Cadenz.nl met gemak langs Omniworld/AMVJ Sinterklaas bezoekt Groeneweg Weer winst voor Invictus 10 Keurige overwinning Moerkapelie Sterk Data General wint met 1-3 Waddinxveense jeugd heeft weer succesvol weekend De Nominatie Voorverkoop Europa Cup toernooi gestart Volleybal Hart van Holland/1 december 1999 Voetbal pagina 9 Badminton Uitslagen Jeugdafdeling Voetbal Volleybal Voetbal Volleybal Wie wordt sporter van het jaar 2000? 7 or ronh i ilvon 1i_ n T I Zevenhuizen - Cadenz.Nesselande I speelde zaterdag voor het laatst dit I jaar in dorpshuis Swanla, en wel I tegen Omniworld/AMVJ. In een I matig duel wist Nesselande met gemak de overwinning binnen te I halen via de setstanden 25-18, 22-25, 125-20 en 25-16(3-1). I Cadenz.Nesselande coach Gert Tim- I mer begon met een gewijzigde I opstelling: Timo Dijkgraaf, Joost Looman, Jochem de Gruijter, Rick IlViggers, Twan van Kuijk, Joost van (der Hoek en Coen Duiverman als I libero. In de beginfase liep de nieuwe I combinatie bij Nesselande niet hon- Iderd procent. Hierdoor kon een fel I spelend Omniworld een voorsprong (opbouwen (7-10). Cadenz ging een I tempo hoger spelen en zorgde met deen moeilijkere opslag voor meer I druk. Hierdoor kon spelverdeler I Hansma zijn aanvallers niet optimaal in stelling brengen en kreeg het blok van Nesselande meer grip op deze aanvallen. In de eindfase wist Cadenz een beslissende voorsprong te nemen en met een goed blok zorg de Jochem de Gruijter voor het beslissende punt (25-18). In de twe- de set liep Cadenz uit naar een 17-14 voorsprong. AMVJ begon hierna een alles of niets spel spelen en met Wouter van de Goot aan de opslag kregen de passers van Nesselande het moeilijk. AMVJ wist de achter stand om te zetten in een voor sprong en deze voorsprong van twee punten werd niet meer uit handen gegeven (22-25). De derde set gaf weer een fel spelend AMVJ te zien, waarbij Nesselande njoeilijk in zijn spel kon komen. De aanvallen van Timo Dijkgraaf werden steeds vaker gekeerd en AMVJ kon naar een 9-12 voorsprong komen. Coach Timmer zette bij deze stand Kristian van der Wel in voor Timo Dijkgraaf. Omniworld wist de voor sprong nog vast te houden, maar langzaam maar zeker begon het goede ritme weer bij Cadenz te komen en uiteindelijk werd de set met 25-20 binnen gehaald. De weerstand van AMVJ was gebro ken en Cadenz.Nesselande kon in deze vierde set snel afstand nemen. Door een betere opslag en sterkere aanval kwam de Nesselanders op een ruime (13-6) voorsprong, die niet in gevaar kwam. Het werd uitein delijk 25-16 voor de thuisploeg. Hiermee blijft Cadenz.Nesselande op een tweede plaats staan achter Piet Zoomers/DA, de ploeg die zij op 18 december in Apeldoorn zullen ont moeten. Voor Cadenz.Nesselande staat nu het Europa Cup toernooi in Rotter dam op het programma. Cadenz zal de komende week in het Topsport centrum Stad Rotterdam Verzekerin gen veel trainen onr aan de zaal te wennen. Waddinxveen - Afgelopen zondag werden door vijf teams van badmin tonvereniging Invictus thuiswedstrij den gespeeld in sporthal de Dreef. invictus 10 speelde tegen Delft 12. Het team heeft het de hele competi tie vrij eenvoudig. Er werd slechts een keer verloren en dat was van de koploper. Ook deze week had het weinig moeite met de opponent: 7-1. Invictus 13 had