monument met klasse Reuma: u kunt helpen! Jonge schilderkunst tentoongesteld Boerderij Land Kanaan, rshow Rolling '90: spetterende, goede uitgevoerde show Gerard van Ommeren nieuwe koploper bij schakers Nationaal Reumafonds Huis aan huis collecte I Gevers en collectanten Een paar uur van uw tijd U weet precies waar u aan toe bent U bent hard nodig Millenniumfeest aan de Molenviergang Hart van Holland/22 december 1999 pagina 15 Door Karin Heeren Moerkapelle - Met een schitterend uitgevoerde wintershow heeft Rol ling '90 het rolschaatsjaar afgeslo ten. Het dorpshuis Op Moer, tot de laatste stoel gevuld met enthousi ast publiek, was omgebouwd tot een schaatspaleis waar voor de pauze het thema 'Into ^frika' werd gepresenteerd. Met het vervolgpro gramma 'Las Vegas Christmas' werd een ware glamourshow ten beste gegeven. Het thema 'Into Africa' laat ver schillende nummers zien, die spelen onder de rook van de vulkaan in het Verunga gebergte. Het vredelievende natuurvolk wordt opgeschrikt als de vulkaan tot uit barsting komt en er een ware vuur- storm over het land raast. Van het nest met twaalf kleine wilde katjes is er een die op onderzoek uitgaat en vervolgens terecht komt bij de stam. De kleine wilde kat leidt onge wild de mensen naar het nest waar bij de moeder wordt gevangen en getemd. Met de ritmische, meesle pende muziek en de snelle opeen volging van de nummers raakt het publiek in de ban van Afrika. In het nummer 'Mother Africa' komt dit geheel dan ook tot een hoogtepunt. Een aardig slot van het eerste deel is het nummer 'Gelati'. Een fata Morga na? De vele uren van voorbereiding die aan deze show vooraf zijn gegaan hebben er in geresulteerd dat alle rolschaats-sterren goed op elkaar zijn ingespeeld. Met vloeiende bewe gingen gingen zij, soms heel snel, over de gladde vloer, waarbij steeds op exact het goede moment andere dansers elkaar kruisten of elkaar opvingen. Naast deze uitstekende choreografie waren ook de kostu- ms van grote klasse. Dit was zeker ook het geval in het tweede deel na de pauze. De glitter en glamour van 'Las Vegas' in kerstsfeer kwam uit stekend tot uitdrukking. De 'kerst bengels' waren vertederend, zeker toen een van de bengels last had van plankenkoorts. Het slotnummer 'Happy New Year' leverde de gehele groep een staande ovatie op. Rolling '90 heeft met veel leden, trainsters en werkgroepleden gewerkt aan de show. En niet zonder resultaat. Bij de Nederlandse Kampi oenschappen Showrijden ging de groep met maar liefst driekeer brons naar huis, een resultaat wat hen een startbewijs voor de Europe se Kampioenschappen heeft opgele verd. Volgend jaar worden deze kampioenschappen gehouden in Eindhoven en Rolling '90 zal daar deelnemer zijn. Om dit te bekosti gen wordt er van het optreden van het afgelopen weekend een professi onele video verkocht voor vijfen twintig gulden. Ingezonden: Van de ene dag op de andere je werk niet meer kunnen doen, moeite I hebben met de gewone huishoude- Jlijke klussen, vreselijke pijn heb- Iben. Dat gebeurt vaker dan we I denken. En door onverklaarbare I oorzaak. Reuma kan iedereen krij- I Jen, of je nu jong bent of oud. Eén op de tien Nederlanders heeft een I reumatische aandoening. Een I onvoorstelbaar aantal van zo'n J anderhalf miljoen mensen in Nederland lijdt pijn door reuma, •aak zonder dat anderen dat mer ken. Maar met heel wat gevolgen voor henzelf en de mensen om hun heen. |e