Cadenz.nl verliest van kampioenskandidaat Vrevok Toos eerste prijs op springwedstrijden Moerkapelle delft onderspit Open lessen "Baltiek" bij Toos Winst voor TZM Productief weekend voor Waddinxveense Geel-Zwarten Dames 1 klaar voor het grotere werk! ORG Jeugdafdeling voetbalvereniging Moerkapelle Hart van Holland/24 november 1999 pagina 9 Volleybal Voetbal Grote collectie KAMERPLANTEN Goede kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Tafeltennis Voetbal Waterpolo Heren 1 speelt weer gelijk Dames 1 Heren 1 tegen De Kempvis 1 Zevenhuizen - Nesselande speelde zaterdag in eigen huis tegen Geove/Vrevok, de kampioenskandi daat van de SNS-Ieague. Geove/Vre vok met de nieuwe spelers Peter Blange, Arno van Solkema en Gijs Ronnes moesten winnen om bij de top bij te blijven. In een spannend duel wist Vrevok nipt te winnen met 3-2 via de setstanden 25-20, 40- 42, 22-25, 25-17 en 8-15 Nesselande-coach Gert Timmer begon met de vertrouwde basis: Twan van Kuijk, Ferry van Hal, Kristiaan van der Wel, Jochem de Gruijter, Joost Looman, Joost van der Hoek en Rick Wiggers. De eerste set kreeg Cadenz.Nesselan de het team van Vrevok tegenover zich waarin Gijs Ronnes en Arno van Solkema in de basis stonden. In de beginfase hielden de ploegen elkaar in evenwicht tot 13-12, daarna wist Nesselande met een lastige opslag en goed verdedigen langzaam maar zeker uit te lopen. Jochem de Gruij ter die een in deze sqt prima stond te scoren, haalde de set binnen met 25- 20. De tweede set werd een slijtage slag voor beide teams. Gedurende deze set namen de beide ploegen een paar een voorsprong, -Vrevok wist zelfs nog op setpoint te komen bij 22-24. Nesselande had met Kristi aan van der Wel en Ferry van Hal de spelers die dit teniet deden en weer langszij kwamen. Door de vele side- outs die door beide teams gewonnen werden liep de stand uit naar 40-40. In deze fase wist Vrevok speler Allan van der Loo een beslissing te force ren, eerst haalde hij de service terug en met een alles of niets service zorgde hij voor de setwinst van Vre vok met 40-42, in de vaderlandse competitie een record! De derde set gaf een overrompeling te zien van Nesselande door Vrevok. Geove kwam op een 6-12 voor sprong. In het rally-point-systeem is dit niet meer in te halen. Cadenz deed wat het kon en kwam toch weer iets bij maar het bleef een gat van drie punten en Vrevok haalde deze set met 22-25 binnen. In de vierde set waren de rollen totaal omgekeerd, Cadenz wist de opslag terug te halen en met de serv ice van Joost van der Hoek zette Cadenz zoveel druk op de gasten dat Cadenz uitliep naar een 6-0 voor sprong. Deze voorsprong wisten de Nesselanders vast te houden en kwa men uiteindelijk op een 25-17 set winst en sleepten er een vijfde set uit. In die vijfde set begon het weer als in de derde set. Vrevok dicteerde het spel en Nesselande liep achter de feiten aan. Geove/Vrevok won deze set met 8-15 en staat nu op gelij ke hoogte met Cadenz.Nesselande op een gedeelde tweede plaats ach ter de ongeslagen koplopen Piet Zo- mers/DA. Voor aanstaande zaterdag staat de laatste thuiswedstrijd van het jaar op het programma voor Cadenz.Nes- selande. In dorpshuis Swanla zal om 19.00 uur de wedstrijd tegen Omni- world/AMVJ plaatsvinden. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag zijn in Leidschendam de Regionale Springwedstrijden van de Regio Zuid Holland Noord voor de Recreanten en de Wedstrijdcategorieën A en B gehouden. Tijdens de springwedstrijden wer den alleen de springonderdelen van het turnen gedraaid, alle onderdelen moesten met een groep van mini maal 5 spring(st)ers worden uitge voerd. De leeftijd van de deelnemers was vanaf 6 jaar. Tijdens de wedstrij den werd aan de volgende onderde len meegedaan: lange mat springen, plank springen over de kast, mini- trampoline springen en minitrampo- line springen over het paard. Totaal deden circa dertig verenigin gen uit de regio mee, verdeeld over ongeveer 300 groepen, met in totaal circa 1000 deelnemers. Het Waddinx- veense Toos deed met een jongen- sploeg en drie meisjesgroepen