Veel belangstelling voor taxatie oude spulletjes Toch meevaller gemeentefonds Verkeersmaatregelen Kerkepad Piet Koster benoemd tot lid van verdienste Tentoonstelling 'Dorp Zevenhuizen 1900-2000' Zevenhuizen- oer Wereldwinkel op 23 en 30 december bij Albert Heijn Internet in de bibliotheek Kaarten Zang en Kleur Bloedafname Leny Hogebrug verlaat O.S.S. Volks kerstzang Kerstconcert Rabobank Hart van Holland/15 december 1999 pagina 13 Openingstijden kerstvakantie Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de gratis taxatie in het museum Ons Verle den van de Stichting Oud Zeven- huizen-Moerkapelle hebben 150 belangstellenden' oude spulletjes laten taxeren door beëdigd taxa teur Rob Opscholtens. Ruim 400 artikelen zijn hierbij gepasseerd, veel aardewerk, schilderijen en oude boeken gingen door de han den van de taxateur en werden aan het publiek getoond. De belangstelling was groot. Niet alleen mensen uit Zevenhuizen en Moerkapelle kwamen op de taxa tie af, ook veel mensen uit de regio brachten het museum een bezoek. Een opvallend stuk was een foto album met veel foto's uit Frank rijk aan het begin van deze eeuw. Dit album werd op een waarde van ongeveer 35.000 gulden geschat. Een schilderij met koeien in de sfeer van Potter werd doorverwezen naar de veiling en zal daar mogelijk het nodige opbrengen. Veel mensen kwamen met sieraden en oude zak horloges. Uiteraard ging ook een aantal mensen wat teleurgesteld naar huis, hun artikelen bleken niet zoveel waard dan zij zelf hadden gedacht. De gratis taxatie werd gehouden naar aanleiding van het vijftien jarig bestaan van de Stichting Oud Zeven- huizen-Moerkapelle. De organisatie is enthousiast over het verloop van de avond en vindt een dergelijke activiteit voor herhaling vatbaar. Het museum 'Ons Verleden' is overi gens aanstaande zaterdag 18 decem ber geopend voor publiek van 13.30 tot 16.00 uur. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Op grond van de gunstige economische ontwikkelingen kan de gemeente een extra bijdrage voor de gemeentekas verwachten van het rijk. Tijdens de commissievergadering van dinsdag 7 december is het voorstel van het college over de besteding van deze meevaller behandeld. Dit geld zal, na goedkeuring door de gemeenteraad, ten goede komen aan de burgers van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- le. Zij kunnen een extra uitkering van 50,- per huishouden verwachten. Tijdens de jaarlijkse algemene beschouwingen was, op grond van een circulaire van het Ministerie waarin deze meevaller aangekondigd werd, door het CDA een motie ingediend om de voorgenomen verho ging OZB belasting teniet te doen. De motie werd destijds door niemand gesteund. De heer S. de Jong van het CDA toont zich verheugd dat de extra middelen ten goede komen aan de burgers. Ingezonden: Zevenhuizen - In verband met feestdagen op 25 december en 1 januari zal de Wereldwinkel in die weken op donderdag aanwezig zijn. De Wereldwinkelwagen staat op de donderdagen 23 en 30 december van 9.00 tot 18.00 uur op de parkeerplaats bij Albert Heijn. Eén van de eerste producten die in de Wereldwinkel werden verkocht was koffie. Nog steeds is dat een belangrijk product in het Wereldwin kel-assortiment. Op dit moment is de prijs van koffie op de wereld markt bijzonder laag. Oorzaak is het grote koffie-aanbod, onder meer door goede oogsten in Brazilië. Het ziet er niet naar uit dat dit spoedig zal veranderen. Een tegenvaller voor de koffieboeren, die dit direct in hun portemonnee voelen. Voor de koffie die onder het Max Havelaar Keur merk verhandeld wordt, ligt dat anders: de boeren ontvangen voor deze koffie een prijs die op dit moment maar liefst 50% hoger is dan