T PU L I T I E Pïm Voorlichting over vuurwerk door Buro Halt Kerstconcert Kameleon: opbrengt voor HuNI Hart van Holland ~1T BROUWER DE KONING Kinderboekenschrijfster Mieke van Hooft in Waddinxveense bibliotheek INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING Foto's in het Hart van Holland W BERICHTEN BEVEILIGINGEN 29.000 exemplaren Hart van Holland/15 december 1999 pagina 3 Opbaargelegenheid o.a.: GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto) Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Hazerswoude-Dorp Zevenhuizen 1 Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2980 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkopelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onbekende man valt meisje lastig: Maandagmiddag rond vijf uur werd op de Ferdinant Bollstraat een 9- jarig meisje lastig gevallen door een nog onbekende man. De man sprak het meisje aan. Een poging om haar heet te pakken mislukte. Het meisje rende weg. Het gaat hier om een man die reed in een blauw/grijze personenauto. De ongeveer 30-jarige man had kort stekelig haar en droeg een zwarte jas. De politie vraagt mensen die iets gezien hebben of denken de auto of de man te kennen contact op te nemen met. Zij kunnen hellen naar: 071-5814250. Inbraken: In de avond van 9 decem ber is in een tussenwoning aan het Hazeveld in Zevenhuizen ingebro ken. De dader(s) hadden een raam geforceerd en zo toegang verkregen tot de woning. De bovenverdiepin gen werden doorzocht. Fotoappara tuur werd weggenomen. In een andere woning aan het Hazeveld werd ook geprobeerd in te breken die nacht. Bij de keukendeur en een uitzetraam werden braaksporen aangetroffen. Een buurtonderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Door Svlvia van Doornen Waddinxveen - Afgelopen zater dag 11 december bracht Mieke van Hooft een bezoek aan de Openbare Bibliotheek. De schrijf ster van ondermeer "Sebastiaan rare banaan", "Nachtlopers", "Kinderen ontvoerd" en "Het doorgezaagde meisje" vertelde daar over haar werk, beantwo rdde vragen en las voor uit één van haar boeken. De kinderen die zich hadden opgegeven om het bezoek van Mieke van Hooft bij te wonen, werden verdeeld in de leef- is O SsKr ff tijdscategorieën 6 t/m 8 en 9 t/m 12 jaar en op afzonderlijke tijden in de bibliotheek verwacht. Mieke wist zowel de jongere als de wat oudere jeugd goed te boeien met haar ver haal over hoe zij in het schrijvers vak terecht kwam. Zo vertelde ze hoe haar ouders vroeger dikwijls dachten dat zij braaf in haar bed lag te slapen, terwijl ze stiekem nog een boek uit las. Eigenlijk was ze altijd aan het lezen - zelfs op de fiets - en toen ze op een gegeven moment alle boeken op de plank had gehad -er was in het dorp waar ze woonde geen biblio theek - ging ze zelf maar een ver haaltje schrijven. Zo kwam het dat zij al op zesjarige leeftijd besloot om schrijfster te worden. Haar eerste boek schreef Mieke op haar twaalfde en op haar zeventiende waren het er al drie. Toch lukte het nog niet om de boeken bij een uitgever onder te brengen. Pas nadat zij ging wer ken bij een uitgeverij van kinder tijdschriften waar zij veel ervaring opdeed in het schrijven voor kin deren, werd het mogelijk om in 1979 haar eerste kinderboek "Kijk naar je eigen" te publiceren. Inmiddels heeft zij ruim 20 kinder boeken geschreven en zijn haar boeken favoriet bij kinderjury's. Zo werd "De tasjesdief" in 1990 bekroond door de Nederlandse Kinderjury en zelfs verfilmd. Ook werd het boek vertaald in het Frans en door de kinderjury in Frankrijk uitgekozen