7^ C Sportieve nieuwjaarsreceptie bij Hockey Club Waddinxveen Jazz-show Nipt verlies dames Gouwestaete Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Eerste team Invictus kampioen! ^adenz.Nesselande behoudt kansen Startbewijs NK voor Rutmer van Weringh Hart van Holland/19 januari 2000 pagina 9 O Nieuw bestuur Schaatsen [Waterpolo I Dames 1 Heren 1 Volleybal Gemakkelijke winst Spanning tijdens de wedstrijd Dnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen zondag vond in de kantine van Hockeyclub Waddinxveen een van de laatste nieuwjaarsrecepties van dit nieuwe jaar plaats. Deze verlate receptie was een bewuste keuze van het bestuur, omdat op deze dag ieder lid van de vereniging wedstrijdvrij was. Voor de meeste leden was dit geen enkel probleem. Dit jaar had het bestuur van H.C.W. namelijk een leuke verrassing voor hen in petto. Naast het officiële gedeelte van de nieuwjaarsreceptie was er voor de echte sportievelingen de mogelijkheid deel te nemen aan korte hockeywedstrijden. Hockeyervaring was hiervoor niet vereist en ruim zeventig jonge en oudere deelnemers maakten op deze wijze (her nieuwd) kennis met het hockeyen. Dit verfrissende idee om een - door gaans wat saaie - receptie op te luisteren legde de vereniging overigens geen windeieren: tijdens de nieuwjaarbijeenkomst werd het driehon derdste lid ingeschreven! "Het gaat ontzettend goed met onze vereniging," vertelt de voorzitter van de P.R. commissie, Fiety Glaser. "Ruim een jaar geleden wisten we niet goed hoe we verder moesten. Eigenlijk zaten we op een dood spoor met de club. Het aantreden van een nieuw bestuur, wat gezamenlijk de schou ders onder de vereniging zette, zorgde voor een ommekeer. Het ledenaan tal begon langzaamaan weer wat op te lopen en ook de lijst met sponso ren en donateurs werd steeds langer. Daar zijn we natuurlijk erg blij mee." In de afgelopen maanden groeide de Hockeyclub ongeremd en aan deze groei lijkt nog steeds geen einde te komen. Dit heeft ook zijn consequen ties op sportief gebied: veel teams van H.C.W. draaien mee in de bovenste regionen van hun klasse. Ook het paradepaardje van de club, het team dames 1, staat in de competitie op de eerste plaats. Op dit moment nemen de meeste teams deel aan de wintercompetitie, maar vanaf medio februari zal de reguliere competitie weer een aanvang nemen. Moerkapelle - Zaterdag 29 januari wordt in Moerkapelle een GROTE Jazz-show opgevoerd door de leden van de afdeling jazz van gymnastiek vereniging Tarzan. Aanvang 18.30 uur in dorpshuis Op Moer. Alle groepen - de mini's, de mixi's en de maxi's zullen een bijdrage leveren aan deze show. Ook wordt door de wat oudere leden een demonstratie aerobic gegeven. Er wordt gedanst op hedendaagse muziek van onder andere Sayonara en Prince, verder is er een tropische dans en wordt er ook gedanst op muziek uit een musical. Andere namen zijn Space Jam, Raak, Lolli pop en Heal the world. De kleinsten hebben een 'spookdans' ingestude- rd; in spookgewaden en beschermd door teddyberen zullen zij vopr het voetlicht verschijnen. Alle dansen hebben hun eigen aankleding. Ieder een is welkom. De entree bedraagt 2,50. Zevenhuizen - Rutmer van Weringh heeft afgelopen weekend een start bewijs verdiend voor het NK All round voor junioren. Hij reed hier voor zelfs een baanrecord op de 500 meter in 38.66 sec. Het NK wordt gehouden in Groningen van 28 tot en met 30 januari. Tijdens het NK afstanden vorig weekend reed hij •een PR op de 1000 meter van 1.18.00 sec. (Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen (zaterdag speelden de bondsteams (van Gouwestaete thuiswedstrijden. (Dames 