Nieuwe dierenambulance voor Gouda en omstreken Gemeente stuurt brief aan bestuurders van de toekomst Sterk spel schakers DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Kerstzangavond Winnende vogels Kerstsfeer bij Europatuin Expositie in Laerken Historische kring Hart van Holland/1 december 1999 pagina 19 4500 hulpverleningen per jaar Demonstratie glasblazers Speciale artikelen Kerstmarkt Rotaryclub Nieuwerkerk: Al 106.000 gulden voor "IJsselthuis" Onder de naam "Kringfonds" beheert Kring Boskoop NbvB/WLTO gelden, die kunnen worden aangewend ter verbetering van de bo- mkwekerij in de regio Boskoop. Het Kringfonds heeft gelden beschikbaar gesteld aan het Platform Sierteelt Regio Boskoop en aan de Lagere Tuinbouwschool in Boskoop. Door deze giften wordt indirect het bedrijfsleven ondersteund. Jeugd Foto Trofee 2000 - Dat is de naam van een grote fotowed strijd waaraan alle jongeren tot 21 jaar gratis kunnen meedoen. Alle prijzen die je kunt winnen (kijk ook op Internet: www.fotoplaza.nl) staan samen met de spelregels en deelnameformulier in het maga zine Zoom Out. Insturen kan tot 20 april 2000. Kamer van Koophandel Rotterdam - De jury van de Ondernemers prijs Midden Holland 1999 heeft de volgende drie bedrijven geno mineerd: - W. van der Heiden BV te Nieuwerkerk aan den IJssel (tomatenkwekerij); - Netcabling BV, Stolwijk data en telecom-net- werken); - River House Hotel, Moordrecht (hotel). Albert Heijn liet op de drempel van de 21ste eeuw een onderzoek uitvoeren onder de titel "Hoe Eet Nederland". De resultaten van het onderzoek zijn terug te vinden in een speciaal Albert Heijn-millenni- ummagazine dat vandaag -1 december - in de Albert Heijn-winkels ligt. De in het voorjaar geïntroduceerde Eco Tray, het milieuvriendelijke statiegeldschaaltje, raakt steeds meer bekend. In het najaar is met de retour-vleeschaal gestart bij onder andere C1000 Bout in Hazers- woude. Liesbeth van der Vis, Kon. Wilhelminaplein 2 in Waddinxveen heeft bij de stichting Dutch Institutel of Professional Photography de titel behaald van Licentitate (LDIPP). Door Svlvia van Doornen Gouda - Bij EGAM Gouda BV werden op dinsdag 23 november de sleutels van de splinternieuwe Merce des Sprinter 212 D overhandigd aan de heer Bam de Jong, secretaris/beheerder van Dierenambulance Gouda en omstreken. De nieuwe dierenambulance bestaat uit een chassis-kabinet met bak. Voordeel van dit model is dat de volledig uitgeruste bak wa- rin het gewonde of zieke dier vervoerd wordt, over te plaatsen is. Aangezien de dierenambulance door gaans zo'n 3 tot 4 jaar met een auto doet en de bak gedurende 12 tot 15 jaar mee zal gaan, zal dit nieu we concept kostenbesparend werken omdat op een gegeven moment alleen de auto zelf - met open draagbak - aangeschaft hoeft te worden. Bij het ont werp en de uitvoering van de nieuwe dierenambu lance, werd ook rekening gehouden met een aantal andere belangrijke zaken, zoals optimale veiligheid bij het werken langs de weg omdat dit ook 's nachts gebeurd. Het concept werd door Bam de Jong zelf uitgedacht en samen met onder andere de carrosse rie- en interieurbouwer ging hij met zijn ideeën aan de slag. Met behulp van Ron van Vliet van VA Design uit Zevenhuizen kwam de striping tot stand. Door - het opvallende geel en groen zal de dierenambulan ce beter herkenbaar zijn en ook beter worden onderscheiden van de humane ambulance. Bam de Jong: "Deze nieuwe ambulance is een uniek exem plaar, want zo als deze rijdt er nog geen een in Nederland. Dit zal echter niet lang duren, want Amsterdam laat momenteel een ambulance in dezelfde striping uitvoeren. Ook dierenambulance Waterland is zeer enthousiast; zij hebben al tekenin gen van de striping bij ons opgevraagd." De nieuwe dierenambulance heeft verder onder andere een gescheiden