KERSTCONCERT 13 DECEMBER RABOBANK EN DE KLEINE TROMPETTER Rabobank Daar voelt iedereen Rabobank Rabobank KLEINE ZELFSTANDIGEN IN HET ZIEKENFONDS (2) Weeknieuw Aandelenresearch Strategie Zevenhuizen-Moerkapelle Z-ich thtlis Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart Van'Hólland/I decémbër 1999 lc jaargang nummer 38 'oor u> van en door uw bank Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle De kaarten zijn vanaf 3 december gratis af te halen bij de Rabobank (op=op) Rabobank sponsort vernieuwd Centraal Museum Milleniumtraject Usselthuis zit de Kaart voor het nage-j slacht". Deze kaart kunt u inleve ren bij onze bank. Actie 2000 te Moerkapelle Lokale Activiteiten LEUKE INTERNETSITES Rabobank m nieuws Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille aandelen Nederland Ondanks een renteverhoging van de Fed, boekten aandelenmark ten deze week mooie rendemen ten. Na de renteverhoging wer den in de VS inflatiecijfers bekendgemaakt. Deze waren met 2.6% op jaarbasis geheel volgens verwachting. De AEX steeg deze week boven de 600 punten uit en bereikte een all time high. Een van de stijgers op de AEX was Corus, aangezien het aan deel in de MSCI Europe zal wor den opgenomen. Koninklijke Olie kon profiteren van de olieprijs, die deze week op het niveau terecht kwam dat in aanloop naar de golfoorlog in 1991 werd bereikt. De olieprijs steeg door afnemende voorraden in de VS en aanhoudende zelfdiscipline van de OPEC om de productie te beperken. Draka is fors gestegen, nadat de kabelproducent bekendmaakte de Zweedse en Noorse kabelactiviteiten van ABB over te willen nemen. Dit past in de strategie van Draka om in Europa een marktaandeel van 15% te behalen. Libertel maakte bekend dat de winst in de eerste helft van het jaar, ondanks tariefsverlagingen, is gestegen met 44%. Het gunstige economische kli maat kan ook negatief uitpakken voor ondernemin gen, zoals bleek uit de tweede winstwaarschuwing dit jaar door Vedior. Schaarste op de Nederlandse arbeidsmarkt en margedruk in België leiden ertoe dat de winst per aandeel dit jaar met 6 a 9% zal dalen. Vedior daalde woensdag met 20% en trok ook concurrenten Randstad, Brunei en Unique mee naar beneden. Stork moest bekend maken dat de winst dit jaar ten minste gaat halveren. Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 0.5% Zevenhuizen-Moerkapelle r Iris-modelportefeuille Week 47 portefeuille performance deze week uh.'98 draka 14.0 62.4 getronics 8.7 28.6 kpn 8.5 30.2 kon. olie 6.2 46.0 boskalis 4.4 13.1 philips 4.2 99.2 randstad 4.2 16.6 fortis 3.3 0.2 abn amro 3.0 37.5 akzo 1.7 5.2 aegon 0.8 -15.6 ing 0.2 16.6 ahold -0.3 -5.2 unilever -0.5 -25.3 vendex kbb -0.7 32.6 wolters kluwer -1.8 -34.1 nutreco -5.1 -13.6 numico -6.6 -9.1 heineken -7.1 -8.6 modelportefeuille 2.3 aex-index 2.8 V De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 2.3%. De AEX-index steeg met 2.8%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een underperformance van 0.5% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille 6.8%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 12.1%. Wijzigingen in de portefeuille ING opgehoogd, Endemol en TPG nieuw opgenomen. Numico en Wolters Kluwer verwijderd. Deze week is de weging van het aandeel ING opgehoogd naar 12.5%. Vanwege betere rentevooruitzichten zijn we positiever geworden over ren- tegevoelige aandelen. Endemol is nieuw opgenomen in de modelportefeuille. Wij verwachten dat de onderne ming de komende jaren zal verdienen aan het 'uitmelken' van formats. Endemol zal bijvoorbeeld binnenkort voor veel programma's een website beginnen. Daarnaast zijn wij positief over Endemol vanwege de creativiteit van de onderneming. Vorig boekjaar werden maar liefst 125 formats bedacht. TPG is opgenomen in de modelportefeuille omdat de onderneming de hoge winsten uit de postdivisie kan gebruiken voor uitbreidingen op het gebied van express-post en logistieke dienstverlening. Voor de lange termijn zijn wij positief over deze sectoren. Numico is verwijderd vanwege het verlagen van het fundamentele advies. Wij verwachten dat door de problemen van dochter GNC met Rite-Aid het senti ment slecht zal blijven. Wolters Kluwer is verwijderd vanwege het negatieve sentiment dat rond de uit gevers hangt. Zevenhuizen-Moerkapelle Veel zelfstandig ondernemers die nu naar het ziekenfonds gaan, verwach ten dat dit slechts van tijdelijke aard zal zijn. Ze vragen daarom naar wat er gaat gebeuren als ze straks weer parti culier verzekerd moeten worden. Niet alleen de zelfstandige zelf, maar ook bijvoorbeeld de ondernemersver eniging MKB-Nederland heeft zich hierop gestort. De minister heeft bovendien al aangekondigd dat als er met de zelfstandigen-maatregel pro blemen zijn, zij wellicht met reparatie wetgeving zal komen. Het ziekenfonds, de CZ-groep, waar