LITI E imvini Sinterklaas is van het dak gevallen! Uitnodiging t Hartvan Hollanf BROUWER DE KONING Foto's in het Hart van Holland BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! 100jaar BEVS1IIGS N QEN Hart van Holland/1 december 1999 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle F amilieberichten tfil t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoon Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto) Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveHiQinasDÏan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 pagina 3 Op 5 december wordt de heer F. Zweere Gelegenheid tot feliciteren op maandagmorgen 6 december van 10.00 tot 11.00 uur in het zorgcentrum "De Zevenster" Vrijwilligers gezocht voor kinderactiviteiten 1974 - 13 dec. - 1999 25 jaar getrouwd Lodewijk Henny Kooijman- Vroedsteijn 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2980 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Doorrijden na aanrijding met letsel uijdag vond omstreeks 17.00 uur wn aanrijding plaats op de kruising Beethovenlaan-Groensvoorde. Een onbekend gebleven bestuurder van een kleine mosgroene personenauto 'eed over de Beethovenlaan. Deze automobilist reed de T-kruising met net Groensvoorde naar rechts over. Hierbij verleende hij geen voorrang JJn een fietser die op het fietspad 'aast hem reed en rechtdoor wilde. ue fietser kwam ten val en is met 'erwondingen aan zijn gezicht over bracht naar het Groene Hartzie- taihuis. De automobilist reed ver- ,er richting Staringlaan zonder zijn '"entiteit bekend te maken. De poli tie is op zoek naar getuigen. Rijden onder invloed: Een 49-jarige automobilist uit Rotterdam is zon dag 17.30 uur aangehouden. Hij reed volgens getuigen slingerend over de Henegouwerweg. De automobilist werd door agenten bij de rotonde voor het aquaduct gecontroleerd op alcoholgebruik een aangehouden. Bij de ademanalyse bleek dat de man een adem-alcoholgehalte had van 550, de limiet is 230. De man kreeg een rijverbod en een proces verbaal volgt. Portemonnee gestolen: Van een 66- jarige vrouw uit Waddinxveen is maandag omstreeks 13.00 uur de I portemonnee gestolen. De vrouw I Door Julia Pengirim "Kijk uit, het is glad". Hans hoorde zijn moeder niet, toen hij de tuin in holde om zijn fiets te pakken. Hij zag ook niet, dat zijn vader van de krant opkeek en met een dun mond je zijn vrouw gelijk gaf: "Ik lees net over glijpartijen. Brommer onder een auto. En hier! Ik-iees wel even voor: man valt van dak. In de nacht van donderdag op vrijdag is met donderend geraas een man van het dak gevallen van een woonhuis aan de Ieplaan. Omwonenden, gealar meerd door het tumult, kwamen een kijkje nemen. Ze zagen een man in rode mantel en een vreemdge- vormd hoofddeksel er pijlsnel van door gaan. Volgens een getui ge zou de man als vervoermiddel een paard hebben gebruikt en een zak over de schouder heb ben gedragen. De politie wil deze verklaring niet bevesti-y? gen, maar de getuige zegt voorts, dat de van het dak gevallen man een dief was, die zich met zijn buit ha- stig en te paard uit de voeten heeft gemaakt. Volgens de poli tie wordt uit de woonhuizen aan de Ieplaan niets vermist. Nader onder zoek wordt/I niet ingesteld. 1 Gedacht wordt aan een boer die te diep in het glaasje heeft gekeken, zijn roes uitslaapt en zich met paard en al, niet meer zal laten zien." De man gaapte. "Ik ga vroeg naar bed." "Ik ook", zei zijn vrouw. Hans had een heel geldige reden om zich pijlsnel uit huis te reppen. Op school wachtte hem de volgen de dag een dictee over alle moei lijke woorden, die ze dat jaar had den geleerd en Hans was niet goed in moeilijke woorden. Josefien wel. En omdat Hans tot ver over zijn oren verliefd was op Josefien, had hij haar gevraagd om zich samen op dat dictee voor te bereiden. Josefien vond het goed. Kinderen zijn soms akelig goed in het verbergen van geheime emo ties. Hans liet niet merken dat hij verliefd was en Josefien schold hem uit voor stom rund, als hij allarm schreef, met twee ellen en ook nog onmiddelijk met één 1. Maar Hans deed zijn best, tot tevredenheid van Josefien die de jongen voor- spelde ten minste een zes te halen. "En een half" voegde ze er aan toe. Hans ging in jubelstemming naar huis, had 'stom rund' vertaald in 'lieve vriend' en merkte niet, dat Josefien hem nog vanachter het raam stond na te kijken, toen hij al lang voorbij de hoek was. Hans werd pas echt wakker, toen hij met fiets en al onderuit ging en hij, met een wijde boog ruggelings ach ter zijn fiets aan gleed. De fiets en de jongen kwamen tot stilstand tegen een lage muur, waarop een oude man zat, gekleed in een wijde, rode mantel en een zonderling gevormd hoofddeksel op lange grij ze haren. Aan een boom stond vastgebonden, een wit paard, dat haver at uit een zak, die aan zijn hoofd was geknoopt. "Hola!"' riep de man, toen Hans tegen het muurtje kwam aange- bonkt. ten 'Je had beter moe- uitkijken, het is glad." Hans knikte. 