Thema-tentoonstelling "Winter" officieel geopend Winkeliers brengen sfeer in de Dorpsstraat Jongen valt uit boomhut Vergadering Bewoners commissie Zevenhuizen Auto te water Bennie Jolink in de Rozenburcht Jaarvergadering IJs club Moerkapelle Koppelklaveijas- toernooi Dia-lezing Waddirix- veense kunst kring "e'nenië 22e jaargang nummer 847 1 december 1999 Toekomstplannen m.:v' Op zaterdag 4 december komt Ben nie Jolink van de Achterhoekse popgroep Normaal met een aantal gastmuzikanten naar Boskoop met de Howlin'at the moon live tour. De zaal gaat om 21.00 uur open kaar ten zijn vanaf heden te verkrijgen bij de Rozenburcht en VW Bos- ioop. Moerkapelle - De ijsclub Moerka pelle houdt op donderdag S december de jaarvergadering in dorpshuis Op Moer, Aanvang 19.45 uur Bij de bestuursverkiezing is Piet Koster aftredend en niet her kiesbaar. Sinds 1962 heeft Koster deel uitgemaakt van het bestuur van de oudste sportvereniging van Moerkapelle. Het is nog niet bekend wie hem gaat opvolgen. In hef bestuur zijn nog enkele vacatu res Op de agenda staat ook het punt "Benoeming leden van ver dienste". Traditioneel is de gratis verloting. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op oudejaars dag een koppelklaverjastoernooi in De Unie aan de kerkweg-Oost 206 Aanvang 11.00 uur. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ40,- per koppel. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen. ledereen is welkom. Opgeven kan 'ot 28 december via telefoonnum mer: 0182-612103 of 079-3304363 (overdag) of 079-3315205 ('s avonds). 'Si-aK 5 AV'i» - 2 a£-v' Thema: De geboorte van Christus jjdddinxveen - De Waddinxveense kunst Kring gaat deze eeuw afslui ten met een kunsthistorische dia lezing over de afbeeldingen die aan geboorte van Christus ten Sfondslag liggen, vanaf de aller- oudste afbeeldingen op sarcofagen u" de tweede en derde eeuw. enandeld worden de iconografi sche verschillen die sedert het egin van het christendom zijn ntstaan tussen de voorstellingen net oosten (de Grieks Ortho- °xe Kerk) en in het westen (de ooms Katholieke Kerk), onder andere waarom in het oosten de «aboorte afbeeldingen in een grot orden weergegeven en in het asten in een stal. Getoond wordt e °niwikkeling in de loop der eeu- «\Van zeer eenvoudig met een kei iiguur tot afbeeldingen met personen. Een verrassende JL°P een onderwerp dat boeit na uw) jaar christendom. ""g wordt gehouden in de I da Van 'nlrna"uelkerk op dins- |nl®v',n4 7 december. Aanvang I 'll uur: de toegang is vrij. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Zaterdag 27 novem ber is in het Historisch Centrum 'Ons Verleden' de tentoonstelling "winter" officieel geopend. De heer Bram Veerman, in zijn functie van voorzitter van de plaatselijke ijsver- eniging, heeft door het ontsteken van de 'ijsiamp' de officiële hande ling verricht. Deze lamp diende rond het jaar 1900 als verlichting voor de ijs baan in Zevenhuizen. Het thema 'winter' j is op vele manieren naar' voren gebracht door het Historisch centrum. Winterse gebruiken, winterse kost, kachels en kleding maken deel uit van de tentoonstel ling. Herinneringen aan ijs op de Rotte en de Rottemeren maakt ech ter een belangrijk deel uit van de ten toonstelling. De heer Veerman legt het als volgt uit: "Winter, en met name ijspret op de Rotte, is voor velen van persoonlijke historische waarde, want waar kreeg je zo gemakkelijk verkering als zwie rend omarmd op het ijs." De tentoonstelling is de derde thema-tentoonstelling van het Historisch centrum en, net als de voorgaande tentoonstellingen, de moeite van het bezichtigen waard. Niet alleen voor bekenden met de omgeving, die op de vele tentoon gestelde ^foto's wellicht