Ir ox Fred van Zoest wint hardloopwedstrijd op Rijksweg Nil Team 1 blijft ongeslagen aan kop Eerste jiu-jitsu jeugdtoernooi Budocentrum Heimig Data General overklast Orion Gouwestaete sluit 1999 uitstekend af r o Uitslagen jeugd afdeling Groeneweg A# pagina 8 Hart van Holland/15 december 1999 Groot deelnemersveld Uitslagen Voetbal Badminton Vereniging Zevenhuizen Volleybal Waterpolo Heren 1 Winterstop r Door Karin .longkind Regio - Op zondag 12 december vond er een unieke hardloopwed strijd plaats op de onlangs gereed gekomen rijksweg Nil. Deze weg vormt de nieuwe verbinding tussen Alphen a/d Rijn en Leiden en zorgt voor een betere verkeersdoorstro- ming tussen beide steden. De weg wordt aanstaande donderdag offici eel geopend door minister Netelen bos van Verkeer en Waterstaat. Afgelopen zondag was de Rijksweg echter geheel in handen van enkele duizenden (regio)hardlopers, die ondanks de slechte weersomstan digheden in groten getale waren opgekomen. Ook de toeschouwers lieten het niet afweten en moedig den hun favorieten aan. De Nil loop was voornamelijk een sportief treffen tussen enkele bekende hard loopcoryfeeën, vele regiolopers en de leden van de organiserende atle tiekverenigingen uit Leiden en Alphen aan den Rijn. Het batig saldo van de NI 1-loop komt geheel ten goede aan het Ronald McDo nald huis in Leiden en het project "Kiwanis" in Alpen a/d Rijn, wat zich inzet voor de kinderen van Tsjernobyl. De Nil loop stond onder de geza menlijke organisatie van de Alphen- se Atletiekvereniging (A.A.V.'36) en de Leiden Road Runners. De lopers konden kiezen uit twee afstanden: zeven en veertien kilometer. De start was om elf minuten over elf en vond plaats in zowel Alphen a/d Rijn als Zoeterwoude. De deelne mers die kozen voor de afstand van zeven kilometer werden met bus sen naar de andere startplaats ver voerd, zodat ze uiteindelijk finish ten in hun startplaats. Op deze wijze liepen club- en stadgenoten elkaar dus tegemoet. Op het moment van passeren werd er (bij de recreatielopers) uitbundig gegroet naar bekende lopers op de andere weghelft. Onder de deelne mers bevonden zich veel regiolo pers uit onder andere Boskoop, Zevenhuizen en Gouda, maar ook landelijk bekende atleten, zoals onder andere marathonloper Gerard Nijboer, gaven bij de Nil loop acte de presénce. In totaal namen ruim achttienhonderd men sen deel aan de Nil loop. De hard loopwedstrijd werd voornamelijk gekenmerkt door de goede sportie ve sfeer, wat mede werd ingegeven door het unieke karakter. Ondanks de hoge mate van sporti viteit werd er wel degelijk gelopen voor de prijzen. De twee deelne mersvelden - enerzijds deelnemers uit Alphen/Rijnwoude en anderzijds uit Leiden/Zoeterwoudë - streden om de 'beste stedenprijs'. Mede door de zeer snelle tijd van Bosko per Fred van Zoest viel de steden- prijs aan Alphense zijde: gemeten over de eerste honderd lopers waren zij ruim een minuut sneller dan hun Leidse opponenten. Fred van Zoest was veruit de snelste: hij finishte in een tijd van 45.51 min. De zeven kilometer werd gewonnen door Karei Petiet in een tijd van 23.27 min. Zevenhuizen - Zaterdag 11 decem&er werden veel wedstrijden afgelast. De elftallen die wel speelden, deden dat zo: Groeneweg Dl-W.S.E Dl: 5-0. Een sterkspelend Dl won verdiend. Floreant D3-Groeneweg D2: 3-0; Deze wedstrijd had niet verloren hoeven worden als iedereen werklust had getoond. V.E.P. E2-Groeneweg El: 5-1; Het slechte weer en een sterkere tegen stander resulteerde in het verlies. Groeneweg E4-Gouda E5 2-6; Groene weg was deze wedstrijd wat minder bij de les. Ruststand 0-4. De tweede helft ging iets beter en werd er 2x gescoord. Groeneweg Fl-Jodan Boys F4: 7-0; Een regenachtige