Biz Indoorkarting Zoetermeer Nederlands kampioen Endurance Karting Voorverkoop Europa Cup toernooi gestart Wederom 3-0 winst voor Data General Floreant Dames lijdt nederlaag Flyers Dames 1eindelijk Sint Nicolaas- loop Hockey meisjes winnen met 5-0 O.S.S. meisjes bij Regionale Spring- wedstrijden Jeugdclubkampioenschappen bij Invictus pagina 8 Hart van Holland/24 november 1999 Volleybal Volleybal Damesvoetbal Basketbal Hockey Badminton Biz Indoorkarting Zoetermeer, in de personen van Robert de Graaff en Philippe Ribbens, heeft afge lopen zondag beslag weten te leg gen op de NK titel endurance kar ting "Kings of Karting 1999". De twee wisten vanaf de tweede race dit seizoen de leiding te pakken in het algemeen klassement om hem vervolgens niet meer af te staan. Het kampioenschap wordt alleen op buitenbanen verreden en telt zeven wedstrijden op circuits in Nederland en België waarvan één resultaat {het slechtste) geschrapt mag worden. Een zesde, eerste, eerste, vierde, tweede en nog een tweede plaats in voorgaande wed strijden zorgde ervoor dat een derde plaats in de laatste race, de zes uren van Venray, voldoende zou zijn om zich te verzekeren van de titel. Het Alphense team Bow- man/Mcdrive was als enige overge bleven, van de in totaal 70 teams die dit jaar meededen, die nog roet in het eten kon gooien van Robert en Philippe. Bowman/Mcdrive had zich de laatste twee jaar tevreden moeten stellen met een tweede pla ts in het eindklassement en waren er dus op gebrand het spreekwoorde lijk gezegde "driemaal is scheeps recht" te doen laten gelden! Kortom een geduchte tegenstander. Tijdens de training op zaterdag werd al snel duidelijk dat Biz Indoorkarting Zoe termeer niet mee kon komen met Bowman/Mcdrive. Na veel sleutelen bleek tijdens de natte kwalificatie dat ze de juiste setting hadden gevonden. Biz Indoorkarting Zoeter meer kwalificeerde zich op een derde plaats en de concurrent zevende. De start verliep goed maar gedurende de eerste helft van de race moest het Zoetermeerse team een aantal plaatsen inleveren. Toen de race 90 minuten oud was lag Biz Indoorkarting Zoetermeer op een vijfde positie en Bowman/Mcdrive lag op een tweede. Toen het Zoeter meerse team ook nog een tankstop verkeerd plande en bijna twee ronden ver loor dachten Robert en Philippe dat het kampi oenschap aan hun neus voorbij zou gaan. Het Zoe termeerse team lag na drie uur vijfde terwijl Bowman/Mcdrive eerste lag dus nog geen NK titel voor Robert en Philippe. Maar de twee reden ijzer- sterk in het tweede gede- lte van de race en kwa men verrassend snel naar voren. Na 5 uur en 50 minuten, 10 ronden voor het einde van de race, lag het team op een derde plaats met in hun kielzog Jan Lammers rijdend voor het team Kombi/Interna- tional. Nog 1 wissel was noodzakelijk omdat Phi lippe aan z'n maximum rijtijd zat. Het moest een snelle wissel wor den zonder tanken en dan maar hopen dat er nog genoeg brandstof in de tankjes zit, zo werd besloten. Het pakte goed uit Biz Indo- rkarting Zoetermeer kon z'n derde positie handhaven en schreef daarmee het Neder lands Kampioenschap Endurance Karting 1999 op zijn naam. Zevenhuizen/Rotterdam - Op 10, 11 en 12 december organiseert Cadenz.Nes- selande in het nieuwe Topsportcentrum "Stad Rotterdam Verzekeringen" in Rotterdam (naast de Kuip) een kwalificatietoernooi in het kader van de CEV cup. Nesselande is gastheer voor Riga PCSK uit Letland, OK BRCKO uit Bos nië en Volley Bartreng uit Luxemburg. Het wedstrijdprogramma: vrijdag 10 december: 19.00 uur Cadenz.Nesselande -Volley Bartreng (lux); 21.00 uur Riga PCSK Get)- OK BRCKO (bos) zaterdag 11 december: 19.00 uur