Nesselande ongeslagen winnaar Europacup kwalificatietoernooi Geen optimaal toernooi oranjedames Waddinxveense jeugd verregend Leerlingen Nieuwerkerks College ontmoeten Dudek, Rzasa en Graafland KERSTBOMEN Invictus stoomt door Wz/ Blinde lopers sluiten niet hun ogen voor kankerpatiënten De Nominatie Opendag Langlauf- vereniging Gouda Run-bike-run ORG Hart van Holland/15 december 1999 Volleybal pagina 9 Waterpolo Veel speelsters last van voedselvergiftiging Voetbal Badminton Wie wordt sporter van het jaar 2000? Zevenhuizen - De eerste officiële wedstrijd in het nieuwe Topsport centrum Stad Rotterdam Verzeke ringen in Rotterdam werd door de Nesselanders met 3-0 gewonnen. Cadenz.Nesselande wist tegen de Luxemburgse opponent vanaf het begin de wedstrijd te dicteren. Deze wedstrijd jvas een goede opsteker voor de wedstrijd tegen de Letten Riga PCSK. In de tweede wedstrijd van de eer ste dag, speelde het Letse Riga PCSK tegen de Bosniers. Dit was een goede gelegenheid voor de tech nische staf van Nesselande om de opponenten te bekijken. Riga PCSK speelt een oud en vertrouwd spel, veel aanvallen aan de buitenkant met veel power en een ijzersterk blok. De Letten wonnen met 3-1. Voor Gert Timmer en Guillermo Bo- gers was het zaak een strategisch plan op te stellen tegenover het aan val geweld van de Letse ploeg. Ook de blokkering van Riga is een niet te onderschatten obstakel. Zaterdag, de tweede dag, begon Nes selande met veel zelfvertrouwen aan de tweede wedstrijd en wel tegen het Letse Riga PCSK. De ploeg van Cadenz.Nesselande wist verrassend gemakkelijk te winnen met 3-0 met de setstanden 25-19, 25-17 en 27-25. De Letten wisten niet wat hen over kwam, er stond een compleet ander team tegenover hen, dan die zij in de eerste wedstrijd had zien acteren. Coach Gert Timer zette nu zijn basisteam in het veld met Ferry van Hal als libero, Joost van der Hoek als spelverdeler en met de aanval lers Joost Looman, Twan van Kuijk, Rick Wiggers, Jochem de Gruijter en Kristiaan van der Wel. Door gelijk veel servicedruk op de passers van Riga uit te oefenen, konden zij niet hun stereotype spel spelen en waren de aanvallen van Riga een gemakke lijke prooi voor de blokkering van Cadenz.Nesselande. Door dit resultaat stond Nesselande met een been in de 1/8 finales van de CEV-cup. De tweede wedstrijd van de dag tus sen de Luxemburgers Volley Bar- treng en de Bosniers OK Brcko ver liep verrassend. De Luxemburgers wisten via de setstanden 25-15, 25-17 en 28-26 gemakkelijk te winnen. Door het verlies van de Bosniers was OK Brcko uitgeschakeld en zat Cadenz.Nesselande op fluweel. Nesselande zette het goede spel van zaterdag door in de derde en laatste wedstrijd tegen OK Brcko (Bosnië). Alleen de derde set werd uit handen gegeven, maar de andere drie wer den gewonnen. Via de setstanden 25- 10, 25-22, 21-25 en 25-19 werd de 3-1 winst binnengehaald. Door deze winst is Nesselande onge slagen winnaar geworden van het kwalificatie toernooi voor de CEV- cup. Deze winst geeft recht op deel name aan de 1/8 finale, de loting voor de wedstrijden wordt aansta- nd weekend in Luxemburg uitge voerd. Op 12 en 19 januari 2000 staat deze ronde gepland. De spelers van Gert Timmer krijgen geen rust, want aanstaande zaterdag staat.de volleybal topper in de SNS- league tegen koploper Piet Zoomers op het programma. Deze wedstrijd begint zaterdag om 19.30 uur in Apeldoorn. