Communicatie-avonden verkeersvisie moeizaam op gang Vrijdagavond 14 januari - Vlaardingen-Oost Gastouders gezocht Theater op school bij afscheid van juf Hoos Recreatieschap Rottemeren werkt aan ecreatieve verbindingen rond de Rotte Habo organiseert koppeltoernooi Expositie Rabobank Together Gospel koor gaat door.... Hart van Holland/19 januari 2000 pagina 15 Inspraak Haalbaarheidsonderzoek iétspad langs Rotte tot Moerkapelle ietspad Limiettocht rug over de Langevaart Fietspad Vierde Tocht Pontje Langevaart Uitvoering van de plannen Fiets/voetgangersverbinding Al2 Waddirtxveen - Het toekomstig cen trum van het Gouwedorp is één van de meest besproken onderwerpen van menig inwoner van Waddirtx veen. Al jarenlang zijn er besprekin gen gaande over wat de beste locatie is voor een nieuw te bouwen centrum (locatie Be Fair of uitbouw huidige Passage-situatie). Medio vorig jaar leek de zaak rond. De gemeenteraad van Waddirtxveen sprak zich una niem uit over de uitbreiding van het winkelaanbod op de huidige locatie. Het plan behelsde onder meer een autovrij winkelhart een zogenaamde winkelboulevard) wat zich zou uit strekken van de Hefbrug tot aan de Petteplas. Dit heeft verregaande gevolgen voor de verkeerssituatie in het centrum en hierdoor ook voor winkeliers en bewoners: De bewo ners van het betrokken gebied heb ben zich inmiddels verenigd in de werkgroep "Passage RondomZij uiten kritiek over de haalbaarheid van de gemeentelijke plannen. Deze plannen zijn namelijk gebaseerd op ie verwachting dat er binnen een aantal jaren gestart zal gaan worden met de aanleg van Zuidelijke Rand- g Deze nieuwe verkeersader moet 'aan zorgen voor een goede verbin ding tussen Alphen, Boskoop, Hazers- woude, Waddinxveen en Zevenhui- en-Moerkapelle tot aan Zoetermeer. e aanleg van deze Randweg is vol- ens de werkgroep "Passage Rond om" twijfelachtig. De gemeente wil graag dat de bewo ners meedenken en -praten over de erkeerssituatie van het toekomsti- e centrum. Om die reden worden le bewoners (in totaal ongeveer 1000 mensen), verdeeld over diver se avonden, uitgenodigd om kennis te nemen van de plannen van de gemeente én hun wensen en ideeën kenbaar te maken. De bewoners van de Oranjelaan beten onlangs de spits af. Afgelopen maandag was het de beurt aan de bewoners van de Prins Bernhardlaan en de Beatrix- laan. Het liep echter niet storm in zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt. Slechts een handjevol mensen gaf gehoor aan de oproep van de gemeente. K. van der Veen, beleid smedewerker 'verkeer en vervoer' van de gemeente én verkeersdes- kundige, was desondanks niet teleurgesteld. "Dit is één van de eer ste avonden uit een serie van acht, waarin we praten met de centrum bewoners. Hopelijk is van elke bije nkomst een aantal bewoners bereid ook in de toekomst mee te blijven denken. Op die manier kunnen de bewoners hun wensen en ideeën kenbaar maken, waarmee wij aan de slag kunnen." Dat niet iedereen het met de geme- ntelijke plannen eens zou zijn, was op voorhand duidelijk. De werk groep "Passage Rondom" meldde reeds in augustus aan het college van B W dat de plannen van de gemeente discutabel waren en eisten een haalbaarheidsonderzoek. Inmiddels zijn er een project- en stuurgroep aangesteld die de plan nen van de gemeente toetsen. De leden van "Passage Rondom" stel den in een brief aan de bewoners dat de gemeente de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek moet afwachten voor zij de bewoners vraagt mee te denken. Een delegatie van de werkgroep stapte daarom nog vóór de pauze demonstratief op en maakte daarmee hun standpunt duidelijk. Een beperkt groepje bewo ners bleef vervolgens over om zich samen met de gemeente over deze hekele kwestie te buigen. én van de favoriete activiteiten in et recreatiegebied Rottemeren is en rondje rond de Rotte op de fiets f te voet. Het recreatieschap Rotte- eren werkt in samenwerking met e Deelgebiedscommissie Rotte aan e verbetering van de recreatieve erbindingen, zodat fietsers en voet- angers in de toekomst minder mwegen hoeven te maken en meer anten op kunnen fietsen en wande- en. Mede dankzij de subsidie die erkregen is in het kader van de roene Hart Kwaliteitsimpuls, kan r nu extra vaart worden gezet ach- :«reen vijftal plannen. et fietspad langs de Rotte loopt nu °or tot aan de A12. Het is de edoeling dat deze verbinding zal '°rden doorgetrokken met een etspad aan de andere kant van de 12, aan de oostzijde van de Rotte, anaf het provinciale fietspad tot an Moerkapelle. Vanuit de Rotte- eren