Kostuumpresentatie in Waddinxveen Schrijfster Matjan van den Berg in Boskoop Vergadering Ouderenunie Jansen of Van Woudenberg schaakkampioen op komst? Zuidhonk omgetoverd tot Nintendo-paleis iirixvèen Sjoelen Foto's in het Hart van Holland Babybeurs in De Boog Bingo-avond Anne Frank-centrum Hart van Holland/12 januari 2000 pagina 15 vervolg van pagina 1 Wat er verder op het feestprogramma stond... Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden (kosten: f7,50 per foto) Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Couture collectie - Hans van Emmerik 1900-1950 Starfestival ter afsluiting Spannende strijd in finale Boskoop - Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Boskoop, komt donderdag 20 januari Marjan van den Berg voorle zen uit eigen werk. Van haard hand verschenen boeken van "Sanne" en vele columns. Sinds acht jaar kan men wekelijks haar columns lezen in de Mar griet. De avond wordt gehouden in De Loods. Aanvang 20.00 uur. De toe gang bedraagt ƒ2,50 voor leden; niet-leden betalen ƒ7,50. Waddinxveen - Bij de sjoelvereni ging waren er prijzen voor: Klasse A: 1. Kees Kuypers; 2. André van Gemeren; 3. Jan Kersbergen; 4. Wim Slingerland jr. Klasse B: 1. Frans Böt- ger; 2. Cor van Herk; 3. Guus van Renesse; 4. Gerard Vos. Klasse C: 1. Jan Olie; 2. Dirk Faas; 3. Jan van Beek; 4. Floor van Abshoven. Klasse D: 1. Lilian Kouwenberg; 2. Erwin van Wijk; 3. Ria Jongeneel; 4. Rien Taktor. Tweede ronde: Bas Brouwer- Mien van Renesse, Fokke Feenstra- Otto Supusepa, Cees van Wijk-Riet van Wijk, Teus Visser-Jaap Ridder. Waddinxveen - Op 15 januari hou den leden van de Ouderenunie een vergadering in De Unie aan de Kerk- weg-Oost. Aanvang 11.00 uur. Tij dens deze vergadering worden afge vaardigden gekozen voor de Unieraad en het bestuur van de pro vincie Zuid-Holland. De vergadering is uitsluitend voor leden toegankelijk. Waddinxveen - Meestal leest men in dit verslag een volgorde van de beste tien of acht schakers. Maar Jet is van enig belang, op hoeveel afstand ze van elkaar staan. De Dovenste twee staan betrekkelijk dicht bij elkaar; daarna komt er een ?root gat van ongeveer 200 punten. 3p 6 januari werd er in het beker- Toernooi gespeeld en daarbij was een verrassend uitslag: Ryan den Drijver handhaafde zich koelbloedig tegen Henny de Roodt van het eer ste. Na het gelijke spel won Ryan het vluggertje om doorgaan naar de vol gende bekerronde. Herman Smits- kamp leverde met wit tegen Eduard Philipse een volwaardige remise af, maar ging bij het vluggeren met ver wisselde kleuren het schip in. Henk ,Stam handhaafde zich tegen zijn teamgenoot Laurens Ellers en won vervolgens het vluggeren. Wim Hen nink speelde sterker dan Henk Erke- lens van het derde en won overtui gend. Hans van Woudenberg pakte 'Ajlan Hennink energiek aan en won. gWbert Prins had tegen de jonge Joël pe Roodt zijn werk klaar liggen, aar deed dat vakbekwaam. En onald Dannis won een levendige artij (met dubbelpionnen en dus reel open lijnen) tegen Peter de ouw. Jaap van der Heiden maakte mLr KERKDIENSTEN - 16 januari Waddinxveen Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur as P.A.C. Bongers; 13.30 uur trek- tocntdienst Herv. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk (vrijgem.) 9.30 uur dienst De Rank 10.00 uur ds M. de Boer; 8 30 uur ds.J. van Walsum, Zoeter- meer. Ichthus 10.00 uur G.van Engelenho ven. 6 R-K. St.Victorkerk 9.30 uur viering. Ontmoetingskerk 15 jan. 19.00 uur viering; zo. 11.15 uur viering. Boskoop Pr°t. Geloofsgem. 10.00 uur asse'bach-Jongsma, Koudekerk Rijn. M^rv',Gem-9-30en '8.30 uurds HD vd Giessen Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar 7f?*kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- 8°nk; 18.30 uur ds M D. v.d. Giessen r 8eref- kerk 9.30 en 17.00 uur s den Hertog ethel Gerrit Jan de Graaf arousiaD. de Koning. betrekkelijk snel een toren buit tegen Theo Goor; maar het paard, waarmee dat gebeurd was, kwam nooit terug, en tenslotte moesten twee torens van Jaap tegen drie lich te stukken van Theo strijden, wat ze niet aan bleken te kunnen. Barthold Jansen had voor de beker moeten spelen tegen Jan van der Born, die verhinderd was. Dus werd hij ingedeeld tegen Jaap Smit. Bar thold is een aanvaller, Jaap een ver dedigend ie doodleuk een gambiet pion aannam en probeerde die te handhaven. Aan het einde van de avond stond hij nog steeds en dwong toen maar een gelijk spel af. Wel enigszins een verrassing. Wim van der Hoek ging tegen Arie Kardol een dame kwijt in een stelling, waar anders nog veel mogelijk was. Bini- am David had geen kind aan Erik Hennink, die haastig speelde en al gauw materiaal achter kwam. Ton Kuiper zette een stevige partij op tegen Ton van Nieukerke en won. Nico Dannis is beslist sterker dan Arie Versluis, maar dat moet er in de partij ook uit komen. Deze keer gebeurde dat. Goed nieuws voor Dirk van Offeren, anders geen man om een partij geduldig uit te zitten. Tegen Frido Ritter trok hij in een langdurig duel aan het langste eind. Leo van der Haven had enige weken vrije geno men van het schaken en wist blijk baar niet meer dat zijn teamgenoot Tjeerd Wiersma een uiterst hardnek kig speler is. Adriaan van der Starre kreeg van de ditmaal weinig gecon centreerd spelende Nadir Omarzad weinig tegenstand. Kees Alblas bewees tegen Frans Draaisma, dat hij het schaken nog niet verleerd is. Stand aan kop: 1. Jansen; 2. Van Woudenberg; 3. Kuiper; 4. Goor; 5. W. Hennink; 6. R. Dannis; 7. H. de Roodt; 8. Van der Born; 9. Philipse; 10. Prins. Waddinxveen - Op zaterdag 15 janu ari is er een babybeurs met kleding en speelgoed in buurtcentrum "de Boog". De tafelhuur bedraagt ƒ10,-. De zaal gaat open om 9.00 uur. De verkoop begint om 10.00 uur. Voor inlichtingen telefoon 0182-572579. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk organiseert op dins dag 18 januari een bingo-avond in het Anne Frank-centrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Alle 55-plus- sers zijn van harte welkom in het activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Op dinsdag 4 januari traden 's mid dags Bassie en Adriaan op voor de jeugd. De vele grappen en grollen van dit beroemde duo vielen uiter mate goed in de smaak bij het jonge publiek, 's Avonds was er een feest avond met medewerking van tal van Boskoopse muziekorkesten en De eigen inbreng van De Krooshappers het Starfestival. tijdens koren, wat ook weer een groot aan tal inwoners van Boskoop op de been had gebracht. Verder werd er die avond gedraaid met een Rad van Avontuur van maar liefst 3.5 meter doorsnee, die gebouwd werd door de scouting. Op woensdag 5 januari gingen de denksporters aan de slag en de millennium-fe- stweek werd op zater dag 8 januari afgeslo ten met een groots Starfestival van carna valsvereniging De Krooshappers. Dit eve nement trok behalve jeugd, ook opvallend veel dertigers en veer tigers voor wie het gelegenheid bij uitstek was om weer eens lek ker bij te praten met veel (oud)dorpsgeno- ten. Hierdoor kreeg het festival ook een beetje de functie van een reünie. Voor het Starfestival verwachtte men behoorlijk wat belang stelling en de geplan de 1600 bezoekers - belangstelling meer uit naar het kunstzinnige in de mode, naar ont werpers als Callenga, Liberty en de Wiener Werkstatte. Hij is zo gedreven, deze leraar Nederlands, dat hij ieder moment van zijn vrije tijd besteedt aan het verrijken van zijn collectie. Hij door kruist hiervoor het gehele land, maar hij is hiervoor ook regelmatig in de grote modecentra in het bui tenland te vinden. Van Emmerik wil namelijk graag zoveel mogelijk van dit 'ondergeschoven kind" (de mode c.q. kleding) behouden en voorko men dat de, vaak zeer fraaie en inte ressante, kleding uit inboedels ver dwijnt in vuilniszakken of containers. Zijn verzameling omvat circa 250 a 300 japonnen en jassen met talloze accessoires. De opbouw van de col lectie is allerminst statisch; in de loop der jaren heeft Van Emmerik steeds getracht zijn verzameling op een hoger niveau te brengen. Tege lijkertijd wordt de verzameling ver der uitgebreid met relevant secun dair materiaal, zoals modebladen, catalogi, verpakkingsmateriaal, etc. Een tipje van de sluier van meer dan 30 jaar verzamelen zal op deze avond worden opgelicht. De lezing, georganiseerd door de Waddinxveense Kunst Kring, zal plaats vinden in de grote zaal van het Anne Frankcentrum voor leden, vrienden en belangstellenden. De toegang is gratis. Aanvang 19.30 uur. Waddinxveen - Op woensdagavond 19 januari verzorgt de heer H.M.J. van Emmerik een lezing over de mode ontwikkeling van 1900 - 1950. Uit de omvangrijke collectie, waar van momenteel een deel in het Rijks museum te Amsterdam te bewonde ren valt, worden voorbeelden getoond. Ook zal een model ver schillende kostuums tot leven roe pen. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen vrijdag en zaterdag vonden in wijkgebouw Het Zuidhonk voor de tiende keer de Open Waddinxveense Kampioen schappen Nintendo plaats. Ook dit jaar werd het kampioenschap geor ganiseerd door Stichting Wijkwerk de Zuidpias. Vanwege het lustrum was het evenement groots opgezet. Naast de tien wedstrijdspelcompu ters stonden er twaalf speelstations en diverse standaards met gamebo- y's opgesteld, waar vrij mee ge- meeste deelnemers. Hier werd dan ook een spannende strijd geleverd, die uiteindelijk ging tussen de win naar van vorig jaar Steven Zwartjes, de Waddinxvener Tim Donders en de Rotterdamse Patrick Wessels. Het was de achttienjarige Patrick Wessels die nipt won vóór Tim Don ders. Steven Zwartjes moest genoegen nemen met een derde plaats. In de categorie tot en met twaalf jaar zorg de de zes-jarige Jamey van Ginkel voor een verrassing: hij wist ver door te dringen, maar werd vlak voor de finalewedstrijden uitgescha keld. In deze categorie was de eer ste plaats voor Jeffrey Uitman (11 jaar). Als tweede eindigde Danny Abbenhuis (11) en op de derde pla ts Maurice Angenent (12). Alle fina listen in deze leeftijdscategorie waren afkomstig uit Waddinxveen. Het publiek was in groten getale toe gestroomd om hun favorieten aan te moedigen. Organisator Chris Mei- derwijk van de Stichting Wijkwerk de Zuidpias toonde zich na afloop zeer tevreden over het verloop van de eerste 'Nintendo-dagen' van deze eeuw. Hans van Emmerik (1952) kwam al op jonge leeftijd in contact met mooie stoffen. Zijn grootmoeder van grootmoeders kant had in Utrecht een atelier waarin fijne lingerie, kin derkleding en doopjurken werden gemaakt. Het in 1926 opgerichte ate lier droeg de voor die tijd wel zeer originele naam UKK1, een afkorting van "Utrechtsche Kinderkleding industrie". De dozen met onver werkte overgebleven stoffen en de oude familiefoto's, waarop de kle ding van toen te zien was, kregen al snel zijn belangstelling. Toen hij eenmaal de smaak te pakken had, begon hij ongeveer 30 jaar geleden met het verzamelen van kostuums. Door de hippies kwam het dragen van tweedehands kleding in de late jaren zeventig in zwang. De tweede hands kledingzakken zorgden ervoor dat de basis voor deze kostuumcollectie gelegd kon' wor den. Eerst concentreerde hij zich op de uiterst decoratieve mode uit de roaring Twenties, maar hij stapte geleidelijk over naar de door de snit bepaalde mode uit de jaren dertig. Tegenwoordig gaat Van Emmerik's speeld kon worden. In totaal waren er vierenzeventig deelnemers, in leeftijd variërend van 6 tot 21 jaar. Opvallend was dit jaar dat veel meisjes zich voor de wedstrijden hadden aangemeld, maar geen van hen wist door te dringen tot de fina le. Guus Meeuwis en meer kon de veilinghal niet herber gen - kwamen inderdaad opdagen om mee te feesten. Om 21.00 uur kwam de boel flink op gang en in de loop van de avond waren er optre dens van onder andere de Sjonnies, de Daylight Superband, Harry Slin ger en Guus Meeuwis met de band Vagant. De Krooshappers hadden ook zelf een act ingestudeerd rond het thema 'Millennium' en lieten op het podium zien hoe de wereld er in 3000 uit zal zien. Zeer extravagante kleding en het landen van een ufo waren de ingrediënten van dit futu ristische spektakel. Vele Boskopers genoten tot aan de laatste minuut, om vervolgens diep in de nacht huiswaarts te keren... De deelnemers waren onder verdeeld in twee groepen. In de categorie dertien jaar en ouder waren veruit de

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15