Cadenz.Nesselande - Riga PCSK Qet)' 21.00 uur Volley Bartreng 0UX) - OK BRCKO (bos) zondag 12 december: 15.00 uur OK BRCKO (bos) - Cadenz.Nesselande; 17.30 uur Riga PCSK (let) - Volley Bartreng Oux) Belgiepark 22 Dorpsstraat 146 en AH/Gall Voor meer informatie en voorverkoop: P. Bijl, Alphen aan den Rijn, telefoon 0172-424989. Voorverkoop ook bij Perdijk Makelaardij, Gall, Dorpstraat 129 in Zevenhuizenen Tevens kunnen kaarten gereserveerd worden per e-maileuropacup99@hot- mail.com Boskoop - Tegen het Rotterdamse Duivesteijn kwamen de Boskoopse dames er het eerste half uur niet aan te pas. De tegenstanders werd veel te veel ruimte gegeven en praktisch alle duels gingen verloren. In de 25e minuut leek Duivesteijn op voor sprong te komen maar het houtwerk bracht tot twee keer toe redding. Vlak daarna kreeg Floreant de eerste grote kans maar Karin van der Wel was alleen voor de keeper niet koel bloedig genoeg. Dat was Bianca Kleingeld, de spits van Duivesteijn, even later wel. Floreant kwam nog voor rust langszij. Margreath Koster bracht met een sublieme pass Bian ca van Elleswijk in stelling en Bianca schoof simpel langs de keeper de gelijkmaker in. Floreant kreeg kan sen op meer, maar Karin van der Wel faalde tot tweemaal toe alleen voor de keeper. Na de rust een zelfde spel- beeld. De grootste kans op een voor sprong voor Floreant kwam na een kwartier. Na een voorzet van Miran da Kersbergen liepen Bianca van Elleswijk en Britt Bouman elkaar echter flink in de weg en de bal ging naast. Even later kwam Duivesteijn op voorsprong. Bianca Kleingeld werd geen strobreed in de weg gelegd en een droog schot betekenr de 1-2. Floreant kwam voor de twe- de keer gelijk. Het was wederom Bianca van Elleswijk die scoorde, deze keer na voorbereidend werk van Britt Bouman. Lang kon Floreant niet genieten van de gelijkmaker. De verdediging lette niet op en vanaf de aftrap maakte Bianca Kleingeld de hattrick vol. Kort daarop was Flore ant "uitgeteld" na een schot van Chantal Tegelaar, dié de bal van zo'n 30 meter over de boskoopse sluit post Monique Kramer schoot. Het laatste kwartier kon Floreant niets meer doen om de nederlaag te voor komen. Zevenhuizen - De thuiswedstrijd tegen hekkensluiter Rijswijk mocht geen al te groot probleem opleveren voor de dames van Data General, dat zich zelf op de derde plaats in de le divisie heeft genesteld. Toch is het altijd zaak geconcentreerd te blijven tegen een tegenstander die niets te verliezen heeft. Rijswijk speelde alles of niets,' wat vooral in service soms verrassend moeilijke ballen opleverde. Bij Data General waren het vooral Hedda Meijer en Fanny Lafeber die een sterke service plaat sten. Lafeber produceerde maar liefst drie aces met haar krachtige sprongopslag, waardoor een 7-3 vo- rsprong ontstond. Er werden in die fase echter te veel passfouten gemaakt en bij de stand 9-9 zag coach Visser zich genoodzaakt Aafke Verbrugge in de diagonaal te bren gen om de passpositie te versterken. Rijswijk rook zijn kans en bleef tot 13-13 bij, waarna met een goed blok van Karin van de Maat de setwinst met 15-13 werd veilig gesteld. In de 2e set bracht wederom een sterke serviceserie van Fanny Lafeber de ploeg uit Zevenhuizen op een riante 6-0 voorsprong, die ze vrij eenvoudig kon vasthouden ook omdat Karin van de Maat en libero Janneke den Butter pass en achterveld verdedi ging goed onder controle hadden. Joske Lucassen en Olga van Zaanen werden ingebracht om aanval en blokkering te versterken, waarna de setwinst met 15-9 op het bord kwam. De coach van Rijswijk moet bij het inleveren van de opstelling voor het begin van de 3e set een black-out