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen week nam het Nederlands dameswa- terpoloteam in Californië deel aan het toernooi om de United States Women's Waterpolo Holiday Cup. Onder niet al te beste weersomstan digheden - er werd in een buitenbad gespeeld - presteerde Oranje in het begin vrij matig, hetgeen wellicht mede veroorzaakt is door de korte acclimatisatieperiode. Na het 5-4 verlies tegen Canada moest Oranje ook met 7-5 het onderspit delven tegen het A-team van de USA. Van het B-team werd met 12-4 gewonnen. Hierna werd het toernooi sterk beïn vloed door een voedselvergiftiging, waardoor de helft van de speelsters ziek op bed kwam te liggen. Hierdoor kon de wedstrijd tegen Rusland niet doorgaan. Bij Nederland waren later op de dag nog zes speelsters fit genoeg om het, met drie gastspeel- sters van het Amerikaanse B-team, op te nemen tegen Australië. Hiervan werd met 9-7 gewonnen. Tenslotte werd nog een oefenwedstrijd gespe ld tegen USA-B, waarvan Oranje met 11-4 won. Gisteren keerden de dames terug in Nederland. Gouda - Zondag 19 december tussen 12.00 en 16.00 uur organiseert Lang- laufvereniging Gouda open huis, de laatste van dit seizoen. Belangstel lenden zijn van harte welkom om die dag kennis te komen maken met deze sport. De vereniging beschikt over een kunststofbaan met zowel vlakke loipes als mogelijkheden afdalings-, skating- en telemarketing- technieken te beoefenen. Voor meer informatie over de Langlaufvereni- ging Gouda, telefoon 079-3412493 E- mail adres: llvgoud a@xsall/ Internet WWW,xs4all/~llvgouda. Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 organiseert op zondag 6 februari de eerste Zoetermeerse run-bike run. Vier kilometer hard lopen, acht kilometer atb-en en dan nog eens vier kilometer hardlopen. Dit evenement wordt georganiseerd voor sporters uit de regio. De start is om 10.30 uur in de buurt van het clubhuis aan de Buytenparklaan in Zoetermeer. Inschrijven en informa tie bij: Dick Salverda, telefoon 079- 316.96.65. Waddinxveen - Heel even leek het erop dat er gevoetbald zou kunnen wor den, maar om 11.00 uur werden de velden te gevaarlijk om te bespelen. Dus maar een heel klein aantal teams kwam dit weekend aan bod. De dametjes van de F5 ontmoetten in Vep een tegenstander die een maatje te groot bleek: een 8-1 nederlaag. El had alles tegen, de regen, de wind en de kansen. Soccer Boys had iets meer geluk en ging met de drie punten naar huis (0-1) E2 haalde flink uit: Zwammerdam werd met 5-0 aan de kant gezet. E3 keek tegen Gouda tegen een 3-1 achterstand aan, maar leek terug te l komen in de wedstrijd. Echter na een bal op de lat gingen de koppies toch hangen en werd het uiteindelijk 6-1. I 5' en D2 wonnen allebei hun wedstrijd. Tegen Woerden kon door Dl de vieze smaak van een eerdere ontmoeting worden weggespoeld (4-1) en de D2 bracht eveneens winst mee naar huis (4- 9> Leerlingen van het Nieuwerkerks College hebben de dag van hun leven I Sehad toen ze in de gelegenheid werken gesteld om Dudek en andere coryfeeën in de voetbalwereld persoonlijk te ontmoeten. De middag die I Tvn t-®6'166' 'n be* teken van Polen stond en werd georganiseerd door 111 Thorbecke lyceum te Rotterdam-Alexander, bracht veel geïnteres- eerden met zich mee. Vanuit de sectie aardrijkskunde is het initiatief genomen °m een tentoonstelling in te richten over Polen. De heer C. I an Neutichem zelf enthousiast supporter van Feyenoord, heeft het