Feestelijkheden in Hazerswoude-dorp Positieve ondersteuning voor groene brigade BévjjpiiieiLeej: Millenniumproject "Stuur een kaart aan je nageslacht" .?;?es^«toV eefc ~Z^vee._ www.eitens.nl rwtensoepactie Koffieochtend Molenhuisnieuws töije avond >ij De Schuilplaats Kindervoorstelling Herman Boon rote boeken-, platen- n puzzelbeurs Welkom bij uw IJ woonspecialist in de regio! ^PecitUisf^Pioen 22e jaargang nummer 854 ,19 januari 2000 De nieuwbouw Het dorpshuis en nieuwe dorpsplein Vertrouwen op een positieve afloop Extra geld over voor een directe ontsluiting op Rijksweg 11 Zoekt u een gebruikte auto? Kijk op: MiÉai lenthuizen - Op zaterdag 22 janua- i is de traditionele erwtensoepac tie van het kinderkoor De Benthui- zer Zangertjes. De soep wordt ook dit keer gekookt door de familie V'erwey, Dorpsstraat 33. Tussen 10.00 en 12.30 uur kan men daar [met grote pan of emmer!) terecht voor deze 'Hollandse winterkost'. iVie niet in staat is de soep af t;e aaien kan de soep thuis bezorgd «rijgen (alleen in Benthuizen). Voor informatie en bestelling: 079- 5313247, 079-3414458 of 079- 5412839. Benthuizen - Op dinsdag 25 januari is er een koffieochtend in De Bron, achter de hervormde kerk. Spreek ster is Joke Verweerd over het thema "Opstaan". Aanvang 9.30 uur; zaal open 9.00 uur. Er is kin deroppas aanwezig. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 5413487. Benthuizen - Zaterdag 22 januari is er een creatieve demonstratie in het Molenhuis. De gezusters van Leeuwen komen laten zien wat je leunt maken van klei. Het molen huis is deze zaterdag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Tot en met april is dan ook de tentoonstelling Horeca in Benthuizen' te zien. i Benthuizen - Zaterdag 22 januari is I er een vrije avond bij koffiebar De [Schuilplaats, ledereen vanaf 14 Jaar is welkom vanaf 20.00 uur in iDe Bron, achter de hervormde kerk. Boskoop - Op zaterdagmiddag 22 jjanuari geeft cabaretier Herman jpoon vanaf 15.00 een speciale voorstelling voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Dit gebeuren vindt plaats in de Christengemeente 'Bethel aan de Boomgaard 21. De loegang is gratis en na afloop is er Brinken met een verrassing voor ffkinderen. Voor meer informatie: 0172-212680. Door Svlvia van Doornen Hazerswoude-dorp - Afgelopen zaterdagmor gen was het zover; in één keer werd niet alleen de naam van een nieuw plein onthuld, maar ook het nieuwe jongerencentrum STEK, peuterspeelzaal Pippeloentje én het verbouw de Dorpshuis officieel geopend. De openings handeling werd verricht door wethouder mevrouw G. van der Lecq-de Knikker en de drie vodrzitters van de betrokken organisaties Ralph Bakker, Meindert Havers en Hans Pluim. Omstreeks 11.00 uur trokken zij aan de touwen die verbonden waren aan een reusachtige fles champagne, waarna tientallen ballonnen aan de fles ontsnapten. Daarna wer den ook de deuren geopend van de nieuw bouw voor een 'open huis'. Vooral voor de deur van peuterspeelzaal Pippeloentje stond al gauw een meterslange rij van ouders met kinderen die een kijkje in het nieuwe onder komen wilden nemen. Het nieuwe jongerencentrum STEK voldoet aan de eisen van de moderne tijd. Zo is het pand geïsoleerd om geluidshinder voor de omgeving te voorkomen en er zijn moderne voorzieningen aangebracht voor licht en klimaatbeheersing. Tijdens het 'open huis' waren er allerlei acti viteiten voor kinderen, jongeren en niet te ver geten de 'oudere jongeren'. Het was zoeken naar een plaatsje aan de bar want het was meteen gezellig druk. Ook bij Pippeloentje keek men de ogen uit. Het interieur van de speelzaal oogt namelijk vooral heel vrolijk en uitnodigend. Er zijn veel kleuren gebruikt in rustige, zachte tinten die onderling op elkaar zijn afgestemd en zowel in vloer en wanden terugkomen. Irma Kardolus was als voorzitter van de ouder raad en lid van de bouw commissie, nauw betrok ken bij het nieuwe onderkomen voor Pippe loentje. "Na een klein jaar op een noodlocatie in portocabines te heb ben gezeten - de voorma lige kleuterschool waar in Pippeloentje daarvoor gevestigd was, brandde in december 1997 af - beschikken we nu over een fan tastisch mooie speelzaal. Er is veel aandacht besteed aan praktische zaken en veiligheid; zo beschikken we bijvoorbeeld over een aankleed- tafel waarop de kinderen ver schoond kunnen worden en zal je hier geen stopcontact aantreffen dat niet voorzien is van een kinderbe veiliging." Voor zowel feestelijk heden als meer serieu ze zaken, kunnen vere nigingen en particulieren al meer dan zeven jaar terecht in het dorps huis. Door wensen van de gebruikers en eisen die door de regelgeving worden gesteld, was het pand toe aan een ingrijpende aanpas sing. Het vernieuw de pand heeft een