LITI E ÏJe( laafde leven van Karel^je Kaf BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! deHaij v ander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Jan Pieter Verkade tït t UITVAARTVERZORGING BERICHTE N 29.000 exemplaren Hart van Holland/22 december 1999 pagina 3 Familieberichten I Zonder afscheid te kunnen nemen is onze lieve zwager 1 en oom naar zijn laatste "stekkie" gegaan. Wij weten zeker dat hij op een prachtig plekje in de hemel zit. jHardinxveld-Giessendam, Robert Philippo Marjó Philippo-Harink Judith Anne en Arnold Suzanne Waddinxveen, 11 december 1999 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079-3426070 [0^ 010-521^016 UITVAARfvfczORGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergscherihoek Uw verdriet is orize zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoeternieer en omstreken penhuizen 'addinxveen Hazerswoude-dorp Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Be7 voor een gratis beveiligingsj Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2980 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERUJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen baak woning: In de nacht van "ndag op dinsdag jongstleden 1 ingebroken in een woning aan Leliestraat. Uit de bejaardenwo- worden zeven glazen beeldjes ®'st. De politie onderzoekt de Staak. aanrijding: Op 16 december •sjond op de Plasweg een frontale «tijding plaats tussen twee auto's. 1 -- jarige vrouw uit Moerkapelle fleerde een op de weg liggende ^Jersperring. Daarbij schatte zij de tand van een tegenligger vermoe- 'ik verkeerd in. Deze automobi- l, een 24 jarige man uit Waddinx- n remde nog maar een tijding was niet meer te voorko- be man liep hierbij lichte kneu en 'op. De vrouw bleef onge deerd. De Plasweg is anderhalf uur afgesloten voor het verkeer. Diefstal uit woning: Een 26-jarige man heeft op woensdag 15 decem ber aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning aan de Oranjelaan. De insluiper(s) wist(en) zich toegang tot de woning te verschaffen via het balkon en daar de balkondeur open te breken. De bewoner vond de woning geheel doorzocht aan. Het is nog onbekend wat is weggenomen. Bromfietser ten val door gladheid: Een 25-jarige bromfietser is op woensdag 15 december omstreeks 18.00 uur ten val gekomen door de plotselinge opkomende gladheid. De bestuurster reed over het fietspad op de Dreef in de richting van de Sniepweg. Door de gladheid verloor de vrouw de controle over de brom fiets en kwam ten val. De vrouw is Door Julia Penairim "Mam, mag ik...." "Nee!" gilde moe der uit de keuken. "Kom me liever helpen. Je mag de beslagkom uit- likken en omspoelen. Dat mag je." Maar Heieen liep de kamer uit, op haar teentjes. Als haar moeder in zo'n bui was, stond ze de rest van de avond in de keuken nutteloze dingen te doen die toch nooit goed uitpakten. Het meisje herinnerde zich haar verjaardag nog al te goed, toen ze moeder ook mocht helpen. En eieren mocht snijden en mayonaise maken. Maar de eieren werden prakplakjes en er zat uit eindelijk meer mayonaise in haar haren, dan in de kom. Gedver... Kareltje had weer overge geven, de twintig-jarige zwarte kater, die alleen nog heel kleinge sneden opgewarmde stukjes hart binnenhield. En zelfs dat niet meer. Gedverderrie; op haar dekbed nog wel. "Mam!" "Vrolijk kerstfeest!", zong haar moeder keihard terug. "Komt er nog iemand helpen, of moet ik weer alles alleen doen?" Deze keer kwam Heieen. "Ik heb een halve keukenrol nodig", kondigde ze aan, "Kareltje heeft weer..." "Nee hè?" vroeg haar moeder. "Erg?" Heieen trok haar schouders op. "Erg, wat is erg. Maar het is wel op m'n dekbed." "Gedver", zei haar moeder. "Gooi maar in de was mand, je was toch aan een schone toe." Het dekbedovertrek verdween in de wasmand, Heieen zorgde zelf wel voor een schone, voor ze naar Kareltje toe liep, die met z'n kop tegen de verwarming lag bij te komen. "Zoete poes", zei Heieen. "Jij kan het ook niet helpen, hoor!" Misschien had Heieen de zwarte kater beter kunnen laten slapen. De kat werd wakker, rekte zich uit en stapte zijn mand uit. Halverwe ge de kamer bedacht de kat zich iets, zei 'mrwauw!' en begon over dreven jammerend opnieuw over te geven. "Alsof hij zich lee- pompt", zei Heieen. "Maar nu zit er bloed bij", zag haar moeder. Ze schudde haar hoofd en keek bang. "Ik denk, dat Kareltje dit jaar zijn laatste kerstfeest me- maakt", zei ze. "Als hij dat nog haalt." De tegels van de woonkamer lieten zich snel schoonmaken, terwijl Kareltje weer naar zijn mand slofte en met een beschuldigende rug naar de schoonmakers ging liggen. Misschien niet warm genoeg, niet klein genoeg, misschien te veel; katten hebben nergens iets mee te maken. Nog drie dagen. "Mam? Mag Kareltje wat slag room?" "Als jij het weer opruimt", zei Heieens moeder. "Of heb je nog niet door, dat Kareltje alles weer teruggeeft?" Heieen begreep. Maar slagroom, een beetje opgewarmd, moest toch goed zijn voor zo'n ziek katten- buikje. Kareltje kreeg geen slagroom en zijn stukjes