het aanmerkelijk zwaarder tegen Hazerswoude 2. Leo Kool en Hilda Mathot verloren hun enkel in spannende driesetters. Simone won haar enkel met 11-7, 5- 11 en 13-10. Ook de mix van Cor Vos kuilen en Wil Boumans werd beslist in een derde set. Na de eerste set I knap gewonnen te hebben, ging het in de tweede en derde set een stuk slechter (17-15, 4-15 en 9-15). Daarna werd er niets meer gewonnen, waardoor het 1-7 werd. Het eerste van Invictus kwam uit tegen De Ritte. De enkels verliepen soepel en daardoor stond het al snel 3-1. Inval ster Corrine van Zijl speelde een goede enkel die ze met 11-4 en 13-10 won. Slechts in de dames dubbel kwam het team in de problemen. Het team won uiteindelijk met 2-6. Team 6 trof dit weekend Schollevaar 1. De enkels verliepen moeizaam. Geen van de vaste spelers wist hun enkel te winnen. Invalster Rosina den Outer speelde echter zondag zeer sterk, ze versloeg haar tegenstander met 13-10 en 11-3. Dé volgende winst bleef uit tot de dames dubbel. De heren dubbel was net in drie sets verloren. De dames speelden in de eerste set scherp, maar de tweede ging vrij snel verloren. In de derde set was de concentratie weer terug en werd er gewonnen met 15-12. Hierdoor werd het 2-6. Ook bij Invic tus 5 wilde het niet echt lukken. Eer ste heer Luutzen van der Spek won snel zijn enkel. Dave Straver verloor in drie sets. Linda Eijckelhof won met 8-11, 11-8 en 11-8. En ook tweed dame Lisette Kuypers won eenvou dig haar enkel. Daarna liep het niet lekker meer met het team. Hoewel er alleen nog maar driesetters volgden werd er niets meer gewonnen. Zodoende werd met 3-5 verloren. Zevenhuizen - Op vrijdag 26 novem ber bezocht Sinterklaas met twee Pieten voetbalvereniging Groene weg. Sint hield een relaas over alle F spelertjes van de Groeneweg jeugd. Een volle zaal met kinderen en ouders zorgde voor een gezellige stemming. CKC Al-Groeneweg Al: 0-2; Een mooie overwinning op een slecht veld met eeij uitstekende scheids rechter. De le helft was rommelig en het bleef 0-0. In de 2e helft drong een hardwerkend Groeneweg de tegen stander op eigen helft terug. Met een afstandsschot kwam Groeneweg op 1-0 en net voor het eindsignaal werd 2-0 ingeschoten. Alexandria 66-Groeneweg Cl: 4-4; een goede wedstrijd waarvan de le helft gelijkopgaand was maar Groe neweg toch met 3-1 achter kwam. In de 2e helft kreeg Groeneweg nog een tegentreffer te verwerken. Maar da- rna: enorme inzet, sportiviteit en goed voetbal. Groeneweg Dl-Schoonhoven D2: 9-0; Dl speelde een goede wedstrijd, erg aanvallend. De eerste 10 minuten ging het moeizaam, daarna liep het als vanouds. Bergambacht D2-Groeneweg D2: 0-1; door hard werken en goed voetbal werden veel kansen gecreëerd. Uit eindelijk werd er een benut waardoor Groeneweg terecht de win naar werd. Woerden El-Groeneweg El: 1-2; El begon sterk en kwam met 1-0 voor. Woerden maakte net voor rust gelijk maar het was weer Groeneweg die uiteindelijk voor de winnende treffer zorgde. Groeneweg E4-VEP E6: 4-1; na een snelle achterstand maakte de E4 voor de rust nog 2-1 en door na de rust nog beter te voetballen werd het 4-1. Groeneweg Fl-Floreant F2: 8-1; in de le helft werden alle acht doelpunten gescoord, vijf van Groeneweg en drie eigen doelpunten van Floreant. Gouderak Fl-Groeneweg F2: 0-11; de