D: iWaddinxveen-Boskoop Tim Versluis en Mark Velu afgevaardigden van Dick Brunaschool Verkeerde berichtgeving ouderenhuisvesting Millenniumtoelage aan Waddinxveense minima Kringloopwinkel van de baan voor Denktank SOW Kerstconcerten "De Gouwestem" Vrachtwagens geweerd uit bebouwde kom Wintercompetitie jeu de boules-vereniging Koppelklaveijastoernooi op oudejaarsdag Passage viert kerstfeest Kerstontmoetingsavond Inloop-repetitie Krea Musica Kerstzang in Kruiskerk Hart van Holland/22 december 1999 pagina 21 -- Deeln we aan Krantenfoto Kindeijury 1999 fl Uitvoering Door Karin Heeren Waddinxveen - De Stichting Krant in de Klas heeft op zaterdag 11 december voor de vijf tiende maal de landelijke Krantenfoto Kinder jury georganiseerd. Kinderen konden hun mening geven over de beste persfoto. Hierbij werd er door deze jury gelet op de kwaliteit en de uitstraling van de foto's. Van de Dick Brunaschool aan de Essengaarde mochten twee leerlingen deelnemen aan de Krantenfo to Kindeijury 1999. Nadat in de klas opdrach ten waren verricht en er voorrondes werden gehouden heeft stemming twee kandidaten opgeleverd. Uit groep 8 ging Tim Versluis en uit groep 7 Mark Velu naar de Krantenfoto Kinderjury. Op zaterdag 11 december was de dag van de jurering. Om negen uur werden de le- rlingen in het gebouw van de Stichting Algemeen Nederlands Persbureau verwacht. De kinderen liepen in groepen langs de foto's, gegroepeerd in vier categorieën: Binnenland, Buitenland, Sport en Regio. Van de totaal 150 foto's die door de dagbladen waren ingezonden bleven er uiteindelijk twintig over. Hieruit werd de Beste Kran tenfoto 1999 gekozen. De winnende foto was 'Aswolk boven een vulkaan'. Tim Versluis: "Ik heb gekeken of de foto de moeite waard was om naar te kijken, of het erg is of juist erg leuk. En natuurlijk of de foto scherp is en de kleur en zo." Van alle kinderen die deel hebben genomen aan Krantenfoto Kinderjury 1999 worden er twintig gevraagd voor de voorselec tie voor de internationale World Press Photo Kinderjury. Op het moment van het ter perse gaan van dit blad was nog niet bekend of Tim en Mark geselecteerd zijn. Waddinxveen - De christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging "Passage" viert woensdag 22 december haar jaar lijkse kerstfeest. Er zal die avond een broodmaaltijd geserveerd worden. Voor dit kerstfeest is er een koortje gevormd dat enkele liederen zal zingen. De avond begint om 19.00 uur in "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan. Voor meer informa tie: 0182-610879. Waddinxveen - In de (landelijke) pers is een bericht verschenen wa- nn staat dat Waddinxveen van plan is ouderen te huisvesten in garage boxen van flats. De gemeente wijst u erop dat dit een onjuiste voorspel ling van zaken is. De gemeente Waddinxveen is bezig met het opstellen van een ouderen- nota in samenwerking met vele betrokkenen die een aantal werk groepen hebben gevormd. Deze werkgroepen hebben in een rapport verslag gedaan van hun vergaderin gen. In één van de vergaderingen is in de aantekeningenlijst opgenomen nat de mogelijkheid om garages om te bouwen naar woonruimte in een bestemmingsplan mogelijk gemaakt zou moeten worden, mede in relatie met parkeerplaatsen. Doel van de opmerking was om het ouderen gemakkelijker te maken om de gara ge van hun eigen huis te verbouwen tot slaapruimte en "natte" hoek zodat zij niet meer van een trap gebruik hoeven maken. Voor een dergelijke verbouwing zou ruimte gemaakt moeten worden in de pla nologische procedures. De rappor tage van de werkgroep wordt gebruikt als