hebben gehad, want de 2e scheids rechter constateerde maar liefst driemaal een opstellingsfout en de speelsters wisten duidelijk niet op welke positie ze moesten staan. De minutenlange discussies hierover vertraagden enorm, wat het toch al niet hoogstaande niveau van de wed strijd bepaald niet ten goed kwam. De aanval van Data General profite- rde hiervan; spelverdeelster Barbara Knap, die vanwege de blessure van Michelle Bijl de klus alleen moest klaren, varieerde meer en met name de omloopaanval van Angelique van der Meer scoorde regelmatig. Coach Visser bracht de jeugdige buitenaan- valster Floortje Kokin en middenaan- valster Karin Vermeulen, die tot enthousiasme van haar vroegere teamgenoten op de overvolle tribu nes enkele malen scoorde. Buitena- nvalster Joske Lucassen leverde haar visitekaartje af door drie blok- punten op rij te produceren, waarna ze op een zelfde wijze de set met 15- 5 afsloot. Door deze 3-0 overwinning handhaaft Data General zich op de derde plaats en behoudt ze het uit zicht op de koppositie, Komende zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen VCS in Tilburg dat vorige week koploper SoVoCo wist te verslaan. Waddinxveen - Eindelijk de eerste thuisoverwinning voor Flyers Dames 1. SVO uit De Meern werd ruim verslagen. Dames 1 begon uiterst gemotiveerd aan de wedstrijd tegen SVO. Toch waren het de bezoekers die de beste start hadden en het spel de eerste tien minuten dicteerden. Hierna nam Flyers het initiatief over en in dire minuten tijd werd een kleine achter stand omgebogen tot een elf punten voorsprong. SVO vluchtte in een zone-verdediging, maar doordat men zelf vergat te scoren en Flyers er ein delijk een antwoord óp vond werd de rust bereikt met een 30-19 voor sprong. De tweede helft ging het cre- sendo met de Waddinxveense dames en SVO kwam niet meer in het stuk voor. Vooral het teamspel was debet aan deze overwinning. Vier dames in de dubbele cijfers onderstreept dit nogmaals. Uitslag 64-38. Topscoor der: Brigitte Hagen met 15 punten. Jongens Adspiranten 1 begon drama tisch aan de wedstrijd tegen Voor burg. Balverlies, verkeerd passen etcetera waren meteen de oorzaak van een grote achterstand. In de tweede helft liep het beter, maar de ruime nederlaag was niet meer te voorkomen. Uitslag 57-99. Topscoor der: Sebastiaan Overdam met 25 punten. Onze kanjer Glenn heeft zijn diploma A gehaald. H.G. kusjes papa, mama, Shirley 15 nov. waren Trudie en Adriaan 12,5 jaar getrouwd. H.G. Arwin Dianne oma opa Uittenbroek Regio - Bij atletiek- en trimvereniging De Kieviten in Bleiswijk wordt op zaterdag 4 december de Sint Nicola- sloop gehouden. Deelnemers kun nen kiezen uit drie afstanden: 1500 meter, 5 of 15 kilometer. Aanvang 13.30 uur. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in de kantine van korfbal vereniging Weidevogels aan de Got- zenhainsingel in Bleiswijk. Voor meer informatie: 010-5212128. Waddinxveen - Het meisjes B-team van Hockey Club Waddinxveen heeft afgelopen zaterdag thuis een spette rende wedstrijd gespeeld. De meis jes behaalden de overwinning op het B-team van HDM. Het was geen gemakkelijke wedstrijd, er werd hard gewerkt. Met name het uitste kend afronden van de aanvallen bepaalden de uitslag van de wed strijd. Ook het Haagse team liet zich niet onbetuigd, maar liep vast op verdediging en keepster van Wad dinxveen. Het Waddinxveense team speelt in de sub top. Dit is de categorie net onder de top, hierin zitten veelal de grote clubs. Behalve HDM spelen zij onder andere ook tegen Victoria en Rotterdam. Vorig jaar is dit team - toen nog C - kampioen geworden in de midden klasse. Dit jaar gooien zij