kan men dan zo naar het toe- om.stige Bentwoud fietsen Naast iet fietspad zal er op de kade een andelpad worden aangelegd, van aar men een mooi uitzicht heeft jVer de Rotte. et het doortrekken van het "fiets- L 95 tot aan de Hoekeindseweg ,unnen fietsers uit Bergschenhoek, eiswijk en de nieuwbouwwijken oordrand 2+3 in de toekomst 'pi laar het Hoge Bergse Bos en e oleiswijkse Zoom. ftye,r.de Langevaart komt zo moge- ËL iaar een brug te liggen, zodat ■|;,se/s en voetgangers vanuit Bleis- Langevaart direct over kun- 1 sfeken. Met de aanleg van de komt het idee wielrenners en ti; Krea!ieve fietsers een eigen route en dichterbij. De wielrenners "en in de toekomst over de brug Sen en de recreatieve fietsers en ongestoord hun weg langs °tte vervolgen. Voor de exacte locatie van de brug is overleg gevoerd met de gemeente Bleiswijk en Natuur- en Vogelwacht Rotta. Langs de vierde tocht bij Bergschen hoek wordt een fietspad aangelegd, zodat fietsers voortaan vanaf de Hoekse Kade direct richting Bleis- wijkse Zoom kunnen fietsen. In de toekomst kunnen fietsers en wandelaars hun rondje Rotte afwisselen met een tochtje met een pont. Het pontje zal ter hoogte van de Langevaart de Rotte oversteken en zet fietsers en wandelaars over. Zo ontstaan er meer gevarieerde mogelijkheden om langs de Rotte te fietsen of te wandelen. Het schap hoopt dit jaar de plannen ten uitvoer te brengen. Met het geld verkregen uit de Kwaliteitsimpuls Groene Hart is het recreatieschap al een aardig eind op weg met de plan nen, maar er moet nog meer gebeu ren om de plannen daadwerkelijk te realiseren. Zo moeten er bijvoorbe- ld gronden worden aangekocht en moeten er planologische procedu res worden doorlopen. Het overleg hierover is gaande. Naast de hiervoor genoemde plan nen heeft het recreatieschap nog een grote wens om de verbindingen te verbeteren: een verbinding voor fietsers en wandelaars die de Al2 en de spoorlijn ter hoogte van de Rotte kruist. Dan kunnen fietsers en wan delaars hun route langs de Rotte gewoon vervolgen en kan men dus helemaal vanaf Rotterdam naar Moerkapelle en het toekomstige Bentwoud. Het rijk heeft ook belang stelling voor deze nieuw verbinding en het recreatieschap hoopt dan ook weer op een subsidie in het kader van de Kwaliteitsimpuls Groe ne Hart te mogen rekenen. Boskoop - Kiaverjasvereniging HABO organiseert op zaterdag 22 januari een koppeltoernooi in De Grote Haven in Haastrecht. Aan vang 10.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ12,50 per koppel. Er wordt gespeeld vol gens het N.K.U.-reglement. Indivi duele aanmelding is ook mogelijk. Voor informatie een aanmelden: C. Vonk, telefoon 0182-341709 of M. Eegdeman, telefoon 0172- 213033 Zevenhuizen - Op vrijdagavond 21 januari vindt de opening plaats van een expositie in, de Rabo bank. De expositie wordt georga niseerd door de Zeven Muzen in het kader van haar 25-jarig bestaan. De expositie bestaat uit werken gemaakt op de cursus "Beeldhouwen", "Tekenen voor volwassenen" en "Tekenen voor kinderen" en is te bezichtigen vanaf maandag 24 januari tot eind februari tijdens de openingsuren van de Rabobank. Hazerswoude - Together Gospel koor is een gospelkoor uit Hazers- woude-Dorp. Het koor is een paar jaar geleden ontstaan uit een fusie van twee andere koren. Nu de aanloopproblemen zijn opge lost en er een nieuwe dirigent is gaat het goed met het koor met zo'n 25 leden in alle leeftijden. Het koor houdt op 26 januari een open avond in de Gereformeerde Kerk aan de hoek Dorpsstraat/Korenmolenlaan 2. Aanvang 20.15 uur. Voor meer informatie: 0172-587760 of 071- 3414355. Door Karin Heeren Waddinxveen - Geheel op persoon lijke titel had ik op vrijdagavond 14 januari de sterke behoefte aanwezig te zijn bij de stille tocht ter nagedach tenis van Daniël, de zeventienjarige scholier die het leven liet na een daad van zinloos geweld. Een stil protest tegen het hand over hand toe nemende geweld, respect en medele ven betuigen aan de familie en vrien din van Daniël. De indrukwekkende hoeveelheid mensen, bloemen en kaarsen leveren een beeld op dat ik niet licht zal vergeten en achteraf heb ik dan ook de behoefte deze ervaring te deleneen verslag. Bij aankomst op station Vlaardingen centraal werd dui delijk dat zich al een grote mensenmassa had verzameld op het plein voor het station. Na de indruk wekkende en geëmotioneerde toe spraken van de burgemeester, de vader van Daniël ("Vorige week om deze tijd was er nog niets aan de hand en was alles nog normaal") en zijn vriendin Loes, waarbij gevraagd