eb 't lef bij La Baraque Zwakke aanval nekt Data General Onderlinge wedstrijd in kerstsfeer Oliebollenmixtoernooi O.S.S./Be Fit Cursus "omgaan met werkstress" TCH WACHT DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN \\u\uivt onnodige risico's vermijden? Hart van Holland/22 december 1999 pagina 19 iiei Volleybal Uitslagen Wij vragen voor de woensdagmiddag voor een weekblad voor Waddinxveen en Zevenhuizen Tel. 0182-615438 Waddinxveen is een communicatieadviesbureau december vond de officiële opening plaats van Lasswell Communi cation Events en Lasswell DigiEmotion. Het bedrijf is te vinden aan de Noordkade 42 in Waddinxveen. Dé IT-beheerder voor het MKB. Automatisch goed! bel gratis 'MT 800 023 14 54 Zevenhuizen - In de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 december vond in het kader van de landelijke actieweek inleveractie slag-, steek- en stootwapens, de "Nacht van 't Ier' plaats. Op verzoek van de politie heb ben diverse horecagelegenhe den hun medewerking verle- nd om deze nacht inleverplaats van wapens te zijn. In Zevenhuizen was dat discotheek La Baraque aan de Zuidplasweg. Op deze locatie werd van de gelegen heid wapens in te leveren weinig gebruik gemaakt. Zevenhuizen - Door matig spel op alle fronten, met name in de aanval, ging de sleutelwedstrijd in de le divisie tussen de nummers een en twee voor de dames van Data Gene ral de mist in. In een tot de nok gevulde sporthal in het volleybal- gekke Ootmarsum ging de ploeg uit Zevenhuizen met 3-0 kansloos ten onder, waardoor het verschil met koploper SetUp nu is opgelopen tot zes punten. Na een vermoeiende reis betrad de selectie van coach Jan Visser de overvolle sporthal, ogenschijnlijk ontspannen, maar in het spel bleek al snel het tegenover gestelde. De service werd zeer behoudend gespeeld en bovendien vaak fout. Mede hierdoor lukte het de passers van SetUp goed om hun uitstekende spelverdeelster op maat aan te spelen. Deze varieerde veel vuldig en liet met name de midden- aanval regelmatig scoren. Na een 11- 7 achterstand in de eerste set knok te Data General zich terug, met name door enkele goede servicebal- len van Hedda Meijer. Bij 11-13 lag zelfs de setwinst voor het grijpen, maar vier aanvalsfouten op rij wier pen de setwinst met 15-13 bij de SetUp in de schoot. Hierna was de ploeg uit Zevenhuizen volledig de kluts kwijt. Coach Visser wisselde veelvuldig op vrijwel alle posities en probeerde met time-outs zijn selec tie weer scherp te krijgen. Maar zon der resultaat, want het spel werd rommelig en SetUp had weinig moei te om het overwicht in punten uit te drukken. Het blok van Data General was niet effectief en op het midden werd vrijwel geen punt gemaakt. De spelverdeling was traag en onzuiver, zodat de goed georganiseerde ver dediging van SetUp de meeste aan vallen van Data General kon terug brengen. Met 15-4 en 15-6 werd deze teleurstellend verlopen wedstrijd afgesloten. Weliswaar heeft Data General nog de thuiswedstrijd tegen SetUp tegoed, maar zolang de speel sters niet met de spanning rond dit soort belangrijke wedstrijden kun nen omgaan, is de uitkomst per defi nitie onzeker. Coach Jan Visser heeft de zware taak zijn selectie weer op te peppen, waarbij de winterpauze goed van pas kan komen. De compe titie ligt stil tot zaterdag 15 januari wanneer de thuiswedstrijd tegen Ekspalvo wordt gespeeld. Tussen door wordt deelgenomen aan de Hart van Brabant Cup, een tweeda- gs toernooi in Tilburg, en moet de bekerwedstrijd tegen eredivisie- ploeg Longa worden afgewerkt. Over de datum wordt nog onderhandeld, mogelijk zondagmiddag 9 januari of dinsdagavond 11 januari in dorps huis Swanla. Boskoop - In een kerstbomen ver sierde sporthal werden op 11 december de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvere niging Boskoop gehouden. Alles stond in het teken van de kerst, zo ook de diploma's van de kleuters en de jongens. De wedstrijd is goed en vlot ver lopen. Je kon zien dat er in de afgelopen weken hard was geoefend. Dit resul teerde in mooie cijfers. Door de meisjes werd er gestreden op balk, lange mat, brug/ringen en sprong. De jongens deden