vele bekenden kunnen zien, ook voor mensen uit de regio is de ten toonstelling leuk en interes sant. Voor de toekomst zijn er nog vele plannen en ideeën bij het bestuur van het Historisch centrum 'Ons Verleden'. Voorzitter G. Ottevhn- ger is op zoek naar nieuwe vrijwil ligers om kaderfuncties binnen het bestuur te vervullen zodat alle goede ideeën ook daadwerkelijk inhoud kunnen krijgen. De eerstvol gende activiteit is, naast de tentoon stelling, volgende week te verwach ten. Op dinsdag 7 december zullen er 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur 'kunst kitsch' taxaties plaatsvin den. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Dat de feestdagen niet al te lang meer op zich laten wachten, blijkt wel uit het huidige straatbeeld in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Daar kan men namelijk alvast een voorproefje nemen van de sfeervolle donkere dagen voor kerst, sinds vori ge week vrijdag de kerstverlichting is ontstoken. Het betreft hier een door de winkeliers zelf aangeschafte feestverlichting die is aan gebracht op een 32-tal palen en in totaal een lengte beslaat van maar liefst 690 meter. De winkelstraat is daarmee van begin tot eind verlicht. Vanuit de midden standsvereniging, waarbij de winkeliers zijn aangesloten, werden reeds twee jaar gele den de nodige voorbereidingen getroffen om een kerstverlichting aan te brengen. Het verkrijgen van de benodigde vergunningen en het wachten op goedkeuring van een zgn. schoonheidscommissie, waren mede de oorzaak dat de verlichting nog enige tijd op zich liet wachten. Nu is het dan eindelijk zover dat men tot half januari 2000 van 's mid dags lo.OO uur tot s avonds 22.00 uur kan genieten van de sfeervol verlichte Dorps straat. De verlichting zal naar verwachting nog jarenlang opnieuw gebruikt kunnen wor den en om die reden zijn er op de 32 punten waar de verlichting is aangebracht, pvc-buizen permanent in de grond geplaatst. Waddinxveen - Een 13-jarige jongen uit Waddinxveen is zaterdag omstre- ks 11.00 uur uit een boomhut gevallen op de Prinses Beatrixlaan. Hij heeft twee gebroken polsen en een gekneusd been en mogelijk inwendig letsel opgelopen. De jongen was met vrienden in een boomhut op vijf meter ho- gte aan het spelen. De boom staat op een meter afstand van de Singel. Omwonenden hadden de jeugd even daarvoor nog aangesproken dat ze de hut zouden gaan afbreken omdat deze veel te gevaarlijk was. De jongen viel uit de boom en kwam tot zijn middel in het water. Omwonenden die te hulp kwamen konden voorkomen dat hij helemaal te water raakte. Zij heb ben tevens aangegeven dat ze direct maatregelen zullen nemen om de boomhut te verwijderen. Zevenhuizen - Op 8 december houdt de bewonerscommissie Zevenhuizen haar jaarlijkse bewonersvergadering in het dorpshuis "Swanla" aan de Burg. Klinkhamerweg 86. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30. De bewonerscom missie Zevenhuizen roept alle huurders van een woning van Woonpartners Midden-Holland op om deze avond te bezoeken. Zevenhuizen - Woensdagmorgen 24 november iets na 07.30 uur reed een 22-jarige man uit Moerkapelle met een bestelbus over de Provinciale weg, komend uit de richting van Nieuwerkerk. Toen hij de parallelweg; de Zuid- plasweg wilde gaan berijden, zag hij plots een auto van rechts een bestel auto naderen. De man uit Moerkapelle heeft zijn busje de berm ingestu- rd. Een botsing werd voorkomen, maar de bestuurder van het andere busje, een 32-jarige man uit Rotterdam, moest behoorlijk remmen. Zijn busje slipte en kwam in een naastgelegen sloot terecht. De Rotterdammer is voor controle met de ambulance naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1