Slechte weersomstandigheden kerstmarkt 't Hobbelpaard Wout Verschoor heeft de mooiste duif Diplomafeest in zwembad de Koornmolen Moerkapelse ondernemers Kerstconcert organiseren evénnü Moerkapelle blijft ongeslagen in 1999 Ella Eindhoven geslaagd voor makelaar activiteiten-Agenda Hart van Holland/15 december 1999 pagina 11 Donderdag extra verkoop kerstartikelen w,l] UJV, ilnjMMiuHi Door Karin Heeren Moerkapelle - Een uitstekende vo- rbereiding, vele creatieve en origi nele ideeën en een goede opzet konden niet voorkomen dat de kerstmarkt, georganiseerd door het bestuur van peuterspeelzaal 't Hob belpaard, door slechte weersom standigheden niet werd wat de organisatie voor ogen had. Verre- gende stands, standwerkers die hun materialen niet konden uitpak ken en enorme hoeveelheden water en wind. Tegen vijf uur 's middags heeft de organisatie het besluit genomen op te breken; lan- 1 «er doorgaan werd niet verantwo- i rd geacht. Ondanks deze barre omstandig heden vertederde het peuter koortje vele aanwezigen en t konden de kinderen binnen in het I dorpshuis Op Moer deelnemen aan vele activiteiten. Spelletjes, een pop- f penkast en veel lekkers. Ook nadat Lde stands buiten waren opgebroken zijn de kinderactiviteiten nog een tijdje doorgegaan. Van de vele gedoneerde kerstartike len is het merendeel tijdens de kerst markt niet verkocht. Daarop heeft het bestuur van 't Hobbelpaard besloten om donderdag 16 decem ber in het onderkomen aan het Moerhageplantsoen de kerstartike len te koop aan te bieden. Ook zullen de beloofde pannenkoeken dan gebakken worden en de erwtensoep wordt opgewarmd, ledereen is wel kom bij de peuterspeelzaal van 18.00 tot 21.00 uur. Zevenhuizen - Op de duivententoonstelling die zaterdag werkd gehouden, was Wout Verschoor degene met de mooiste duif. Evenals vorig jaar, met dezelfde duif maar een andere keurmeester, werd hij kampioen van de vere niging. G. Jongenele en Joh. Breedijk waren zeer succesvol met ieder drie eer ste prijzen in verschillende categorien. Ook Jeffrey van der Haak, Joh. Stof berg en de combinatie M. Verwaal/G. Brands deelden in het suces met ieder een eerste prijs. De tentoonstelling werd zeer goed bezocht, en mede door het goede debuut van Joh. Stofberg als düivenverkoper, was het een geslaagde tentoonstelling voor de vereniging. Moerkapelle - In klasse 3F van de KNSB-competitie speelde het eerste team van schaakvereniging Moerka pelle uit tegen koploper Krimpen aan den IJssel. Het werd een gelijk spel: 4-4. Moerkapelle had zelfs iets betere kansen. Ben van Geffen en Maarten Vroegindeweij wonnen. Gerard van Ommeren, Dick Bac, Jesse van Elteren en Wim Vroeginde weij speelden remise. Marcel de Haan en Wouter Vroegindeweij ver loren. Na vier wedstrijden bezet Moerkapelle de tweede plaats met vijf matchpunten. Moerkapelle 1 is in competitiewedstrijden al ongeslagen sinds april 1998! Anders ging het in de KNSR-beker. In de voorronde speelde het viertal van Moerkapelle tegen RSR Ivoren Toren uit Rotterdam. Er kon worden geschaakt in Waddinxveen dankzij de gastvrijheid van de plaatselijke Waddinxveense Schaakvereniging. Sterke tweedeklasser Ivoren Toren won vernietigend met 3,5-0,5, waardoor Moerkapelle uitgescha keld is. Gerard van Ommeren, Dick Bac en Maarten Vroegindeweij sneu velden in de strijd. Alleen Ben van Geffen hield RSB-kampioen Spaan op remise. In de RSB-competitie won Moerka pelle 2 in Op Moer met 4,5-3,5 van Schoonhoven 1 dankzij winstpunten van Jan Blok, Cees van Vuuren, André Corpeleijn en Arie Hoogduijn. Hugo van Elteren pakte een half punt. Deze keer bleven Arno Luinen- burg, Meüs van der Poel en Gerrit van Meeteren met lege handen ach ter. Het tweede staat er goed voor: 5 punten uit 3 wedstrijden. Uitslagen 14de ronde onderlinge competitie: Jesse van Elteren - Ron Droog 1-0; Kevin Bakker - Wouter Vroegindeweij 0-1; Sjaak Kouwenhoven - Michiel Rensen 0-1; Marian van Elteren - Ste fan Rensen 1-0. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Gerard van Ommeren; 3. Ronald Mandersloot; 4. Dick Bac; 5. Marcel de Haan. Jeugd, uitslagen 13de ronde: Groep 1Boudewijn Weijermars - Ste fan Rensen 1-0; Matthias Freeke-Ron Droog 0-1; Freek Hofman - Dico Reij- neveld 0-1; Wietse Wigboldus - Jas per Kamp 0-1; Marleen van Vliet - Pieter Perdijk 0-1. De stand aan kop: 1. Boudewijn Weijermars; 2. Ron Droog; 3. Stefan Rensen. Groep 2: Thijs van der Torren - Christiaan Noorland 0,5-0,5; Jan van de Hoek - Marius van der Torren 0-1; Tommi van Rooijen - Simon van Ro- ijen 0-1; Thomas Roest - Mark Pieper 0-1; Roderick Gielisse - Jojanneke Weijermars 0-1; Bas Pieper - Job No rland 1-0; Job Reijneveld - Christine Rensen 1-0. De stand aan kop: 1. Christiaan Noorland; 2. Thijs van der Torren; 3. Simon van Rooijen. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! I Zevenhuizen Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein; i.v.m. de feest dagen niet op de zaterdagen, maar op de donderdagen 23 en 30 dec. op de parkeerplaats bij Albert Heijn van 9.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 18 december: Hervormde kerk: 14.30 uur: kerstfeest voor ouderen vanaf 71 jaar. Woensdag 22 december: 20.15 uur: geref. kerk: kerstconcert door gem. zangver. Zanglust en dameskoor Vox Jubilans. Woensdag 22 december: 19.30 uur: Herv. kerk:Volkskerstzangavond El Jakim. Dinsdag 11 januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-63 1376. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12 00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 «agen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur.; Donderdag 16 dec.: kerstmiddag in De Zevenster. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum <->ns Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 uur; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 18 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 17 dec.; 23 dec.: kerstka- rten. De Zeven Muzen: 21 dec. 19.00 uur: kerstavond vioool, piano, dwarsfluit in vnjz. herv. kerk; 15 jan. 14.00 uur: jeugdtheater in Swanla; 29 jan. 20.00 uur: -ocenten in geref. kerk; 10 febr.: 19.00 uur: volwassen cursisten; 9 mrc 19 00 uur; keyboard in vrijz. herv. kerk; 25 mrt 14.00 uur: marionettentheater in wanla; 25 mrt: 19.00 uur: ballet en modeshow in Swanla; I apr. 19.00 uur: grote vond in Swanla; 8 apr. 20.00 uur: amateurmuziekavond in geref kerk; 15 juni 'T00 uur: alle blokfluiters in De Zevenster; 27 juni 19.00 uur: viool/piano in geref. kerk. I Oud Verlaat I De Vierkap: klaverjassen: De Schakel: 21 dec.; I Moerkapelle jOuderensoos Op Moer: 13 jan., 10 febr., 9 mrt., 13 apr., I I mei. I J'jdag I 7 en zaterdag 18 december: wintershow Rolling '90 in Op Moer- info en I Kaarten: M. Krispijn, telefoon 079-5932792. I h w 24 december 2000 uur Ned. Herv. kerk: kerstconcert m.m.v. W.Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. Zevenhuizen - Woensdag 24 novem ber werd bij zwembad De Koornmo len het diplomafeest gestart met het puppyzwemmen I en II. Donderdag 25 november heeft een aantal dames het nieuwe B-diploma gezwommen. Vrijdag 26 november was het de beurt aan de leerlingen van Zwem- vaardigheid I. Zaterdag 27 november was het diplo- mazwemmen voor A en B van het zwem-ABC van de Nationale Raad Zwemdiploma;s. Later in de middag is het snorkelbre vet C van de Nederlandse Onderwa ter Bond afgenomen. Alle geslaagden: Puppy I: Mendy Smit, Cella van de Meer, Anne Floor Eliasberg, Bas van Prooyen, Bart Morrema, Yannick Sterk, Amber Blonk, Veerle Hessels, Bas van Dussen, Simone Hoorn, Barry de Koning, Stijn Zwanenburg, Sabrina Kraayeveld, Leone van Riemsdijk, Ewoud Govaert. Puppy II: Frank Baas, Mathijs van Driel, Bas Roos, Joost Speksnijder, Sharon Slingerland, Noah Maatoke, Laura van de Niet, Jeroen Monster, Tamara Zuierveld, Mark Luns, Justin Koole. Diploma A van het Zwem ABC: Vibe- ke Nunnink, Rutger de Wit, Hon Bouwman, Judith Verheul, Nico de Vries, Jelle Verhulst, Jolieke Hout man, Menno Stroes, Randy Bregman, Debora Reitema, Zoë Zwitsar, Nata- sja de Winter, Alex Klein, Mariëlle Clazing, Leonie van der Windt, Bryan Braat, Gijs Rammeloo, Gijsbert van Marrewijk, Leon van Mil, Michelle van Ommeren, Bart van Beuzekom, Lisanne Johannes, Maurice van den Bosch, Gino Alferink, Myra Kooiman Yoeri de Pee, Stacey Slegtenhorst, Sharon Smit, Francine Boer, Menno Kelders, Denise van der Burg, Manu- ela van Nieuwkerk, Caroline Buizer, Jeffrey van der Meer. Diploma B