onmogelijke voor elkaar gekregen om de toch al zo druk bezette Dudek ®'d te vinden de leerlingen over zijn voetbalcarrière en zijn thuis- i and te vertellen. De organisatie is trots dat Dudek, Rzasa en Graafland I imoucHeerling) van het Thorbecke lyceum) bereid werden gevonden I e verte"en over hun voetbalcarrière. Leerlingen werden in de gele- enheid gesteld om vragen te stellen en natuurlijk om handtekeningen I «rh i aC en' Protse bezitters met handtekeningen in boeken, op Him Prsies' shirts en broeken' waren het gevolg. Zelf heeft Dudek de au ot Fame geopend door zijn handtekening te zetten. Op de vraag waarom bent u keeper geworden?" gaf Dudek een spontaan antwoord- omdat ik in mijn elftal de slechtste voetballer was". I liM Thorbecke Voortgezet Onderwijs staat bekend om haar sportpro- I (e0n,°P de drie 'eerl'ngen heeft de school met name gekozen om dit ipronei Hetzij vanwege de faciliteiten voor topsporters hetzij voor de I I S' Ook het Nieuwerkerks College biedt de sportklas. De sport lui a n'et a"een meer 'essen lichamelijke opvoeding maar ook 'eerd"e clinics. Dit zijn kennismakingsmomenten met takken van I l°n die normaal niet op een school worden onderwezen Het is de I Ke manier om sport met leren te combineren. Ook de kleinscha- 12tn i de Persoonliike benadering, het Nieuwerkerks College telt I u leerlingen, doet veel kinderen uit ondermeer Zevenhuizen en Wad- I "Sn besluiten om de stap naar Nieuwerkerk te wagen. Op 5 febru- I d'i 21J00 is er een open dag van 10.00 tot 14.00 uur. BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN REDELIJK IN PRIJS PRIMA CYCLAMEN - WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES KWEK Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Afgelopen zondag speelde badmintonclub Invictus in de Dreef en de Duikelaar om de kostbare competitiepunten binnen te halen. Invictus 1 staat bovenaan in de competitie, en lijkt op een promo tie naar de le divisie af te stor men. Dit weekend werd er thuis tegen E B Adviesgroep uit Geldrop gespeeld. Maaike van der Weij viel in, zij verving Linda Wiegel. Na de singles was er een 3-1 voorsprong en kon men aan de dubbels beginnen. Normaal gesproken is de herendub- bel van Joeri Kraaijestein en Dennis Steenland een vast punt. Maar dit weekend liep het niet lekker; Dennis en Joeri verloren hun eerste dubbel van dit seizoen met 15-8, 10-15 en 15- 12. De dames wonnen en de tussen stand was 4-2. Er moest nog één pun tje binnen gehaald worden voor de overwinning. Joeri en Marloes slaag den erin om met een simpele over winning de westrijdzege binnen te halen. Dennis en Maaike wisten niet te winnen. Dit maakte de eindstand tot een 5-3 overwinning. Het derde speelde uit tegen Delft 2. In dit team waren geen van de origi nele dames present. Dus kwam het aan op de invallers. De eindstand werd 4-4. Invictus 6 speelde uit tegen Oudewater met Linda Hartwijk als invaller voor de geblesseerde Partri- cia van Daal. Alleen Alex van der Berg en Linda wisten hun single te winnen. Daarna ging alleen de mix van Hans van Grieken en Britt van Braam Morris verloren. De einduit slag was 3-5 in het voordeel van Invictus. Team negen speelde thuis in de Dreef tegen vederlicht uit Bodegraven. De tegenstander bracht een dame te weinig mee. Ook in Bodegraven dus een dames-tekort. De eindstand hier werd 6-2 in het voordeel van Invictus. Invictus 12 is strijdend tegen de degradatie en speelde