i Niels Holgersson boeiend verteld op Arnoldus van Os POLITIE Haitian Hulbnd BROUWER DE KONING Rode Kruis Najaarsverkoop Wereldwinkel op 27 november op andere locatie INBRAAKBEVEILIGING! Operaconcert in het Anker deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle ctt t UITVAARTVERZORGING Jaantje van den Heuvel - van Aken w BERICHTEN Sint in Zevenhuizen en Moerkapelle 29.000 exemplaren Hart van Holland/17 november 1999 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargeiegenheid o.a.: GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Hazerswoude Waddinxveen Zevenhuizen 1 Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf el voor een gratis beve Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapeiie tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Alef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermper Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Woensdag 24 november houdt de welfare van het Rode Kruis in Waddinxveen haar jaarlijkse najaarsverkoop. Er zijn borduur- en andere handwer ken te koop. De verkoop vindt plaats in de kleine hal van het Anne Frank Centrum en wel van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Iedereen is welkom. Zevenhuizen - In verband met werk zaamheden aan de elektriciteitsvo- rziening in en rondom het gemeente huis zal de wagen van de Wereldwinkel op 27 november niet op het Dorpsplein staan, maar bij Albert Heijn. Men kan daar terecht voor het gebruikelijke assortiment. Met het oog op Sinterklaas zijn er leuke cadeau-ideeën, voor zowel groot als klein. Ook zijn de Max Havelaar chocoladeletters er weer en chocolade kerstballetjes. Heerlijk bij de koffie of over een toetje van vla of ijs is de koffielikorette. Door de sierlijke fles ook zeer geschikt om cadeau te geven. Speciaal voor de feestdagen is er Vonkelwijn, een lich te en fruitige, mousserende wijn van de coöperatie Goue Vallei in Zuid- Afrika. En wanneer men bedenkt dat voor ai deze producten een eerlijke prijs wordt betaald, dan kan men er extra van genieten. Voor mensen die zich interesseren voor het reilen en zeilen, achter gronden en ontwikkelingen in de ruim 400 Wereldwinkels in Neder land ligt in de Bibliotheek het tijd schrift Wereldzaken ter inzage. Neem. Heer mijn beide handen Bedroef delen wij u mede dat na een moeilijke periode is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder Sinds 24 oktober 1987 weduwe van K.J. van den Heuvel Sliedrecht 4 maart 1913 Gouda 14 november 1999 Moerkapelle, Adrie en André Heijboer-van den Heuvel Astrid en Tijmen, Joost Jaap en Yvette Tilburg, Leny en Bernhard de Wilde-van den Heuvel Anita Peter Correspondentieadres Familie Heijboer Oranjestraat 25 2751 BJ Moerkapelle Woensdag 17 november is in zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3 te Zevenhuizen van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren. be dienst van Woord en Gebed zal donderdag 18 november om 12.00 fur aanvangen in voornoemd zorgcentrum, waarna de begrafenis omstreeks 13.00 uur zal plaatshebben op begraafplaats Moerhage aan de Beatrixlaan te Moerkapelle. Na afloop van de plechtigheid is in de aula van de begraafplaats even eens gelegenheid tot condoleren. Benthuizen Op maandag 8 november beleefden de kinderen van groep 3 en 4 van de basis school Arnoldus van Os in Bent huizen een heuse theatervoor stelling in de gymzaal. Kunstgebouw, een culturele organi satie in Zuid-Holland, biedt aan scholen de gelegenheid om leerlin gen van alle groepen te laten kennis maken met diverse kunstvormen. Voor deze groep van 50 kinderen, tussen 6 en 8 jaar, werd het verhaal van Niels Holgersson vertelt. De ver teller, Peter van