stroomvoorziening, schijnwerpers aan de zijkant van de auto en een stalen kooi die zowel aan de buitenzijde van de auto, als in de ambulance zelf geopend kan worden. De dierenambulance voor Gouda en omstreken is onder andere actief in de gemeenten Waddinxveen, iliiiii'i Joris Sillem uan EGAM Gouda BV overhandigd de sleutels van de nieuwe dierenambulance aan Bam de Jong. Boskoop, Zevenhuizen en Moerkapelle. Per jaar rukt de ambulance zo'n 4500 keer uit waarbij het meestal gaat om ongevallen met huisdieren - vooral katten want die lopen meestal buiten los rond - en de in het wild levende dieren zoals watervogels die in dit gebied veelvuldig voorkomen. Volgens Bam de Jong betreft het meestal onverwachte situa ties; een dier wordt acuut ziek, er is geen vervoer voor han den en op straat wordt een gewond dier gevonden waarvan de eigenaar op dat moment niet bekend is. "Behalve het dier vervoeren naar een dierenarts, behoort dus ook het opspo ren van de eigenaar tot onze taken." Om 24 uur per dag en 7 dagen per week beschikbaar te kunnen zijn, werkt dierenam bulance Gouda e.o. met zowel vaste krachten als vrijwilli gers voor onder andere de chauffeursdiensten, het beant woorden van de telefoon en administratief werk. Meer vrijwilligers zijn bij dierenambulance Gouda e.o. overi gens van harte welkom. Wie meer wil weten over het vrijwil ligerswerk bij de dierenambulance kan contact met opne men via telefoonnummer: 0182-529059. Boskoop - Op zaterdag 18 december vindt de jaarlijkse kerstzangavond plaats. De Christelijke Muziekvereni ging Concordia doet dit deze keer samen met de zanggroep "Da Capo". In de Nederlandse Hervormde Dorpskerk. Op het programma staat n/et alleen samenzang: zowel Con cordia als Da Capo zullen veelvuldig solistisch te horen zijn, maar ook gezamenlijk. Zo staat bij Concordia onder meer het bekende Ding Dong, Meerily on High, O Holy Night, het "Hoor de engelen zingen" en "Chris- mas Spirit" op het programma. Met name voor dit laatste werk wordt nu al speciale aandacht gevraagd. Want als men goed luistert kan men ondanks en speciale bewerking onder meer het "Joy to the world" en "Stille Nacht" herkennen. Da Capo zingt die avond onder leiding van Ben Kramer in een bewerking van Tom Parker "Joy to the World" en "And the Glory of the Lord". Gezamenlijk zal verder "Away in a Manger" en de "Christmas Suite" ten gehore worden gebracht. Deze suite is een combinatie van traditionele kerstliedjes in een modern arrange ment en vierstemmig getoonzet voor koor en orkest. Het is traditie dat tijdens deze kerst zangavond het kerstverhaal wordt gelezen. Dit jaar zal burgemeester J. Rijsdijk dat doen. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Na afloop zal een deurcollectie wor den gehouden ter bestrijding van de kosten. Waddinxveen - De onlangs gehouden tentoonstelling van de vogelvereni ging de Vogelvrienden is zeer gesla- gd. Vele vogelliefhebbers hebben een bezoek gebracht aan de tentoon stelling. De volgende liefhebbers hebben prij zen behaald met hun vogels: Kampi oen van de kanaries werd de heer J. Hoogendoorn uit Waddinxveen met een Gloster Kanarie. Kampioen van de Parkietachtige werd de heer P. van Ruitenburg uit Benthuizen met een Elegantparkiet. Algeheel kampi oen werd de heer P. Dullaard uit Bergschenhoek met een Gordelgras- vink; hij won het door de vogellief hebber fel begeerde bondskruis. Het algemeen klassement van de vijf beste vogels zag er als volgt uit: 1. P. Dullaard 461 punten; 2. S. van Tol 454 punten; 3. P. van Ruitenburg 453 punten. Op vrijdagavond is de trekking van de grote verloting geweest, op de volgende lotnummers is een prijs gevallen: 0164, 1742, 1602, 0778, 1205, 1376, 0021, 0086, 1715, 1001, 1283, 0010, 1033, 1237. 