00oo De brug naar werk in de regio 'RIJ ALCOHOLVRIJ': VERONTRUSTEND ACTUEEL m UITZENDBURO Raadhuisplein 39 - 2914 KM Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel. 0180 - 393 555 pagina 10 Hart van Holland/22 december 1999 Secretariaatsmedewerkster Inkoopmedewerk(st)er Administratief Medewerk(st)ers Inkoop verkoop Administratief medewerksters Telefoniste receptioniste Magazijn medewerkers Loodsmedewerker Schoonmaakmedewerkster OVERIGE VACATURES ZIJN: VOOR NAGENOEG ALLE VACATURES GELDT DAT EEN OPZEGTERMIJN GEEN PROBLEEM IS. Voor meer informatie over de inhoud van bovenstaande of andere functies, kunt u contact opnemen m( Verkeer en Waterstaat start nieuwe anti-alcoholcampagne Medio december startte het ministerie van Verkeer en Waterstaat een nieuwe campagne om alcohol in het verkeer terug te drin gen. Bepaald niet de eerste. De waarschuwing is met name voor jongeren bedoeld. Het ministerie is gealarmeerd door recente cijfers, die aantonen dat onder deze groep weggebrui kers het rijden Onder invloed toeneemt. Steeds meer jongeren rijden met drank op in het verkeer. Dat is een teleurstelling na jaren van relatief gunstige cijfers. Sinds vijfentwintig jaar is net rijden onder invloed duide lijk in de wet geregeld en zijn er regel matig grote landelijke campagnes gevoerd. Dat heeft geholpen; het aan tal doden en gewonden als gevolg van een 'alconolongeluk' is sterk gedaald. Maar de laatste horde valt blijkbaar moeilijk te nemen. Sinds een paar jaar stappen steeds meer jonge mensen, vooral mannen tussen de achttien en vierentwintig jaar, onder invloed van alcohol in de auto en vor men zo een gevaar voor zichzelf én voor anderen. ONVERSCHILLIGHEID De vraag waar de kënnelijk groeiende onverschilligheid bij de jonge wegge bruikers vandaan komt, is moeilijk te beantwoorden. Aan een gebrek aan kennis kan het niet liggen; iedereen weet dat een paar biertjes onder nor male omstandigheden al de rijvaar digheid beïnvloedt. Over de gevaren van het rijden onder invloed bestaan geen misverstanden. De combinatie van alcohol en verkeer wordt tegen woordig als asociaal gedrag beschouwd. De nieuwe alcoholcam pagne wijst dan ook vooral op de gevaren van rijden onder invloed door jongeren. CAFÉ S EN DISCOTHEKEN Makkelijk is dat niet. De jongeren zijn een moeilijk te bereiken doelgroep. Bij te zakelijke folders en teksten haken zij al snel af. En een vermanend vin gertje is helemaal uit den boze. Bij deze campagne is dan ook goed geke ken naar de cultuur van jongeren. Ze worden zo veel mogelijk in nun eigen taal en via hun eigen media toege sproken. De televisie- en radiocom mercials zijn dus te zien en horen op de muziekzenders TMF en Radio 538. Er komen attentieborden langs de snelweg en advertenties in jongeren bladen. In uitgaansgelegenheden, zoals cafés en discotheken, zijn Tree- cards' beschikbaar. Verreweg het grootste deel van de jonge overtre ders blijkt de alcohol te drinken in een horeca-gelegenheid. En dan vooral op vrijdag- en zaterdagavond. Het is dus heel doeltreffend, als jongeren op de plek waar ze uitgaan geconfronteerd worden met de noodzaak van alco holvrij rijden. Als ze hun biertje dan niet laten staan, dan toch hopelijk de auto wel. ALCOHOLCONTROLES De politie besteedt tijdens de campag neperiode extra aandacht aan het rij den onder invloed door vaker hierop te controleren. Hierbij zal ook nadrukkelijk de doelgroep jonge mannelijke bestuurders moeten bla zen. Ook op de rondwegen van ste den zullen alcoholcontroles worden ingezet omdat daar in weekendnach ten de overtreders te vinden zijn. ONDERSCHATTING De informatie die de campagne over wil dragen is niet nieuw, maar blijft even actueel als verontrustend. De kans op verkeersongevallen neemt zelfs na het drinken van een kleine hoeveelheid alcohol snel toe. Eén glas verhoogt het risico al. Na het drinken van drie glazen (wat volgens velen Tnag' van de wet) is de kans op een ongeval zelfs anderhalf keer zo groot als zonder alcohol. Vooral jonge man nen onderschatten de invloed van alcohol op hun reactievermogen. 