Diplomazwemmen Stichting Waddinxveens Welzijnswerk viert dag van vrijwilliger Voedseltransport op weg naar Roemenië Concert voor de mensenrechten Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov Millennium wenskaarten actie 'addinxveen Kerstconcerten Concordia Eerste kaarten voor Kerstwensboom Bingo in de Boog Avonddienst Ichthus Kinderdagverblijf, naaiatelier en timmerwerkplaats Vrijwilligers Historisch genootschap Hart van Holland/15 december 1999 pagina 19 Waddinxveen - Onder verantwoor delijkheid van de werkgroep Wad dinxveen van de landelijke hulpor ganisatie "Hulpverlening Christenen Roemenië" (H.C.R.) vertrok afge lopen zaterdag een transport met kerstpakketten richting het voorma lige Oostblokland. De pakketten, waarvan de inhoud voornamelijk bestaat uit voedsel, zijn bestemd voor de armste inwoners van Bacau, een stad met ongeveer 220.000 inwoners. In 1999 organiseerde de werkgroep Waddinxveen al elf keer eerder een hulptransport voor Roe menië. In Nederland zijn naast Wad dinxveen nog twee andere werk groepen van de Stichting H.C.R. actief. Gezamenlijk zorgen zij jaar lijks voor vele transporten met hulp goederen zoals voedsel, kleding en babyspullen. Daarnaast gaan er geregeld medische hulpmiddelen zoals krukken, looprekjes, maar ook medicijnen en ziekenhuisbedden op transport. De werkgroep Waddinx veen van de H.C.R. werkt jaarlijks nauw samen met een andere hulpor ganisatie, "ZoBeRo" (Zoetermeer, Benthuizen, Roemenië). ZoBeRo zorgt ieder jaar voor minimaal één transport, volledig gevuld met con serven. Vanwege het koude klimaat - op dit moment ligt er in de bergen rond Bacau anderhalve meter sne- uw - is er in de wintermaanden met name behoefte aan (blik)voedsel, dekens en warme kleding. De Stichting H.C.R. heeft in de zes jaar van haar bestaan al veel bete kend voor de inwoners van Bacau. De Humanitaire Hulporganisatie stuurt niet alleen hulptransporten KERKDIENSTEN - 19 december Waddinxveen derv. Immanuelkerk 10.00 uur ds C. de Jong. Oeref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds BA.C. Bongers. Oeref. kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds H. Fol- kers, R'dam; 16.30 uur ds E. Brink. Oud geref. gem. 10.00 en 18.30 uur preeklezen. ör afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J G. van Tilburg. De Rank 10.00 uur ds C. Bregman, Zoetermeer; 18.30 uur ev. G. vd Bos, Ede. khthus 10.00 uur S. van Groningen. 'K Sl Victorkerk zo 19 dec. 9.30 uur viering; 19.30 uur A Festival of..." Ontmoetingskerk za. 18 dec. 19.00 uur viering en zo 19 dec. 11.15 uur viering. Boskoop Wijz. ProL Geloofsgem. 16.30 uur ds J.A. oroström-Bruin. Werv. Gem. 9.30 uur ds MD vd Giessen; 18 30 uur ds mr.J. Haeck, Zeist. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver Dere/; kerk 9.30 en 17.00 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Ohr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds H. Last,Veenendaal. bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. vanuit het rijke Nederland, maar legde ook de basis voor tal van hulpverlenende instellingen in de Roemeense stad. Zo werd er in het verleden een huis gebouwd, waarin straatkinderen opgevangen konden worden. Ook een Medisch Kinder dagverblijf en een naaiatelier voor meisjes vanaf zestien jaar werd onder verantwoordelijkheid van de H.C.R. gerealiseerd. Op dit moment vyerkt men aan een timmerwerk plaats waarin kansarme weesjon gens opgeleid kunnen worden. Deze bouwactiviteiten worden in Roeme nië gecoördineerd door één Neder landse en drie Roemeense toezicht houders. Regelmatig gaan groepjes vrijwilligers vanuit Nederland naar Bacau om daar te assisteren bij diverse bouwprojecten. Een goed voorbeeld is een groep jongeren in de leeftijd van zestien tot achttien jaar, die tijdens