1346, 0173, 1142, 1204, 0446, 0673, 0298, 1660, 1919, 1403. De gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij W. Bui telaar Julianastraat 28 te Waddinx- Boskoop - Hoewel Sinterklaas nog in het land is, worden bij diverse tuin centra reeds voorbereidingen getrof fen voor het kerstfeest. Bij Europa- tuin in Gouda en Boskoop kan men sinds enige tijd terecht op de sfeer volle kerstshows. Voor het vierde achtereenvolgende jaar heeft Europatuin een kerstshow ingericht. Deze keer ligt de nadruk op luxe en sfeervolle kerstartikelen. De kerstshow is verdeeld in vier the ma's: Het thema "Vuur" bevat vooral rode, paarse en trendy aubergine- kleurige artikelen. "Aarde" staat voor de bruine en crèmekleurige kerstversieringen, terwijl bij "Lucht" veel witte, blauwe en donkergrijze kleuren voorkomen. Bevroren sne- uwkerstballen, alsmede een collectie zilveren versierselen zijn te vinden bij het thema "Water". Wie wil zien hoe glasblazers uit "olen kerstballen maken, kan een demonstratie glasblazen bij Europa tuin komen bekijken. In Boskoop is de demonstratie op zondag 5 decem ber te zien van 11.00 uur tot 17.00 uur aan het Rijneveld 86. Behalve de kerstboomversieringen zijn er bij Europatuin ook volop ker- staccessoires te koop voor in de huiskamer. De nieuwste trend in kerstbomenland is het versieren van de boom met transparante zakjes, waar kerstballen of andere versierse len in gestopt kunnen worden. Rond de drieënhalve meter hoge kerst boom op de kerstshow liggen verder allerlei millenniumartrkelen, zoals kaarsen, champagneglazen met vu- rwerkfonteintjes of gleizen met "2000" als opdruk. Apart is het licht gevende feeënhaar voor in de kerst boom. Kerstbomen zijn overigens in alle soorten en maten te koop bij Europatuin, maar vooral de speciale (lang houdbare) Ierse kerstboom voor binnen en buiten is bijzonder. De kerstbomen worden gratis thuis bezorgd. Hazerswoude-dorp - De najaarsex positie in Laerken wordt verzorgd door tien werkende leden van Kunstkring '88 Duin- en Bollen streek. De vereniging heeft momenteel 54 leden, waarvan er 30 werkend lid zijn. De -anderen zijn kunstminnend of aspirant lid. De kunstkring is in 1988 opgericht om 'een brug te slaan tussen het publiek, de overheid en het bedrijfsleven'. Daarnaast wil ze een ontmoetingsplaats zijn voor kunstenaars om in eigen omgeving een klankbord voor elkaar en eikaars ideeën te bieden. Twe- maal per jaar worden exposities georganiseerd. Nu in Laerken met schilderijen, beelden, keramiek en sieraden. De expositie is te bezichtigen tot 24 december in Galerie Beelden tuin Laerken, Bent 2. De ope ningstijden zijn: donderdag en vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur, zaterdag, zondag en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0172-58.98.37. Benthuizen - Zaterdag 4 december is er een inloopmiddag genealogie in het Molenhuis. Het Molenhuis is iedere zaterdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur open. Men kan dan de oudheidkamer Bezichtigen en de tentoonstelling "Kleertjes en uit de kunst" de Winkel van Sinkel is ook open. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 december aanstaande zal er rond om Molen "De Haas" een sfeervol le kerstmarkt gehouden worden. De molen zal verlicht zijn er zal een lekkere warme hap, een drank je en gezelligheid te nuttigen zijn. De Benthuizer middenstand zal zich presenteren en in het Molen huis zal er een keur aan gezellige winterartikeltjes te koop zijn. Kortom: dit mag men niet missen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel heeft besloten zelf ook een bericht aan het nageslacht te sturen. Dat gebeurt op voorstel van burgemeester A.F. Bonthuis. De gemeente speelt daarmee in op de grote Millennium-actie van de Rota ryclub Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen. De kaart van de gemeente zal een oproep bevatten