M T Tae Bo rage ook in Zevenhuizen Oliebollen-toernooi luidt nieuwe eeuw verrassend in Nesselande in kwart finale Nationale Beker Trainen voor marathon Rotterdam De Nominatie Run-bike-run Trainen voor marathon Rotterdam Hart van Holland/12 januari 2000 pagina 16 Tae Bo bij Jan Timmers Sport Badmintonvereniging Zevenhuizen Volleybal Finland Begin competitie Wie wordt sporter van het jaar 2000? Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Vorig jaar werd de sportwereld wakker geschud door de intrede van een nieuwe vorm van de fitnesssport, Tae Bo. De 'uit vinder' van deze sport is de Ameri kaan Billy Blanks. Naar eigen zeg gen doet hij al twintig jaar aan Tae Bo, maar kreeg de sport voorheen geen enkele aandacht. Mede door het enthousiasme van de Amerika- nse televisieheld Oprah Winfrey, die in haar talkshows de nodige aandacht aan Tae Bo gaf, werd de sport in één klap razend populair onder de Amerikaanse bevolking. Vorig jaar werd Tae Bo ook in ons land geïntroduceerd. Nederlandse sporters als Arnold van der Leyden en Kenneth Leeuwin gaven de sport bekendheid. Veel sportschoolhou ders maakten direct uren vrij om Tae Bo aan te kunnen bieden. Ook Jan Timmers Sport startte in november van het vorige jaar in Sporthal Swanla met een 'cursus' Tae Bo. De sportredactie van het Hart van Holland werd nieuwsgierig naar deze jongste telg uit de fitness familie en vroeg aan Jan Timmers wat Tae Bo nu eigenlijk precies inhoudt? "Tae Bo is een combinatie van aero- bicpassen en vechtsportbewegin gen," vertelt Jan Timmers. "Tae Bo traint het uithoudingsvermogen, de balans en de flexibi liteit van mensen, geeft kracht en zorgt voor stevige spieren. Tae Bo zorgt eigenlijk voor een algehele krachtige uitstraling en kan met name vrouwen veel zelfver trouwen geven." Jan Timmers is zelf afkomstig uit de wereld van de vecht sporten. Judo, Jiu jitsu, Tang Soo Do en Karate hebben voor hem nauwelijks gehei men. Met de aerobic kant van Tae Bo had hij iets meer moeite. "Ik had me aange meld voor de cursus 'instructeur Tae Bo'", vertelt hij openhartig. "Alle ver trouwde bewegingen uit het karate werden in een bepaald ritme gedaan. Dat was ik natuurlijk in de karatewereld niet gewend. Ik moest eigenlijk opnieuw leren tot acht te tellen, want de bewegingen voer je in series van acht uit. Toen ik dat doorhad ging de rest vanzelf," lacht de Waddinxvener, die al vijfentwin tig jaar lessen in judo, jiu-jitsu en karate geeft in Zevenhuizen. Afgelopen vrijdag startte Jan Tim mers met een tweede lesuur Tae Bo. "In november wist ik niet wat me overkwam. Er waren zoveel belangstellenden voor één lesuur Tae Bo dat ik mensen op een wacht lijst moest zetten. Gelukkig zijn we nu met een nieuwe groep gestart op de vrijdagavond zodat ook deze mensen kennis kunnen maken met deze intensieve en leuke tak van sport. "Overigens is het caloriever- bruik zeer hoog," voegt Jan Tim mers er nog aan toe. "Achthonderd (0 calorieën per uur verbruikt je lichaam bij intensieve Tae Bo-beoe- fening: voor veel mensen ook een reden zich aan te melden." Bij vol doende belangstelling zal het aantal uren zeker uitgebreid worden, ook met een groep overdag. Timmers Sport is bereikbaar op telefoon nummer 0182-619477. Dat Tae Bo ook in Nederland razend populair is, bleek afgelopen zater dag nog eens, toen vijftienhonderd mensen een work-out van 'meester Blanks zelf' volgden: de Amerikaan is bezig aan een tournee door Euro pa, om zijn sport meer bekendheid te geven. Het waren voornamelijk sportleraren die in groten getale naar een Amsterdamse locatie waren gegaan