naast de lange mat, rek en sprong twee bal-onder delen. De kleuters gaven deze keer een leuke gymdemonstratie. Er werd gehuppeld, gehinkeld en een bewegingsbaan gedaan, rollen over de kast op de dikke mat en over de banken. Als afsluiting deden zij een kinderspel op muziek. Zo kregen de ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden een indruk van wat er zoal op de les wordt gedaan. Na afloop kreeg elke kleuter een diploma, een kerstman en een kerst versnapering. Meisjes groep 3-4: 1. Miriam Mulde- rij 31.2; 2. Eefje Vrancken 31.0; 3. Suzan van Elswijk 30.9; Carmen Christiaanse 30.6; 5. Danielle Rood- bol 30.5; 6. Laura de Jong 30.4. Meisjes groep 5-6: 1. Deborah de Wilt 31.9; 2. Sanne Tonkens 31.8; 3. Heidi van Eijl 30.8; 3. Suzanne Noest 30.8. Meisjes groep 7-8: 1. Dorrien de Bruijn 30.6; 2. Denise Rodenburg 29.6; 3. Laura Vermeer 29.1. Jongens groep 3-4-5: 1. Rick Stolwijk 23.1; 2. Aron Verkleij 22.8; 3. Dave Nederend 22.3. Jongens groep 6-7-8: 1. Maarten van e Kooy 22.8; Marcel Nederhoff 22.4; 3. Rick de Jong 22.2. Recreatief turnen: 1. Lotte Baer- waldt 30.6; 2. Olga Pietras 30.4; 3. Evelien van Weele 30.1. Aspirant Dames: 1. Danielle van Bemmel 31.4; 2. Inge Konijn 31.1; 3. Evelien Hoogenbrug 30.8. Dames: 1. Carine van Bockel 32.9. De wisselbekrs voor het hoogst behaalde aantal punten ging bij recreatief turnen naar Lotte Baer- waldt, bij de meisjes naar Carine van Bockel en bij de jongens naar Rick Stolwijk. 7 Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Op 14 december organiseerde O.S.S./Be Fit voor de 23e keer haar traditionele oliebollenmixtoer nooi. Zevenendertig leden van de gymnastiekvereniging deden mee aan het volleybaltoernooi, dat plaatsvond in dorpshuis Swanla. Gezelligheid stond voorop tijdens dit sportieve evenement. De teams werden samengesteld door het trekken van loo- jes. "Vorig jaar kende het|BPWWT^PPPP> oliebollenmixtoernooi dipje in het aantal deelne mers," vertelt organisator: Martin Kortlever. "Gelukkig] was er dit jaar weer vol doende animo voor het toernooi. Dit kwam mede doordat een aantal leiders van onze gymnastiekvereni ging de leden enthousiast had gemaakt. De leiding deed zelf ook mee en dat sti muleert natuurlijk enorm." Na elke wedstrijd werden de] weggewerkte calorieën weer rijkelijk aangevuld door een lekkere oliebol. Alle deelne mers ontvingen na afloop een presentje. HUIS AAN HUISVERSPREIDINGEN Steeds meer mensen hebben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de Riagg Midden-Holland en de Vier- stroom vanaf 31 januari 2000 een cursus "Omgaan met werkstress". Uit onderzoek blijkt dat ruim drie kwart van de werkenden vindt dat ze voortdurend onder tijdsdruk moeten werken. Eén op de acht werknemers geeft aan zich regelma tig mentaal uitgeput en opgebrand te voelen als gevolg van het werk. Het aantal mensen dat door burn out in de WAO terechtkomt stijgt nog steeds. Werkstress is dus een serieus probleem met ernstige gevolgen voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid en iemands functioneren (zowel op het werk als privé). De cursus is bedoeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan 3 maanden met ziekteverlof thuis te zijn; de laatsten met het vooruit zicht weer aan de slag te gaan. Vaak komt iemand er alleen niet uit; het vraagt namelijk bepaalde vaardighe den om goed met stress op het werk om te kunnen gaan. De cursus bestaat uit zes bijeenkom sten op maandagavond en twee op dinsdagavond (van 19.30 tot 22.00 uur) in het Riagg-gebouw in Gouda, Ronsseweg 225 (achter het NS-stati- on). Het is geen therapie. Deelne mers krijgen elke bijeenkomst opdrachten en leeswerk mee naar huis (ongeveer 1 uur per week). Er kunnen maximaal 12 mensen deelne men en de kosten zijn ƒ50,- per per soon. netwerkonderhoud en assistentie ter plaatste beheer op afstand helpdesk hard- en software aan passen en uitbreiden financieel-admini- stratieve toepassingen (Exact en Grote Beer) e-mail en internet LPDESK Frederik van Eedenplein 4a Hazerswoude-Rijndijk tel. (071)341 92 60 fax (071) 341 92 61 e-mail info@de-computerwacht.nl

Hart van Holland | 1999 | | pagina 19