NIEUWS INTEGRAAL FINANCIEEL ADVIES NEDERLAND KLAAR VOOR MILLENNIUM Daar voelt iedereen zich thuis Business Weekly Rabobank Rabobank NOG 16 DAGEN EN DAN Week nieuws Aandelenresearch Strategie pagina 2 Hart van Holland/15 december 1999 le jaargang nummer 40 Zevenhuizen-Moerkapelle voor u> vun en door uw bank Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 7370 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 r is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Interesse? 31 december geen binnenlands en buitenlands betalingsverkeer Geldautomaat Gewijzigde openstellingstijden rond de feestdagen Buitenland Telebankieren Spoedopdrachten Amsterdamse Effecten en Optiebeurs Raad Nederlandse Detailhandel tegen voortbestaan eurocheques Rabobank Millenniumproof Milleniumdrukte veroor zaakt piek bij Getronics leuke internetsites Zevenhuizen-Moerkapelle Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille Aandelen Nederland Afgelopen week is veel econo misch nieuws bekend gemaakt. Cijfers uit de Verenigde Staten wij zen op beperkte loonkosteninfla tie. De arbeidsmarkt lijkt minder krap dan over het algemeen wordt aangenomen. In november is de werkloosheid onveranderd geble ven op 4.1%, terwijl de gemiddel de uurlonen minder stegen dan verwacht (0.1% op maandbasis). Later in de week werd bekend gemaakt dat de arbeidsproducti viteit in het derde kwartaal met 4.9% is toegenomen, een goede verklaring voor de beperkte loon- druk. De loonkosten zijn in het derde kwartaal met 0.2% gedaald, na een stijging van 4.2% in het tweede kwartaal. Uit Japan kwam minder positief nieuws, aangezien de economie in het derde kwartaal met 1% is gekrompen. Consumentenbeste dingen en bedrijfsinvesteringen blijven zeer zwak. De Duitse econo mie lijkt daarentegen weer op te leven. De laatste economische cijfers waren erg positief. Aandelenbeurzen profiteerden van het goede eco nomische nieuws. Vooral de IT- en de telecomsector boekten mooie rendementen. KPN behoorde bij de beste aandelen op de Nederlandse beurs nadat eerst bekend werd dat ze met Vivendi in gesprek is om de mobiele activa te combineren en vervolgens werd meegedeeld dat KPN een deelneming in E-Plus wil verkrijgen. Hiermee loopt KPN France Telecom voor de voeten, die ook een belang in E-Plus wil verwer ven. Het telecomnetwerkbedrijf VersaTel heeft bekendgemaakt dat ze het Duitse VEW Telnet voor EUR 120 min overneemt. Het netwerk van de Duitse onderneming kan aan het Benelux-netwerk van Ver- Zevenhuizen-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 49 portefeuille performance deze week uit.'98 getronics 26.3 81.8 kpn 13.2 46.7 tpg 12.9 4.4 akzo 9.6 23.7 endemol 7.2 43.6 nutreco 5.7 -9.0 dra ka 4.5 68.8 boskalis 4.3 22.5 philips 3.9 123.9 aegon 3.8 -11.7 fortis 2.0 -2.8 vendex kbb 1.6 30.7 ing 0.3 9.2 abn amro -3.0 31.1 unilever -3.6 -28.2 heineken -3.9 -11.5 kon. olie -4.9 29.4 randstad -9.8 -3.4 ahold -10.1 -9.2 modelportefeuille 1.4 aex-index 1.3 V saTel worden gekoppeld. Sterke dalers deze week waren Ahold en Koninklijke Olie. Ahold had te lijden onder een winstwaar schuwing van haar Amerikaan se concurrent Kroger Supermar kets. Koninklijke Olie kreeg een adviesverlaging van een Ameri kaans effectenhuis. Producent van huishoudelijke artikelen, Reckitt Benkiser, heeft bij de bekendmaking van haar derde kwartaalcijfers een winstwaar schuwing gegeven. De winst over heel 1999 zal beneden de marktverwachting uitkomen door tegenvallende resultaten bij het voormalige Reckitt Col man. Performance Modelportefeuille behaalt een outperformance