mee. De volgende cijfers zijn behaald: De recreantenmeisjes haalden op de trampoline 6,9 pnt. Deze zelfde groep haalde bij het onderdeel lange mat 6,5 pnt. De recreatiegroep meisjes wist bij het trampoline springen 6,8 pnt te verdienen. Deze groep liet ook ver schillende sprongen zien op de lange mat, daar scoorde zij 6,0 pnt. De keurgroep jongens haalde op de trampoline 7,5 pnt, dit was goed voor een eerste plaats. Deze zelfde jongens wisten bij het lange mat springen 8,3 pnt te verdienen, ook dit was goed voor een eerste prijs. Er was ook een groep recreanten aspirant dames op de trampoline: deze groep haalde 7,6 pnt. Deze groep wist bij het lange mat springen 7,5 pnt te halen, daarmee vielen ze met hun vierde plaats net buiten de prijzen. Moerkapelle - In de rechtstreekse confrontatie om de bovenste plaats moesten de voetballers van voetbal vereniging Moerkapelle zaterdag hun meerdere erkennen in de Leidse Sleutels, die na deze overwinning onbedreigd de ranglijst aanvoeren. Het werd uiteindelijk 1-3 na een boei end voetbalgevecht, dat vooral in de tweede helft tal van hectische momenten kende. Vooral in de eer ste helft stond de wedstrijd voor vierde klasse begrippen op een behoorlijk niveau. Van meet af aan liet "de Sleutels" zien over een tech nisch vaardige ploeg te beschikken, die echter ook fysiek sterk was. Moerkapelle daarentegen was in die eerste helft minstens gelijkwaardig, speelde in die fase zelfs één van de beste wedstrijden van het seizoen. De thuisclub bleef beheerst spelen met een enorme wilskracht en trapte niet in de toch wel provocerende acties van de tegenpartij. Toch bleek het gemis van de gerenommeerde, geblesseerde spelers, bij dreiging van "de Sleutels" sloop er in de achterhoede een zekere onrust, het geen soms uitmondde in onnodig balverlies. In de 25e minuut leidde dergelijk balverlies dan ook tot een 0-1 achterstand, de bal werd zomaar ingeleverd en de koelbloedige spits Pieter van Schie profiteerde dank baar 0-1. Moerkapelle bleef niét bij de pakken neerzitten er zocht veel vuldig de aanval. Kort na de ope ningstreffer passeerde Rob van Le- uwen enkele tegenstanders en schoot vervolgens fraai de gelijkma ker binnen. Hierna kreeg de thuis club zelfs een overwicht, zo leek Rob van Leeuwen opnieuw te scoren, alleen voor de keeper kon hij echter op 't laatste moment de bal niet me- krijgen. Sleutels kwam echter ook alleen voor de keeper, maar Mark Huisman behoedde de thuisclub met een katachtige reactie voor een achterstand, de 1-1 ruststand was dan ook een terechte afspiegeling van het spelbeeld. In de tweede helft trok de Sleutels het initiatief naar zich toe en bleek het de sterkere ploeg, al kreeg het de goals gemakke lijk in de schoot geworpen. Zowel de 1-2 als de 1-3 kwamen binnen een kwartier tot stand, beiden na onrustige momenten er onnodig bal verlies in de achterhoede. Moerka- pelle-bleef ook hierna vechten voor een beter resultaat, maar moest ook toezien dat de scheidsrechter de provocerende acties van de tegen stander niet altijd doorzag. Zo werd Rob van Leeuwen getorpedeerd en kreeg vervolgens op de grond lig gend een bal tegen z'n hoofd gescho ten. Toen peter Zijderhand in een kluwen van spelers daarna de schut ter wegduwde, kon hij met een onte rechte rode kaart vertrekken. Kort daarna werd het numerieke even wicht hersteld, toen een Sleutels speler na z'n tweede gele kaart kon vertrekken. Daarna kalmeerden de gemoederen en kreeg Moerkapelle middels Danny Pols een goede kans op 2-3, de bal ging echter rakelings over, gescoord werd er niet meer. Moerkapelle twee won met 4-0 van Floreant 3, na deze overwinning staat de ploeg afgetekend bovenaan met 7 punten voor sprong. Aliou Drame, Patrick Bontenbal en Mark Kloos (2x) verzorgden de produktie. Zaterdag aanstaande volgt een thuis wedstrijd op de Wilde Veenen, nu tegen BSC'68 (aanvang 14.30). DROOG HAARDHOUT - WINTERHARDE VIOLEN, ERICA WINTERBLOEI MESTSTOFFEN, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- - Fruitbomen WITLOFWORTELEN Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - In