NIEUWS Jr Daar voelt iedereen Rabobank Rabobank COLLECTES ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE RABOBANK GAAT LEDENKAPITAAL AANTREKKEN Weeknieuws Zevenhuizen-Moerkapelle Business Weekly Aandelenresearch Strategie Topper (V/M) voor de Commerciële Binnendienst Financieel Advies én een Ervaren Medewerker voor de afdeling Cliënten Advies Zevenhuizen-Moerkapelle vtJvii'O pagina 2 Hart van Holland/24 november 1999 lc jaargang nummer 37 'oor U' v<™ en door uw bank Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180 - 63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 r is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle is op zoek naar een: DUL Te huur exclusief bij uw Rabobank, zeer luze appartementen te Königsleiten tot max. 10 personen Aankomst tussen: 11 december en 25 december 1999 Voor een weekend-midweek of week Nu 10% korting op de huurprijs Informatie en boekingen: Rabobank Reisbureau telefoonnummer: 0180-637373/74 Caroline den Heijer/Bertha Strijdhorst Kerstconcert op 13 december in Hervormde Kerk Rabobank introduceert persoonlijk portefeuille-beheer via internet Jonge hoogopgeleiden zetten Rabobank zesde in top 10 populairste bedrijven Twee trefpunt-pakketten voor nieuwe bedrijven Lokale Activiteiten LEUKE INTERNETSITES abobink Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille aandelen Nederland Ondanks een renteverhoging van de Fed, boekten aandelenmark ten deze week mooie rendemen ten. Na de renteverhoging wer den in de VS inflatiecijfers bekendgemaakt. Deze waren met 2.6% op jaarbasis geheel volgens verwachting. De AEX steeg deze week boven de 600 punten uit en bereikte een all time high. Een van de stijgers op de AEX was Corus, aangezien het aan deel in de MSCI Europe zal wor den opgenomen. Koninklijke Olie kon profiteren van de olieprijs, die deze week op het niveau terecht kwam dat in aanloop naar de golfoorlog in 1991 werd bereikt. De olieprijs steeg door afnemende voorraden in de VS en aanhoudende zelfdiscipline van de OPEC om de productie te beperken. Draka is fors gestegen, nadat de kabelproducent bekendmaakte de Zweedse en Noorse kabelactiviteiten van ABB over te willen nemen. Dit past in de strategie van Draka om in Euro pa een marktaandeel van 15% te behalen. Libertel maakte bekend dat de winst in de eerste helft van het jaar, ondanks tariefsverlagingen, is gestegen met 44%. Het gunstige economische klimaat kan ook negatief uitpakken voor onderne mingen, zoals bleek uit de tweede winstwaarschu wing dit jaar door Vedior. Schaarste op de Nederland se arbeidsmarkt en margedruk in België leiden ertoe dat de winst per aandeel dit jaar met 6 a 9% zal dalen. Vedior daalde woensdag met 20% en trok ook concurrenten Randstad, Brunei en Unique mee naar beneden. Stork moest bekend maken dat de winst dit jaar ten minste gaat halveren. Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 0.5% Zevenhuizen-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 46 portefeuille performance deze week ult.'98 draka 14.0 62.4 getronics 8.7 28.6 kpn 8.5 30.2 kon. olie 6.2 46.0 boskalis 4.4 13.1 philips 4.2 99.2 randstad 4.2 16.6 fortis 3.3 0.2 abn amro 3.0 37.5 akzo 1.7 5.2 aegon 0.8 -15.6 ing 0.2 16.6 ahold -0.3 -5.2 unilever -0.5 -25.3 vendex kbb -0.7 32.6 wolters kluwer -1.8 -34.1 nutreco -5.1 -13.6 numico -6.6 -9.1 heineken -7.1 -8.6 modelportefeuille 2.3 aex-index 2.8 V De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 2.3%. De AEX-index steeg met 2.8%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een underperformance van 0.5% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille 6.8%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 12.1%. iris-modelportefeuille Wijzigingen in de portefeuille ING opgehoogd, Endemol en TPG nieuw opgenomen. Numico en Wolters Kluwer verwijderd Deze week is de weging van het aandeel ING opgehoogd naar 12.5%. Vanwege betere rentevooruitzichten zijn we positiever geworden over ren- tegevoelige aandelen. Endemol is nieuw opgenomen in de modelportefeuille. Wij verwachten dat de onderne ming de komende jaren