aan de overheid, die over honderd jaar de gemeente bestuurt, om alle kaarten en wensen tentoon te stel len. Vanaf vrijdag kunnen de inwo ners van Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moordrecht bij spe ciaal ingerichte stands hun kaarten met een groet aan het nageslacht inleveren. Al deze kaarten zullen op 15 januari 2000 nabij het aquaduct de "Waterdrager" in een grote koker worden begraven. Het is de bedoe ling dat de boodschappen pas weer over honderd jaar worden opgegra ven. De Rotaryclub zorgt ervoor dat de kaart deze week huis-aan-huis in de drie plaatsen wordt verspreid. Daarnaast zijn bij de stands in de Reigerhof en Dorrestein in Nieuwer kerk, en in de Rabobank (Zevenhui zen) en Super de Boer (Moordrecht) extra kaarten verkrijgbaar. De kaar ten worden verstuurd in een enve loppe die voor 25 gulden per stuk verkrijgbaar is. De opbrengst van de actie gaat naar het IJsselthuis. een bijna-thuis-huis voor terminale pati ënten dat in Nieuwerkerk wordt opgericht. Tot nu toe wist de Rotary club Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen zo'n 106.000 gul den bijeen te brengen. Dit geld is toe gezegd door het bedrijfsleven uit de regio. Talloze bedrijven hebben zich aangemeld als hoofdsponsors of sponsors. De woningbouwvereniging Ons Huis en de stichting voor maat schappelijk werk en gezinszorg "De Vierstroom" hebben het op zich genomen te helpen-zoeken naar een geschikte plaats voor het te stichten hospice. Moerkapelle - In de twaalfde ronde van de onderlinge competitie bij schaakvereniging Moerkapelle waren de meeste prijzen van goede kwaliteit. Misschien wel de beste partij was die tussen Jesse van Elte- ren en Gerard van Ommeren. Jesse viel verwoed aan tegen de Caro- Kann-verdediging van Gerard en leek te gaan winnen. Gerard bleef echter koel en benutte zijn kans: hij won het eindspel. Wim Vroegindeweij speel de zeer goed tegen Dick Bac, die een stuk offerde. Zwart kreeg net niet voldoende compensatie, maar Wim verzuimde zijn aanvalskansen te benutten en de partij eindigde in remise. Maarten Vroegindeweij kwam tegen Ben van Geffen in een scherpe Ben-Oni duidelijk adem tekort en werd na een paar foutjes hardhandig afgevoerd. De koploper heeft over zijn vorm niet te klagen. Overige uitslagen: Arno Luinenburg - Hugo van Elteren 1-0; Wouter Vroeg indeweij - Cees van Vuuren 1-0; Jac ques de Lange - André Corpeleijn 1-0; Arie Hoogduijn - Patrick Stam 1-0. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Gerard van Ommeren; 3. Ronald Mandersloot; 4. Dick Bac; 5. Marcel de Haan. In de tweede ronde van de strijd om de RSB-beker is het viertal van Moer kapelle uitgeschakeld door Dord recht. In die plaats werd met 3,5-0,5 verloren. Alleen Arno Luinenburg speelde remise. Hugo van Elteren, Cees van Vuuren en Jan Blok moesten het hoofd buigen. Moerkapelle 3 verloor in de RSB- competitie met 5,5 - 0,5 tegen het tweede team van Unilever in Vlaardingen. Kevin Bakker haalde het halve punt binnen. Gerrit van Meeteren, Henk Doornhein, Marian van Elteren. Michiel Rensen, Michiel Rensen en Ron Droog lieten de eer aan hun tegenstanders. De jeugd, uitslagen ronde 12: Groep 1: Jasper Kamp-Ron Droog 0-1, Freek Hofman-Boudewijn Weijer- mars 0-1; Patrick Stam-Marleen van Vliet 1-0; Teun Kooij-Matthias Freeke 0-1. De stand aan kop: 1. Boudewijn Weijermars; 2. Ron Droog; 3. Stefan Rensen. Groep 2: Simon van Rooijen- Marius van der Torren 1-0; Mark Pie per-Jan van de Hoek 0-1; Jessica Stam-Roderick Gielisse 0,5-0,5; Tho mas Roest-Christine Rensen 1-0; Job Noorland-Jojanneke Weijermars 0-1. De stand aan kop: 1. Christiaan Noor- land; 2. Thijs van der Torren; 3. Jan van de Hoek. Op vrijdag 3 december wordt in Op Moer de tweede ronde gespeeld van het Rapidschaakkampioenschap van

Hart van Holland | 1999 | | pagina 19