morgen met een warme uitslag. Zeven doel punten en mooi spel. Groeneweg F4- Schoonhoven F4: 12-0; Dit was de eerste wedstrijd van Schoonhoven, hierdoor was het eigenlijk geen wed strijd. Verloren: 3 sleutels aan bruin etuitje W'veen/Boskoop 0182-614583 Jan en Diana h.g. met jullie 12,5 jarig huwelijk op 26-12. Marjolein, Marlijn, pa, ma, Jaco en Jolanda 15 dec. Sandra 12 jaar! Hartelijk gefeliciteerd. Oma en opa Laaij t.k. hoogslaper met bureau trap en kastr ƒ225,- 0180-633628 Zevenhuizen - Zaterdag 11 december speelde team 1 uit tegen B.C. Orbi- ton 6 in Leidschendam. In oktober troffen de partijen elkaar al. De winst ging toen met 8-0 naar Zevenhuizen. Afgelopen zaterdag deed daar niet voor onder. Ted Hogerwaard ging in de herenenkel van start. In oktober wist Ted maar net in de derde set met 17-16 van de eerste heer van Orbiton te winnen. In de eerste set ging Ted goed van start. Hij speelde scherp, veel via de netrand, maar in zijn voordeel (4-15). Ook de tweede set verliep vlot. De winst ging ook nu weer naar Zevenhuizen (6-15). Joop Koole startte als twééde met zijn revanche. In de eerste set stond hij al snel met 7-2 achter, maar dat was gauw over. Toen Joop eenmaal warm was, was de partij voor hem (10-15). Ook in de tweede set wist de heer van Orbiton niet veel meer in te brengen (5-15). Bij de dames startte Liesbeth Poot. De eerst set liep goed en werd ruimschoots gewonnen (4- 11). In de tweede set maakte Lies beth veel fouten, waardoor de tegen standster er met de overwinning vandoor ging (11-8). Een derde set moest uitkomst bieden. Hierin bewees Liesbeth dat ze toch echt duidelijk beter was (1-11). Wendie Hogerwaard was inmiddels ook al met de enkel gestart. Hoewel de dame van Orbiton redelijk tegen stand boot, bleek dit duidelijk niet voldoende. Wendie wist in twee sets de winst binnen te halen (3-11, 0-11). Met 0-4 in het voordeel van Zeven huizen werd het tijd voor de dub bels. Joop en Wendie startten als eerste in de mix. In de eerste set hielden de tegenstanders de aanval goed in handen. Er was weinig ruim te voor Joop en Wendie om een eigen spel te spelen, waardoor de winst dan ook naar Orbiton ging (15- 10). In de loop van de tweede set pastten Joop en Wendie hun spel tactisch aan, waardoor de aanval werd overgenomen. Dit resulteerde in winst (12-15). Ondanks overleg van de tegenstander met hun trainer wist Orbiton geen vat meer op het spel te krijgen. Joop en Wendie spe lden de wedstrijd goed uit (9-15). Ted en Liesbeth speelden de tweede dubbel. Zij gingen goed van start in de eerste set (7-15). In de tweede set werd het moeilijker en liep de stand gelijk op tot 9-11. Daarna was het spel voor Zevenhuizen (9-15). In de herendubbel werd weer flink gestre den. In de eerste set liep de stand nog gelijk op tot 7-7, waarna Ted en Joop doorbraken tot 9-15. De tweed set ging minder goed van start. Met 8-1 achterstand wisten Ted en Joop terug te knokken en toch nog met de eer naar huis te gaan (13-15). Met de damesdubbel stonden Liesbeth en Wendie wat gemakkelijk in het veld, wat het uiteindelijk nog moeilijk maakte. Met een verlenging in de tweede set kwam het allemaal nog op z'n pootjes terecht (8-15, 15-17). Uiteindelijk ging Zevenhuizen team 1 met een 0-8 overwinning op Orbiton 6 naar huis. Bij de overige teams speelden team 3 thuis tegen B.C. Ouderkerk 4 en verloor met 0-8. Team 4 speelde uit tegen B.C. Unicum 9 in Woerden en hadden een spannende middag met veel drie-setters. De winst ging net met 5-3 naar Unicum. Eind november organiseerde Budo centrum Heimig voor de eerste keer een jeugdtoernooi jiu-jitsu in de gymzaal aan de Mendelweg (Imma- nuelschool). Jiu-jitsu is een zelfver- dedigingssport