Rabobank Over honderd jaar wordt uw kaart gelezen ...WIJNGAARDEN B.V. ladMedia Actie 'stuur je kaart aan het nageslacht' slaat aan BUSINESSPLAN GEREED VOOR HET IJSSELTHUIS ijsse|thuis Alle inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moordrecht kunnen over drie weken een boodschap richten tot het nageslacht. Nu al is duidelijk dat de actie van de Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen op grote instemming kan rekenen. De nadering van het nieuwe millennium vormt immers niet alleen een tijd van terugblik op de afgelopen tientallen jaren, maar maakt ook nieuwsgierig. Hart van Holland/1 december 1999 Krul b.v.-technische weefsels SPONSORS Zijderhand Transport b.v. Valkenburg B.V. Bouwbedrijf - Big Boss Bouwmarkt - Blok Hoveniersbedrijf - Intratuin Nieuwerkerk a/d IJssel De Jong Interieurverzorging - Dekker Zevenhuizen B.V. - Zegro Centrum Rotterdam B.V. - Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. - Voormolen Dakbedekkingen Free Record Shop - Architektenburo Van Oosten BNA - Reclame adviesbureau Pluspoint Partners - Van Vliet Automobielbedrijven B.V. W.K. Crone B.V. Ketel- en apparatenfabriek Exportslachterij T. Boer Zn. b.v. - Phaff b.v. vervaardiging en bedrukking van kunstofprodukten Bos Nieuwerkerk B.V. schoorsteentechniek - N V 0 verzekeringen - ABN AMRO Bank N.V. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van Hessen-Molendijk pagina 10 k Het project is een van de grote projecten van de Rotaryclub van Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen. In het verleden was de club, met ruim veertig leden uit Nieuwerkerk, Zevenhui zen, Moordrecht en Rotterdam, al goed voor de financiering van een soepbus voor het Leger des Heils en bijvoorbeeld de bouw van een school in Kenya. Deze actie ten behoeve van een duidelijk regio naal doel, is de omvangrijkste tot nu toe. De club heeft goede hoop dat, met uw steun, het IJSSELTHUIS over een jaar functioneert ten behoeve van mensen die door persoonlijke omstandigheden niet thuis kunnen - of willen - overlijden. Zodra een geschikte locatie is gevonden, kan op basis van het opgestelde businessplan concreet ver der worden gewerkt. Doel is over circa 1 jaar het IJSSELTHUIS als een bijna-thuis-huis voor maxi maal drie terminale patiënten te openen. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor alternatieve locaties voor huisvesting van het IJSSELTHUIS (tel: de heer Van Gaaien 0180-312001). de serviceclub organisaties die zich in Nederland en de rest van de wereld bezig houden met het oplossen van sociale en humanitaire noden. Onze millenniumactie is bedoeld om de bouw en de inrichting van een bijna-thuis-huis voor ter minale patiënten, het IJSSELTHUIS, mogelijk te maken. Het initiatief kan rekenen op grote waar dering in onze gemeenten. Zie hiervoor bijvoor beeld de brief, elders op deze pagina, van het bestuur van de stichting IJSSELTHUIS. Maar ook de respons vanuit het bedrijfsleven is hartver warmend, zoals blijkt uit de lijst van hoofd sponsors en sponsors. Alles bij elkaar verwacht het bestuur van de stichting dat het hospice over ongeveer een jaar kan worden geopend. Om dat te bereiken is niet alleen veel geld nodig, maar ook de inzet van veel vrijwilligers bij de inrichting van het huis en, indien gewenst, voor de verzorging van de bewoners. Organisaties zoals De Vierstroom en wonings tichting Ons Huis hebben hun hulp toegezegd. Ook de gemeenten hebben zich gecommitteerd, zoals blijkt uit de bereidheid van de drie burge meesters om zitting te nemen in het comité van aanbeveling. Dat geldt ook voor de huisartsen in onze gemeenten. De afgelopen maanden kon de Rotaryclub al bekend maken dat het lokale bedrijfsleven het project fors heeft gesponsord. Op dit moment staat de teller op: Voorbereidingen verlopen voorspoedig Het bijna-thuis-huis het 'IJSSELTHUIS' begint langzaam vorm te krijgen. De stichting die verant woordelijk wordt voor alles wat te maken heeft met de woning waar terminale patiënten hun laat ste levensdagen of -weken kunnen doorbrengen, beschikt inmiddels -over een heus businessplan. Daarmee kan het bestuur aan de slag, zodra een geschikte woning of een goede plek voor der bouw van het IJSSELTHUIS beschikbaar komt. De steun die het IJSSELTHUIS ondervindt