Pagée, wist door zijn beeldende manier van vertellen direct de aandacht te winnen en alle kinderen tot het einde toe te boeien. Een geslaagde kennismaking met literatuur en theater. De Arnoldus van Os is een van de basisscholen in Rijnwoude die ai jaren meedoet aan educatieve pro jecten van Kunstgebouw. Dit jaar is groep 7 als eerste aan de beurt geweest op 4 oktober jongstleden. Zij zagen in de tot bioscoop omgebouw de gymzaal de bekroonde film "Kijk, ik vlieg". De overige groepen zullen dit schooljaar nog kennis maken met beeldende kunst, theater en muziek. Kunstgebouw is de culturele organisa tie van Zuid-Holland die zich ten doel stelt zoveel mogelijk inwoners in con tact te brengen met kunst en cultuur. Kunstgebouw speelt op het gebied van de professionele kunst, de ama teurkunst 'en de kunsteducatie een centrale rol in de provincie. In samen werking met kunstinstellingen, kun stenaars, scholen, amateurverenigin gen en gemeenten zet Kunstgebouw projecten op. Dat voor alle discipli nes: toneel, beeldende en a-v kunst, literatuur, dans en muziek. Vijftig kinderen namen plaats op de banken in een tot theater omgebouw de gymzaal. Vanaf het moment dat Peter van Pagée het verhaal van Niels Holgersson begon te vertellen, was het muisstil. Niels is een jongetje dat alle dieren pest en voor straf wordt betoverd tot een klein mannetje. Met een tamme gans, Maarten maakt hij een spannende tocht waarin hij leert wat het betekent om met elkaar te leven, gevaren te doorstaan, moeilijke beslissingen te nemen en je op te offeren. Peter ver telt een gedeelte van het verhaal tot het einde waar Niels weer groot wordt en roept dat hij weer mens is geworden, een echt mens. Een uur lang wist Peter van Pagée de kinde ren te boeien, vooral door zijn levendige en beeldende manier van vertellen Peter was Niels, Maarten, de vos, de moeder en alle andere personages. De kinderen zagen het hele verhaal uitgebeeld. Met veel humor overigens. Tussen de, span nende, passages door werd regel matig hartelijk gelachen. De reac ties waren positief, aanvankelijk nog behoorlijk onder de indruk maar later variërend tussen leuk, zielig en vet cool. Woensdag 10 november omstreeks 20.45 uur hoorde een toevallige voor bijganger, die zijn hond aan het uitla ten was, op het Oostvaartpad in Hazerswoude iemand om hulp roe pen. In een naast de weg gelegen greppel trof de voorbijganger een man uit Hoogmade aan, die zei dat hij vermoedelijk zijn nek gebroken had, omdat hij geen gevoel meer in zijn benen had. De voorbijganger waar schuwde de politie en ambulance, die snel ter plaatse kwamen. De man ver telde dat hij op het onverlichte fiets pad in een flauwe bocht met zijn fiets rechtdoor was gereden en in de grep pel terechtgekomen was. Hij had daar al drie kwartier gelegen, toen de vo- rbijganger hem opmerkte. De man is met grote spoed overgebracht naar het LUMC. Persoonsgegevens van de man en zijn huidige toestand zijn niet bekend bij de politie. Auto te water: Een 19-jarige automobi list uit Alphen aan den Rijn is op maandag 8 nov. met zijn voertuig te water geraakt. Hij reed omstreeks 12.40 over de Spookverlaat richting Hazerswoude-Dorp toen hij voor de bocht moest uitwijken en remmen voor overstekende ganzen. Hierdoor raakte de bestuurder de controle over het voertuig kwijt en kwam in de sloot aan de rechterzijde van de weg tot stilstand. De automobilist is ter plaat se onderzocht door ambulanceperso neel. De man liep geen letsel op. Verkeersongeval met letsel: Een 52- jarige bromfietser uit Waddinxveen heeft beenletsel opgelopen toen zij was aangereden door een 20-jarige automobiliste uit haar woonplaats. De bromfietser