beste wedstrijd tot nu toe. Groeneweg F3-DCV F3: 1-1; een gelijk opgaande strijd waardoor er geen winnaar te voorschijn kwam. Groeneweg F4—DCV F6: 0-2; de man nen kwamen snel met 2-0 achter. In de 2e helft is er hard gestreden maar er kwam geen doelpunt uit. Zevenhuizen - De uitwedstrijd tegen VCS in Tilburg werd door de selectie van Data General met gemengde gevoelens tegemoet gezien. De com petitiestand deed veronderstellen dat de ploeg uit Zevenhuizen veel sterker was, maar de Tilburgse opponent had wel twee weken daar voor de toenmalige koploper SoVo- Co verslagen. Coach Visser wist dat de tegenstander uitgebreid video- opnames van zijn ploeg had gemaak en had de hele week getraind op mogelijke zwakke plekken die de tegenstander waren opgevallen. Vanaf het begin speelde Data Gene ral geconcentreerd; sterk serveren van Hedda Meijer en een solide blok kering van vooral Aafke Verbrugge tergden voor een snelle 0-7 voor sprong. VCS herstelde zich enigs- z'ns, maar had geen enkel antwoord op de harde aanval van Joske Lucas- sen, die weer in vorm is en de gehele wedstrijd goed speelde. Na de 8-15 setwinst herhaalde het beeld zich in tweede set. Data General kwam een ruime voorsprong door sterk serveren van Fanny Lafeber, die ook ■ikele 3-meter aanvallen scorend afrondde. Tijdens een time-out bezwoer de coach van VCS zijn spe- lsters niet geïmponeerd te raken door de tegenstander. Dat hielp even, want Data General liet wat steekjes vallen in verdediging en aanval, waardoor er een 8-8 stand op het scorebord prijkte. De wissels van coach Jan Visser pakten echter goed uit. Karin van der Maat bracht haar ploeg met een sterke serviceserie op 10-13 en Michelle Bijl had enkele goede blokkeringen en scoorde met doortikballen, waardoor de set met 10-15 winst kon worden afgesloten. Zwakke passing lag aan de basis van matig spel in de derde set. VCS legde meer druk in de service en de pas sers van Data General waren niet in staat deze onder controle te krijgen. Mede hierdoor werden de setups voorspelbaar op de buitenkant gespeeld waar de tegenstander veel al een dubbel blok had gepositione- rd. Ook de aanvallers deelden mee in de malaise en sloegen onnodig bal len uit. Visser bracht spelverdeler Barbara Knap en aanvalster Fanny Lafeber nog in, maar VCS liep uit naar een 134? voorsprong. Bijna kwa men de Zevenhuizensen op de serv ice van Angelique van der Meer nog langszij, maar een passfout bij 14-13 bracht de setwinst toch bij de Bra banders. Het publiek zag weer moge lijkheden en roerde zich luidruchtig. Dat verstomde echter direct op de service van Barbara Knap die een 0-6 voorsprong op het bord bracht. In de verdediging had libero Janneke den Butter weer alles onder controle en aan het net heerste het blok van Hedda Meijer. De coach van VCS pro beerde met time-outs en wissels de druk van Data General te ontregelen, maar de ploeg lag op stoom en wederom een serviceserie van Bar bara Knap bracht de setwinst met maar liefst 3-15 binnen. Door deze 1- 3 overwinning nestelt de ploeg uit Zevenhuizen zich stevig op de twe- de plaats in de le divisie, waar SoVo- Co de derde nederlaag op rij opliep tegen koploper SetUp. Komende zaterdag speelt Data General voor de derde bekerronde uit tegen Zaan stad, de ploeg van de ook in Zeven