nieuwe keuken, entree en foyer- bar. Verder is er ontwerp gemaakt voor de herinrich ting van de omgeving en dit heeft geresul-teerd in een mooi aangelegd plein met nieuwe beplanting. Het plein biedt verder volop parkeermo- gelijkheid en zal in de toekomst ruimte bieden voor het houden van verschillende festiviteiten. Afge lopen zaterdag werd tevens het bordje onthuld met de naam van het nieuwe plein. En wat is toepasselij ker dan het plein bij dit centrum van voorzieningen, waar de dorpelingen naar verwachting met plezier gebruik van zullen maken, de naam 'dorpsplein' te geven? Boskoop - Een groep boomkwekers-en handelaren heeft duidelijk het ver trouwen uitgesproken in de actie "Maak de Sierteeltregio Bereikbaar" van het Platform Sierteelt Regio Boskoop. Dit is een morele ondersteuning voor de leden van de Groene Brigade, die op dit moment actief zijn om hun colle ga-boomkwekers te benaderen met de vraag of zij een jaarlijkse heffing wil len betalen voor de verbetering van de infrastructuur van dit gebied. Op 10 januari 2000 is een aantal "boomkwekers uit Boskoop-Oost en -West bijeen geweest. Bij veel kwekers bestaan nog misverstanden en onduidelijk- heden over de plannen voor een verbetering van de infrastructuur in dit gebied. Naast de landinrichtingscommissie en de Gebiedscommissie hou den zich nog vele instanties bezig met de problematiek in dit gebied en alle maal doen ze uitspraken waardoor bij boomkwekers verwarring is ont staan. Soms krijgt men de indruk dat de beslissingen al zijn genomen. Niets is minder waar. Dat is heel duidelijk geworden nadat allerlei vragen van de groep zijn beantwoord door de heren Th. Nieuwesteeg en Jac. Oudijk. De aanwezigen, toch wel enigszins verontrust bij aanvang, hebben besloten ervoor te gaan. Zij hebben allen toegezegd hun medewerking te verlenen aan een goede ontsluiting. Een goede directe ontsluiting op RW11 in oostelijke of noordelijke richting is voor de deelnemers aan de groep een extra bijdrage waard. Ook is door hen een alternatief ontsluitingstracé besproken, dat zal worden voorgelegd aan e Landinrichtingscommissie en de Gebiedscommissie. Verschillende deelnemers hebben toegezegd te willen meedenken aan de ontwikkelingen en zullen zitting nemen in de Klankbordgroep Boomkwekerij die de Landin richtingscommissie en de Gebiedscommissie adviseert. Al met al een positieve ondersteuning voor de Groene Brigade rechtstreeks van collega s uit het vak. Mogelijk heeft dit signaal een goede uitwerking op de besluitvorming van kwekers en andere bedrijven om unaniem ja te zeg gen tegen een extra heffing voor het project: "Maak de Sierteeltreeio Bereik baar Afgelopen zaterdag is in Nieuwerkerk aan den IJssel de speciale koker met boodschappen aan het nageslacht de grond in gegaan. De koker bevat ruim 700 kaarten. Dit aantal is mede bereikt door de medewerking van de basisscholen. De leerlingen van de beide basisscholen in Zeven huizen, "De Eendracht" en "'t Reigerbos" hebben voor 150 kaarten gezorgd. De drie burgemeesters, de heer A.F. Bonthuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, de heer L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moerkapelle en mevrouw C.M. van der Bie van Moordrecht waren bij deze speciale gebeurtenis aanwezig. In een speciale notariële akte is bepaald dat deze koker op 15 januari 2100 weer uit de grond gehaald mag worden. De burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel heeft in de koker een laat ste envelop gedaan met het verzoek aan zijn opvolger óm van deze kaar ten in 2100 een expositie te maken. De voorzitter van de Rotaryclub ver telde bij deze gelegenheid dat met nog enkele activiteiten erbij het eindbedrag van 150.000 gulden in zicht komt. Deze actie moet ervoor zorgen dat het IJsselthuis, een bijna-thuis-huis voor terminale patiënten, zonder financiële zorgen van start kan gaan. Daarvoor zijn de afgelopen periode verschillende acties gehouden 'oskoop - Op 28 en 29 januari jordt een beurs gehouden met >oeken van verschillende genres, Haten van zeer recent tot nostal- fiscn en legpuzzels die al een keer femaakt zijn, maar nog steeds :ompleet. De beurs is open op F'Jdag 28 januari van 14.00 tot uur en van 19.00 tot 21.30 in nn°P,zaterdaÜ 29 januari van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden klei- I le prijsjes gevraagd en de 'pbrengst is voor een nieuw te I touwen kerkgebouw voor de t 'stelijke Gereformeerde Kerk in poskoop. De beurs wordt gehou- n'1 "De Schakel", Nieuwstraat [9 te Boskoop. Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 een ruimte gere serveerd voor een mortuarium, dat komend vo- rjaar in gebruik zal worden genomen.' Tegelijk met de nieuwbouw werd ook een

Hart van Holland | 2000 | | pagina 1