zou denken dat de overheid zich 'en volle inzet om deze volksziekte j® te pakken. Als je alleen af Wenkt hoeveel reuma kost aan nelcteverzuim en arbeidsongeschikt heid en daar komen de enorme Medische kosten bovenop. Toch is j dat niet zo. Het Nationaal Reumaf- I ends ontvangt zo goed als niets van I fle overheid, maar draait vrijwel I Peel op giften van particulieren en I Wrijven. Maar liefst een kwart van I e totale inkomsten wordt verkre- Sen met de jaarlijkse huis-aan-huis collecte. |Dat geld komt er natuurlijk alleen I ^is er, behalve gevers, ook collectan- I en zijn. Elk jaar zijn er duizenden I mensen die willen collecteren. Want eenmaal gecollecteerd, merkt ooeveel voldoening dat geeft en Komt het jaar daarna meestal weer erug. Maar er zijn altijd nieuwe col- ectanten nodig om alle mensen die "uien geven te bereiken. Wij vragen u of u zich wilt opgeven als vrijwilliger bij de jaarlijkse huis aan-Jiuis-collecte van het Nationaal Reumafonds. De volgende collecte week is van 19 tot en met 25 maart 2000. U kunt met de inzet van maar een paar uur van uw tijd echt iets zinnigs doen voor anderen. Het geld dat de collecte oplevert, wordt gebruikt voor de bestrijding van reuma: bijvoorbeeld voor weten schappelijk onderzoek, voor aange paste vakanties, voor hulpmiddelen en aanpassingen in huis, en voor het geven van voorlichting. Een collectant gaat een voor een de huizen langs. Van tevoren is afge sproken welke straten u voor uw rekening neemt, in totaal zijn het zo'n tachtig tot honderdtwintig adressen. Zo weet u precies waar u aan toe bent. U kunt natuurlijk voor de gezelligheid ook samen met een vriendin of met uw man of uw vrouw collecteren. Ais u uw organisatieta lent wilt inzetten, kunt u zich ook aanmelden als comitélid. De comité leden organiseren de collecte en zorgen ervoor dat de collectanten de instructies en materialen krijgen die zij nodig hebben. Zowel collectanten als wijkhoofden zijn hard nodig voor de komende collecte. En de collecte is hard nodig voor het Nationaal Reumaf onds. Wilt u zich niet een paar uur vrij maken voor de bestrijding van reuma? U inzet maakt werkelijk ver schil uit. Neemt u voor informatie contact op met: Geertje de Ruiter, telefoon 020-5896471. Hoera, Jordan wordt op 22-12 1 jaar! Heel veel kusjes van papa mama 15-12 is onze lieve papa en man jarig. Van harte en liefs Lorenzo en Jolanda Jan Diana 12,5 jaar een paar. H.G. Marjo lein Martijn; Kees, Lia, Eiine, Lizanne, Lieke, Arco, Caroline, Pa en Ma v. Dijk; Pa, ma, Jaco en Jolanda Ada en Marloes van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag vanuit Curacao. G en J Wie o wie! heeft mijn sleutelbos gevonden. Bel mij a.u.b. Bij voorbaat dank, tel. 0180-632324 Bedankt voor alle bloemen, kaarten en cadeaus bij ons 25-jarig huwelijk! Jan Ekkie Door Karin Heeren Zevenhuizen - Aan de Eendracht»- dijk 4 te Zevenhuizen ligt het laat ste 'jonge monument' van de gemeente Zevenhuizen dat voorge dragen is door de provincie Zuid- Holland voor plaatsing op de monumentenlijst. Deze week in het Hart van Holland voor de laatste keer een blik op een monumentaal pand. Boerderij Land Kanaan ligt aan de rand van Zevenhuizen en is inmiddels vrijwel omgeven door bebouwing. De boerderij wordt bewoond door de familie Van Dorp. Mevrouw Van Dorp-Groenveld heeft bijna haar gehele leven op Land Kanaan gewoond. Zij heeft samen met haar echtgenoot 12 jaar in een