de zomervakantie van het afgelopen jaar in twee weken tijd een school in Bacau opknapten. Zij deden dit in nauwe samenwerking met de plaatselijke bevolking. De Stichting H.C.R.t kan hog vele vrijwilligers, materialen voor transporten én een grote opslagruimte goed gebruiken. Geïn teresseerden kunnen contact opne men met de voorzitter van de werk groep Waddinxveen, Wim Slappendel, telefoon 0182-630216. Waddinxveen - Het muzikale jaar van Concordia loopt ten einde. Toch wil Concordia nog wat van zich laten horen en zien. De harmonie van Muziek vereniging Concordia Waddinxveen zal op donderdag 16 december een kerstconcert geven in Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. Op deze avond laat het orkest, onder leiding van Jeroen Wentel, diverse variaties horen op de diverse kerstliederen. Zo zal het orkest onder andere de vol gende muziekwerken ten gehore brengen: A Christmas Overture, A Christ mas Suite, Christmas Carillon en Pastorale. Tussendoor is er gelegenheid voor samenzang. Naast kerstmuziek zal de harmonie ook "algemene" muziekwerken ten gehore brengen zoals Rhapsody from Scotland en Second Suite. Het concert begint op 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Door Karin Heeren Waddinxveen - Vrijdag 10 december, de Internationale dag voor de Rech ten van de Mens, stond in Waddinxveen ook in het teken van mensen rechten. Nadat 's middag enkele vrijwilligers een fakkeiwake hadden gehouden op het Koningin Wilhelminaplein werd 's avonds een concert gegeven door de formatie 'Square Triangle' in de Remonstrantse Kerk. De gelegenheidsformatie heeft dit jaar een CD uitgebracht die geheel in het teken staat van Amnesty International en heeft de meeste nummers van deze CD vrijdag live ten gehore gebracht. Het nummer 'One' kon om technische redenen niet uitgevoerd worden. Het nummer gaat namelijk over de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, welke op de CD in acht verschillende talen wordt verwoord. Waddinxveen - In het Gouwebad "De Sniep" is op dinsdag 7 december voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen en Rob Hogerbrugge. Er waren deze keer 25 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Robina de Jong, Scarlett Rebel, Joost Rotteveel, Taru van der Zijde, Eline Homberg, Danny Wamelink, Gilene Burger, Jesse Jansen, Mitchell Maatje, Romee- Bonefaas, Eric Louwers, Stefanie Bakker, Kirsten van Buuren, Marinus Verstoep, Charlotte de Jong, Kimberly Dijksman, Joel van der Speld, Gwen Bouwes, Perry Smeelen, Marc van der Neut, Esmee Wiegman, Susannah Dijkstra, Edwin Peek, Niels Verschoor en Arline van Houweling. Op zondag 26 december, tweede Kerstdag, zal de harmonie, onder leiding van Jeroen Wentel het levend Kerststal in de St. Victorkerk van 14.00 tot 15.00 uur begeleiden, het is doorlopend te bezoeken. Waddinxveen - Op vrijdag 17 december is er een bingo in buurt centrum De Boog. De zaal gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Zondag 12 decem ber houdt Baptistengemeente Icht hus een avonddienst in gebouw Kreatér aan de Kerkstraat 13. Aan vang 18.30 uur. Spreker tijdens deze dienst is de heer J. Frinsel, schrijver van jeugdboeken. Gospelpraisekoor "Deevee" ver zorgt een optreden. Na afloop van de dienst is er gelegenheid koffie te drinken. Voor meer informatie: 0182-631219. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vorige week dinsdag 7 december stond voor vele mensen in de wereld in het teken van de "Internationale dag van de vrijwilliger". Ook in ons land zijn dagelijks veel mensen geheel belange loos actief bezig voor anderen. Deze vrij willigers zijn in veel gevallen onmisbaar, maar staan over het algemeen niet zo in de belangstelling. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (5.W.W.) greep de viering van de dag van de vrijwilliger met beide han den aan om haar vrijwilligers in de schijn werpers te zetten. De S.W.W. had hiertoe op 7 december (willekeurig) drie vrijwilli gers uitgenodigd. Zij werden symbolisch bedankt met de overhandiging van het "Waddinxveense millennium vijfje". In totaal zijn bij de S.W.W. tweehonderdvijftig vrijwilligers actief. Drie van hen, mevrouw Corrie Pappot, de heer Piet van Erkel en mevrouw Ria in 't Hout ontvingen uit handen van de voorzitter van de S.W.W., de heer G.J. Menken het millenniummuntje. De overige vrijwilligers zullen in de loop van de maand december allen een 'vijfje' ontvangen. De vrijwilligers werden door de heer Menken met name bedankt voor het doorbreken van het sociale isolement van vele mede-inwo ners van Waddinxveen. Vervolgens sprak de heer Menken zijn hoop uit, dat ook in het nieuwe millennium vol doende vrijwilligers de activiteiten van het S.W.W. zullen onder steunen. Het millenniumvijfje is uitgegeven door het Historisch Genoot schap uit Waddinxveen. Van de munt zijn drieduizend stuks gesla gen, die óp diverse adressen in de Gouwestad te koop zijn. De heer T.W. Verweij, bestuurslid van de vereniging, die net als de S.W.W. draait op vrijwilligers, is de initiatiefnemer van het millenniumvijf je. Het Historisch Genootschap houdt zich onder andere bezig met het verzamelen van informatie over de geschiedenis van Waddinx veen en deze informatie te verspreiden onder de Waddinxveense bevolking. Hiertoe houdt de vereniging regelmatig lezingen, excur sies en exposities. Door Karin Jongkind Ingezonden De brievenbussen zijn nog niet vol. Uw kaartjes aan de inwoners van Pelhrimov zijn welkom; geen postze gel, ook een persoonlijk geadresse- rde kaart is niet noodzakelijk; wel uw eigen naam en adres vermelden. Wat gebeurt er met de kaartjes? Op 6 januari worden de kaartjes geteld; op 7 januari zal door de notaris de trekking van de prijswinnaars plaats vinden. Deze twee personen krijgen een 4-/5 daagse reis naar Pelhrimov aangeboden in de tweede week van juni 2000 om het "Dobry-Den week end" mee te maken. Daar een jury zullen de twintig mooiste, aardigste kaartjes worden uitgezocht die in een boekwerkje zullen worden gebundeld. Het ligt in het voorne men om in de bibliotheek van alle kaarten een collage aan te brengen. Waddinxveen - Op donderdag 9 december stak burgemeester Jonk man in aanwezigheid van diverse organisaties, instellingen en vere nigingen uit de Gouwestad de kaarsjes aan van de kerstboom in de hal van het gemeentehuis. Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft de gemeente -uit kostenoverwegingen en uit milieuoogpunt ervoor gekozen geen kerst- en nieuwjaarskaarten te sturen aan haar relaties. In plaats daarvan kan iedere organisatie of vereni ging, maar ook iedere burger van de gemeente Waddinxveen zijn kerstwens ophangen in de daartoe opgestelde 'kerstwensboom'. Burgemeester Jonkman sprak in zijn openingswoord de hoop uit dat in het nieuwe millennium zowel de overheid, het bedrijfsleven, maar ook de inwoners "de ramen voor elkaar open zullen zetten, om zo een goed leefklimaat te scheppen voor iedereen." De eerste mensen die hun kerstwens in de boom hingen waren vertegenwo- rdigers van onder andere sportverenigingen, de wereldwinkel, stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov en Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Inwoners van Waddinxveen worden met name uitgenodigd ook wensen voor de inwoners van de Tsjechische zusterstad Pelhrimov in de wensboom te hangen. Bij het afbreken van de boom zullen deze wensen ook meetellen voor de recordpoging 'wenskaarten sturen' die in nauwe samenwerking tussen beide steden plaats vindt. Door Karin Jongkind

Hart van Holland | 1999 | | pagina 19