met worpen en klem men uit het judo, trappen en stoten uit het karate en klemmen uit het aikido. Binnen deze sport bestaan twee wedstrijdvormen, te weten de duo games en het fighting system. Bij de duo-games demonstreren twee kop pels een aantal ingestudeerde verde digingstechnieken die vervolgens worden beoordeeld op uitvoering, snelheid en stijl. Bij het fighting system wordt er vrij gebruik gema kt van jiu-jitsu technieken om zodoende punten te scoren bij de tegenstander. Deze wedstrijdvorm heeft strenge reglementen om een zo sportief mogelijke wedstrijd te garanderen. Bij het eerste toernooi van sportschool Heimig werd voor deze laatste vorm gekozen. Het toer nooi was voor zowel de jeugdleden als voor het Budocentrum zelf voor namelijk bedoeld om ervaring op te doen in het wedstrijdgebeuren. Ook is het meedoen aan een intern toer nooi een belangrijke motivatie voor de jeugdige leden om in de toekomst ook mee te doen aan wedstrijden buiten de school. Voor de ouders van de deelnemers was deze dag een goede gelegenheid om hun kinderen bezig te zien met hun sport. Van de ruim vijftig jeugdleden van het Budocentrum, in de leeftijd van 8 tot 156 jaar, deed meer dan de helft mee aan het eerste toernooi. De inzet was groot en het zelfvertrou wen steeg bij ieder gescoord punt. Per poule kon er echter maar één de winnaar zijn. In poule 1 was dit Kim- berly Runge, in poule 2 Bauwer Rasooi, in poule 3 Timo Kalf, in poule 4 Jean-Paul Eikelenboom, in poule 5 Marcel Zegwaard en in poule 6 Lars Meijs. Zevenhuizen - Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Orion waren er nog twijfels of Data General het verschil in de competitiestand ook in daden wist om te zetten. Orion was name lijk met een sterke comeback bezig en had onlangs koploper SoVoCo met 3-0 verslagen. De dames van Data General zetten de spanning echter om in wedstrijdconcentratie en rolden met soms indrukwekkend sterk volleybal de ploeg uit Doetin- chem op. Met een sterke servicese rie van 6 punten zette spelverdeel- ster Barbara Knap de toon, zodat de coach van Orion op de eerste serv icebeurt al een time-out moest nemen om de verdediging te organi seren. Het mocht niet baten, want Angelique van der Meer nam ook een aantal servicepunten voor haar reke ning en aan het net regeerde de aan val van de scherp spelende Karin van der Maat en een uitstekende Fanny Lafeber. Na de met 15-2 gewonnen set ging de ploeg van Jan Visser onverdroten voort. Service- druk van Aafke Verbrugge en weder om Fanny Lafeber stelde de passers van Orion voor onoverkomelijke pro blemen. Op het midden was Olga van Zaanen zeer attent met het wegtik ken van netballen en tactische plaat- singsballen van de tegenstander. Door perfecte passing kon Barbara Knap snelle en gevarieerde aanval- spatronen uitzetten, waarvan ze volop gebruik maakte. Op 10-2 kwam Joske Lucassen de aanval versterken waarna ook deze set met 15-2 gewon nen werd. Orion leek rijp voor de sloop, maar het blijft damesvolley bal en dus is de concentratie altijd een kwetsbaar gegeven. Juist toen Orion alles of niets ging spelen, nam Data General wat gas terug. De serv ice verzwakte en de passers lieten ook steekjes vallen. Coach Visser zag onmiddellijk het gevaar en nam bij 1- 2 achter al direct een time-out. Het effect was echter beperkt en bij 4-9 achter probeerde hij wederom zijn speelsters op scherp te krijgen. Het spel bleef echter rommelig en dat is altijd in het voordeel van een tech nisch mindere tegenstander. Met 9- 15 ging de set dan ook naar Orion en vroeg het publiek zich af of Data General zich zou kunnen hervinden. Daar liet de ploeg uit Zevenhuizen echter geen twijfel over bestaan. Servicedruk en uitstekende