de wereldmarktprijs. Om in hun onderhoud te kunnen voorzien, zijn de boeren dus meer dan ooit aange wezen op de verkoop van koffie onder het Max Havelaar Keurmerk. De consument betaalt voor deze kof fie slechts 1 cent per kopje meer. Zevenhuizen - Vrijdag 17 december wordt bij vogelvereniging Zang en kleur een kaartavond georganiseerd. De avond begint om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle - Op 17 november hebben 108 donoren in Moerkapel le een halve liter bloed afgestaan. De organisatie bedankt de donoren en medewerkers. Voor het jaar 2000 zijn de volgende donor-avon den gepland: woensdag 24 mei en woensdag 15 november. Diverse donoren kunnen binnenkort een speldje/insigne tegemoet zien. Zevenhuizen - Op dinsdag 21 december neemt Leny Hogebrug afscheid van de gymnastiekvereni ging O.S.S./Be Fit. Jarenlang heeft zij, op enthousiaste wijze, de senio- rengym geleid. Het bestuur van de gymnastiekver eniging wil haar daarvoor hartelijk bedanken en houdt een bijeen komst op 21 december vanaf 10.00 uur voor een ieder die les gehad heeft van leny. De bijeenkomst wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de gereformeer de kerk in de Dorpsstraat. Zevenhuizen - Op woensdagavond 22 december wordt er een volkskerstzang gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat 174. Aanvang 19.30 uur, open 19.00 uur. De avond wordt georganiseerd door Interker kelijk Gospelkoor "El Jakim". Mede werking wordt verleend door Kin derkoor "Levi" onder leiding van Riekelt Korf en Janine van der Berg, Miranda van Elswijk op dwarsfluit en Joop Boerma op trompet. De algehele leiding is in handen van Ben Kramer. Het wordt een avond met veel samenzang. Na afloop is er gelegenheid om koffie of limonade te drinken. Zevenhuizen - De openbare biblio theken in Nederland maken werk van internet en sinds kort kan men in de bibliotheek in Zevenhuizen surfen naar alle plekken van het World Wide Web. Wel gelden er spel regels voor het raadplegen van internet. Deze liggen in de biblio theek klaar. Het printen van de gevonden informatie is ook moge lijk. Tevens kan men e-mail berich ten ontvangen en verzenden. Meer informatie is verkrijgbaar bij de bibliotheekmedewerkers. In de kerstvakantie gelden de regu liere openingstijden. De bibliotheek is in verband met eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten op zaterdag 25 december en zaterdag 1 januari. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Tijdens de jaarvergadering van IJsclub Moerkapelle, die op donder dag 9 december plaatsvond in dorpshuis 'Op Moer', trad de heer Piet Koster officieel af als bestuurslid. Piet Koster (71) heeft sinds 1962 deel uitgemaakt van het bestuur en vond het nu tijd om te stoppen. "De jeugd weet heel goed hoe het moet, dus het is nu hun taak om mijn werkzaamhe den voort te zetten", aldus Piet. Dat hem bij zijn aftre den nog een onderschei ding te wachten stond, had hij totaal niet verwacht. "Pas toen bleek dat mijn vrouw naar het dorpshuis was gekomen, ging er bij mij een lampje branden." grinnikt hij. Door zijn broer Joop Koster, die voorzit ter is van de vereniging, werd hij die avond benoemd tot lid van verdien ste van IJsclub Moerkapelle. Ook Bert Breedijk, die afgelopen jaar ver huisde naar Creil in de Noord-oost polder, kreeg deze onderscheiding. Bert Breedijk maakte vanaf 1977 deel uit van het bestuur. Behalve de onderscheiding kregen beide heren ook nog een presentje overhandigd. Piet Koster koestert warme herinne ringen aan de 37 jaren die hij actief is geweest bij IJsclub Moerkapelle. Hij hield zich onder andere bezig met de baanopzet, verlichting en het organiseren van wedstrijden. "Ze zeiden wel eens: die