tot één van de beste tien kinderboeken van 1991. Mieke van Hooft leest een stukje voor uit "Hier waakt de goudvis", het vervolg op het bij de jeugd zeer favoriete boek 'Het doorgezaagde meisje. Door Karin Heeren Waddinxveen - Buro Halt is in de regio bezig met een voorlichtings campagne over vuurwerk. "Wat is veilig vuurwerk?" "Hoe weet je of het vuurwerk legaal is?" en "Hoe steek je vuurwerk op een veilige manier af?" zijn vragen die aan de orde komen in het uur voorlichting door Dafna Pulverer van Buro Halt. De meeste kinderen weten wel dat vuurwerk oorspronkelijk uit China komt en werd gebruikt om de boze geesten te verdrijven. De meeste kinderen weten echter ook dat spectaculair vuurwerk vrij gemakkelijk in België verkrijgbaar Met veel vragen en antwoor den worden de kinderen actief betrokken bij de voor lichting. "Welke regels zijn er eigen lijk voor vuurwerk?" vraagt Dafna. De kinderen komen een heel eind: er mag pas vuurwerk afgestoken wor den na 10.00 uur op Oudejaarsdag en je moet er om 2.00 uur Nieuwja- rsochtend weer mee ophouden. Daarna vertelt Dafna nog dat legaal vuurwerk uitsluitend gekocht kan worden bij winkeliers die hiervoor een vergunning hebben. Zij mogen dit uitsluitend verkopen aan perso nen van 16 jaar of ouder. Vaak kan vuurwerk van te voren worden besteld, je mag het pas in huis heb ben vanaf 29 december. Legaal vuur werk is altijd voorzien van een keur merk en een Nederlandse handleiding. Een aanwezige leerling maakt de opmerking: "Dan moet je in september al naar België gaan, dan wordt er nog niet gecontrolee rd." Het antwoord van Dafna Pulve rer: "En dan ben je heel erg straf baar."* Het verhaal van Menno en Mark die illegaal vuurwerk kopen van Björn roept ook heel wat discussie op. Menno en Mark zetten geheel onbe doeld een lege keet op een bouw plaats in brand doordat een zelfge maakte vuurwerkbom vroegtijdig afgaat. Mark zal hierdoor blijvende gevolgen ondervinden: hij mist een aantal vingers. Bovendien krijgen de jongens alle drie een strafblad. Ook wordt er een beeld geschetst van de totale kosten van een dergelijk inci dent: ruim 29.000 gulden schade en onkosten. De kinderen konden tijdens de voor lichting afbeeldingen bekijken van illegaal vuurwerk: strijkers, flower bed, lawinepijl, de 'pirat', de Chine se rol en de mortierbom behoren tot het verboden vuurwerk. Geluk kig konden de leerlingen ook vitri nes bekijken met vuurwerk wat wel legaal is en tijdens de jaarwisseling mag worden afgestoken. Tot slot nog een aantal adviezen van Buro Halt: bewaar vuurwerk op een veilige, droge plaats buiten het bereik van kinderen. Neem niet al het vuurwerk tegelijkertijd mee naar buiten en bewaar het vooral niet in je zak. Lees de gebruiksaan wijzing van tevoren. Zet vuurpijlen in een flesje wat voor een derde deel gevuld is met zand of aarde en ga na aansteken van het lont op een afstand van ongeveer 6 meter staan. Zorg ervoor dat huisdieren binnen zijn tijdens de jaarwisseling en geef hen wat extra aandacht. Zorg er tot slot voor dat je niemand overlast bezorgt met jouw vuurwerk door het naar iemand toe te gooien! Hazerswoude-Rijndijk - Op dinsdag 21 december houdt zanggroep Kameleon haar traditionele kerstconcert in 't Anker aan de Chopinlaan 2. Aan vang 19.30 uur. Kameleon heeft besloten geen entree te heffen maar een vrijwillige bijdrage te vragen voor de Werkgroep Hulp Noord-ierland (HuNI) Rijnwoude. Voor meer informatie: 0172-432633. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties An ja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3