bouwsteen voor de nota die in de eerste helft van 2000 zal worden opgesteld. Waddinxveen - Het college van Bur gemeester en wethouders van Wad dinxveen heeft besloten alle Wad- «nxveense inwoners met een minimum inkomen een éénmalige millenniumtoelage te verstrekken. Ue regeling geldt voor inwoners met linonett0 inkornen van maximaal 'HU van de netto bijstandsnorm. e' Platform Armoedebestrijding neeft de gemeente bij de toekenning yan deze toelage geadviseerd. j/e decembermaand waarin Sinter- Waas en Kerstmis worden gevierd, is mtijd een dure maand. Daarbij komt "u ook de millenniumwisseling. Het roilege wil daarom de inwoners van addinxveen met een minimum Women in staat stellen om de maand december en de jaarwisse- 'ng een extra feestelijk tintje te geven met een millenniumtoelage, «gaat daarbij om bedragen van ƒ250,- en ƒ300,- afhankelijk an de gezinssamenstelling. De toe- a§e is bedoeld voor inwoners met en netto inkomen van maximaal 110% van de netto bijstandsnorm, inclusief toelagen en exclusief vakantiegeld. Naar verwachting zal de uitkering 600 keer verstrekt wor den. De uitvoering van deze (categoriale) millenniumtoelage wordt simpel gehouden. Alle uitkeringsgerechtig den woonachtig in Waddinxveen, die in de bestanden van de gemeente en het ISP voorkomen, krijgen automa tisch deze millenniumtoelage teza men met de decemberuitkering (rond de komende feestdagen). Zij hoeven hiervoor geen speciale aan vraag in te dienen. Dit geldt voor mensen met een Abw, loaw, loaz en Bbz-uitkering. Degenen die niet in een van deze bestanden van de gemeente voorkomen en toch menen aanspraak te kunnen maken op deze toelage, kunnen een aan vraag hiervoor indienen bij de gemeente. Deze aanvraag kan tot uiterlijk 2000 worden ingeleverd. Waddinxveen - Op woensdag 22 december wordt in de Hervormde Kerk "de Morgenster" de jaarlijkse kerstontmoetingsavond gehou den. De avond begint om 19.30 uur. Naast veel samenzang en declamatie is er een korte overdenking door Ds. de Jong. Het thema is: verwachting. Na afloop is er gelegenheid elkaar te ontmoeten bij een kop koffie. Ieder een is welkom. Waddinxveen - Maandag 20 decem ber tussen 19.30 en 23.00 uur houdt Algemeen Gemengd Koor Krea Musi ca een "Inloopavond in kerstsfeer". Er wordt een programma geboden van carols, en andere kerstliederen, het geheel omlijst met kerstgroen, kerstbonbons en sfeerverlichting. Er is gelegenheid zittend of aan sta- tafels te luisteren in de repetitie ruimte. Een bloemlezing van de muziek: Sans (saints) day carol; Hark, the herald - angels sing; Let is snow; Rudolf the rednosed reindeer, God rest you merry gentlemen; White Christmas en een versie van Stille nacht, heilige nacht. Het koor verwelkomt graag nieuwe koorle den, vooral tenoren en bassen. Iedereen is welkom op 20 december in Kreater telefoon 614422. Waddinxveen - Het Mannenkoor "De Gouwestem" geeft een aantal kerst concerten op allerlei plaatsen in de regio. Op woensdag 15 december wordt meegewerkt aan een massale kerstzangavond in de monumentale Grote of St. Laurenskerk te Rotter dam. Op donderdag 16 december is er het traditionele kerstconcert van "De Gouwestem" in de Waddinxve- nse Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aan dit concert wordt meegewerkt door Lidy de Heij, mezzosopraan, Anke Anderson, harp, Mariët Gort, cello en Johan Bredewout, piano en orgel. Het pro gramma zal worden afgewisseld door samenzang. De algehele muzi kale leiding is in handen van Martin Mans. De avond is traditioneel vrij toegankelijk. Op woensdag 22 december wordt door "De Gouwe