de laatste week van november en de eerste twee weken van december houdt Jazz- dans- en turnvereniging Toos open lessen bij de Baltieklessen voor jon gens. Tot en met vrijdag 10 decem ber zijn de kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 9 jaar van harte welkom om mee te doen aan een van de dire Baltieklessen. Elke les zal bestaan uit een thema die op een gymnastische manier en middels ballenoefeningen zal worden uitgediept, waardoor de kinderen elke les weer nieuwe bewe gingservaringen opdoen. De trainers van de Baltiekuren bij Toos hebben speciale opleidingen gevolgd om de genoemde onderdelen aan te leren aan de kinderen. Ze kunnen goed uit- leggen hoe stapje voor stapje een bepaalde techniek kan worden aan geleerd. De volgende uren houden in de laat ste week van november en in de eer ste twee weken van december open huis: maandag 17.00 - 18.00 uur sportzaal de Duikelaar: groep 3 4 5 basisschool (o.l.v. Jacqueline Zwij- nenburg): vrijdag 16.00 - 17.00 gym lokaal J. Postlaan: groep 2 3 basis school (o.l.v. Rene Kleiweg): vrijdag 16.00 - 17.00 uur gymlokaal J. Post laan: groep 4, 5 en 6 basisschool (o.l.v. Rene Kleiweg). Voor meer informatie: 0182-613839 of kom langs op een van de lessen tijdens het open huis. Moerkapelle - Het eerste team van TZM heeft in de thuiswedstrijd tegen Papendrecht 3 de eerst volle winst behaald. Wilde het bij andere wed strijden niet of net niet lukken, deze keer was het raak. Guus van Ameron- gen was in heel goede doen en won alle partijen. Ad van Heijningen won twee partijen. Dico Bac won geen partij. De dubbel leverde de winst op. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Smash 3 uit Schoonhoven. Het werd een 8-2 nederlaag. Sander van der Meer en Coerd van Kasteel won nen beiden een partij. Bart Klos (invaller) won geen partij. Ook de dubbel ging verloren. Het derde team speelde een uitwed strijd tegen het hooggeplaatste Vriendenschaar 15 uit Gouda en ver loor met 6-4. Hans Hol won twee par tijen. Gerard Reijm won er 1. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd wel gewonnen. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 8 uit Nieuwkoop. Er werd met 3-7 verloren. Simon Won- dergem won twee partijen. Anne Duursma en John Meurer wonnen geen partij. De dubbel werd gewon nen. Met vier overwinningen en vier nederlagen werd door de Moerkapelse voet- baljeugd zaterdag een 50% score behaald. De B-junioren konden aan de zegenreeks van de laatste weken geen vervolg geven en moesten in koploper Vep hun meerdere erkennen. Tot de rust werd zeer goed tegenspel geboden en kon Vep van scoren worden afgehouden, in de tweede helft wisten de bezoekers het krachtsverschil in vier goals om te zetten (0-4). De C-junioren behaalden hun eerste overwinning in de nieuwe competitie. Na twee forse nederlagen werd vooral verdedigend zeer sterk gespeeld en de nul gehou den, één tegengoal betekende de verdiende overwinning. Moerkapelle D kon het niet bolwerken tegen Rohda D2, met een 6-1 nederlaag werd de thuisreis aanvaard. De El en E2 pupillen doen het in de nieuwe competitie meer dan uitstekend, beide teams zijn lijstaanvoerder. El speelde een spannende wed strijd tegen Vep E2 en wist de strijd in de slotfase met 2-1 in haar voordeel te beslissen. E2 lijkt te laag te zijn ingedeeld, de ploeg scoort er wekelijks lustig op los, nu was Olympia E2 met 6-0 een maatje te klein, de derde zege in suc cessie. E3 is een jong enthousiast team, dat het ook nu moeilijk heeft. Tegen Lekkerkerk E3 werd keihard gewerkt, maar een 2-5 nederlaag kon niet wor den voorkomen. F1 leed haar eerste nederlaag, in een gelijkopgaand duel bleek Spirit F2 tenslotte over de langere adem te beschikken. F2 wist de derde overwinning te behalen: 11-2 tegen Oudewater F4. Jaddinxveen - Daar waar vorige week nogal wat punten aan de tegenstan ders moesten worden gelaten, kwam er dit weekeinde een karrenvracht met Punten naar het sportpark aan de Sniepweg. e M revancheerde zich voor het verlies van vorige week. In een pracht- Partij werd in en tegen Zevenhoven goed gevoetbald en werd een 2-4 over running in de wacht gesleept. ging op bezoek bij Siveo, en speelde goed maar faalde in de afronding, aiveo greep wel alle kansen en won met 3-0. ontving Haastrecht. Het was een goede wedstrijd waarin Waddinxveen Jet beste van het spel had (4-2). 