van 0.1% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 1.4%. De AEX-index steeg met 1.3%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een outperformance van 0.1% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de model portefeuille 7.7%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 13.4%. Wijzigingen in de portefeuille Geen wijzigingen Deze week zijn er geen inhoudelijke wijzigingen in de modelportefeuille. Omdat onze portefeuillege wichten statisch zijn en dus niet automatisch heb ben meegelopen met de sterke performance van IT en telecom gedurende de afgelopen weken hebben we KPN met 2.5% opgehoogd ten laste van Ahold om de stijging van de telecomweging in de bench mark te volgen. Zevenhuizen-Moerkapelle Waarschijnlijk herkent u deze zaken. Onbekende financiële adviesbureaus benaderen u telefonisch over uw hypotheek, op de deurmat liggen regelmatig allerlei aanbiedingen voor aandelenlease constructies, kranten staan bol van koopsom- en lijfrente advertenties en in programmabladen schreeuwen aanbiedingen van forse leningen u toe. De informatie over al deze individuele financiële produkten komt vaak op ongelegen tijdstippen en het ont breekt u wellicht aan tijd om te kunnen bepalen of deze zaken interessant voor u zijn. Een ander manco is de veelal produktgerichte benadering, er wordt weinig of geen rekening gehouden met uw overige financiële wensen. Als u uw financiële zaken eens van uw kant wilt benaderen en een antwoord wilt op vragen die bij u leven, neem dan zelf eens het initiatief en maak een afspraak met één van onze finan ciële adviseurs. Of het nu gaat om het verlagen van uw hypotheeklasten in combinatie met het opbouwen van een effectenportefeuille of het eerder stoppen met werken zonder de stu diemogelijkheden van uw kinderen in gevaar te brengen. Door gedegen kennis en ervaring kunnen wij samen met u uw financiën integraal benade ren. Bel voor een gratis en vrijblijvend advies:0180-63 73 53 Rabobank Als gevolg van een besluit van de Europese Centrale Bank zal er op vrijdag worden afgehandeld. Dit om de diverse financiële instellingen de mogelijkheid te geven hun verwerkingen op een correcte wijze af te sluiten voor de millenniumovergang. Daarom zullen er op 31 december 1999 geen mutaties worden verwerkt. Betalingen vóór 23 december ingeleverd zullen nog in 1999 worden verwerkt. (Let op voor uw belastingbetalingen De Geldautomaat van de Rabobank is in Zevenhuizen en Moerkapelle gesloten van 31 december 22.00 uur tot 1 januari 10.00 uur. Er zullen tussen 20 december en 1 januari géén AVONDOPENSTELLINGEN zijn bij uw Rabobank. Op afspraak kunt u 's avonds bij ons terecht, maar dat geldt voor het gehele jaar. 31 DECEMBER ZIJN WIJ TOT 12.00 UUR GEOPEND. LET OP: ALLE TRANSACTIES OP 31 DECEMBER WORDEN VERWERKT IN 2000. Klanten die tijdens de jaarwisseling in het buitenland verblijven worden geadviseerd om Creditcard en/ofTravellercheques mee te nemen. Opdrachten die uiterlijk 29 december worden ingestuurd kunnen nog in 1999 worden verwerkt. Op 31 december is hetTelegiro-systeem gesloten, in verband met het besluit van de Europese Centrale Bank, hierdoor kunnen er geen spoedopdrachten worden uitgevoerd. Op 31 december 1999 zijn de Amsterdamse Effectenbeurs, de Optiebeurs en de Financiële Termijnmarkt gesloten. Orders voor buitenlandse beurzen zullen op 31 december 1999 niet verhandeld worden. Nederland is klaar voor de millen niumwisseling. Alle vitale produkten en diensten zijn onder controle. Deze boodschap had de hiervoor verant woordelijke