blokke ring van Aafke Verbrugge en Angeli que van der Meer zorgden voor een snelle voorsprong. Libero Janneke den Butter passte weer foutloos en had enkele wonderbaarlijke reddin gen op de harde diagonaal geslagen aanvalsballen van de tegenstander. Bij 1-8 achter had de coach van Orion zijn tweede time-out verbruikt en gooide hij min of meer de hand doek. Tegen dit snel spelende Data General was geen kruit gewassen. Met 15-3 werd de 4e set afgesloten en konden de volle 3 wedstrijdpunten aan de mooie 2e plaats in de le lan delijke divisie worden toegevoegd. Volgende week wacht de moeilijke uitwedstrijd legen koploper SetUp '65 in Ootmarsum, dat wederom een punt verspeelde en nu nog maar 3 punten voorsprong heeft op de ploeg uit Zevenhuizen. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde Gouwestaete uit wedstrijden en dat ging gepaard met prima resultaten. De meest in het oog springende wedstrijd was het prestigeduel tussen dames 2 van Gouwestaete en het team van het Bodegraafse BZ&PC 1, als medetitel kandidaat. De confrontatie werd met 6-3 in het voordeel van een uitste kend spelend Gouwestaete afgeslo ten. Het team van trainer Huib Maass en coach Raimond van Duinen speel de een van de beste wedstrijden van het seizoen en door dit resultaat staat dames 2 minimaal drie punten los van de concurrentie. Ook heren 1 van Gouwestaete won. Deze keer was rode lantaarndrager Rotterdam 1 het slachtoffer, fn het Sportfond- senbad van Rotterdam-Noord werd het uiteindelijk 9-5 voor Gouwestae te. In de laatste wedstrijd van de eeuw moesten de heren aantreden tegen hekkensluiter Rotterdam. Het eens zo beruchte Rotterdam, met een mooie waterpologeschiedenis, bezet momenteel de laatste plaats in de tweede klasse. De heren moesten het doen zonder Jeroen van Tol en Wou ter Steller. De jeugdige talenten Myk Middendorp en Paul Verwey kregen voor het eerst de kans om zich vanaf het begin van de wedstrijd te profile ren. In de beginfase was duidelijk dat het wennen was voor de Gouwestae- teheren. Sportfondsenbad Noord is zeker 2,5 meter smaller dan overige zwembaden in Nederland en dit heeft zeker invloed op de tactiek. De heren gingen dan ook moeizaam van start, maar kwamen door twee goals van Jaco de Jong wel aan de leiding met 0-2. Ook in de tweede periode ging het niet geweldig, met name het afmaken van de kansen gaf proble men. In deze periode waren het Mark Mommers en Jaco de Jong die hun ploeg op een 2-4 voorsprong zetten. In de derde periode waren de Gou- westaeteheren even de weg kwijt. De kansen werden niet benut en Rotter dam profiteerde in de 'contra' van deze missers. De marge van twee doelpunten verdween als sneeuw voor de zon en aan het einde van derde periode keken de heren tegen een kleine achterstand (5-4) a^ij., Rotterdam groeide in de wedstrijd en rook zijn kansen voor een ware sensatie. In de vierde periode waren het de Gouwestaeteheren die duide lijk maakten wie er het meeste recht had op de overwinning. Remko Over- dam (2x), Mark Mommers (2x) en Jaco de Jong stelden de overwinning veilig en 'bepaalden uiteindelijk de eindstand van 5-9. Zo sluiten de heren de laatste wedstrijd van het jaar overtuigend af en kunnen z'l' zich in de winterstop klaarmaken voor de tweede helft van de competi tie. Vanaf nu gaan de bondsteams de winterstop in. De competitie gaa I voor dames 1 weer van start op z°n' dag 9 januari 2000, dan spelen zij om 18:00 tegen Polar Bears. Het eerste complete programma vindt plaats op I zaterdag 15 januari; dan speelt Gou westaete thuiswedstrijden in Gouwe- bad De Sniep. Dames 1 opent dan om 18:00 uur de sessie tegen het Goudse Assuron/Donk.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8