faddinxveen wil tal van milieumaatregelen Fantasia houdt basisscholen nog steeds bezig Tv-kerkdienst Zestigjarig huwelijksjubileum voor echtpaar Bolsius-Reiding Millennium Party in De Paddestoel Bingo in de Boog Scherpe kantjes af van maatregelen WVG oma-zwemmen Hart van Holland/1 december 1999 pagina 17 Eerste ontmoeting Disco nu ook op internet Zondag 5 december Ned. 1 11.00 uur (ZvK) Aanvullend Openbaar Vervoer Tegemoetkoming kosten eigen auto Hardheidsclausule Evaluatie Budget Het winnende boek Door Karin Heeren Waddinxveen - De Waddinxveense gemeenteraad heeft zich positief uitgelaten over het opgestelde actieplan van het Platform Duur zaam Waddinxveen. De leden heb ben zelfs tal van ideeën aangedra gen om de gemeente schoner en duurzamer te maken. Een vaste autoloze zondag, een kringloopwinkel en een wind molenpark langs de snelweg staan op het wensenlijstje. Door D'66 is aangedrongen op een autolo ze zondag en het snel tot stand komen van een kringloopstation. Bij dit station moet afgedankte appara tuur geschikt worden gemaakt voor hergebruik. De gemeente Waddinxveen is lid van de vereniging Windmolen, die de windmolen langs de A12 nabij Bode graven in haar beheer heeft. Vanwe ge deze betrokkenheid heeft de frac tie van de PCW gevraagd de mogelijkheid te onderzoeken voor het plaatsen van een wind turbinepark. Wethouder Neele is er echter van overtuigd dat de provin cie Zuid-Holland niet zal meewerken aan derge lijke initiatieven. De gemeenteraad heeft zich unaniem positief uit gelaten over de plannen van het Platform Duur zaam Waddinxveen. Dit actieplan zal medio janu ari ondertekend worden door burgemeester F. Jonkman en de voorzit ter van het Platform, de heer J. Commissaris. De gemeente Waddinxveen is lid van de vereni ging De Windmolen, die de molen nabij de Al2 in beheer heeft. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op 22 november was het zestig jaar geleden dat de heer Bolsius en mevrouw Reiding elkaar in het stadhuis van Gouda het ja-woord gaven. Om dit heugelijke feit te gedenken bracht burgemeester Jonkman met zijn echtgenote het echtpaar vorige week een bezoek. Daarbij ontvingen de heer en mevrouw Bolsius namens het college van burgemeester en wethouders felicitaties en bloemen. De festiviteiten rond het zestigjarig huwelijksfeest zullen in besloten kring plaatsvinden. Alhoewel mevrouw Bolsius geboren werd in Arnhem en meneer Bolsius opgroeide in Rotterdam woont het echtpaèir al bijna der tig jaar - naar volle tevredenheid - in Waddinxveen. Het echtpaar Bolsius runde jarenlang een eigen dameskapsalon én een zaak in luxe lederwaren in Gouda. Mede vanwege de bouw van de nieu we marktpassage in Gouda (het pand waarin de kapperszaak gehuisvest was kon niet blijven staan), gingen de heer en mevrouw Bolsius aan het eind van de jaren zeventig met 'ver vroegd pensioen'. Sinds die tijd maakte het echtpaar vele reizen naar onder andere Frankrijk, Italië en Spanje. Meneer Bolsius houdt erg van tuinieren en mevrouw Bolsius leeft zich uit in kok kerellen. De heer en mevrouw Bolsius leerden elkaar enkele jaren vóór het huwelijk kennen via hun gezamenlijke werkgever, een dameskap salon in Delft. De eerste jaren van hun huwelijk stonden in het teken van de Tweede Wereldoorlog en het-pas getrouwde echt paar werd gedwongen onder te duiken. Dit onderduikadres was in Gouda en na de oorlog vestigden de echtelieden zich voor goed in de Gouwestad. Tijdens hun arbeidzame leven heeft het echtpaar "samen altijd hard gewerkt, maar daar nooit enig moment spijt van gehad." Waddinxveen - Op vrijdag 6 decem ber organiseert Wijk- en Speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18, een Millennium Party voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Het wijkge- bouw van "De Paddestoel" wordt KERKDIENSTEN - 5 december daddinxveen Herr. Immanuelkerk 10.00 uur ds G.A. vd Weerd, Moordrecht. Geref! Ontmoetingskerk 9.30 uur C.M. Cornelisse, Nieuwerkerk a/d IJssel. Geref! kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds E Brink; 16.30 uur ds O.W. Bouwsma, Gouda. Oud geref. gem. 10.00 en 18.30 uur pre- klezen. Chr. afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg. be Rank 10.00 uur ds J. v. Walsum, Zoe- termeer; 18.30 uur ds C.vd Berg, Broek op Langedijk. Ichthus 10.00 uur - - - kK. St Viaorkerk zo 5 dec. 9.30 uur vie ring; 17.00 uur oecum. adventsvespers; Ontmoetingskerk za. 4 dec. 19.00 uur vie ring en zo 5 dec. 11.15 uur viering. Boskoop f'ijz. Prol Geloofsgem. 