'Ikl kan wel tegen een paar pilsjes', of 'ik I ga er juist beter van rijden' zijn veel-1 gehoorde reacties. Toch behoort 221 procent van de slachtoffers van alco-1 holongevallen tot de groep jonge mannen van achttien tot vijfentwintig jaar, terwijl die groep maar vijf pro cent van de Nederlandse bevolking vormt. EIGEN VERANTWOORDING Een Bloed-Alcohol-Gehalte (BAG) van 0,5 is nu nog toegestaan. Maar er is voorgesteld het maximaal toegesta ne promillage te verlagen naar 0,2 voor jonge, beginnende bestuurders. I Mocht dat gebeuren, dan is het nog maar de vraag of automobilisten zich I er iets van zullen aantrekken, en dan I vooral de doelgroep waar deze cam pagne op gericht is. Jonge mensen laten zien niet zo snel beïnvloeden door wettelijk vastgestelde regels. Toch blijft het van belang deze jonge doelgroep te wijzen op hun eigen ver antwoordelijkheid, en ze met aan- sprekende voorbeelden te laten zien wat de gevaren zijn van drinken en rijden. Ze moeten beseffen dat ze met alcohol op een gevaar zijn voor zich zelf, maar ook voor anderen. De nieu- we campagne, die de boodschap 'Rij J alcoholvrij' uitdraagt, loopt tot eind] februari 2000. Voor een van onze opdrachtgevers in Nieuwerkerk a/d IJssel zij wij op zoek naar een representatieve parttime Naast telefoonaanname, het ontvangen van cliënten en het typen van overzichten, bestaan de werkzaamheden uit het verzorgen van inkomende en uitgaande post en het verzorgen van correspondentie en facturatie van concept. De juiste kandidaat heeft een opleiding MBO of vergelijkbaar en kennis van Word en Excel. Tijden: in overleg. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor een relatie in Nieuwerkerk a/d IJssel zijn wij op zoek naar een fulltime: De inkoopmedewerk(st)er is verantwoordelijk voor de inkoop van grondstoffen, deze worden wereldwijd ingekocht bij verschillende organisaties De juiste kandidaat heeft een opleiding MEAO of vergelijkbaar en ervaring met geautomatiseerde systemen en een goede beheersing van de Engelse taal. Tijden: 08.30-17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contact. Voor diverse opdrachtgevers in Nieuwerkerk a/d IJssel en Waddinxveen zijn wij op zoek naar fulltime: De werkzaamheden bestaan uit inkoop/verkoop ondersteunende activiteiten,zoals het verwerken van orders, het maken van offertes. De juiste kandidaat heeft een opleiding MBO of vergelijkbaar en ervaring met geautomatiseerde systemen en goede beheersing van de Engelse taal. Tijden: 08.30-17.30 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor diverse organisaties in Nieuwerkerk a/d IJssel en omgeving zijn wij op zoek naar: De werkzaamheden bestaan o.a. uit het aannemen van de telefoon, facturatie, het verzorgen van de correspondentie en offertes. De juiste kandidaat heeft een opleiding MEAO of vergelijkbaar en kennis van Word en Excel. Tijden: 08.00-17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor een relatie in Rotterdam zijn wij op zoek naar een parttime: Naast telefoonaanname en het ontvangen van klanten, bestaan de werkzaamheden uit het parkeerbeheer en de uitgifte van de vergaderruimtes. Daarnaast zijn er lichte administratieve werkzaamheden met behulp van Word. Tijden: 08.00-12.30 en 12.30-17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor diverse organisaties in Nieuwerkerk a/d IJssel en omgeving zijn wij op zoek naar: De werkzaamheden bestaan uit het behandelen van de in- en uitgaande goederen, het verzendklaar maken van bestellingen en het inpakken van orders. De juiste kandidaat is enthousiast en weet van aanpakken. Tijden: 08.00-17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor een organisatie ion Nieuwerkerk a/d IJssel zijn wij op zoek naar: De werkzaamheden bestaan vnl. uit het aansturen van de productie en het coördineren van de werkzaamheden. Indien nodig behoort het rijden met de heftruck voor het laden-en lossen tot de werkzaamheden. De juiste kandidaat kan zelfstandig werken en is flexibel. Tijden: variabel. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor een opdrachtgever in Nieuwerkerk a/d IJssel zoeken wij: De werkzaamheden bestaan vnl. uit het schoonhouden van de kantine en het verzorgen van koffie tijdens de pauzes. De juiste kandidaat kan zelfstandig werken en heeft een flexibele instelling. Tijden: 11.30-14.30 uur. Duur: onbepaalde tijd. Administratief medewerker/ster Assistent accountant Commercieel medewerker Binnendienst Datatypiste Declarant Onderhoudsmonteur Productiemedewerkers Kwekerijmedewerkew Opperman ANIMO Uitzendburo

Hart van Holland | 1999 | | pagina 10