OPTIECURSUS VOOR BEGINNERS PRIJSWINNAARS SPAARFEEST Daar voelt iedereen zich thuis Weeknieuw, Business Weekly Rabobank Rabobank LEVENSVERZEKERINGEN IN HET NIEUWE BELASTINGSTELSEL Zevenhuizen-Moerkapelle Aandelenresearch Strategie RABOBANK SPONSORT ACTIE KINDERKANKER Zevenhuizen-Moerkapelle le jaargang nummer 36 Telefoonnummers Algemeen: 0180-5373 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/ Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle nov. t/m 5 dec. Sniël v.a. 24 27 nov. en 4 dec. v.a. M 4 december Rentewijziging Rabobank bereikt balanstotaal van 400 miljoen Rabobank introduceert fiscaalvriendelijke beleggingingen LEUKE INTERNETSITES pagina 2 Hart van'Holland/17 november 1999 Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs hilips getronics ing numico heineken abn amro randstad fortis kpn aegon kon. olie macintosh wolters kluwer nutreco ahold akzo dra ka boskalis vendex kbb unilever modelportefeuille aex-index Modelportefeuille Aandelen Nederland Cijfers uit de VS deze week wij zen op beperkt inflatiegevaar. Terwijl de werkloosheid zich nog altijd op een zeer laag niveau bevindt, stijgen de lonen slechts gematigd. Ook producentenprij zen vielen mee. Aandelenbeur- zen profiteren van de afnemende inflatievrees. De AEX boekte een rendement van 1.4%. Vooral financiële waarden profiteren van het verbeterde renteklimaat. Getronics steeg fors nadat bekend werd dat de onderne ming met Nokia gaat samenwer ken om internetapplicaties op mobiele telefoons aan te bieden. Unilever heeft 5 november derde kwartaalcijfers bekend gemaakt die beneden verwachting lagen. Dit werd voornamelijk veroor zaakt door sterke prijsconcurren tie en hogere marketinguitgaven in Latijns Amerika. De koers lag deze week fors onder druk. Aegon maakte donderdag bekend dat de winst in de eerste 9 maanden van het jaar met 22% is gestegen. Vooral de groei van levensverzekerin gen en pensioenproducten heeft hieraan bijgedra gen. Ook de overname van het Amerikaanse Trans- america droeg positief bij aan de winstgroei. Vanwege het verbeterde renteklimaat hebben we op 5 november besloten onze weging in obligaties op te hogen naar overwogen. Ook aandelen kunnen profiteren van betere rentevooruitzichten, zodat we onze weging in aandelen eveneens hebben opge hoogd. Aangezien de Amerikaanse beurs nog altijd hoog is gewaardeerd en de meeste beurzen tech nisch op houden staan gaan we niet verder dan een neutrale weging voor aandelen. Zevenlwiien-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 45 portefeuille performance deze week ult.'9S 8.8 6.5 5.4 5.0 5.0 5.0 4.6 3.9 3.1 1.3 1.1 0.4 0.1 -1.6 -2.5 -2.8- -3.2 -3.9 -4.4 -13.0 1.2 1.4 91.2 18.2 16.4 -0.1 -1.5 33.5 13.4 -3.0 20.0 -16.2 37.4 7.1 -33.0 -9.0 -4.9 3.4 42.4 8.4 33.6 -25.0 Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 0.2% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 1.2%. De AEX-index steeg met 1.4%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een underperformance van 0.2% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille 4.4%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 9.1%. Wijzigingen in de portefeuille Philips en ABN Amro verhoogd, Unilever verlaagd, Macintosh verwijderd Vanwege de afgenomen infla tieangst in de Verenigde Staten is de kans op renteverhogingen kleiner is geworden. In Europa is de kans op een rentestap na de renteverhoging van 0.5% van de ECB zeer klein gewor den, waardoor veel onzeker heid uit de markt is verdwe nen. Wij hebben daarom onze weging in rentegevoelig aandelen verhoogd door ABN Amro op te hogen van 7.5% naar 10%. Voor deze ophoging van ABN Amro heeft Macintosh plaats moeten maken. Het technisch beeld van het aandeel is de laatste tijd verslechterd. Daarbij ver wachten wij dat fundamenteel de komende tijd weinig rond het aandeel zal veranderen. Onze neutrale positie in Philips is afgelopen weken een onderwogen positie geworden, door de sterke stijging van de weging van Philips in de AEX. We hebben dit gecorrigeerd door Philips op te hogen. Tegelijkertijd liep de onderwogen positie in Unile ver op tot neutraal door de sterke daling van de weging van Unilever in de AEX. Daarom hebben we Unilever gedeeltelijk verkocht. is geopend: Zevenhuizen-Moerkapelle De Rabobank Zevenhuizen-Moer kapelle sponsort het kalenderpro ject van De Tafelronde Oss. Deze serviceclub spant zich jaarlijks in om financiële middelen bijeen te brengen voor "het Goede DoelT Voor het vierde achtereenvolgende jaar steunt zij het Kinder Oncolo gisch Centrum te Nijmegen. De bank heeft een groot aantal kalen ders afgenomen en stelt deze beschikbaar aan geïnteresseerde klanten van de bank. De kalender is samengesteld door "kunstenaars in spe" zijnde de kinderen die behan deld worden voor kanker in het Academisch Ziekenhuis te Nijme gen. Zo wordt een de volledige opbrengst van deze kalender besteed aan projecten, die zowel op korte termijn als op lange ter mijn een extra toegevoegde waar de geven aan behandelingen in de ruimste zin van het woord. Daarbij worden drie categorieën onder scheiden: - wetenschappelijk on