om de lessen te vol gen. Boskoop - Iedere loper, of die nu wedstrijden loopt of voor zichzelf op de weg traint, heeft wel eens het plan opgevat een marathon te lopen. Meestal komt het er niet van. Toch blijven velen met het idee rondlopen. Wat is dan een betere gelegenheid om in het jaar 2000 de knoop door te hakken en aan een echte marathon mee te doen. In Nederland is hiervoor voldoende gelegenheid, maar één die er echt boven uit steekt is de marathon van Rotterdam. Dit jaar is de twintigste editie en de organisatie heeft belo- fd er een speciale lustrum van te maken. De loopgroep van atletiekvereniging AV'47 uit Boskoop start binnenkort voor de zevende keer met de voor bereiding voor de marathon van Rotterdam. Van de loopgroep heeft zich als een aantal lopers ingeschre ven voor deze klassieker. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op professionele wijze voor te bereiden is het mogelijk gedurende drie maanden met de loopgroep mee te trainen. Iedere loper zal worden begeleid tij dens de training en ontvangt een trainingsprogramma. Het program ma wordt afgestemd op persoonlijke capaciteiten. Uit de vorig jaar gehouden actie blijkt dat met gerich te training het resultaat aanmerke lijk verbeterd kan worden. Het enige wat wordt geëist is een goede basis conditie en loopervaring. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Maandag en woensdag wordt getraind op basissnelheid en looptechniek. Voor de zaterdag staan de lange duurl- open op programma. Een aantal testlopen staan op het programma om de vorderingen te controleren. De voorbereiding loopt van januari tot de marathon van Rotterdam (16 april). De voorbereiding zal worden afgesloten met een pasta-party. Op de wedstrijden zelf wordt door de loopgroep een locatie gehuurd vlak bij de start en finish. In deze locatie beschikt men over douches en mas sage-faciliteiten. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdagmiddag mee te trainen. Voor lopers die zich niet aan vaste trainingsavonden kunnen houden is het mogelijk een persoonlijk schema op te stellen. Voor aanmeldingen of informatie: Jan van der Meij, tele foon 0182-640355. Zevenhuizen - Woensdag 5 januari organiseerde de technische commis sie van badmintonvereniging Zeven huizen het jaarlijkse Oliebollen-toer nooi. Om de nieuwe eeuw in te luiden werd dit keer niet voor de traditionele opzet gekozen, maar voor een verrassende formule. Hoe wel de spelregels van kracht bleven, werd het spelen op de verschillende velden toch wel erg moeilijk gema kt. Elk veld had namelijk een eigen "handicap" ingebouwd. Zo was er een veld waar met tennisrackets werd gebadmintond. Of een veld waar men met de "verkeerde" hand moest spelen. Ook was er een veld waar met een bril met een afgeplakt oog gespeeld moest worden en een veld waar er met ballonnen aan het racket gespeeld diende te worden. Het centrale veld was wel het moei lijkst. Daar was het net geblindeerd en moest men op de knieën spelen. Al met al was dit goed voor een he- rlijke avond waarbij iedereen net zo goed, of eigenlijk net zo slecht was. Uiteindelijk werden er vier winnaars gekozen. Zij gingen met een fles wijn naar huis. Ook was er een aantal oorkondes te vergeven voor mensen die zich niet lieten verrassen (van eerste prijs zeurkous tot eerste prijs meeste inzet). De competitie ging na de kerststop weer van start. Vrijdag 7 januari speelden team 2 en 3 thuis. Zij speel den tegen B.C. Oudewater. Team 2 verloor met 2-6 van B.C. Oudewater 2. Team 3 speelde een zelfde score tegen B.C. Oudewater 4. Verder speelde team 1 zaterdag uit tegen Nieuwveen 1 in Nieuwveen en kwam met 0-8 winst naar huis. Aanstaande vrijdag kan het kampioenschap thuis gevierd worden! Tenslotte speelde team 4 ook uit, zondag in AlpheiTaan den Rijn en verloor, na een spannende strijd, met 3-5 van Zigo 10. Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 organiseert op 6 februari de eerste Zoetermeerse run-bike-run. Dit evenement zal zich geheel afspelen in de omgeving van het clubgebouw in het Buytenpark. De sportieve inspan ning bestaat uit 4 kilometer hard lopen, 8 kilometer fietsen op het ATB- parcours en wederom 4 kilometer hardlopen.Dit evenement staat open voor maximaal 75 personen vanaf 18 jaar en vol is vol. De kosten voor deel name bedragen ƒ10,- per persoon; start om 10.30 uur vanaf het clubhuis. Het dragen van een helm tijdens het fietsen is verplicht! Er is kleed- en dou chegelegenheid; die fietsen kunnen na afloop worden schoongespoten. Inschrijven kan bij Dick Salverda, tele foon 079-3169665. Boskoop - Iedere loper, of die nu wed strijden loopt of voor zichzelf op de weg traint, heeft wel eens het plan opgevat een marathon te lopen. Me stal komt het er niet van. Toch blijven velen met het idee rondlopen. Wat is dan een betere gelegenheid om in het jaar 2000 de knoop door te hakken en aan een echte marathon mee te doen. In Nederland is hiervoor voldoende gelegenheid, maar één die er echt boven uit steekt is de marathon van Rotterdam. Dit jaar is de twintigste editie en de organisatie heeft beloofd er een speciale lustrum van te maken. De loopgroep van atletiekvereniging AV'47 uit Boskoop start binnenkort voor de zevende keer met de voorbe reiding voor de marathon van Rotter dam. Van de loopgroep heeft zich als een aantal lopers ingeschreven voor deze klassieker. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op profes sionele wijze voor te bereiden is het mogelijk gedurende drie maanden met de loopgroep mee te trainen. Iedere loper zal worden begeleid tijdens de training en ontvangt een trainingspro gramma. Het programma wordt afge stemd op persoonlijke capaciteiten. Uit de vorig jaar gehouden actie blijkt dat met gerichte training het resultaat aanmerkelijk verbeterd kan worden. Het enige wat wordt geëist is een goede basisconditie en loop-erva- ring.De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Maandag en woensdag wordt getraind op basis snelheid en looptechniek. Voor de zaterdag staan de lange duurlopen op programma. Een aantal testlopen staan op het programma om de vorde ringen te controleren. De voorbereiding loopt van januari tot de marathon van Rotterdam (16 april). Op de wedstrijden zelf wordt door de loopgroep een locatie gehu- rd vlakbij de start en finish. In deze locatie beschikt men over douches en massage-faciliteiten. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdagmiddag mee te trainen. Voor lopers die zich niet aan vaste trai ningsavonden kunnen houden is het mogelijk een persoonlijk schema op te stellen. Voor aanmeldingen of infor matie: Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. Zevenhuizen - Afgelopen zondag speelde het team van Cadenz.Nesse- lande in Voorburg tegen eerste divi sionist Tonegido/Voorburg. Zoals verwacht was deze ploeg geen echt obstakel voor de ploeg uit Zevenhui zen om de kwartfinale te halen. In minder dan een uur werd via de set standen 17-25, 16-25 en 20-25 de wedstrijd met 3-0 gewonnen. Tonegido/Voorburg had er alles aan gedaan om het de Nesselanders zo moeilijk mogelijk te maken. Er werd op een klein veld gespeeld, waardoor de Nesselanders een