zal verdienen aan het'uitmelken' van formats. Endemol zal bijvoorbeeld binnenkort voor veel programma's een website beginnen. Daar naast zijn wij positief over Endemol vanwege de creativiteit van de onderneming. Vorig boekjaar werden maar liefst 125 formats bedacht. TPG is opgenomen in de modelportefeuille omdat de onderneming de hoge winsten uit de postdivisie kan gebruiken voor uitbreidingen op het gebied van express-post en logistieke dienstverlening. Voor de lange termijn zijn wij positief over deze sectoren. Numico is verwijderd vanwege het verlagen van het fundamentele advies. Wij verwachten dat door de problemen van dochter GNC met Rite-Aid het senti ment slecht zal blijven. Wolters Kluwer is verwijderd vanwege het negatieve sentiment dat rond de uit gevers hangt. Zevenhuizen-Moerkapelle Rabobank verzorgt de telling voor de diverse collectes in Zevenhuizen en Moerkapelle. Vele vrijwilligers span nen zich vaak week na week in om bij u te collecteren voor bijv. de Neder landse Hart Stichting, de Kanker bestrijding, Jantje Beton of zoals u op de foto ziet voor de Diabetes. Al deze collectes worden bij de Rabobank gebracht en zij verzorgt de storting (uiteraard zonder kosten) naar het betreffende goede doel. De Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle is een bank meteen sterke marktpositie op alle gebieden van financiële dienstverlening. De bank groeit gestaag door en telt op dit moment zo'n 50 enthousiaste medewerkers. Voor versterking van het team Financieel Advies is de bank op zoek naar een ervaren medewerker Com merciële Binnendienst (v/m). Voor versterking van het team Clienten Advies zijn wij op zoek naar een ervaren Client Adviseur (m/v). Het team Financieel Advies bestaat thans uit 9 personen. Jouw rol is het actief ondersteunen van de financieel adviseurs en de beleggingsspecialisten. Maar je doet meer dan ondersteunen alleen. Je initieert zelf nieuwe activiteiten die de kwaliteit van de dienstverlening verder verhogen. Je bent een samenwer- ker, bent flexibel ten aanzien van werktijden en hebt een natuurlijke ambitie om binnen je vakgebied de beste te zijn. Wat je hiervoor terugkrijgt is een goed pakket arbeidsvoorwaarden, brede opleidingsmogelijkheden en waar dering van je collega's. Het team Cliënten Advies bestaat uit 16 personen. Als Cliënt Adviseur neem je het initiatief bij het organiseren van diverse acties. Je werkt nauw samen met al je collega's, bent flexibel ten aanzien van de werktijden en je hebt een commerciële instelling. We zoeken nadrukkelijk iemand met ervaring en voor een fulltime dienstver band. Als je niet aan deze criteria voldoet, dan hoefje niette solliciteren. Stuur je sollicitatiebrief en CV naar Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, t.a.v. de Directie, Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen. Voor inlichtingen kun je contact opnemen met Dennis Kellner, Manager Financieel Advies.Tel. 0180-63 73 48 of's avonds 070-3622936 of met Suzanne Roorda, Manager Clienten Advies. Tel. 0180-63 7?"75 of 06-55384209. De coöperatieve Rabobank Groep wil vol gend voorjaar"coöperatieve ledenaandelen" g^n uitgeven om de leden van de lokale Rabobanken in de gelegenheid te stellen deel te nemen in het groepsvermogen. Dat zei ir. drs. Flans Smits, voorzitter van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland, bij de heropening van het vernieuwde hoofd kantoor van de Rabobank Heerenveen. Het doel van een dergelijke emissie is tweeledig: versterking van de binding met de leden en versterking van het eigen vermogen. De Centrale Kringvergadering, het "Rabobank- parlement',' zal hier binnenkort over verga deren. Daarnaast maakte Smits bekend dat de Rabobank een meer omvattend leden programma in voorbereiding heeft. De voorzitter van de Hoofddirectie verwacht dat de Rabobank Groep de komende jaren vaker met een emissie voor de leden zal komen. Het beleggingsproduct voor de leden zal vergelijkbaar zijn met de vorige week uitgegeven financieringsprefs, die een dividendcoupon van 7% hebben. De vraag van beleggers naar deze