STEUN CADENZ. NESSELANDE IN DE EUROPACUP! i GEEN PROBLEMEN TIJDENS MILLENNIUMOVERGANG Weeknieuws TomatenkwekerWim van der Heide wint,r leuke internetsite Ondernemersprijs Midden Holland 1999 SAMENWERKING KENMERK VOOR INNOVATIEF TUINBOUWPROJECT ZEVENHUIZEN Aandelenresearch Strategie RABOBANK ZOEKT 55 HERRIESCHOPPERS ||pj activiteiten agenda pagina 2 Hart van Holland/12 januari 2000 2' jaargang nummer 44 voor li> van en door uw bank ®(0 8b is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle nummers -63 7383 0180-63 73 70 0180-63 73 53 0180-63 73 58 0180-63 73 73/74 :0180-63 73 83 079-593 5885 mm Rabat)#* Rabobank Op de foto Jan Bazen en Ton van derSande (E.A.T. B.V.) Bruin Noordam (Adviesbureau Noordam B.V.) Joop, Rick en Mark Grootscholten (Kwekerij Grootscholten) Dries Janse en Jaap Breugem (Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle) Kwekerij Grootscholten, kassenbouwer E.A.T. B.V., Adviesbureau Noordam B.V. en onze bank hebben intensief samenge werkt bij de vestiging van een nieuw grootschalig tuinbouwbedrijf tussen de Knibbelweg en de Al 2. Kwekerij Groot scholten heeft circa 10 ha. tuinland gekocht, waarop in de loop van 2000 een ultramodern bedrijf met twee woonhui zen/een bedrijfsruimte en ruim 80.000 m2 glasopstanden zal worden gerealiseerd. Vader en zonen Grootscholten zullen de bestaande bedrijven in Honselersdijk en 's-Gravenzande verkopen. De begeleiding en advisering van de nieuwbouw hebben de heren Grootscholten in handen gege ven van Adviesbureau Noordam B.V. uit Zoetermeer. Het Zevenhuizense bedrijf E.A.T. B.V. zal de bouw van de groenlabel- kassen verzorgen. In het adviescentrum van onze bank hebben de betrokkenen, content over de samenwerking en in een feestelijke ambiance, de handtekeningen onder de diverse contracten geplaatst. Aandelenresearch Strategie We zijn het nieuwe jaar begonnen met een beurscorrectie. De traditio nele januarirally had deze keer ver vroegd plaatsgevonden, namelijk al in december. Beleggers liepen er op vooruit dat het jaar 2000 geen problemen met zich mee zou bren gen. Vooral IT- en telecomfondsen lieten flinke koersstijgingen zien in de laatste weken van 1999. Dit heeft winstnemingen uitgelokt, wat bijvoorbeeld blijkt uit de koersontwikkeling van KPN. Na één van de grootste stijgers te zijn geweest in de laatste weken van het jaar, is het nu de grootste daler in de modelportefeuille. Dat de waardering van IT-fondsen niet geheel strookt met de winstvoor uitzichten voor de sector, werd ook duidelijk door de winstwaarschu wing van Amazon die ondanks grote omzetstijgingen nog altijd niet uit de rode cijfers komt. Sterk ste daler in de AEX was Baan. De onderneming maakte tegenvallen de cijfers bekend en kondigde daarnaast een grote herstructurering aan om zich meer op de markt voor e-commerce te gaan richten. Hiervoor wordt een voorzienings van ESD 200 min genomen. Als klap op de vuurpijl stapt CEO Mary Cole man op, zodat voor Baan een verlies van ongeveer 40% resulteerde.Vanwege de risico's die zijn verbonden aan de hoge waardering van de IT- en telecomsector advi- Iris-modelportefeuiHe Week 2 portefeuille performance deze week uit.'99 boskalis 12.0 12.0 nutreco 2.8 2.8 dra ka 0.0 0.0 endemol -0.9 -0.9 unilever -1.5 -1.5 philips -1.8 -1.8 dsm -3.0 -3.0 ing -3.2 -3.2 randstad -3.5 -3.5 heineken -4.2 -4.2 kon. olie -4.9 -4.9 tpg -5.2 -5.2 akzo -5.2 -5.2 aegon -6.7 -6.7 ahold -6.7 -6.7 fortis -7.4 -7.4 getronics -8.1 -8.1 abn amro -8.9 -8.9 vendex kbb -9.1 -9.1 kpn -12.1 -12.1 modelportefeuille -4.7 aex-index -5.8 De Rabobankgroep is tijdens de eer ste week van de nieuwe eeuw niet geconfronteerd met grote millen niumproblemen. Op nieuwjaarsdag waren veel Rabobankmedewerkers in de weer om alle systemen te testen. Doordat iedereen gespitst was op eventuele fouten konden enkele klei ne bugs zeer snel worden ontdekt en zo mogelijk nog sneller worden opge lost. Op woensdagavond 19 januari aanstaan de speelt het eerste herenteam van volley balclub Cadenz.Nesselande uit Zevenhui zen voor de CEV cup, de Europacup 3, tegen het Finse Napapiirin. De Rabobank heeft het idee opgevat om de'lange man nen' uit Zevenhuizen bij deze belangrijke wedstrijd vocaal en instrumentaal te ondersteunen. Daarom roepen wij suppor ters van Cadenz.Nesselande en enthou siaste aanhangers van de volleybalsport op om zich aan te melden voor een avond je topvolleybal in het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen te Rotter dam. De avond zal beginnen met een bus reis van Zevenhuizen naar Rotterdam om 19:00 uur en op een nog nader te bepalen tijdstip eindigen met de terugreis. Belangt rijke voorwaarden voor deelname aan deze volleybalavond zijn dat de mensen, die zich aanmelden voorzien zijn van een luide stem (voor het vocale) en attributen als ratels, deksels van pannen, meertonige hoorns of ander geluidmakende appara tuur (voor het instrumentalej.ln totaal zijn er 55 kaarten beschikbaar, zodat voor wat betreft het aanmelden zelf de uitdrukkin gen Wie het eerst komt, het eerst maalt" en "Vol is volgelden.Telefonisch aanmel den: 0180-637358 I seren we een tijdelijke draai van dure groeiaandelen naar de goedkopere, cyclische aandelen. De koerscorrectie is ook toe te schrijven aan hernieuwde rente vrees. Het NAPM-cijfer in de VS was zwakker dan verwacht, maar de prijscomponent is gestegen. Nu het jaar 2000 niet tot liquidi teitsproblemen heeft geleid is de angst toegenomen voor een ren teverhoging door de Fed in februari. Wij vinden de obligatie markt echter te somber en zien vooralsnog geen reden om onze overweging in obligaties te her zien. Bovendien gaf Duisenberg 5 januari aan dat de inflatieont wikkelingen in Euroland geen reden tot zorg zijn. Een eventuele renteverhoging in het eerste kwartaal zal dus geen reeks van rentestappen inluiden. Performance De modelportefeuille boekte in de eerste drie dagen van 2000 een rendement van -4.7%. De AEX-index daalde met 5.8%, zodat de modelporteuille in de verslagweek een outperformance van 1.1% behaalde. Wijzigingen in de porteuille Deze week zijn er geen wijzigingen doorgevoerd in de modelportefeuille. Hypotheekrente verhoogd. Tegen de verwachtingen in is de rente op de profes sionele markten na de millenniumwisseling fors gestegen. Op grond daarvan zijn de hypotheektarie ven m.i.v. 6 januari 2000 over de hele linie met 0,2 verhoogd. Normen Nationale Hypotheekgarantie gewij zigd De voorwaarden om in aanmerking te komen voor NH6 zijn per 1 januari 2000 gewijzigd. De belangrijk ste wijzigingen zijn de volgende: •Verhoging van de kostengrens van 370.000,00 naar 420.000,00. Dit betekent (in standaardsitu aties) bij bestaande bouw een maximale koopsom exclusief