LITIE i L Hart van Holland ca t BROUWER DE KONING Vergeten spoorlijn': spannend en gevoelig geschreven verhaal INBRAAKBEVEILIGING! I BERICHTEN BEVEILIGINGEN Hart van Holland/24 november 1999 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.o.: UITVAARTVERZORGING Leendert de Koning Regio Politie Hollands Midden zorgt wel degelijk voor handhaving openbare orde en veiligheid tij dens het Millennium Waddinxveen pagina 3 Roza's hoed MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079% 342ÖO70, 010 - 521 tiO f6 Un-VAAldVÈRZORGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Hazerswoude-Dorp Zevenhuizen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2980 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar Als leven lijden wordt, komt de dood als een verlossing. Met groot verdriet hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne opa Zevenhuizen *24 augustus 1927 Alphen aan den Rijn t 22 november 1999 Wij zullen hem missen A.M. de Koning-van der Wiel Nel en Aat Johan Swaenswijkplaats 5 2405 AV Alphen aan den Rijn Donderdag 25 november is in het rouwcentrum van Kramer Begrafenissen, Prins Hendrikstraat 120 te Alphen aan den Rijn van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren. De crematieplechtigheid zal plaatshebben vrijdag 26 november om 12.45 uur in crematorium "IJsselhof', Goejanverwelledijk 6 te Gouda. Na de plechtigheid is in de ontvangkamer het crematorium eveneens gelegenheid de familie te condoleren. 'n tegenstelling tot berichtgeving in bndelijke- en regionale media «ngaande de prioriteitsstelling tij- Hens het Millennium zal Politie Hol- and Midden gedurende die nacht aanvullende maatregelen treffen om "e openbare orde- en veiligheid te Handhaven. Z° is, zelfs meer dan in voorgaande ™en, extra personeel in dienst seroepen om een redelijk niveau van r!! rv°rde.en veiligheid te garande- n. Dat wil de politie bereiken door veel mogelijk in de dorpen en wij den aanwezig te zijn en zo nodig in n vroegtijdig stadium in te grijpen. 'Tn ernstige strafbare feiten zal ter direct worden opgetreden. bedrijven is wel geadviseerd om om "acht zelf maatregelen te treffen m de onderneming te beschermen gen voorkomende vormen van cri minaliteit en storingen. Dat betekent echter niet dat bij meldingen van bedrijven niet wordt ingegrepen. Als er op dat moment voldoende politie capaciteit aanwezig is, zal de mel ding vanzelfsprekend naar behoren worden afgehandeld. Alleen in geval van personele schaarste zal een beroep worden gedaan op de onder nemer zélf om tijdelijke maatregelen te treffen. Daarover zijn de onderne mers in de regio op de hoogte gesteld via de Kamers van Koophan del. Vechtpartij in AZC: Dinsdagavond 16 november vond omstreeks 20.45 uur een vechtpartij plaats in het AZC in Waddinxveen. Hierbij is een 28-jarige asielzoeker lichtgewond geraakt. De vechtpartij vond plaats in het restau rantgedeelte van het AZC. Een 29- jarige asielzoeker kwam het restau rant binnen en bedreigde met een mes een aantal bezoekers. Hij liep vervolgens op het 28-jarige slachtof fer af en tijdens de worsteling stak de verdachte het slachtoffer met een klein mes in zijn hand. Het siachtof- Door Julia Pengirim Erg aardig, gevoelig geschreven en spannend is 'De vergeten spoorlijn van Wouter Klootwijk, verschenen in de serie Spetter van Zwijsen, bestemd voor kinderen van acht jaar en ouder. Het aardige van het verhaal schuilt in de veelheid van vriendschap pen, die tussen kinderen kunnen voorkomen: het verlies van een vriend, de onmogelijkheid van vriendschap als het verschil in le- ftijd te groot is en de mogelijkheid van vriendschap tussen broer en zus. Centraal staat een vergeten wagon op een vergeten spoorlijn, afkom stig uit de oorlog, tussen een dorp en een stad. Els en Erik, zus en broer, gaan daar- Wouter Klootwijk naar op onderzoek, Els voorop, hoe wel het allemaal niet mag. Zeggen ze. Want Els wil vooral een nieuwe vriend voor Erik zijn en de jongen heeft daarover zo zijn twijfels, Els verdwijnt daardoor onder de tafel. Maar ze krijgen de wagon open, vin den een mes waarmee een slager tij dens de oorlog iets engs heeft