minister van Boxtel (D66) in Den Haag bij de presentatie van de laatste millenniumrapportage. "Van hamsteren is in Nederland geen spra ke') zei hij. Tijdens de eeuwwisseling zijn enkele duizenden mensen op de been om eventuele problemen te voorkomen, zowel bij de ministeries als bij bedrijven. Ook de ministers zelf zijn die nacht paraat. Veel aandacht gaat nu naar de perio de na de eeuwwisseling. Op maandag 3 januari gaan veel bedrijven weer aan de slag en dan zullen de eventu ele problemen blijken. Ook Schiphol staat in de schijnwerpers. De luchtha ven verandert in de nacht van 31 december in een enorme parkeer plaats voor 200 vliegtuigen, omdat reizigers het massaal laten afweten. Het gaat erom problemen te voorko men wanneer al die toestellen weer vertrekken. De aanpak van het millennium heeft de overheid ruim 2 miljard gulden gekost. Het bedrijfsleven heeft daar een veelvoud van besteed: naar schatting kan het oplopen tot 20 mil jard. Er is niet alleen volop geïnves teerd in testen en aanpassingen van de technologie, maar veelal ook in de hele vernieuwing van systemen. Het Millenniumplatform blijft bestaan tot 1 maart, met het oog op mogelijke problemen met de schrikkeldatum op 29 februari. In een overleg tussen de Consumen tenbond, de banken en de detail handel over het betalingsverkeer is besloten om de betaalkaarten en eurocheques per 2002 af te schaf fen. Zowel de eurocheques als de betaalkaarten worden beschouwd als inefficiënte en achterhaalde betaalmiddelen. Het gebruik van deze betaalmiddelen daalt sterk, ter wijl de fraudegevoeligheid onver minderd hoog blijft. Consumenten hebben niet zoveel behoefte om met betaalkaarten én/of euroche ques te blijven betalen. Per inwoner worden momenteel minder dan 2 betaalkaarten/ cheques per jaar uit- geschreven.Tenslotte bestaat er ook geen voordeel van eurocheques in het buitenland. Voor betalingen in het buitenland zijn geld- en betaal automaten, travellercheques en cre ditcards veel betere alternatieven. Een laatste bezwaar tegen langer voortbestaan van eurocheques heeft te maken met de garantie. Zo heeft Europay International medio dit jaar besloten om de garantie op betaling van eurocheques per 1 januari 2002 te laten vervallen. In sommige landen 1 (Zweden, Noorwegen) worden de cheques al niet meer gegarandeerd. De Rabobank is volledig Millennium proof. Mochten zich onverhoopt toch nog calamiteiten voordoen,dan is de Rabobank dusdanig voorbereid dat u als klant er zo weinig mogelijk last van zal ondervinden. Bij Getronics zijn 15 medewerkers: extra ingeschakeld om tot half janu- ari de extra druk te kunnen opvan- gen.Tot 1 januari moeten nog 20% van de klanten met "Telebankieren Bedrijven" worden geconverteerd naar versie 4.0. De helpdesk van Getronics (0499) 499700 maakt, ondanks de uitbreiding in personeel, overuren. Voor technische informatie kunnen de gebruikers terecht op www.Rabobank.nl/RTEhelp www.interpay.nl Interpay verwerkt de giro-opdrach ten en acceptgiro's voor de Neder landse banken. Interpay ontwikkel de ook een veilig betaalsysteem voor Internet (l-pay met set). www.kaartenhuis.nl Kaarten versturen via e-mail kan via deze site. Je kan er zelf de mooiste kaarten maken met zelfs een leuk muziekje erbij. www.minfin.nl Zoals het een goed ministerie be taamt geeft ook het Ministerie van Financiën veel informatie op haar eigen site. De miljoenennota, de belastingherziening maar ook een eigen jongerensite. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. RabobM

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2