reed over de Juliana- straat komende uit de richting van de Jan Dorrekenskade-Oost. Op de kruising met de Kerkweg-Oost ver leende zij geen voorrang. Hierdoor ontstond er een botsing. De brom fietser is overgebracht naar een zie kenhuis in Gouda. Verkeersongeval met letsel: Een 16- jarige Boskoopse heeft maandag 8 november omstreeks 13.45 uur letsel opgelopen toen zij met haar scooter tegen een auto aanreed. Ze reed over de Kanaaldijk komende uit de rich ting Sniepweg. In dezelfde richting stond een 32-jarige automobiliste uit Zevenhuizen met pech geparkeerd op de rijstrook voor fiets- en bromfiet sen. De bestuurster van'de scooter zag de auto over het hoofd en kon niet meer tijdig remmen. De Boskoop- se is met een gekneusde knie naar een ziekenhuis in Gouda vervoerd. Verkeersongeval met letsel: Een 17-jari- ge fietser uit Boskoop heeft op maan dag 8 november omstreeks 15.30 uur letsel opgelopen toen zij was aangere den door een 66-jarige automobilist uit Waddinxveen. De automobilist reed over de Sniepweg komende uit de richting van de Eikenlaan. Op de kruising met de Plasweg verleende hij geen voorrang aan de voor hem van links komende fietser. De vrouw liep letsel op aan een elleboog. Verkeersongeval met letsel: Een 25- jarige automobiliste uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft op maandag 8 november omstreeks 20.15 uur letsel aan haar gezicht opgelopen toen zij was aangereden door een 28-jarige automobiliste uit Rotterdam. De Rot terdamse reed over de Ringvaartlaan komende uit de richting van de Para- lelweg Zuid. Op de kruising met de Europalaan verleende zij geen voor rang aan de voor haar van links komende automobiliste. Mishandeling: Een 22-jarige Waddinx- vener is in de nacht van 13 op 14 november aangehouden ter zake mishandeling. De man had in een horecagelegenheid in Zevenhuizen een kopstoot uitgedeeld aan een 18- jarige Waddinxvener. De wijkagent was al bij de gelegenheid om toe zicht te houden en het slachtoffer deed ter plaatse aangifte. Daarop werd de verdachte uit de op de bus wachtende discogangers gepikt, aan gehouden en overgebracht naar het bureau in Waddinxveen. Proces-ver- baal wordt opgemaakt. Hazerswoude-Rijndijk - Op vrijdag 19 november om 20.15 uur zal een groots operaconcert gegeven worden in Het Anker aan de Chopinlaan 2. De deuren van Het Anker gaan om 19.45 uur open. De entree bedraagt ƒ15,- kinderen tot 12 jaar hebben gra tis toegang. Iedereen is welkom. Zaterdag 20 november zal de Sint via de Moerdijkstraat om ongeveer 10.30 uur op de Dorpsstraat in Moerkapelle arrive ren waar hij ontvangen zal worden door de burgemeester. Daarna vertrekt hij naar Dorpshuis Op Moer, waar hij met alle kinderen gaat genieten van een Sin terklaas-toneelstukje. De sportzaal is voor de opvoering van "Domme boeven, Slimme pieten" vanaf 11.00 uur geopend en er is voor alle kinderen voldoende plaats. Na afloop om 11.45 uur is er voor alle kinderen een leuke verrassing. Daarna gaat de Sint naar Zevenhuizen om ±13.45 uur komt hij aan bij het kan toor van Hart van Holland om vervol gens naar het Dorpsplein te gaan waar hij om 14.15 uur ontvangen zal worden door burgemeester Schoots.. Daarna vertrekt de Sint met zijn gevolg naar Dorpshuis Swanla, waar hij met alle kin deren zal genieten van het Sinterklaas toneelstukje. De sportzaal van Dorps huis Swanla is voor de opvoering vanaf 14.30 uur geopend. Na afloop om onge veer 15.30 uur is er een kleine verrassing voor de kinderen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI ui tings term ijn ad ver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Èlgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3