10.00 uur ds T. Posbergen-v. Ingen, Delft. berv. Gem. 9.30 uur dr W. Verboom, Waddinxveen; 18.30 uur ds R. de Reu ver. be Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref! kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. Oir geref. kerk 9.30 en 17.00 uur drs C.C. den Hertog. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. karousia 10.00 uur D.Wijker. speciaal voor deze laatste disco van dit millennium omgebouwd tot een Millennium-discotheek. Er zal een speciaal decor zijn en ook is er een spectaculaire Millennium lichtshow. Entree ƒ1,50. De disco kan uitlopen tot maximaal 22.00 uur. De bezoekers van de disco krijgen bij de ingang een gratis lot waarmee een speciale prijs kan worden gewonnen die in het teken van het Millennium staat. Op de disco in "De Paddestoel" wordt geen alcohol geschonken en er mag niet gerookt worden door de bezoekers. De vrijwilligers van "De Paddestoel" houden de gehele avond toezicht, zdat echt iedereen van 9 tot en met 14 jaar op de disco kan komen. Omdat "De Paddestoel" deze specia le disco op de eerste vrijdag van de maand houdt, vervalt de disco van de derde vrijdag op 20 december! Informatie over de disco in "De Pad destoel" en de millennium-party kan je nü ook terugvinden op internet! Hierin staat informatie over de eerst volgende disco's zoals data, entre- prijzen enzovoort. Het internetadres is: http://home.planet.nl/-disco.tfd Waddinxveen - Op vrijdag 3 december is er een bingo in buurt centrum De Boog. De zaal gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Zondag 5 december is er een televisie-kerkdienst van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Waddinxveen. Het kerkgebouw van de ruim 500 leden tellende gemeente "de Kruiskerk" staat aan de Passage in het winkelcentrum van Waddinx veen. Voorganger ds. E. Brink spre- kt over "dé grote verrassing van de Waddinxveen - De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in de vergadering van 24 november besloten om de scherpe kantjes af te halen van maat regelen die in juni dit jaar werden genomen over de Wet voorzieningen gehandicapten. Dit betreft de financi ële tegemoetkomingen voor ver voersvoorzieningen, een aangepast budget voor Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV) in combinatie met het gebruik van een electroscooter of een elektrische vierwieler en het gebruik van de eigen auto. Het besluit van de gemeenteraad heeft ertoe geleid, dat het AOV-bud- get ten behoeve van personen aan wie geen electroscooter of een elek trische vierwieler is verstrekt, gehandhaafd blijft op ƒ1000,- (op ja- rbasis). Heeft men echter wél de beschikking over zo'n vervoermid del, dan wordt het AOV-budget vast gesteld op ƒ250,- (op jaarbasis). Nadat dit budget is verreden, kunnen personen met een handicap aan wie een AOV-pas is verstrekt, gebruik blijven maken van het AOV tegen betaling van hetzelfde bedrag dat van toepassing is op ouderen vanaf 65 jaar. De tegemoetkoming in de kosten wegens het gebruik van de eigen auto wordt eveneens herzien. In die gevallen waarin geen electroscooter of een elektrische vierwieler is toe gekend, bedraagt met ingang van 1 januari 2000 de financiële tegemoet koming ƒ1.810,- (op jaarbasis). Beschikt men echter - naast de auto - wél over een zo'n vervoermiddel, dan ontvangt men een autokosten vergoeding van ƒ1.060,-. De eerder vastgestelde financiële tegemoetkomingen wegens het gebruik van een - door de bedrijfs vereniging verstrekte - bruikleenauto wordt gehandhaafd. Als er sprake is van kennelijke onbil lijkheden van zwaarwegende aard kunnen b%w in bijzondere gevallen ten gunste van de gehandicapte afwijken van de bepalingen in de vastgestelde vergoedingen of ver strekkingen. Er wordt dan ook reke ning gehouden met een stijging van de Wvg-uitgaven met 25.000 omdat verwacht wordt dat er een groter beroep wordt gedaan op de hard heidsclausule. Medio 2000 vindt er een evaluatie plaats aan de hand van de opgedane ervaringen met de nieuw genomen maatregelen en de effecten daarvan voor betrokkenen. Aan de hand daar van zal een fundamentele discussie plaatsvinden over de Wvg, waarbij tevens de mogelijkheden van een vraaggestuurd systeem worden bekeken. Als blijkt dat bijstelling van het beleid noodzakelijk is, dan kan hiertoe worden overgegaan door op pragmatische wijze financiële tege moetkomingen met terugwerkende kracht tot 1 januari 2000 te wijzigen. Personen die tussen 1 juli 1999 en 1 januari 2000 een aanvraag voor een vervoersvoorziening hebben inge diend en die al onder de nieuwe regeling vallen, ontvangen in dat geval met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 1999 een herziene bijdra ge. De gemeenteraad heeft besloten dat de geraamde meerkosten voor 20000 van ƒ106.500,- bekostigd worden uit de post Onvoorziene uitgaven 2000. Structurele dekking wordt gevonden bij vaststelling van de eerste Bestu- rsrapportage 2000 of het Beleidsplan 2001-2004. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 23 november voor het A/diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge, Jacco Rhijnsbur- ger en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 55 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd: Glenn van der Bosch, Thomas van der Ham, Maaike Haeren, Arnoud Holierhoek, Mitchel Eugster, Richard Jongenburger, Lieke Alblas, Ruud van der Berg, Rick Roe- tert-Steenbruggen, Joep van Keulen, Duncan Vink, Caitlin Vink, Bas Dols, Yannick Limburg, Sanne van der Poel, Rodney Heuvelman, Joyce van't Wout, Daphne van Schie, Ruben Vergroesen, Casper Boersma, Bart Boersma, Sanne Hendriks, Cas per Drost, Aimee Drost, Martine Post, Kimberly Vonk, Natasja Pronk, Bobby Tofield, Inge Dukker, Casper de Graaff, Lisa van der Berg, Eline van Doorn, Dennis Broer, Michelle Jordaan, Marit Kleiweg, Martijn van Raad, Wouter van der Noort, Roy Rodenburg, Sander van der Poel, Saami Benguedda, Arte Havenaar, Tony Warmerdam, Nikita Warmer dam, Filberto Lado, Jeanine Hoogen- doorn, Tiko Vergroesen, Tamara Vin- khuyzen, Caroline Keizer, Elise van der Bosch, Edwin Engels, Sandra Kant, Tim Beusekamp, Ebenezer van Tilburg, Frederik Engels en Joke van Tilburg. toekomst". De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen is op een aantal terreinen actief. Samen met de kerk in Gouda is zij verantwoordelijk voor kerkelijk opbouwwerk in het West- Afrikaanse land Benin. Daarnaast presenteert de gemeente zich ook graag aan anderen, onder meer via een eigen internet-site. De dienst op 5 december wordt muzikaal begeleid door Roland Jan sen (orgel). De liederen komen uit het Gereformeerd Kerkboek en het Liedboek voor de Kerken. Aanslui tend op de dienst vliegen de Wilde Ganzen uit voor een alfabetiserings project in Benin. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het leesbevorderings project Fantasia houdt de Waddinxveen se basisscholen nog steeds bezig. Ruim anderhalve maand geleden ging het pro ject op spetterende wijze van start. Alle twaalf basisscholen uit Waddinxveen, met in totaal ruim drieduizend leerlin gen namen op 14 oktober deel asm de opening van het leesproject in sporthal de Dreef. Als onderdeel voor het ope ningsfeest hadden de basisscholen opdracht gekregen geheel naar eigen inzicht een boek te maken. Afgelopen woensdag werd een prijs uitgereikt voor het 'meest fantasievolle' boek. De Dick Bruna school, gevestigd aan de Zuidplas- hof was de gelukkige winnaar. De prijs, een boekenbon voor iedere groep van de school werd overhandigd door Henk Nentjes en Melanie Boegheim, beiden werkzaam bij de gemeente Waddinxveen en nauw betrokken bij het Fantasiapro ject. Zij vormden samen met Janneke Hillhorst van de Bibliotheek en Aad Koremans, directeur van Kreater, de jury die de zeventien ingeleverde boeken beoordeelde. Ondanks het feit, dat alle boeken als zeer fraai betiteld werden, vond de jury het boek van de Dick Bru- naschool 'het meest creatief. Twee leerlingen van de Dick Bruna school namen samen met direc teur Bert de Rijke de prijs in ontvangst. Deze leerlingen, Lisanne Been uit groep 7 en Rehwi Balradj uit groep twee 2 speelden in het winnen de boek een hoofdrol. Het boek was opgebouwd rondom een wande ling door de boekenkast van de school en geschreven vanuit beide leerlingen. Zo kwamen de leerlingen hoofdrolspelers uit bekende boe ken tegen, onder andere Nijntje van Dick Bruna, Jip en Janneke van Annie M.G. Schmidt en Hannes en Kaatje van Miep Diekman. Ook het boek "De G.V.R." van Roald Dahl en soms griezelige boeken, zoals "Vampier in de School" en "Volle Maan" van Paul van Loon kwamen aan bod. Lisanne en Rehwi gingen na de prijsuitreiking alle groepen van de school langs om de boekenbonnen te overhandigen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17