'Heb ik gemerkt. Au, m'n kop." 'Over pijn aan het onderste deel van zijn rug en zijn ellebogen had hij het nog niet eens. De jongen wreef over zijn hoofd, keek zijn vin gers na op bloed, maar zag dat het me- viel. De oude man was het ho fdschuddend met hem eens. "Die jeugd van nu is toch zo onbezonnen tegen woordig. Maar laat ik m'n kop maar houden, het liep met mij ook maar net goed af." "Ook met uw fiets uitgegleden?" informeerde Hans niet erg slim. "Of ging uw paard onderuit." De oude man glimlachte. "Je zult het niet geloven. Niemand gelooft het, lees de krant er maar op na. Nergens lees je, dat Sinterklaas van het dak is gevallen. Ze hebben een boer van me gemaakt. Een diefachtige, drankzuchtige boer. Nou jaa..." Hans begreep er niet veel van, maar hij had de krant ook nog niet gele zen. "Sinds wanneer vallen Sinter klazen van daken?" vroeg hij. "Als het Piet was geweest, okee, dan had ik me er wat bij voor kunnen stel len. Maar jk dacht dat Sinterklaas een soort regelneef was, voor het denkwerk en de kinderen op schoot en Pietermannen voor het lopen over daken en zo." De man knikte. "Je hebt het over vroeger. Maar de Zwarte Pieten hebben zich vijf jaar geleden aane- ngesloten en een bond opgericht voor meer loon, kortere werkdagen en langere vakanties. Eén stap of een avond te veel en ze gooien het in de groep. Overuren, dubbel tarief, zegt de groep en wie kan dat betalen? Ik". De man trok een tuit mondje, rustte van al die woorden even uit en zei: "Daarom kan ik het dak op, al ben ik daar niet voor opgeleid. Nou, de gevolgen zijn nog voelbaar. Ik voelde me toch al elk jaar wat strammer worden, maar m'n benen willen nu helemaal niet meer. Tien minuutjes misschien. Een kind op schoot, goed. Maar hoe raak ik van m'n cadeautjes af? Ik ga voor geen prijs nog langer het dak op en de Pieten hebben vrij geno men. Opgespaarde atv, zeggen ze. Iets moderns. Ik snap er allang niets meer van." Toen pas merkte Hans de zak met cadeautjes op, achter het muurtje. "Is 't nog veel?" vroeg hij. "Genoeg voor drie daken en een gebroken rug", zei Sinterklaas. "Mij niet meer gezien. Maar wie wel?" Hans dacht na. "Bent u al aan de Spoorstraat geweest? en de Helio trooplaan?" "Spoorstraat moest nog. De Heliotrooplaan heb ik al gedaan, voor ik er bij de Ieplaan af lazerde." Het hart van Hans begon sneller te kloppen. "Ik doe die drie daken wel even", bood hij aan. "Dp één voor waarde: dat ik er aan de Spoor straat een briefje bij mag doen. Op nummer tien." "Wat? Waarom? Wie", wilde Sinterklaas weten. "O, gewoon, een meisje", zei Hans. "Een regeltje maar. Iets met 'iemand houdt van je'; dat moet voldoende zijn." "Je doet maar", zei Sinterklaas. "Maar verder geen flauwe grap pen." Die donkere avond stond een oude man in wijde, rode mantel een jon gen op te duwen, langs regenpijpen van gladde voorgevels. Niemand keek. Ook niet, toen de jongen bij een cadeautje een briefje voegde, op het adres Spoorstraat nummer tien. Pakjesavond werd dat jaar op de gebruikelijke wijze gevierd. Nie mand kwam iets te kort, iemand kreeg zelfs iets te veel: Hans, die een pakje had opengemaakt en daar een briefje bij had gevonden met maar één regeltje: 'iemand houdt ook van jou!' Voor het dictee kreeg Hans een zeven. En een half. 1 i was aan het winkelen in de super markt aan het Koningin Wilhelmina- plein toen ze door een onbekende Duitssprekende vrouw werd aange sproken over de kwaliteit van de producten. Bij de kassa merkte de Waddinxveense dat haar portemon nee gestolen was. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de kerstvakantie op dinsdag 28 en woensdag 29 december activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knutselactivitei- ten rond het thema "Millie Nennium en Dodo vinden het ei van 2000". De activiteiten vinden plaats in gebouw "Kreater" waar het kantoor van de stichting is gehuisvest. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. De stichting is op zoek naar vrijwil- lig(st)ers die willen helpen bij de activiteiten. Kinderen kunnen wor den opgegeven tot en met 22 decem ber, telefoon 0182-631932. Mensen die willen helpen kunnen contact opnemen met Astrid de Weerd. Veel geluk en liefde gewenst van: Mama Judith en Evert Rohan John en Ella en kinderen Klaproosstraat 17 2751 CM Moerkapelle Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180^33503 e mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3