andere service moesten hanteren, Trainer/coach Gert Timmer startte met de gebruikelijke basis Rick Wig- gers, Jochem de Gruijter, Twan van Kuijk, Joost Looman, Kristian van der Wel en Joost van der Hoek. Als libero fungeerde Coen Duiverman, die in de plaats speelde van de geblesseerde Ferry van Hal. Met sterk aanvallend spel en een lichte servicedruk werd een voorsprong van punt of vijf gemaakt die op het eind uit was gelopen naar acht en de setstand van 17-25 op de borden bracht. In de tweede set trok Nesse- lande de lijn door en kwam met 16- 25 tot setwinst. In de derde set bracht coach Timmer wat variatie in het team door Timo Dijkgraaf en Job Ebbelaar in te zetten voor Kristian van der Wel en Joost Looman. In deze set verzuimde Nesselande de servicedrfuk weer op te voeren en met alles of niets spel kon Tonegido op afstand blijven volgen. De set werd uiteindelijk met 20-25 in het voordeel van Nesselande beslist. Hiermee komt Cadenz.Nesselande in de kwartfinale om de Nationale beker. De loting voor deze kwartfina le is op zondag 16 januari. De speel- data voor deze wedstrijden zijn op de woensdagen 1 en 8 maart. Door het winnen van het kwalificatie toernooi in Rotterdam, plaatste Nes selande zich voor de achtste finale om de CEV cup. De tegenstander hierin is het uit Finland afkomstige Napapiirinn uit Rovaniemi. De eer ste wedstrijd wordt op woensdag 12 januari om 19.30 uur plaatselijke tijd in Rovaniemi gespeeld. Trainer/coach Gert Timmer hoopt in Finland weer te kunnen beschikken over Ferry van Hal, die herstellende is van een lichte enkelblessure. De rest van de ploeg is fit. De return wedstrijd is op woensdag 19 januari om 20.00 uur in het Topsportcen trum Stad Rotterdam Verzekeringen nabij "De Kuip" in Rotterdam. De kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij P. Bijl, Belgiepark 22, Alphen a/d Rijn, telefoon 0172 - 424989 Rotterdam - Direct na terugkomst uit Finland speelt Nesselande op vrijdag 14 januari in het Topsport centrum Stad Rotterdam Verzekerin gen de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe jaar. Opponent is het team van Control Techniques/Ekspalvo uit Dordrecht. Aanvang 20.00 uur. Naam: Gillian van den Berg Leeftijd: 28 jaar Woonplaats: Waddinxveen Vereniging: Zwem- en Poloclub Gou- westaete uit Waddinxveen In 't dagelijks levensecretaresse bij een Auto Lease bedrijf in Gouda Reden Nominatie: Gillian van den Berg draait al jaren mee op het ho- gste niveau in de waterpolowereld. Sinds haar zeventiende speelt ze in het eerste team van Gouwestaete en sinds haar tweeëntwintigste in het A-team van Nederland. In het Neder lands team is de Waddinxveense poloclub overigens goed vertegen woordigd: naast Gillian behoren ook Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden tot de selectiegroep. In mei van het vorige jaar wist het Neder lands team, onder de bezielende lei ding van beide bondscoaches Jan Mensink en Paul Metz, zich in Cana da te plaatsen voor de Olympische Spelen in Sidney (september 2000) Met het ticket op zak leven de speel sters nu 'redelijk ontspannen' naar het belangrijke sportevenement toe. Om sfeer te proeven bezochten zij in augustus al het Olympische Dorp in aanbouw. Vanaf begin juli bereidt het Nederlands team zich in Zeist intensief voor op de komende Spe len. Alle speelsters hebben voor deze voorbereidingsperiode enkele maanden onbetaald verlof van hun werkgever opgenomen. Het team hoopt op deze manier hoge ogen te gaan gooien tijdens de eerste zomer spelen van deze eeuw. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 16