ander huis in Zevenhuizen gewoond en nu wonen zij inmiddels 18 jaar op de oude boerderij. De boerderij ziet er nog net zo uit als het originele bouwwerk maar is wel geheel opgeknapt en gerestau reerd. In 1898 is een eerdere versie van de boerderij afgebrand en is de huidige boerderij daarna gebouwd. Nadat in 1936 de familie Groenveld in Zevenhuizen kwam wonen is er veel onderhoud aan het pand gepleegd. Alleen de kaasbakken in de kelder zijn nog authentiek. Het opknappen van het pand is wel gebeurd met veel gevoel voor authenticiteit. De boerderij is dan ook een prachtige boerderij die zeker cultuurhistorisch van veel waarde is. Zevenhuizen - De eerste vlaggen zijn geschilderd door de kinderen van groep acht van de burge meester Keyzer school uit Moerkapel le. Deze vlaggen zullen deel uit maken van in totaal 288 vlag gen beschilderd door de Zevenhuizense, Moerkapelle en Oud Verlaatse basisscho- ljeugd. De wensvlaggen wor den rond de jaarwis seling als wensvlag door de vier mole naars op hun molen bespannen ter ere van het Millennium feest, dat door een aantal enthousiaste vrijwilligers op touw is gezet om de eeuw wisseling via de "Molentaal" kenbaar te maken. Het is de bedoeling Groep 8 van de J.J.P. Keyzerschool klaar met hun kunstwerk, (foto: J.A.M. Spruit). dat de ouders met de kinde ren naar hun eigen kunst werk komen kijken en onder het genot van een stevige lekkernij de vlaggen zien "bengelen" aan één der molens van de Molenvier gang. De organisatie adviseert een ieder om zeker even tijd te maken om dit schouwspel te bewonderen. Zeker als de molens in het flootlight staan op de laatste twee Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle werd in de onderlinge competitie bij de senioren de vijf tiende ronde gespeeld. Koploper Ben van Geffen verloor een beetje onnodig van Dick Bac. Hij ging niet zuinig genoeg met zijn tijd om en betaalde daarvoor in de slotfase de prijs. Door dit resultaat neemt Gerard van Ommeren de eerste plaats over in de algemene rang schikking. Jesse van Elteren en Wim Vroegindeweij bestreden elkaar in het Siciliaans. Het evenwicht v^erd nooit verbroken met remise als resultaat. De broederstrijd tussen Wouter en Maarten Vroegindeweij werd na een Caro-Kann in het voor deel van eerstgenoemde beslist. Overige uitslagen: Hugo van Elteren - Michiel Rensen 1-0; Jacques de Lange - Jan Blok 0,5-0,5; Cees van Vuuren - Kevin Bakker 1-0; André Corpeleijn - Arie Hoogduijn 1-0; Meüs van der Poel - Sjaak Kouwen- hoven 1-0; Henk Doornheim - Mari an van Elteren 1-0; Patrick Stam - Stefan Rensen 0-1. De jeugd speelde de veertiende en laatste ronde van de voorrondes. Groep 1: Uitslagen: Boudewijn Weijermars - Patrick Stam 0-1; Dico Reijneveld - Stefan Rensen 0-1; Freek Hofman - Wietse Wigboldus 1- 0; Matthias Freeke - Marleen van Vliet 0,5-0,5. Eindstand: 1. Boude wijn Weijermars; 2. Ron Droog; 3. Stefan Rensen. Groep 2: Uitslagen: Christiaan Noor- land - Jan van de Hoek 1-0; Marius van der Torren - Thijs van der Tor ren 1-0; Simon van Rooijen - Mark Pieper 1-0; Jessica Stam - Tommi van Rooijen 0-1; Job Reijneveld - Jojanneke Weijermars 0-1; Bas Pie per - Roderick Gielisse 0-1; Job No rland - Thomas Roest 0,5-0,5. Eind stand: 1. Christiaan Noorland; 2. Thijs van der Torren; 3. Simon van Rooijen. Op 7 januari 2000 wordt bij de jeugd gestart met de drie finalegroepen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15