Symbolische start aanleg Bentwoud Vooral veel gezelligheid tijdens Zevenhuizense kerstmarkt mt mmmmi I www.eitens.nl 22e iaaraana^Ml nummer 849 15 december 1999 Welkom bij uw v woonspecialist in de regio! 44 Bentwoud, Bentwoud, Bent woud" scandeert Adriaan Nette terwijl hij zich afvraagt of dit regioritueel de goden gunstig zal stemmen. Danseressen brengen een wervelende show en zij worden afgewisseld met een tal van spre kers. Eerste spreker is Gerrit Knibbe van het WLTO namens de landeige naren in het gebied. "Voor de agrari sche beroepsbevolking is dit een dag van treurnis." zo meldt Knibbe. Hij hoopt dat de bosbouwers een veelvuldig beroep zullen doen op de regionale loonbedrijven bij de aan leg van het woud. Staatssecretaris Faber van het LNV laat verstek gaan wegens ziekte. Zij wordt vervangen Door Karin Heeren Regio - In het bijzijn van vele kinderen, agrariërs, danseres sen, bestuurders en muzikanten werd onder leiding van beel dend kunstenaar Adriaan Nette, de eerste boswachter van het Bentwoud, de eerste symbo lische boom van het Bentwoud geplant. Terwijl boven de samengekomen mensenmassa een reclamevliegtuigje duidelijk maakt dat niet iedereen even enthousiast is over de aanleg van het Bentwoud door middel van de tekst 'Vaarwel open ruimte', wordt op de vette klei gewacht op een aantal muzi kanten en bestuurders die ergens in een file staan. Als iedereen uiteindelijk is gearri veerd kan het feest beginnen. Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen Onder leiding van Adriaan Nette werd de eerste symbolische boom geplant. door een man die volgens Nette op zijn naam is geselecteerd: de heer Woudstra. "Staatssecretaris Faber zou hebben gezegd 'Natuur voor de mensen en bomen voor mensen' Het Bentwoud moet een plaats worden waar het goed toeven is." zo begon Woudstra zijn rede. Ad interim Com missaris van de Koningin Luteijn kon zich, hij is zelf akkerbouwer, de ergernis van landeigenaren goed voorstellen terwijl hij het ook heel goed vindt dat in de loop van de komende jaren het bos gebouwd wordt. Gedeputeerde Van der Sar meldt dat de grondverwerving uiterst moeizaam verloopt. Tot slot belooft Staatsbosbeheer, bij monde van regiohoofd Marjolijn van Egmond, goed voor het bos te zullen zorgen. De kinderen van basisschool De Zevensprong uit Boskoop onthul len een door hen gemaakt kunst werk. van de rijkste bosecosystemen van Nederland waar een groot aantal verschillende bomen kan groeien. Bezwaarprocedures zorgen voor vertraging, maar in oktober 1998 wijst de Raad van State de bezwaren van de hand. De plannen voor het Bentwoud zijn tot stand gekomen na zorgvuldige belangenafweging door de provincie, zo oordeelt Raad van State. Volgens de provincie is het plan ook alleszins verdedigbaar, wil Zuid-Holland over 50 jaar nog een gebied zijn waar de inwoners kun nen recreëren dan moet er nu inge grepen worden om te voorkomen dat dit gebied volgebouwd wordt. In de loop van de volgende eeuw is de verwachting dat er ongeveer anderhalf miljoen wandelaars en natuurgenieters een bezoek zullen brengen aan het Bentwoud. Waar nu de koeien grazen, de weidevogels hun eieren uitbroeden en de boeren hun producten verbouwen groeien straks eiken, beuken, populieren en kastanjebomen. Ruim tien jaar is er nagedacht over het Bentwoud en vrijdag ging de aanleg officieel van start. Een bos voor de kinderen, want zij zullen uiteindelijk de gebruikers worden van het Ben- De discussie over het Bentwoud begint in 1988 als de provincie Zuid- Holland onderzoek doet naar de ver betering van de natuurwaarden in het gebied tussen Leiden, Alphen a/d Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Gouda en Delft. Het resultaat van het onderzoek luidt: de aanplant van bomen, veel bomen zal de natuur een positieve stimulans geven. Ter wijl de plannen in de loop van de' volgende jaren steeds meer gestalte krijgen, wordt ook de weerstand van de agrarische sector steeds groter. De vruchtbare bodem leent zich uit stekend voor het huidige gebruik: de teelt van aardappelen, spruiten, boerenkool, uien en anderen pro ducten. Juist deze grondsamenstel- ling is ook een voordeel voor de bosbouwers. De kalkrijke lichte klei maakt de locatie geschikt voor een Svlvia van Doornen vormde Kerk aan de Dorpsstraat was het die vrij dagavond overigens een drukte van belang. Voetje voor voetje betrad men de kerk waar heel wat bijzon dere .handwerken te koop werden aangeboden. De Kleine Trom petter zorgde hier voor de muzikale omlijsting. De creatieve kerstmarkt werd ook op zaterdag nog voortgezet. Ondanks het slech te, weer trok de kerk toen ook nog Zevenhuizen - De Zeven huizense middenstand vereniging kijkt terug op een geslaagde en boven al gezellige kerstmarkt. Het plein voor het gemeentehuis stond afgelopen vrijdagavond vol kramen waar ver schillende artikelen en lekkernijen werden ver kocht. Aangezien de kramen in een cirkel stonden opgesteld, was er in het midden ruimte voor een aantal vuur- korven, wat een behaag lijk sfeertje ^schepte. Ook het optreden van de cast van de Polderro mance, die liederen uit dit zeer geslaagde stuk ten gehore bracht, ma kte van de jaarlijkse kerstmarkt iets bijzon ders. In de Vrijzinnig Her-

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1