hoge ogen in de sub top. Op dit moment staan ze hoog in de middenmoot. De competitie loopt door tot en met 12 december, eventueel worden in het weekend van 18 en 19 december inhaalwedstrijden gespeeld. Op 8 januari start de wintercompetitie, een serie van vijf wedstrijden los van de gewone competitie. Hockey wordt op kunstgras gespeeld, het geen sport bij vorst mogelijk maakt. Zevenhuizen - Zaterdag 20 novem ber heeft gymnastiekvereniging O.S.S. met één meisjesploeg deelge nomen aan de groepsspringwedstrij- den van de Regio Zuid-Holland Noord. In Leidschendam kwam de ploeg, bestaande uit Ilona Gutter, Natasja Hertog, Lineke Hoeijmakers, Elyse Verboom, Tessa Voskuilen en Carola Warnders, in actie op twee onderdelen. Op de lange mat behaal den zij een negende plaats met 6.90 punten. Bij het trampolinespringen ging het beter. De sprongen werden netjes en hoog uitgevoerd. Alle meis jes sprongen een mooie salto en met 7.40 punten eindigden zij op °"n zesde plaats. een Waddinxveen - Dit weekend is bij badmintonvereniging Invictus in sporthal de Duikelaar het jeugdclub kampioenschappen Dubbel gehou den. Met 58 deelnemers was het een redelijk bezet toernooi. Bij de mini's was iedereen in één grote poule ingedeeld, zodat jongens en meisjes gezamenlijk om de prij zen streden. Net na het middaguur begon de strijd in deze groep. Na vele spannende partijen bleken Rick van Tol en Dylen Moors toch iets te sterk voor de rest, want ze werden met een aardige voorsprong eerste. De tweede plaats werd ingenomen door Frederique Gulikus en Suzanne Jansen. Ook bij de meisjes was er door te weinig inschrijvingen één poule. Om de derde en vierde plaats werd gestreden door de koppels Iris de Mos/Michelle Both en Sabine van der Poel/Lisanne van der Veen. De eerste set was nauwelijks spannend en werd gewonnen door Iris en Michelle, maar in de tweede set kwa men Sabine en Lisanne sterk terug. Uiteindelijk werd de tweede set slechts met twee punten verschil gewonnen door Iris en Michelle (15-4 en 15-13), die daardoor derde wer den. In de finale kwamen Katinka van Zoest/Priscilla van Hoven en Claudia van der Tol/Marloes Oskam tegen over elkaar te staan. Claudia en Marloes kwamen als snel voor met 7-1 maar Katinka en Priscilla kwamen terug tot 10-9. Daar bleef het echter bij, want de eerste set werd met 15-9 door Claudia en Mar loes gewonnen. De tweede set kende precies hetzelfde verloop, waardoor deze set in bijna dezelfde stand ein digde: 15-8. Hierdoor werden Clau dia en Marloes eerste en moesten Katinka en Priscilla zich tevreden stellen met de tweede plaats. Bij de jongens waren er wel genoeg inschrijving om twee groepen te maken. Bij de jongens B bleken Mar- tijn Minnee en Niek Vermeulen het best ingespeelde koppel, want met enig verschil werden zij eerste in deze klasse. De tweede plaats werd hier goed veroverd door Stefan Hort- mann en Michel van der Poel, die toch tegen de nummers een nog wei 15-10 en 15-2 wisten te spelen. Bij de jongens A was het de hele dag span nend. Alleen bleken Raymond Smits en Robert Doone toch een stuk ster ker dan de rest. Deze twee jongens spelen dit jaar al in de senioren com petitie, waar ze samen ook in een team zitten en zodoende aardig op elkaar ingespeeld zijn. Raymond e Robert werden mede daardoor ee - ste in deze klasse. Erik Kranendon én Steven Steenbergen werden twe- de. Het koppel Patrick Colla/Ewou Vos streed met Luc Groenenwe gen/Oscar de Mos om de derde ei vierde plaats. Al snel bleek dat Lu en Oscar beter samen speelden e zij zonden daardoor deze partij wn nen en de derde plaats innemen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8