ll0|4|0lQI0 millennium Rabobank ^tö/adMed/'a WIJNGAARDEN B.V. H00FD-SP0NS0RS flh 'pagina 18 Hart van Holland/24 november 1999 Millenniumproject Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuize We staan met elkaar op de drempel van een nieuw millennium. Bij zo'n moment in tijd hoort een bijzonder evenement. Het moet een gebeurtenis worden waar ook de komende generaties plezier van hebben, vindt de Rotaryclub van Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. De club heeft het initiatief genomen om alle inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moordrecht de kans te geven een groet te brengen aan het nageslacht. IJssëlthuis De Rotaryclub PROJECT Krul b.v.-technische weefsels SPONSORS Stuur je kaart aan het nageslacht Binnenkort krijgt u die mogelijkheid. U kunt een boodschap achterlaten voor de komende generaties, aan uw (klein)kinderen, aan de nakomelingen van uw buren, uw vrienden, uw familieleden of aan wie u maar wilt. U kunt een bericht sturen aan de mensen die over honderd jaar in onze regio wonen. De Rotaryclub zal - in samenwerking met de uitgevers van Het Kanaal - ervoor zorgen dat u over enkele weken een kaart in uw brievenbus ontvangt, waarop u uw bericht kunt schrijven. De kaart kunt u in december inleveren bij stands in de winkelcentra in ons gebied. Iedereen kan deelnemen, en net zo vaak als u wilt. Daarom houden we de kosten laag: per kaart 25 gulden. De kaarten worden verzameld en zullen in januari 2000 in een koker de grond in gaan. Dat gebeurt op een centrale plaats en in overleg met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De plek is nog niet bekend. Wel staat vast dat in het gemeentehuis van Nieuwerkerk aan den IJssel een herdenkingsteken zal komen en boven de plaats waar de koker zich bevindt wordt een herinneringsplaat aangebracht. De Rotaryclub hoopt met deze actie de bouw van een bijna - thuis huis in onze regio moge lijk te maken. Dit 'IJSSËLTHUIS' is bestemd voor terminale patiënten, die niet in het ziekenhuis, een verzorgingstehuis of in de eigen woning willen (of kunnen) overlijden. Zij krijgen daar een kamer, die zij naar eigen inzicht kunnen inrichten, en zij worden profes sioneel verpleegd, als zij dat willen. In ieder geval kunnen de bewoners zoveel mogelijk hun eigen leven blijven leven. De woning is bij voorrang bestemd voor patiënten uit Moor drecht, Nieuwerkerk Moerkapelle en Zeven huizen. Er zullen geen voorwaarden worden gesteld aan de religieuze achtergrond van de bewoners. De afgelopen maanden kon de Rotaryclub al bekend maken dat het lokale bedrijfsleven het project fors heeft gesponsord. In totaal hebben 24 bedrijven toezeggingen gedaan tot een totaal bedrag van Een groot deel van dit geld, zo'n 50.000 gulden, is inmiddels overgemaakt. De namen van de sponsors vindt u onderaan deze pagina. Zo zullen ook alle namen van de inwoners die deelnemen aan het Millenniumproject in januari 2000 bekend worden gemaakt, indien zij dat wensen. Naast de bedrijven en de parti culieren die al ondersteuning hebben toege zegd, wil Rotary de steun door woningbouw vereniging Ons Huis en de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening De Vierstroom niet onvermeld laten. Concreet betekent dit dat er goede vooruit zichten zijn dat op korte termijn bekend zal worden waar uw en ons bijna - thuis huisj 'IJSSËLTHUIS' zal worden gevestigd. Nog even wat over onszelf. De Rotaryclub ii een van de serviceclubs die zich in Nederlani bezig houden met de hulp aan mensen dii minder goed voor zichzelf kunnen zorgen. Da' betekent dat wij inspringen waar de samen leving gaten laat vallen. Rotary telt in Neder land bijna 19.000 leden, verdeeld over 41' clubs. Wereldwijd ondersteunen vele miljoene mannen en vrouwen de uitgangspunten vai Rotary International. Daarbij staat di bestrijding van armoede en onrecht centraal. Alle leden werken mee vanuit hun specifieke beroepservaring en kennis. De Nieuwerkerkse Rotaryclub telt ruim veertig leden, woonachtig in Nieuwerkerk, Zevenhuizen, Moordrecht en Rotterdam. De club organiseert jaarlijks een groot project, en verzorgt een aantal kleinere acties. De afgelopen jaren zamelde de club geld in door middel van de verkoop van kerstkaarten met afdrukken van schilderijen van de kunste naar Marie-Anne van Leeuwen. Op deze wijze wisten wij vele tienduizenden guldens bijeen te brengen. Dat geld werd besteed aan de wereldwijde actie 'Help polio de wereld uit', de aanschaf van een soepbus Voor het Leger des Heils in Rotterdam en ten behoeve van de bouw van een vakantieverblijf voor de bewoners van de Capelse Verpleeghuizen Laatstelijk financierde Rotary met de opbrengst van de kerstkaarten actie de bouw van een school in Kenia. Voor de actie van dit jaar heeft de club aansluiting gezocht bij de jubileumactiviteiten van Rotary Nederland, die dit jaar 75 jaar bestaat. Nationaal heeft Rotary besloten de krachten te bundelen met het eveneens jubile rende Koningin Wilhelminafonds. Wij in Nieuwerkerk waarderen deze aanpak, maar hebben gekozen voor ondersteuning van een in onze ogen noodzakelijk regionaal project. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, belt u dan met Charles Laurey 0180-317888 of Jan Leydes 0180-319872 euwerkerk a/d IJssel Zevenhuizen IMieuwerkerk ca TECHNISCH I NSTALLAT I EBURO VAN k Zijderhand Transport b.v. Valkenburg B.V. Bouwbedrijf - Big Boss Bouwmarkt - Blok Hoveniersbedrijf - Intratuin Nieuwerkerk a/d IJssel De Jong Interieurverzorging - Dekker Zevenhuizen B.V. - Zegro Centrum Rotterdam B.V. - Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. - Voormolen Dakbedekkingen Free Record Shop - Architektenburo Van Oosten BNA - Reclame adviesbureau Pluspoint Partners - Van Vliet Automobielbedrijven B.V. W.K. Crone B.V. Ketel- en apparatenfabriek Exportslachterij T. Boer Zn. b.v. - PhafT b.v. vervaardiging en bedrukking van kunstofprodukten Bos Nieuwerkerk B.V. schoorsteentechniek - N V 0 verzekeringen - ABN AMRO Bank N.V. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van Hessen-Molendijk

Hart van Holland | 1999 | | pagina 18