is nog steeds onverminderd groot. Dit blijkt uit de inzet vanuit de zorgsector zelf. Artsen en hulpverleners zijn enthousiast, maar ook hebben veel mensen zich aangemeld om als vrijwilliger actief te zijn in het IJSSELTHUIS. De stichting is ook bijzonder gelukkig met de brede financiële ondersteuning. Bestuur De realisatie en exploitatie van de woning vindt plaats onder verantwoordelijkheid van de Stichting IJSSELTHUIS. Deze stichting is eerder dit jaar opgericht om aan het initiatief van de Rotaryclub Nieu werkerk aan den IJssel/Zevenhuizen de nodige continuïteit te geven. Het Thuis moet immers ook blijven functioneren als de actie van de Rotaryclub, bedoeld om de financiering van dit dure project rond te krijgen, is afgelopen. Voor het bestuur van de Stichting is daarom gezocht naar mensen met zowel veel bestuurlijke ervaring als met inzicht in de zorg en de inrichtingseisen van hospices voor terminale patiïnten. Er is daarbij ook gekeken naar mensen die nauw betrokken zijn met Nieuwer kerk en de omliggende gemeenten. Voorzitter is de heer Van Duinen, die lange ervaring heeft in de zorgsector. Dokter Geerdink vertegenwoordigt de Nieuwerkerkse huisartsen, de heren Moerman en Van Gaaien zijn penningmeester resp. secretaris en de heer De Groot is als lid voorgedragen namens de Rotaryclub. Mevrouw Lammers is het bestuur recent komen versterken vanwege haar ervaring met soortgelijke tehuizen elders in Nederland. Tenslotte m'aakt het bestuur dankbaar gebruik van de dien sten van de heer Wortman die als professioneel adviseur onder meer het business plan heeft opge steld. Zoals bekend wordt het bestuur tevens ondersteund door een breed samengesteld comité van aanbeveling, waartoe onder anderen de drie burgemeesters van Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen/Moerkapelle en alle huisartsen in genoemde gemeenten behoren. Stand van zaken Voor het bestuur van de stichting IJSSELTHUIS staat de onafhankelijkheid voorop. Dit betekent dat alle mensen, die door hun huisarts verwezen worden, in aanmerking komen voor een plaats in het huis, ongeacht hun geloofsovertuiging, leeftijd en dergelijke. Het bestuur tracht wel zoveel moge lijk aan te sluiten bij bestaande zorgvoorzieningen en bij het overheidsbeleid. Overleg met de in onze regio actieve organisatie voor Kruiswerk en Maatschappelijke Dienstverlening 'De Vierstroom' heeft inmiddels geresulteerd in een intentieverklaring voor samenwerking in het IJSSELTHUIS. Deze samenwerking kan mogelijk ook de oprichting en inrichting van een pand betreffen. Gesprekken daarover zijn nog gaande. Het vinden van een geschikt pand is essentieel. Het bestuur heeft con crete suggesties gedaan aan de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel om het hospice op te nemen in het nieuwe centrumplan. Daarnaast wordt gestudeerd op de mogelijkheid om een van de schaar se vrije plekken elders in de gemeente in te richten ten behoeve van het IJSSELTHUIS. In dit ver band heeft de Woningstichting 'Ons Huis' zich bereid verklaard tot steun op de gebieden bouwpro- jectmanagement, beheer en financiën. De uitgever van Het Kanaal en De Nieuwe Moor- drechtse Koerier verspreidt binnenkort huis-aan- huis een kaart. Op die kaart schrijft u, plakt u of tekent u de boodschap voor uw kindskinderen, of de (klein)kinderen van uw vrienden, buren of collega's. In de periode rond het Sinterklaas feest zal de Rotaryclub op diverse plaatsen in de drie gemeenten stands bemannen waar u de kaart kunt inleveren. Daar koopt u een envelop - en dat kost u 25 gulden - waarna de kaart met envelop de koker ingaat. U kunt zoveel kaarten versturen als u wilt. Op zaterdag 15 januari 2000 wordt de koker op een centrale plaats in Nieuwerkerk aan den IJs sel begraven. Er wordt gezorgd voor een replica in het en een plaquette op de plaats waar hij is begraven. Waarom een geeltje? De Rotaryclub Nieuwerkerk/Zevenhuizen maakt deel uit van Rotary International. Dat is een van Deze «vergang noopt tot een blik in de toe komst. Op de vraag 'Wat brengt de komende eeuw?' kan niemand het antwoord geven, maar u kunt wel de mensen over honderd jaar vertellen over ons leven in het jaar 2000. En u krijgt die mogelijkheid.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 10