dit weekend thuis tegen Vijf sluizen 2 uit Vlaardingen. Een 3-5 nederlaag. De hoop is nog niet opge geven. Er moet hard aan getrokken worden om degradatie te ontlopen. Het 16e team verloor met 3-5. Team 17 speelde thuis tegen Rijnland 5 uit Gouda: 2-6. Tijdens de Roparun van het jaar 2000 zal ereen team van blinde lopers meedoen ten behoeve van de kankerpatiënten van de Daniël den Hoed Kliniek te Rotter dam. Tattoo Bob Pleinweg heeft Goudswaard marketing- en communicatieadvi seurs aangetrokken om en recordbedrag bijeen te brengen waarvan de opbrengst onder andere ten goede zal komen aan de Daniël den Hoed Kliniek. De lopers zul len zeker niet als snelst lopende ploeg over de finish gaan maar-hun belangrijkste streven is om zoveel mogelijk geld binnen te halen. Het team dat bestaat uit acht visueel gehandicapten zal worden ondersteund door de oude Tattoo Bob Plein- wegploeg, (de winnaars uit 1997 samengesteld uit lopers van Rotterdam Atle tiek), die hen zullen begeleiden op hun zware tocht van Rotterdam naar Parijs. Deze begeleidende lopers hebben reeds in eerdere jaren ervaring opgedaan met deze loop. Dit jaar zullen zij niet zelf met de eer gaan strijken maar zullen zij samen met de blinde lopers deze speciale daad stellen om zoveel mogelijk geld binnen te halen voor hun medemens die door hun zware ziekte hier niet zelf aan mee kunnen doen. Daarnaast wordt er door chauffeurs, fysiotherapeuten, fietsers en diverse andere vrijwilligers enorm hard gewerkt om de teams te ondersteu nen. Tenslotte komt het uiteindelijk neer op een zeer nauwe en bijzondere samen werking van al deze mensen. Het bijzondere van de Stichting RoParun is dat het geld niet wordt besteed aan onderzoek maar aan activiteiten die het lijden van de patiënten en hun familie draaglijker maakt. Kankerpatiënten maken tijdens het verloop van hun ziekte een enorm zware tijd door. Het motto van de Stichting RoParun is dan ook: "Geen dagen toevoegen aan het leven, maar leven toevoegen aan de dagen". Naam: Barry van Bommel Leeftijd: 24 jaar Woonplaats: Waddinxveen/Hilver- sum Vereniging: Sportschool den Edel uit Gouda In 't dagelijks leven: leraar in o.a. Jiu-Jitsu, Judo en Fitness op een sportschool in Hilversum Reden Nominatie: Barry van Bom mel won onlangs met zijn partner Bart Veth (21) tijdens de Europese Kampioenschappen Jiu-Jitsu de gou den medaille in de categorie 'duo heren'. Deze prestatie was opmerke lijk, omdat het duo Van Bommel-Veth voor de eerste keer aan een E.K. de- lnam. Barry van Bommel werd in voorgaande jaren al eerder Europees Kampioen en was twee maal tweede bij de Wereld Kampioenschappen. Tijdens het W.K. in 2000 (Kopenha gen) krijgt Barry opnieuw een kans een gouden medaille te behalen. Bur gemeester Jonkman bracht Barry van Bommel in diens ouderlijk huis in Waddinxveen een bezoek om hem te feliciteren met zijn behaalde over winning. Ondanks de gouden medaille was er voor Barry tijdens deze kampioen schappen ook een minpunt. Tijdens de training raakte zijn vaste duo- mixpartner, Angelique Poort, zoda nig geblesseerd dat een onderzoek in het ziekenhuis noodzakelijk was. Barry en Angelique moeten zich nu via een hoge eindklassering tijdens het W.K. zien te klasseren voor de Wereldspelen in Japan (2001). Het heren-duo is al verzekerd van een plaats bij de beste zes landen die deelnemen aan deze wereldspelen. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9