huizen bekende trainer Teun Buis. dinxveen - Ook deze week scoor- n de jeugdige voetballer van voet- j7'eren'ging Waddinxveen veelvul- spelers van F1 moesten de pun- n aan Nieuwerkerk laten; ondanks U«7 "ust werd het 1-4. F2 ontving en haalde ouderwets uit: 5-2. F3 1 net het tegenovergestelde: het 7°P bezoek bij NSV en verloor L" Het vana{ de zomervakantie geslagen F4 ging naar Stolwijk en Emerging een 'ongekende sensatie'; Punten moesten aan de tegen- L der worden gelaten: 3-2. petjes van F5 hebben de aak te pakken, dit keer was Zwam- Wl p1 het slachtoffer: 0-3. teams behaalden punten: alle drie de teams speelden tegen Mo- rdrecht, de El en E2 speelden thuis en wonnen met respectievelijk 4-0 en 4-2, de E3 ging op bezoek en behaal de een punt: 3-3. Dl kon geen vuist maken tegen CVC Reeuwijk: 0-4. Er konden wel weer punten worden begroet bij de D2: tegen Rijnstreek, een ploeg met een gelijk aantal pun ten werd goed uitgehaald: 3-7. De Cl zette zijn zegereeks voort tegen Sportlust: 2-1. C2 begint warm te draaien en bewees dat de overwinning van vori ge week geen incident was. In Bleis- wijk werd Soccer Boys met 2-6 ver slagen. Al zette Nieuwkoop aan de kant: 3-1. Rotterdam - Op 10, 11 en 12 decem ber organiseert Cadenz.Nesselande in het nieuwe Topsportcentrum "Stad Rotterdam Verzekeringen" in Rotterdam (naast de Kuip) een kwali ficatietoernooi in het kader van de CEV cup. Nesselande is gastheer voor Riga PCSK uit Letland, OK BRCKO uit Bosnië en Volley Bartreng uit Luxemburg. Het wedstrijdprogramma is: vrijdag 10 december: 19.00 uur Cadenz.Nes- selande-Vólley Bartreng (lux); 21.00 uur Riga PCSK (let>OK BRCKO (bos); Zaterdag 11 december: 19.00 uur Cadenz.Nesselande - Riga PCSK (let) 21.00 uur Volley Bartreng (lux) - OK BRCKO (bos). Zondag 12 december: 15.00 uur OK BRCKO (bos)- Cadenz.Nesselande 17.30 uur Riga PCSK 0et)-Volley Bar treng (lux) De voorverkoop van de toegangska- rten is bij Perdijk Makelaardij, Dorps straat 146, Zevenhuizen en bij AH/Gall Gall, Dorpstraat 129, Zevenhuizen. Tevens kunnen kaar ten gereserveerd worden per e-mail europacup99@hotmail.com Moerkapelie - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelie heeft zich uitstekend hersteld van de vorige week tegen Sleutels geleden nederlaag; met een 3-0 nederlaag werd BSC '68 naar Benthuizen terug gestuurd. Na deze overwinning staan de "Blauw-Witten" op een keu rige tweede plaats, alhoewel MVKV uit Valkenburg met twee wedstrijden achterstand wel minder verliespun- ten heeft. Bovendien is Moerkapelie ook nog duidelijk in de race voor de tweede periode, die vermoedelijk Sleutels zal overdoen aan de eerst volgende in deze periode. Het werd zaterdag tegen BSC '68 geen gemak kelijke overwinning, want voetbal lend deden de Benthuizers beslist niet voor de thuisclub onder. De Blauw-Witten gaven hun tegenstan ders echter wel een lesje in effecti viteit, want de benutting van de kan sen had dit keer een hoog percentage. Bovendien vormde de ploeg ook nu weer een hecht collec tief, er werd keihard gewerkt en met enthousiasme gestreden. Al na 10 minuten kwam de thuisclub boven dien op voorsprong. Rob van Leeu wen ontfutselde op het middenveld de bal aan een tegenstander, over brugde vervolgens talloze meters en bracht met een fraaie pass Lennaert Visser