kleingesneden hart liet hij staan. Nog twee dagen. Kareltje lag in z'n mand en sliep. Kareltje sliep twee dagen en twee nachten. Aan talel werd het er niet vrolijker op. Naar de dierenarts, deze keer? Kareltje laten inslapen? Dat was vader, die niet meer geloofde dat een kat van twintig nog beter zou kunnen worden. "Die heeft een maagbloeding gehad", zei hij. "Dat komt niet meer goed." Kareltje hoorde het niet, die sliep. Maar hij at ook niet. Het werd Eerste Kerstdag. Er was een kerstontbijt en voor Kareltje was ook een schoteltje klaarge maakt. Niet veel, een beetje. Meer voor het geval dat de kat toch iets wilde eten. Dat wilde Kareltje en hij at de helft van het beetje, voor hij de bank opzocht en zich als een klont zon der pootjes in elkaar paste. Een zwarte klont, waar gespin uit kwam. Kerstmis werd dit jaar uitzonder lijk rustig gevierd; niemand schre- uwde, iedereen deed naar vermogen vriendelijk en Heieen hielp bij de afwas. Maar onder hand werd Kareltje in de gaten gehou den. "Hij loopt!" fluisterde Heieen, die de kat volgde van de bank naar de keuken deur. "Hij wil eruit!" "Hij geeft niet over", fluisterde moeder terug. "Nóg niet...." Waarna zij de tuin deur opende en Kareltje de tuin in stapte. Ais hij een jongen was geweest, had hij een deuntje geflo ten. Kareltje kwam terug. Hij liep tot halverwege de kamer, herinnerde zich zijn etensbakje en slenterde terug. "Hij eet!", zei Heieen. "Hij eet nu alles op!" "Maar het is niet veel", vond haar moeder. "Nog niet de helft, van wat hij normaal naarbinnen schrokt." Maar voor Kareltje was het genoeg. Hij sjokte weer naar zijn mand, spon iets onduidelijks en zette zijn oneindige slaap voort. Die nacht begon het te sneeuwen. Het kerstontbijt werd vervolgd, terwijl Kareltje nog scherper in de gaten werd gehouden dan op Eer ste Kerstdag. Vader was het eerst op. "En ik heb niks gevonden", zei hij vrolijk, ter wijl iedereen begreep wat hij bedoelde. Kareltje had nergens last van, die sliep, tot hij wakker werd om de tuin in te gaan. Hij schrok van de sneeuw, zette er vier verzwakte pootjes in en draaide zich als een haas weer om. Maar hij moest. Vader pakte Karel tje op, zette hem bij zijn boom, waar de kat met zwarte, boze ogen deed, waarvoor hij eigenlijk uit zijn mand was gekomen. Moeder maakte het kattenontbijt klaar. Kareltje kwam terug, kéék niet eens, rook niks en liep op z'n mand af. Tot hij zich bakjes eten herinnerde. Kareltje liep terug, rook, aarzelde en zette zijn tanden in zijn ontbijt: het was de gebruikelijke portie en alles ging schoon op. Heieen, vader en moeder, hielden Kareltje die dag goed in het oog. Er kwam die avond kalkoen op tafel en Kareltje werd wakker. Hij rook, snoof de lucht van gebra den kalkoen in, rekte zijn rug en kwam zijn mand uit. "Miauw?" Ook de kat kreeg zijn deel van het kerstmaal, zonder vel en heel klein gesneden en toen Kareltje de volgende ochtend de tuin in stapte en niemand iets had gevonden, wist vader wat er aan de hand was: "Kareltje is aan zijn laatste leven begonnen", zei hij. "Katten hebben immers zeven levens? Deze kerst kat zéker." Kareltje kreeg wat overgebleven kalkoen, dat even later mee-deinde in de buik van het slapende dier, dat nergens van wist, nergens last van had en tot de volgende och tend zeven uur bleef slapen. Toen wilde hij weer hart: niet te veel, kleingesneden en even opge warmd, graag. met een hoofdwond en pijnlijke benen naar een ziekenhuis in Gouda vervoerd. Aanrijding met letsel: Op zondag 19 december vond omstreeks 13.00 uur een aanrijding plaats op de Ekster- dreef in Waddinxveen. Een 14-jarige fietser uit Waddinxveen reed over de stoep over de Eksterflat. Op een gegeven moment wilde hij de Eksterdreef oversteken. Hij zag hier bij de van rechts komende 50-jarige automobilist uit Gouda over het hoofd en een aanrijding was het gevolg. De automobilist had last van hand, knieën en rug. Inbraak woning: In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in twee woningen aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp. In één woning werd de sluitnaad openge- wrikt en bij de andere woning werd het onderste deel van de staldeur ingeschopt. In beide gevallen werd een ravage achtergelaten. Het is nog onbekend wat is weggenomen. Een buurtonderzoek is ingesteld. Auto te water: Op maandag 20 december verloor een 23 jarige automobiliste uit Bleiswijk door glad wegdek, de macht over het stuur. Zij belandde met haar auto in een sloot langs de Bredeweg. De bestuurster kwam op éigen kracht de auto uit. Zij is met nekklachten overgebracht naar het Bleulandzie- kenhuis. Mishandeling: Op zaterdag 18 december deed een 16-jarige inwo ner uit Waddinxveen aangifte van mishandeling. De man reed over de Sniepweg komende uit de Dorps- straat. Daar liepen drie jongens van wie een van hen een vuurtje aan de 16-jarige man vroeg. Vervolgens werd voor het lichaam van de man met een mes gezwaaid. Hij wist af te weren maar liep verwondingen op aan hand en buik. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3