derzoek; - psychosociale begelei ding van patiënt en familie; - peda gogische ondersteuning (speel goed en leermiddelen) Bent u geïnteresseerd in een kalen der. komt u deze dan bij ons ophalen. K i n d e r k a n Js-e-f- 5eT De voorgestelde wijzigingen in het nieuwe belastingstelsel hebben invloed op een groot aantal levens verzekeringsproducten. Vooruitlo pend op de aanname van de belas tingplannen door de Tweede Ka mer geeft Interpolis een aantal productadviezen. Voor wat betreft de kapitaalverze keringen geldt het volgende: als hypotheekverzekeringen ge koppeld zijn aan de eigen woning adviseert Interpolis om een loop tijd van 20-30 jaar te hanteren. Bij een OpMaat Verzekering moet het prognosebedrag gelijkgesteld wor den aan het geleende bedrag. Ook kapitaalverzekeringen die niet gekoppeld zijn aan de eigen woning, kunnen nog gesloten worden. De primaire drijfveer is daarbij niet lan ger het fiscale aspect, maar het structureel sparen met een be paald doel voor ogen en het afdek ken van een overlijdensrisicoverze- kering. Dat geldt zeker voor het Rabo StudieSpaarPlan. Voor lijfrenteverzekeringen blijft in het geval van een koopsompolis de aftrek in de eerste tranche tot 2001 gehandhaafd. Lijfrenteverzekerin gen waarvoor premie betaald wordt, kunnen worden geadvi seerd als er nu ruimte is in de twee de of derde tranche. Voor saldolijf renten vervalt de fiscale drijfveer. Op dinsdag 11 november jl. is er door de medewerkers van de afdeling effecten een informatieavond gehou den betreffende optiehandel. De opkomst was overweldigend, ruim 60 mensen waren aanwezig. Mede door de reacties die we achteraf ontvan gen hebben, kunnen we spreken van een succesvolle avond. Na een inleiding van Commercieel Manager Dennis Kellner begon de avond met een presentatie. Deze werd verzorgd door de beleggingsad viseurs van de Rabobank Zevenhui zen-Moerkapelle, Rob Beentjes en Erwin Boorsma. In het eerste deel van de presentatie kwamen de basisbe grippen van opties ter sprake, om ver volgens na een korte pauze over te gaan naar een 'toets' om deze basis begrippen toe te passen. Enthousiaste aanwezigen hebben deze avond het initiatief genomen om een beleggingsstudieclub op te rich ten. Meer informatie hierover kunt u verkrijgen bij Ilse Straver-Jacobs onder telefoonnummer (0180) 63 73 58. Binnenkort zal de afdeling beleggin gen van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle een vervolgbijeenkomst over opties organiseren. U zult hier over tijdig geïnformeerd worden via onze pagina in Hart van Holland. Woensdag 10 november was de prijsuitreiking van de KIKKER kleur en schrijfwedstrijd. Deze wedstrijd was gekoppeld aan de spaarweek en heeft tot groot genoegen veel respons opgeleverd. Wij willen dan ook alle kinderen bedanken voor hun creativiteit en inzet. Zoals bij elke wedstrijd kan er maar 1 of in dit geval 2 winnaars zijn. Deze win naars gaan lekker een dagje naar Duinrel in Wassenaar om o.a. de "familie plons" te bezoeken. Ook moeten wij enkele zeer talentvolle baby's bedanken voor hun prachti ge tekeningen. Er lijken heel wat Rembrandts te zijn geboren in Moerkapelle en Zevenhuizen. Of moeten wij hun zeer creatieve ouders bedanken Kortom het was dus een succesvolle wedstrijd en wij hopen dat iedereen volgend jaar weer van de partij is. Marktontwikkelingen, met name de verhoging van de refi-rente door de Europese Centrale Bank, geven aanleiding tot bijstelling van de Rabobank Basisrente en de spilrente voor kredieten in rekening-courant. Per 10 novem ber is de Rabobank Basisrente en de spilrente voor kredieten in rekening-courant met 0,25 verhoogd. Op 9 november heeft de Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle de grens van 400 miljoen aan balanstotaal bereikt. De laatste 3 jaar is het balanstotaal van de bank bijna verdubbeld. Er is op 9 november dan ook weer een. mijlpaal bereikt in de historie van de bank. Om dit te vieren snijdt een van de nestors van de bank, Dries Janse, de taart aan. De Rabobank heeft momenteel voor de risicomijdende belegger een aantal aantrekkelijke beleg gingsproducten te bieden. Het; betreft de fiscaal vriendelijke; Groencertificaten en Tante-Agaath-j obligaties alsmede een nieuw j GarantFund op de Amsterdamse beursgraadmeter de AEX-index. Wilt u meer weten o\^r deze pro ducten of over beleggingsmoge lijkheden in het algemeen, neemt u dan gerust contact op met onze effectenafdeling. Tel. 0180-637358. www.inter.nl.net/hcc/linkskids Hier zijn veel leuke spelletjes en mogelijkheden voor de kinderen terug te vinden. Gewoon even gaan kijken. www.detelefoongids.com Wil je snel even een telefoon nummer of adres opzoeken dan is dit de juiste site. Heel handig voor telefoonnummers buiten de regio. www.stedengids.net Veel informatie over de meeste plaatsen in Nederland is hier terug te vinden. Ook Zevenhui zen-Moerkapelle staat er op. www.kadokalender.nl Heel handig omdat je elke ver jaardag krijgt teruggemeld. Er worden ook leuke cadeautips gegeven. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. Rabobank

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2