Piet dat is een echte prater. Organiseren is mij ook op het lijf geschreven. De ijs- Omdat we Piet Koster graag op de gevoelige plaat wilden vastleggen haalde hij de in 1994 uitgereikte oorkonde van de muur van zijn woonkamer om er even later vol trots mee te poseren. club komt echter maar zo'n 2 a 3 weken per jaar in actie. Zodra de omstandigheden het toelaten wordt er op de Rotte, nabij de Hollevoeter- brug, een baan gemaakt en het nabijgelegen terrein wordt beschik baar gesteld voor onder andere de tent met koek en zopie. Het is dan echt beregezellig; een verlichte baan, dikwijls live muziek en veel publiek." vertelt Piet enthousiast. Voor zijn inzet binnen het bestuur kreeg hij in 1994 een erepenning in goud uitgereikt van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Veel belangstellenden hebben maandag 13 december gebruik gemaakt van de uitnodiging voor het Kerstconcert van de Rabobank. Na ontvangst bij de bank, met een drankje en een hapje, ging het gezelschap naar de Hervormde Kerk voor het Kerstconcert met medewerking van de harmonie 'De Kleine Trompetter' en koper-ensemble onder leiding van Wen- ceslaus Scheepmaker en het Concertante koor onder leiding van Gerard Brëas. Als solist trad Andries Bongers op en Wim Loef bespeelde orgel en piano. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Wethouder M. Zijder hand heeft met 'de ratel' de officiële handeling verricht bij de opening van de tentoonstelling 'Dorp Zevenhuizen 1900-2000'. Een overzicht van de geschiedenis van Zevenhuizen, maar ook van de kernen Oud Verlaat en Moerkapelle geeft een beeld van de ontwikkelingen in de afgelopen eeuw. "Op de grens van een nieuwe eeuw en het nieuwe millennium is het goed om vooruit te kijken, maar niet zonder het verleden uit het oog te verliezen." aldus de heer Zijderhand tijdens zijn openingstoespraak. Een overzicht van de notabelen van het dorp, de burgemeesters, dokto ren en notarissen en een aantal luchtfoto's maken deel uit van de tento- nstelling. Aan de hand van vele oude en nieuwe gebruiksvoorwerpen is te zien welke technische ontwikkelingen zich hebben voorgedaan. Van een oude, door kolen verwarmde strijkijzers, tot wat modernere gasstrijkijzers en supermo derne stoomstrijkijzers. Zo ligt ook het leesplankje van 'Ot en Sien' naast een eigentijds compu terspelletje. Bijzonder is ook de collectie fietsplaatjes voor de in de jaren 1924 tot 1941 verplichte fietsbelasting. De tentoonstelling is samengesteld door de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle en is tijdens de normale openingstij den van de bibliotheek te bezich tigen Een parkeerverbod aan de noordzijde van het Kerkepad: dat voorstel doet B W de gemeenteraad. Zevenhuizen - Burgemeester en wet houders zullen de gemeenteraad horstellen in te stemmen met een hrkeersbesluit in het centrum van Zevenhuizen. Het voorstel houdt in "et instellen van een parkeerverbod aan de noordzijde van het Kerke- Pad. Tegelijkertijd zal het parkeer verbod tussen de brandweergarage en de Boslaan worden opgeheven.. |J| mogelijke verkeersmaatregel *?'gt op een voorstel van de politie "'strict Ussel en Gouwe. Door perso- "eel van de vuilophaaldienst is her haaldelijk bij de politie geklaagd over de moeilijke bereikbaarheid in verband met het legen van een vuil- cocon tussen het PTT Postsorteer- centrum en het Hervormd Centrum in Zevenhuizen. Het probleem wordt veroorzaakt door de geparkeerde voertuigen aan de noordzijde van het Kerkepad. Daarnaast veroorza ken de geparkeerde voertuigen pro blemen bij het gebruik van de haak se parkeervakken langs het politiebureau en het PTT Postsor- teercentrum.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13