande re puzzels, auto's, poppenhuis, stok paard, muziekdoos, sieraden, spellet jes en nog veel meer. Het speelgoed wat u kunt kopen is vooral voor kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 8 jaar. De avond wordt gehou den in peuterspeelzaal de Péuterstek, welke gevestigd is op Klaverblad 49 (naast basisschool de Zevensprong) in Boskoop. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar en vanaf 20.00 uur wordt de collectie getoond. Voor informatie kunt u bellen: 0172-212774, 210120 of 0182-617087 of 631048 Waddinxveen - Zaterdag 20 novem ber, de dag van de Rechten van het Kind, zal de Waddinxveense werk groep van Amnesty International aandacht vragen voor de naleving van de rechten van de mens in Bra zilië. Door middel van een petitie- lijst willen zij zoveel mogelijk handtekeningen verzamelen die moet bijdragen aan het verzoek aan de Braziliaanse autoriteiten aandacht te besteden aan de veel vuldige schendingen van de rech ten van de mens en die van het kind in het bijzonder. Nadat in 1985 Brazilië na een periode van militair bestuur opnieuw een bur gerregering kreeg is het land in econo mische chaos, is er een gigantische inflatie en beheersen hoge werkloos heidcijfers en corruptie het land. Tegen deze achtergrond zijn jongeren, men senrechtenactivisten en de inheemse indianen slachtoffer van bedreiging en mensenrechtenschending. D.m.v. deze actie wil Amnesty International aan dacht vragen voor de ze problemen. U vindt de vrijwilligers van Amnesty International zaterdag in de hal bij Albert Heijn van 10.00 tot 16.00 u. Boskoop - Op maandagavond 22 november komt Nicolaas Matsier een lezing geven in de Bibliotheek Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a ƒ8,50 zijn te koop in de Bibliotheek Boskoop. Telefonisch reserveren: 0172-213170. Het bekendste boek van Nicolaas Matsier is de autobiografische roman "Gesloten huis" (1994: onder titel: Zelfportret met Ouders, die omschreven wordt als een "ontroe rend, geestig en tot nadenken stem mend boek over ouderschap en kind zijn, over waanzin en rouw" en werd genomineerd voor de AKO-Literatu- rprijs, de Gouden Uil, de (Europese) Aristeion-prijs en de Libris prijs en is tot nog toe zijn best verkochte boek. "Gesloten huis" werd bekroond met' de Mekka-prijs 1995 en de F. Borde- wijksprijs Matsier is een veelzijdig auteur. Behalve de nodige bundels en verhalen schreef Matsier voor de boekenbijlage van Vrij Nederland (recensies), voor het NRC-Handels- blad (columns), de Volkskrant, twee kinderboeken en vertaalde hij "De avonturen van Alice in Wonderland" van Lewis Caroll. Hiervoor heeft hij de IBBY-Honour Award 1990 gekre gen. Momenteel is hij redacteur van het Bezige-Bij-tijdschrift Raster. groep tot veertien jaar 1. Enrico Blees (Midden Beemster) 2. Erik Hennink (Waddinxveen) 3. Tjerk van Blokland (Midden Beemster) 4. Ryan den Drijver 15. Timo de Roodt 20. Randy Girdhari 21. Michiel Hazelhof (allen Waddinxveen). Leeftijdsgroep tot zestien jaar 1. Michiel Rensen (Moerkapelle) 2. Myrette van Houten (Rotterdam) 3. Thomas Boere (Krim pen) 9. Ben Groenenboom (Waddinx veen). In Gouwebad "de Sniep" is dinsdag 9 november voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscom missie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof.' Er waren 27 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Bernice Havenaar, Lotte van Mil, Marloes Hogendoorn, Susanne Kwakernaak, Hannes Gouka, Luuk Samsom, Yoshi Versluis, Joost van der Eijk, Nathalie de Groot, Char lotte Lammertse, Giverney Boere, Arietta Kranendonk, Michael Visser' Tom Onderwater, Maggy Schaap' Gerty Sonneveld, Anna Verlaan,' Marieke van Keulen, Annemieke de Nijs, Corstiaan Mulckhuyse, Jantine van der Knijff, Christian Kemp, Wer ner Rijneveld, Joost Hoogendijk, Mandy Schoemaker, Mike Verbeek en Kimberly Runge.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15