stem" meegewerkt aan een kerst zangavond in de Goudse St. Jans- kerk waar zal worden gezongen met de twee andere mannenkoren van Martin Mans, het Chr. Mannenkoor "Con Forza" uit Woerden en het Chr. Mannenkoor Noord-West Veluwe uit Nijkerk met Wim de Penning aan het orgel en Gezinus Veldman, vleugel. Tot slot van deze voor het mannen koor zeer drukke weken wordt op kerstavond een kerstconcert ver zorgd in de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat in Moerka- pelle. Dit concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Door Karin Heeren Waddinxveen - Na jarenlange dis cussie over het wel of niet parke ren van vrachtwagens in de bebouwde kom is inmiddels het harde besluit genomen dat met ingang van 22 december er geen vrachtwagens geparkeerd mogen worden. Dit besluit was in principe al enige tijd geleden genomen, de commissie vergaderde vorige week nogmaals over dit onderwerp omdat de plaatselijke verordening moet worden aangepast. Ondanks de heftige protesten van de aanwe zige beroepschauffeurs schaarde de commissieleden zich unaniem achter de wethouder. Het wezenlijke probleem van de chauffeurs is niet het feit dat zij niet meer mogen parkeren in de bebouw de kom maar het vinden van een nieuwe, geschikte locatie. Door de gemeente is het terrein van Van Noort op Coenecoop I aangewezen. Voor het parkeren op dit terrein moeten de chauffeurs jaarlijks ruim 2500 gulden parkeerkosten betalen, een veel hoger bedrag dan de par keerkosten voor chauffeurs uit de omliggende gemeenten die zo'n Vijf tot zevenhonderd gulden moeten betalen. Bovendien biedt het terrein van Van Noort maar plaats aan zeven vrachtwagens, terwijl van de vijftig beroepschauffeurs in Wad dinxveen zo'n twintig hun combina tie regelmatig voor de deur parke ren. De chauffeurs hebben zich inmiddels verenigd in de chauffeurs club Waddinxveen en zij worden bij gestaan door Peter Maessen van de landelijke vrachtwagenbond. De chauffeursclub heeft na intern beraad besloten een procedure van bezwaar en beroep te beginnen en tegelijkertijd zal er een verzoek wor den ingediend voor een voorlopige voorziening en ontheffingen worden aangevraagd. In een later stadium wordt een gerechtelijke procedure niet uitgesloten. Waddinxveen - Op zondag 19 december organiseert de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt), een kerstzang in de Kruiskerk aan de Passage. Aanvang 20.00 uur. De toe gang is vrij. Er zal veel samenzang zijn onder begeleiding van orgel en trompet. Daarnaast treedt er een gelegenheidskoor op. Dominee Brink verzorgt een overdenking en er worden gedichten voorgedragen. Na afloop is er koffie en fris. Ieder een is van harte welkom. \A/l Hriin vi raon IV n rvrr\ l11 Waddinxveen - Momenteel wordt op de dinsdagavonden de wintercom petitie doublette gespeeld. Er wor den drie partijen per avond gespe ld en de teamgenoten worden door middel van loting per wedstrijd aan elkaar gekoppeld. De meeste deelne mers hebben drie avonden en der halve negen partijen gespeeld. De opkomst van de leden is, gelet op de weersomstandigheden, vrij groot. De partijen worden in een ontspan nen sfeer gespeeld en voor menig- een is het de gelegenheid om de technische- en tactische vaardighe den op een hoger peil te brengen. De tussenstand t/m 7-12-99 is: 1. Arnold Janssen 8 uit 9 saldo 59; 2. Wout Versluis 8-9-39; 3. Piet van der Made 7-9-51; 4. Hans Cammeraat 6-9- 45; 5. Barend Monster 6-9-44; 6. Toos Wubben 6-9-27;7. Corrie 't Hart 6-9-9; 8. Rob van Dijken 5-6-31; 9. Elly Nieuwland 5-9-12; 10. Cees Voskuilen 5-9-saldo -5. Belangstellenden zijn te allen tijde welkom op het jeu de boules-terrein aan de Alb. Thijmlaan. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert, in samenwerking met De Unie, op oudejaarsdag een koppelklaverjastoernooi. Aanvang 11.00 uur. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ40,- per koppel, inclusief broodmaaltijd. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Opgeven kan tot 28 december via de tele foonnummers 0182-612103 of 079-3304363 (overdag) of 079-3315205 f's avonds). v Door Karin Heeren Waddinxveen - Na een periode van ruim drie jaar overleg over het opzet ten van een kringloopwinkel in Wad dinxveen met vervolgens een half jaar absolute stilte van de zijde van de gemeente heeft de Denktank Samen op Weg besloten haar inspanningen om te komen tot de opzet van een kringloop winkel te staken. In een brief aan het college van Burgemeester en Wethou ders laat de heer Bert Klik, voorzitter van de Denktank, weten dat zij niet voort willen gaan op deze kennelijk heilloze weg. e denktank SOW, een samenwer kingsverband tussen Waddinxve- nse kerken, hebben inn 1996 voor het eerst voorgesteld om hun gezamen lijke kennis, opgedaan bij de organisatie van de jaarlijkse rommelmarkten en bazars, te gebruiken voor het opzetten van een kringloopwinkel. Het succes van deze rommelmarkten en bazars laten zien dat er ook in Waddinxveen voldoen de belangstelling is voor een dergelijk initiatief. Al snel was er een sluitend plan, voldoende kennis van zaken, zo'n tweehonderd vrijwilligers en voldoende financiële middelen om een dergelijk ini tiatief te kunnen ontplooien. De kerken raden gingen unaniem akkoord met het voorliggende plan. Met deze plannen werd er destijds con tact gezocht met de gemeente Waddinx veen en al snel werd duidelijk dat de Kringloopwinkel het best gevestigd kon worden in de loods naast het Afvalsta- tion van de gemeente Waddinxveen. Voor de Denktank SOW volkomen onver wacht werd, na sloop van de oude vei ling aan de Bredeweg, het Muzi kanten Kollektief in de loods gehuisvest. Voor de Kringloopwin kel werd een nieuwe mogelijke locatie gevonden op het Coen- ecoopterrein. De huurprijs echter was vele malen hoger dan de beoogde huurprijs van de loods en dus geen haalbare zaak. Dit was echter niet het enige dis cussiepunt tussen de Denktank en de gemeente. Over de besteding van de winst bleef verschil van mening. De Denktank wilde de opbrengst voor een deel ten goede laten komen aan de kerken, welke immers het initiatief voor een groot deel zouden financieren, en een deel aan charitatieve instel lingen. De gemeente daarentegen wilde de gelden besteden voor werkgelegenheid. Van de gemeen te uit lag er ook een eis op tafel om arbeidsplaatsen voor werkge legenheidsprojecten te creëren terwijl de kerken voldoende vrij willigers konden leveren om de Kringloopwinkel te bemannen. Het bestuur van de Denktank SOW toont zich teleurgesteld over de gang van zaken. Het moeizame overleg over een geschikte locatie, de blijvende verschillen van mening en de stilte van het afge lopen half jaar vanuit de gemeente hebben de kerken doen besluiten een punt te zetten achter hun inspanningen. Zij voelen zich door de gemeente buitenspel gezet, ter wijl de gemeente het opzetten van een kringloopwinkel in het kader van de Lokale Agenda 21 toch hoog op haar prioriteitenlijst heeft staan. "Het spijt ons zeer dat de gemeente een dergelijk gelegen heid, zelfs met voldoende financië le ondersteuning vanuit de kerken, voorbij laat gaan." aldus voorzit ter Klik.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 21