gedaan en ze krijgen de wagon zelfs aan het rijden. Tot het mis gaat. Bijna mis. Want de alsmaar patat-etende Dirk, te oud voor Erik, snelt op z'ri brommer te hulp, want als zo'n wagon eenmaal rijdt, is er geen houden meer aan en broer en zus zitten er nog in. Erik wordt geen vriend van Dirk, maar hij heeft wel een ander soort zus gevonden, in een verhaal dat met weinig woorden veel te zeggen heeft en bovendien met een lekker stukje ironie. Prima. Een heel aardige verhalenbundel is geworden 'Roza je hoed waait weg' van Mieke van Hooft. Het zijn verha len rond Roza die op een boot woont, haar ouders papa Hans en mamma Mira, Roza's vriendinnetje Cis die in een gewoon huis met een tuin woont en de katten Slim en Sloom. Wat deze verhalen zo bijzonder maakt, valt moeilijk uit te leggen. Ze zijn niet opvallend spannend of ingewikkeld, ze zijn eerder van het soort, zoals moeders die 's avonds voor het slapen gaan aan hun kin deren vertellen. Nee, beter: zoals moeders die graag hadden willen bedenken. Het gaat over ijsjes eten en poepen de meeuwen, allemaal heel gewoon, maar aardig. Het titelver haal valt daarom het meest op. Dat gaat over de vraag, wie papa het liefst vind: Roza of haar moeder. Papa Hans geeft precies het goede antwoord. Ook het vriendelijke soort gevoel voor humor zit sterk in dit verhaal: "Maar ik kan niet snel", zegt Roza. "Mijn voeten wil len wel, maar mijn schoenen kun nen niet" (als ze op schoenen loopt met wiebel-hakken uit de verkleed kist). Leuk én leerzaam voor jonge meis jes is het verhaaltje over gaatjes- schieten in de oren. Roza heeft er steeds minder zin in, in dat geschiet. Had ze eerst maar gevra- gd hoe dat ging. Maar de vrouw uit de winkel doet haar werk goed: ze schiet nooit hoofden af. En pijn doet het ook al niet. Wouter Klootwijk: De vergeten spo- rlijn, uitgeverij Zwijsen - 15,95. Mieke van Hooft: Roza je hoed waait weg, uitgeverij. Holland - f22,90. Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen ter raakte hierdoor licht gewond. De verdachte is aangehouden en in ver zekering gesteld. De aanleiding voor dit feit is nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Meisje lastig gevallen: Op woensdag 17 november omstreeks 12.30 uur is een 10-jarig meisje uit Waddinxveen door een nog onbekende man lastig gevallen toen zij op de Kerkweg liep op weg van school naar huis. Het meisje werd door de man bij haar jas beetgepakt, en probeerde haar mee te trekken. Het meisje wist weg te komen door te gillen en de man met een arm weg te duwen. De politie is op zoek naar getuigen van dit voor val. De man droeg een driekwart lange bruine jas, mogelijk leer en had een donkere broek aan. Inbraak woning: Donderdagavond 18 november is ingebroken in een woning aan de Wilhelminakade in Waddinxveen. Vermoedelijk zijn de daders via de achterdeur binnenge komen door de sluitnaad open te wrikken. Weggenomen werden een fotocamera en sieraden. Brand: Maandagavond 20.30 uur is de brandweer Hazerswoude uitge rukt voor het blussen van een brand in een hooischuur aan de Ruben slaan. Voertuigen die in de schuur stonden konden op tijd naar buiten worden gereden. De brandweer heeft het vuur geblust. De schade bleef beperkt. Aanhouding verdachte bedrijfsin- braak: De politie heeft vrijdagmor gen 19 november een 18-jarige Hage naar aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak in een bedrijf aan de Knibbelweg afge lopen nacht. Na een inbraakalarm trof de politie drie personen aan in de directe omgeving van het bedrijf die het onmiddellijk op een lopen zetten. De politie heeft de omgeving afgezocht, onder andere met behulp van een speurhond, maar de drie werden niet aangetroffen. In de buurt vond ze wel de geparkeerde auto van de Hagenaar. In de auto werden spullen aangetroffen die mogelijk ontvreemd zijn bij vier bedrijfsinbraken aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen diezelfde nacht. lees verder op pagina 23 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties Postbus 85 - 2760 AB Zevenhulzen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!'. Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3