van het zwem-ABC: Rose- marie van den Bosch, Johan Grave- land, Michel Molenaar, Amande Krijgsman, Luke Schaaf, Marco Tege laar, Thomas van de Kuijt, Maryse Eindhoven, Pauline Proper, Tara Sprengeman, Thijs Kop, Hannah van Nieuwkoop, Mirthe Willems, Brian Bel, Jessica Spierings, Timmy van Leeuwen, Gerrinke Roos, Rolien van der Torren, Tamar van Hamburg, Amber den Ouden-Batenburg, Romy van Elswijk, Natasja Rietveld, Micha el de Jonge, Ruben van den Eshof, Florens van der Spek, Vincent Hof. Volwassenen: Carla van der Bel, Gerda van Wingerden, Lenie van Til burg, Rudolf Kusten. Diploma C van het zwem-ABC: Sefan van der Meer, Jordy Altman, Chan- nen de Koning, Brian de Koning, Niels Roos, Lydia Roos, Richard Bak ker, Anouck Moonen, Marloes Noten boom, Sophie van de Wel, Suze van de Wel, Theodoro Maayo. Zwemvaardigheid 1: Eveline Hoog- eveen, Stef Hol, Annemrie van de Torren. Zwemvaardigheid II: Gerdieneke Paul, Sanne Kaashoek, Iris Meeuwis- se, Johan Meeuwisse, Michael Park inson. Zwemvaardigheid 111: Pieter Perdijk, Justin Jacobse. Geslaagd voor Snorkelen C van de NOB: Merel Huurman, Mark Kegge, Marco Kroondijk, Jeanine Sluyter, Martin Sluyter, Jeroen Berends, Mark Dijkshoorn, Kelly Gravesteijn, Mar cel Molenaar, Laura van Os, Pieter Perdijk, Simon Druif. Moerkapelle - Op initiatief van BRS Staalwerken, Bac Hoogwerkers en Jan Zijderhand Expeditie wordt op vrijdagavond 24 december een kerst concert gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk in Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Het concert wordt gegeven door het 140 man tellende Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor "De Gouwe stem". Het koor staat onder leiding van Martin Mans, met achter het orgel Peter Verweij. Ook zal fluitiste Marjolein de Wit haar medewerking verlenen. De toegang is vrij, wel zal er aan de uitgang een collecte wor den gehouden. De opbrengst willen de ondernemers beschikbaar stellen aan de kerkvoogdij van de Neder lands Hervormde Kerk voor de toe komstige hoge onderhoudskosten aan de kerk en toren, zodat dit monumentale gebouw uit 1662 er als een pronkstuk bij blijft staan. Daar de subsidies steeds schaarser wor den, zal het voor de kerkelijke gemeente steeds moeilijker worden een optimaal onderhoud te garande ren, ze denken hierbij bijvoorbeeld aan het uurwerk, luidklokken, tim paan (wapenschild aan de voorzijde van de toren), vochtwering, nieuwe trappen, toegangsdeuren, schilder werk enzovoort. Ieder die deze actie wil ondersteunen kan een donatie doen. Hiervoor is een rekening geo pend: 3750.59.040 ten name van onderhoud kerktoren Moerkapelle. Meer informatie kan verkregen wor den bij E. Boer, telefoon 079-5932813. Ella Eindhoven, werkzaam bij Veerman Makelaardij, heeft met goed gevolg haar opleiding tot makelaar afgerond. De resultaten zijn uitstekend te noemen. Voor de diverse vakken: publieks- en pri vaatrecht, bouwkunde, makelaardijleer, economie en boekhouden, heeft zij het volgende resultaat behaald: 1x6, 3x8 en 2x9. Tevens heeft Veerman Makelaardij sinds kort een tweetal kwaliteitskeurmerken in huis. Veerman is lid geworden van de LMV (De Landelijke Makelaars Vereni ging) en Marina Veerman mag zich offici eel Erkend Hypotheekadviseur noemen, zodat het voor u duidelijk is dat u op een goed adres terecht kunt. KERKDIENSTEN - 19 december Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur J. Seele, Nieuwer- kerk a/d IJ; 18.30 uur drs A.J.G. Dron- kert, Gouda. Herv. kerk 10.00 uur ds J. Voordouw, Driebergen; 19.00 uur kerstviering zondagsschool. Oud Verlaat 10.00 uur kand.A. Markus, Utrecht. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds Punt-Boom- gaardt. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds T.C. de Leeuw, Kinderdijk; 18.30 uur dsA. Schaap. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 18 december: dokter WJ. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tele foon 0180-63.17.83. Zondag 19 december: dokter W.Voorthüy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010- 521.52.41. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw, B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur).

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11