in stelling, wat al weer diens dertiende competitietreffer bete kende (1-0) BSC kreeg hierna gerui me tijd een licht overwicht, maar bij Moerkapelie gaf de verdediging onder leiding van laatste man Peter Zijderhand weinig kansen weg, daar bij uitstekend gesteund door Johan Heijboer en Alexander Hertog, even eens bevestigde keeper Mark Huis man opnieuw z'n goede vorm van de laatste weken. Halverwege de eerste helft werd de voorsprong verdub beld, Lennaert Visser gaf een mooie pass op Peter Paul Breedijk, die de opstuitende bal met een prachtige volley in het doel schoot (2-0). Na rust werd Moerkapelie in de verdedi ging gedrukt, een tegentreffer zou de wedstrijd waarschijnlijk een andere wending hebben gegeven, BSC bleek echter onproduktief. Na een kwartier counterde Moerkapelie opnieuw sterk. Lennaert Visser bereikte op links Danny Pofs, die met een harde diagonale schuiver de derde goal aantekende. Hierna was de wedstrijd gespeeld, BSC miste in de slotfase nog een riante kans, terwijl de inge vallen Mark Kloos en Ronald Germe- raad hun inzet op de doellijn zagen gekeerd. Zaterdag wordt in Rijswijk gespeeld tegen Semper Altius, aan vang 14.30 uur, de week daarna komt concurrent MVKV op bezoek. Moer kapelie 2 had voor de tweede keer dit seizoen een volslagen off-day, het werd door het laaggeklasseerde Jodan Boys op alle fronten met 1-4 overtroefd. Pedro Klomp redde de eer, de ploeg blijft echter wel lijsta- nvoerder. ieve opa en oma Noordegraaf 4 dec. 30 jaar getrouwd! H.G. Arian, Jelmer, Annerieke Hoera, Rianne 4 dec. 18 jaar en nu autorijden maar. Gefeliciteerd van Annemarie Hiep Hiep Hoera, Esmé werd 27 november 7 jaar! Kusjes van papa, mama en Mandy Hoera (o)ma Maasland 1 dec. 75 jaar. Van harte gefeliciteerd. Kees, Jeanette, Remco Henny Lodewijk gefeliciteerd van de bruids kinderen Jacco en Diantha aanhang. ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 23! Naam: Fred van Zoest Leeftijd: 39 jaar Woonplaats: Boskoop Vereniging: Atletiekvereniging AV'47 uit Boskoop In t dagelijks leven: Timmerman Reden nominatie: Fred van Zoest is een bekende naam in de atletiekwe- reld. Hij draait al jaren mee op het hoogste niveau bij crosswedstrijden en wedstrijden op de weg. Onlangs liet hij van zich horen tijdens de Flora-cross. In een sterk deelnemers veld (ruim 600 deelnemers), met onder andere een aantal sterke Keni- aanse lopers eindigde van Zoest als derde. Ook bij de Waddinxveense Coenecooploop zette van Zoest een goede prestatie neer. Dit seizoen komt Fred van Zoest voor het laatst uit in de herenklasse; vanwege zijn leeftijd draait hij volgend jaar mee in de veteranencompetitie. Van Zoest, die in het verleden ook voetbalde en schaatste, maar uitein delijk koos voor de atletiek, noemt als mooiste momenten het winnen van de Reeuwijkse Plassentocht (twee keer), zijn overwinning bij de eerste Coenecooploop én zijn deel name aan de N.K. finale op de baan (5 kilometer) in 1990. Fred van Zoest wil - naar eigen zeg gen - nu alleen nog 'leuke' dingen doen, waaronder de marathon van Rotterdam. Overigens wil dit niet zeggen dat we niet meer van Van Zoest zullen horen, want daarnaast blijft hij "gewoon lekker deelnemen aan weg- én crosswedstrijden." 7i'?olo°c De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9