werd om bezinning op de normen en waarden die wij zelf hanteren. Na de toespraken wordt iedereen uitgeno digd te lopen naar het station Vlaardingen Oost, daar waar de vechtpartij heeft plaatsgevonden. Lopend door Vlaardingen, langs een prachtige kade met mooie huizen en de gezellige binnenstad, staat ieder een stil bij zijn eigen gevoel en emo ties. Uitdrukkelijk is gevraagd om niet met de vinger te wijzen richting politie en justitie, maar juist bezin ning op die eigen verantwoordelijk heid. Tijdens de stille tocht sta ook ik dan stil bij mijn verantwoordelijkheid. Geef ik mijn kinderen het goede vo- rbeeld? Heb ik wel duidelijk gemaakt dat slaan en ander agressief geweld onder geen voorwaarde mag? .-En hoe zit het dan als mijn kinderen zelf geslagen worden? Oog om oog en tand om tand of stimuleer ik een andere oplossing? Mijn kinderen weten gelukkig ook deze avond in Vlaardingen hoe het wel en juist niet moet, maar weten zij dat ook over tien jaar nog? Spreek ik anderen genoeg aan op hun verantwoorde lijkheid? Of grijp ik in als ik zie dat er iets mis gaat, zoals vorige week nog op het parkeerterrein bij de Pas sage in Waddinxveen waar ik zag dat een auto met twee jongens met een blik in hun ogen van 'zeg er eens wat van, dan sla ik je op je gezicht' hun auto parkeerden op een invali deparkeerplaats? (Terwijl er nota bene ook nog gewone plaatsen waren). Ik weet het in alle eerlijk heid niet zeker. In mijn gezin staan normen en waarden heel hoog op 'de agenda', als vrijwilliger voor Amnesty International kom ik vaak schrijnende gevallen tegen van onrecht en schendingen van de mensenrechten, maar dat is steeds ver van huis. Gelukkig vinden ook mijn kinderen dat iemand 'zomaar' slaan gewoon niet kan en zij zijn het er dan ook volkomen mee eens dat we laten zien dat het genoeg is geweest. Gelukkig waren er nog zo'n dertig duizend anderen die hebben laten merken dat zij er genoeg van heb ben. Helaas las ik zaterdag in de krant, onder het bericht over de stil le tocht, dat er diezelfde avond iemand bewerkt is met een ijzeren staaf en later zijn er nog andere gevallen van zinloos geweld gemeld. Ook in de eigen regio zijn er regel matig meldingen van vechtpartijen 'nergens om'. Kan het nu gewoon ophouden? Ingezonden: Europa kinderhulp zoekt gezinnen die in de zomervakantie drie weken een kind in hun huis op willen nemen. Een thuis waar niet alleen sla- pruimte is maar waar je ook heerlijk kunt spelen en waar een luisterend oor voor je is. Voor kinderen bij wie het thuis allemaal niet zo goed gaat: die wonen in oude buurten van grote steden waar weinig speelruimte is zoals in London, Berlijn, Hannover, Parijs, Lille en ook Amsterdam. Kin deren waar thuis problemen zijn zoals ziekte, alcoholproblemen, werke loosheid of een verkeerd gehanteerd budget. Kinderen die soms maar zo'n beetje aan hun lot overgelaten worden. Deze kinderen worden geselecteerd door instanties als het Rode Kruis, Leger des Heils en Sociale Diensten. Ook wil Europa Kinderhulp het komende jaar een bijzonder project organiseren (als door voldoende sponsorgeld voor komt) door een groep kinderen uit Kosovo en Albanië te halen voor drie weken vakantie. Duur hoeft de logeerpartij niet te zijn. Het is niet nodig speciale uitstapjes voor de kinderen te organiseren; ze zijn immers al uit. Fijn kunnen spelen, aandacht en geborgenheid krijgen, dat is belangrijk voor hen. Even drie weken jezelf mogen zijn. Denkt u: misschien is dit wel iets voor ons? Wij hebben wel een plekje in de zomervakantie over voor zo'n gastkindje, bel dan gerust voor inlichtingen. Het verplicht tot niets. Misschien gaat u dan dit jaar ook een kind die het hard nodig heeft, een onvergetelijke vakantie bezorgen. Voor informatie: Jannie Visser, telefoon 0180-634263 of Monie Wijnstra, telefoon 0182-640584. Zevenhuizen - Na bijna 25 jaar werk zaam te zijn geweest op de christe lijke basisschool "De Eendracht" nam juf Annelies Hoos afscheid van het onderwijs. De juf had als wens geuit dat het afscheid een feest voor de kinderen zou zijn. Daarom traden donderdag 13 januari twee theater groepen op. Voor de jongste kinde ren was dat het poppentheater "Yvon en Mariëtte" uit Bergen met het programma "prinsessensoep". Voor de leerlingen van groep 4 tot en met 8 trad het theater van John de Winter op. Hij speelde met zijn oppen het stuk "De droomjongen" De kinderen genoten zichtbaar en bedankten na afloop juf Hoos en de theaterspelers met een daverend applaus.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15