de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle zaken mee doet, introduceert daarom voor zelfstandigen die ziekenfonds verzekerd worden twee speciale certi ficaten. Het Terugkeergarantie Certifi caat voor zelfstandigen die nu nog particulier verzekerd zijn bij CZ. En het Doorgroeigarantie Certificaat voor zelfstandigen die nog niet bij CZ ver zekerd zijn en nu kiezen voor het zie kenfonds van CZ. Met beide certifica ten heeft de zelfstandige de garantie dat CZ geen medische beoordeling toepast als de zelfstandige op of voor 01-01-2003 (weer) particulier verze kerd wordt bij CZ. Meer weten? Bel de afdeling verzeke ringen, tel. 0180-637323. Op maandagavond 13 december 1999 organiseren de Rabobank en de Kleine Trompetter gezamenlijk een uniek concert in de Hervormde Kerk van Zeven huizen. Medewerking aan dit concert verlenen harmonie "De Kleine Trompet- ter"het koperensemble van"De kleineTrompetter')Zanggroep concertante uit Scheveningen en als solist treedt Andries Bongers op. Het concert is met name bedoeld voor de vele vrijwilligers bij de diverse ver enigingen in Zevenhuizen en Moerkapelle, maar er zal ook nog een beperkt aantal kaarten in omloop komen voor de overige muziekliefhebbers. Andries Bongers, tenor (58), treedt wekelijks op met de Opera- en Operettegroep "Bel Canto" en vertolkt vele aria's uit bekende opera's, operettes en Napolitaanse liederen. Was een van de finalis ten in "Una Voce Particolare') waar hij "Nessun dorma"uitTurandot zong. Verder is hij verbon den aan het Opera in Ahoy-koor, dat begin dit jaar de opera's Cavalleria Rusticana, Pagliacci en Carmen heeft uitgevoerd in Rotterdam, Antwerpen en Arnhem. Zong naast de wereldberoemde Turandot-vertolkster Fran- cesca Patane, tijdens het Jubileumconcert in Ahoy en Ant werpen een deel van de rol van Pong, o.l.v. Roberto Paternostro. In januari 2000 wordt La Traviata opgevoerd. Verder verleent dries solistische me dewerking aan diverse concerten en koren. Andries heeft samen met Marjolein Latour de CD "Castelli in aria" uitgebracht. Kerstconcert J^Coocrtant».:, Niemand weet natuurlijk wat hij of zij in de verre toekomst wil gaan doen. Wat voor hobbies heeft u dan? Hoe veel verplichtingen? Toch is het wel een prettig idee als u in de toekomst zelf kunt bepalen wat u wilt gaan doen. Waarschijnlijk heeft u daarop meer invloed dan u zelf denkt: u kunt nu imrpers al gaan bou wen aan een belangrijk stukje financiële onafhankelijkheid. De Rabobank biedt u een aan tal uitgekiende mogelijkhe den, zoals de koopsom- en lijf rentepolissen van Interpolis. Die bieden u keus uit vier varianten om meer vermogen op te bouwen. Met korte of langere looptijden. Met gega randeerde opbrengsten en op beleggingsbasis. Bent u geinteresseerd in de mogelijkheden die uw Rabo bank en Interpolis u kunnen bieden om te bouwen aan een onaf hankelijke toekomst? U bent altijd van harte welkom bij de adviseur van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle voor een uitgebreide toelichting en praktisch advies. Bel voor een afspraak 0180 - 637353 Het centraal museum in Utrecht heropent zondag 28 november zijn deuren weer, na twee jaar gesloten j te zijn geweest. De Rabobank spon- j sort de openingscampagne. (www.centraalmuseum.nl) Het museum beschikt over een bij zondere combinatie van oude en moderne kunst. Het Centraal Muse um wil zich positioneren als een van de leukste en meest toeganke- lijke musea in Nederland. Met de museumjaarkaart is de toegang tot j eind december gratis. Met het Milleniumtraject van dei Rotaryclub Nieuwerkerk a/d IJs-j sel/Zevenhuizen steunt u de actie voor de bouw van een bijna-thuis huis "Usselthuis" voor terminale! patiënten. Vanaf donderdag 2 december is het j mogelijk bij uw Rabobank in Zevenhuizen én Moerkapelle een! envelop te kopen voor 25,-. Hierin j Van 4 october t/m 31 december houdt de Winkeliersvereniging Moerkapelle een knallende Mille-j nium-actie. De eerste trekking is in november geweest en vandaag is de tweede trekking geweest. Komt I u gerust bij ons langs want wellicht j bent u in de prijzen gevallen. Zo niet dan dingt u mee met de hoofd- j j prijs "Een reischeque t.w.v. f 2000,=". Deze laatste trekking is j op 5 januari. Uw volle kaarten kunt u uiteraard ook in de december maand nog bij ons inleveren. 13 dec Kerstconcert in de Hervormde Kerk 23 dec uiterste inlevering betaal opdrachten voor 1999 31 dec geen betalingsverkeer mogelijk home.wirehub.nl/kfa Kids for Animals Een hele leuke site j voor de kinderen www.iuma.com Alle soorten muziek zijn hier tel horen. Het is ook een snelle site, dus wat willen we nog meer. www.faxgids.nl Om snel even een faxnummer op te zoeken is dit een handige site. www.agriwide.nl Voor agrarisch Nederland is dit een site met ongelooflijk veel informa tie. E mail adres Rabobank I Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2