4 speelde een heuse thriller, veel kansen, veel fouten. Dit gold ook voor egenstander RVC dus de uitslag was een terechte (3-3). P Li houdt het maar niet op: vorige week het eerste puntje, deze week wer en er 3 in de wacht gesleept. Zevenhoven werd met 6-1 naar huis gestuurd, ju ondernam niet voor niets de lange reis naar Lekkerkerk: 1-3. Iers^ijnt alleen maar te kunnen winnen, ditmaal was Gouda het slachtof- D3 was een maatje te klein voor Olympia: 7-1. "I ging naar Boskoop en gaf Floreant een lesje: 3-5. I kon wederom een overwinning in de wacht slepen. In en tegen Cabauw ™erd het 1-5. 'Jf' 1 2 was het enige C team dat dit weekend in actie kwam. Het ontving Flo- 'eant en haalde fors uit: 8-1. Al speelde de derby tegen WSE. De geel-zwarte Waddinxveense jongens aren heer en meester en wonnen met 4-1. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde Gouwestaete uit wedstrijden. In Wormerveer won dames 1 royaal met 20-5 van De Ham. Heren 1 lijkt een abonnement (vier van de zeven wedstrijden) te hebben op gelijke spelen. In Spijke- nisse werd het tegen De Kempvis 7- 7. De Gouwestaetedames hadden thuis met 27-5 gewonnen van De Ham. In Wormerveer trachtte de thuisploeg de schade wat meer te beperken. Daarin slaagden de Noord-Holland sen gedeeltelijk. De eerste periode werd met 1-3 voor Gouwestaete afge sloten, waarna de Waddinxveensen in de tweede periode, met soms fra- ie aanvallen en effectieve breaks, korte metten maakten met De Ham en uitliepen naar 1-11, alvorens De Ham de stand halverwege de wed strijd op 2-11 bracht. In de derde periode nam Gouwestaete wat gas terug en schakelde over op zonever dediging. Na drie parten was de stand 4-15. In de vierde periode werd de score verder opgevoerd en ein digde de wedstrijd in 5-20. Voor Gou westaete scoorden Gillian van den Berg 7x, Ellen van der Weijden 4x, Mirjam Overdam en Petra Meerdink 3x, Sandra Berckenkamp 2x en Nata- scha Baatje lx. Komende week kun nen de dames zich opmaken voor het 'grotere werk', dan komt Assu- ron/Donk op bezoek. Het eerste herenteam van Gouwesta ete moest afgelopen zaterdag op bezoek bij De Kempvis in Spijkenis- se. De heren beginnen langzaam maar zeker de vorm te pakken te krij gen en wisten de afgelopen wedstrij den niet meer te verliezen. De heren raken steeds meer gewend aan het verschil in fluiten door de scheids rechters. Toch kenden de heren geen goede start en stond het na de eerste periode 3-1 voor De Kempvis. Alleen Mare Mommers wist tot scoren te komen. In de tweede periode ging het beter. Door doelpunten van Mare Mommers (2x) en Jeroen van Tol was de achterstand halverwege de wedstrijd teruggebracht naar 5-4. De Gouwestaeteheren waren duidelijk de betere ploeg. Er werden legio kan sen gecreëerd, die moeizaam werden afgemaakt. In de derde periode kwa men de Gouwestaeteheren wel langs zij met een 6-6 stand door doelpun ten van Mare Faber en Jeroen van Tol. Het is onbegrijpelijk hoe moei zaam de ploeg van Maarten Schou ten tot scoren komt, met een ploeg waarin op papier voldoende scorend vermogen moet zitten.' In de laatste periode kwamen de heren voor het eerst op voorsprong door Jaco de JoTig, maar De Kempvis wist nog terug te komen. In totaal kregen de Gouwestaeteheren 13 overtal-situa- ties tegenover vier voor De Kempvis. De ploeg verdient een pluspunt voor het creëren van kansen, maar faalt collectief in de afronding hiervan. Zaterdag 27 november spelen de bondsteams van Gouwestaete thuis wedstrijden in Gouwebad 'De Sniep'. Dames 1 opent de sessie om 18.00 uur tegen Assuron/Donk 1. Het is de laatste wedstrijd in deze poule, wa- rna de herschikking plaats vindt voor de tweede helft van de competi tie. Om 19.00 uur speelt heren 1 tegen Wiekslag 1 uit Papendrecht.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9