prefs was zo groot dat de emissie werd verhoogd van 300 mil joen euro tot 650 miljoen. Bijna de helft van de emissie werd geplaatst bij Nederlandse en internationale klanten van de Rabobank Groep. Ruim 80% daarvan kwam voor reke ning van de klanten van de lokale Raboban ken. Zij schreven in voor in totaal 250 mil joen euro. De Rabobank Groep verwacht dat ook voor het ledenproduct grote belangstel ling zal bestaan. Smits verklaarde nadrukkelijk dat de uitgifte van ledenpapier niets van doen heeft met de voorbereiding van de Rabobank Groep op een mogelijke beursgang: "De uitgifte van "coöperatieve ledenaandelen" stelt ons in staat ons coöperatieve karakter te verster ken en tegelijkertijd onze sterke vermogens positie te handhaven. Het bijzondere is dat we dit met onze eigen leden kunnen realise ren." Op maandagavond 13 december is er een prach tig kerstconcert in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Medewerking wordt verleend door HarmonieDe Kleine Trompetter" en het kope rensemble, het koor "Concertante" uit Scheve- ningen en als solist treedt Andries Bongers op. Vanaf vrijdag 3 december zijn er gratis kaarten af te halen op de Rabobank voor de liefhebbers. Sinds enkele dagen is de Rabobanksite uitge breid met mogelijkheden om uw portefeuille zelf te beheren. Onder andere het rendement, indien u belegt via Internet, is eenvoudig en snel te berekenen. Naast deze berekening is het ook mogelijk een aantal analyses uitte voeren, zodat er meer inzicht ontstaat in de prestaties van de verschillende fondsen binnen uw portefeuille. Ook betaalde transactiekosten kunnen naar voren gebracht worden. Tevens kunt u voortaan constant via Internet de koersen volgen van de verschillende Europese fondsen. Deze worden op het Internet getoond met 15 minuten vertraging op het daadwerkelijke tijdstip. Te zijner tijd zul len daar alle buitenlandse fondsen bijkomen. Het adres van de site waar u dit alles kan bekij ken, is www.rabobank.nl. Vanuit het niets kwam de Rabobank Groep op de zesde plaats en is daarmee de opmerkelijkste stijger op de ranglijst. Onderzoeksbureau Inter view hield een enquête onder 3612 jonge hoog opgeleiden. Een van de belangrijkste bijdragen aan de bekendheid en populariteit van de bank levert de advertentiecampagne in studie- en studentenbladen zoals Intermediair Starters en Carp. Ook de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapel le is in trek bij de jonge hoogopgeleiden Trefpunt Nederland heeft in samenwerking met het bedrijf e-Trade twee nieuwe pakketten voor ondernemers ontwikkeld: het TrefPunt Startpak ket en het TrefPunt TotaalPakket. Het TrefPunt TotaalPakket biedt alles voor com municatie en presentatie. Zo kan de ondernemer met het pakket een eigen e-mail adres ontwik kelen, een eigen website vervaardigen en een eigen internetadres (bijvoorbeeld: www.be- drijfsnaam.nl) krijgen. Verder stelt het pakket hem in staat om zijn site naar believen te wijzi gen. Het TrefPunt TotaalPakket gaat net wat verder dan het StartPakket. Hiermee kan de onderne mer een uitgebreidere website maken waar bij- j voorbeeld produkten kunnen worden gepresen-1 teerd of bestelformulieren kunnen worden inge- j vuld. Beide produkten staan beschreven in de nieuwe folder"Ondernemen op Internet" welke verkrijg baar is aan de bedrijvenbalie. heden t/m 30 nov Foto expositie Jan van Woerden 13 dec Kerstconcert in de Hervormde Kerk j 23 dec uiterste inlevering betaalopdrach ten voor 1999 31 dec geen betalingsverkeer mogelijk j www.5december.nl www.sinterklaas.frame.net Twee leuke internetsites voor het komende Sinter klaasfeest. Gedichten en liedjes zijn hier te vinden. www.vtwonen.nl Veel informatie over wonen in het algemeen. Een leuk onderdeel bij deze site is de informatie die kan worden opgevraagd over je buurtje postco de of je woonplaats. Gewoon een keer proberen www.ski.nl Nu de eerste sneeuw weer is gevallen beginnen veel mensen alweer aan de wintersport te den ken. Deze site geeft veel informatie over het skiën in het algemeen. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2