roerende zaken van 375.000,00 en bij nieuwbouw een maximale koop-/aannemingssom van 388.800,00 Flexibele arbeidsrelaties kunnen ook in aanmerking komen. In tegenstelling tot eerst kunnen volgens de nieuwe normen ook aanvragers met een flexibele arbeidsrelatie, zoals uitzendkrachten, in aanmer king komen voor Nationale Hypotheekgarantie •Geen minimum-toetsrente meer bij rentevastperio de langer dan 5 jaar. Er wordt kan dan worden getoetst op de geoffreerde rente •Borgtochtprovisie is verlaagd. De kosten voor de verkrijging van Nationale Hypotheekgarantie zijn verlaagd. De administratiekosten van ƒ40,00 zijn vervallen en de risicovergoeding is verlaagd van 0,36% naar 0,32%. Komt u in aanmerking voor Nationale Hypotheekgaran tie? Wij kunnen u informeren welke voorwaarden voor het jaar 2000 gelden en of u voor Nationale Hypotheek garantie in aanmerking komt. Vrijvallen werknemersspaargelden Indien u meer dan vier jaar gebruik maakt van een spaarloon- en/of premiespaarregeling, dan kunt u bin nenkort vrij beschikken over een deel van uw spaarte goed. Wellicht heeft u nog niet stil gestaan bij de vraag wat u met dit geld gaat doen.Weet u dan dat de Rabo bank via haar dochteronderneming Interpolis speciaal voor deze vrijvallende spaargelden de Cumulent Koop som heeft geïntroduceerd. Met deze koopsom creëert u een fiscale aftrekpost en tevens een 'appeltje voor de dorst'.Ook kunt u -afhankelijk van uw hypotheekvorm het geld aanwenden voor een extra storting in uw ver zekeringspolis en daarmee versneld kapitaal opbou wen voor de aflossing van uw hypotheek. Wilt u over deze of andere onderwerpen meer weten, bel dan met onze afdeling Financieel Advies: 0180-637358. 20 januari Internetavond voor beginners 21 januari - 29 februari Tentoonstelling De 7 Muzen. Tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel in de Goudse Schouwburg werd de Onder nemersprijs Midden Holland 1999 in de vorm van een sculptuur en oorkon de uitgereikt. Het thema van dit jaar betrof "creatief ondernemerschap'.' Wim van der Heide onderscheidde zich van de overige genomineerden door creatief en innovatief zijn kennis met betrekking tot het verlengen van het teeltseizoen van tomaten, door verhijsbare systemen, over te dragen aan collega-ondernemers in zowel binnen- als buitenland. Ook houdt hij zich bezig met warmteterugwinning (besparing energiekosten) en herbe- nutting van C02 als voedingsstof voor tomatenplanten. Unaniem was de jury van mening dat de prijs hem toekomt. Wij kunnen trots zijn om zo'n onder nemer in onze gemeenschap te heb ben. Proficiat Wim van der Heide en personeel!!! www.caravans.net Miljoenen Nederlanders gaan in 2000 weer met de caravan op vakantie naar zonniger oorden, maar ook op de wintersport of naar een prachtig plekje in de Neder landse natuur. Op deze site krijgen de caravanliefhebbers veel infor matie over de caravan. www.screensaver.nl De mooiste screensavers zijn hier te downloaden. Een hele mooie screensaver is bijvoorbeeld het "Panorama van Rotterdam bij Nacht" www.consumentenbond.nl De onderzoeken die de consumen tenbond voor u uitvoert worden hier uitgebreid besproken. Uit een van deze onderzoeken over Inter- netproviders komt Trefpunt Access als beste uit de test. Aanmelding bij deze provider kan via de Rabobank. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2