1, onder leiding van de (nieuwe trainer/coach Evert Baatje, (verloor met 6-5 van Assuron/Donk |l. Heren 1 speelde een sterke wed- Istrijd tegen Katwijk 1 en won met 111-5. i het plotselinge vertrek van trai ler/coach Huib Maass waren (bestuur en speelsters snel tot een (nieuwe keuze gekomen. Met de (komst van Evert Baatje mag worden (verondersteld dat eindelijk de bro- (dnodige rust wordt gevonden om |dames 1 optimaal te kunnen laten draaien. Dat was zaterdagavond nog [niet het geval. Gouwestaete speelde nerveus en een beetje mat. Uit de wertalsituaties, al waren het er [slechts vier, werd niet gescoord. kssuron/Donk deed dit iets beter; pij scoorden vijf van de zes doelpun ten uit overtalsituaties. Overigens tfegen zij liefst dertien keer een Tan-meer. Halverwege de derde Periode kon Ellen Bast al met drie p- l'jes naar de kant en in de vierde periode viel deze 'eer' te beurt aan Natascha Baatje en Mirjam Over dam. Tel hierbij op dat Wendy de frankrijker ziek in bed lag, dan is het duidelijk dat de sterk geslonken Pasis van Gouwestaete wellicht hierdoor in de laatste minuut moest capituleren. Het scoreverloop was als volgt: le periode Debbie Elstge- st 0-1, Gillian van den Berg 1-1, Petra Meerdink 2-1, Danielle de Bruijn 2-2, 2e periode Evelyn de Tyssonsk 3-2, Danielle de Bruijn 3-3, Linda Weijer- mans 3-4, 3e periode Mirjam Over- dam 4-4, 4e periode Lieneke van den Heuvel 4-5, Marion van Hooft 5-5 en tenslotte Debbie Elstgeest 5-6. Het eerste herenteam kreeg bezoek van Katwijk. Op papier was deze eerste wedstrijd na de winterstop er direct een om naar Gouwebad De Sniep te komen. Katwijk is geen onbekende voor Gouwestaete. Met ex-Gouwestaetespeler Kjeld Boonst oppel waren de Gouwestaeteheren gewaarschuwd. Zonder Mark Mom- mers begonnen de heren geconcen treerd aan de wedstrijd. In de eerste periode waren het Rody Visser en Wouter Steller die beide ploegen in evenwicht hielden. Met een 2-2 gelij ke stand gingen de Gouwestaetehe ren de 2e periode in. Hierin namen de heren voor het eerst de leiding in de wedstrijd. Door doelpunten van Remko Overdam (2x), Myk Midden dorp en Jaco de Jong stonden de heren halverwege de wedstrijd op een 6-3 voorsprong. Daar waar Kat wijk de kansen onbenut liet was het Gouwestaete die weinig kansen liet liggen. Een sterke fase voor de Gou westaeteheren. In het begin van de derde periode maakten de heren een aantal fouten en profiteerde Katwijk hier handig van. Zij kwamen terug tot een 6-5 achterstand en de Gou westaeteheren waren gewaar schuwd. Remko Overdam bracht zijn ploeg met een hattrick weer terug in de wedstrijd. Hierdoor gin gen de heren met een 9-5 voor sprong de laatste periode in. De strijd was gestreden. Gouwestaete was de betere ploeg. Wilfred Bontje en Jaco de Jong beslisten de einduit slag op 11-5. Een fraaie overwinning voor de Gouwestaeteheren, die hier mee aangaven dat zij tot de top van de tweede klasse behoren. Aanstaande zaterdag spelen de bondsteams van Gouwestaete uit wedstrijden. Dames 1 speelt om 16.00 uur tegen BZC Brandenburg 1 in Bilthoven. Dames 2 speelt om 19.00 uur tegen Alkemade 1 in zwembad De Tweesprong te Roelofa- rendsveen. Heren 1 speelt om 20.00 uur tegen Katwijk 1 in zwembad Aquamar te Katwijk. Heren 2 speelt om 21.00 uur tegen HZ/Zian 3 in zwembad Morgenstond te Den Haag. Zevenhuizen - Ook in het nieuwe millennium zal er in Zevenhuizen een vol leybaltoernooi voor bedrijven worden georganiseerd. In 2000 wordt dit toernooi voor de elfde keer in Zevenhuizen georganiseerd. Het toernooi vindt plaats op zaterdagavond 13 mei en zaterdagavond 27 mei in dorpshuis Swanla. Alle bedrijven met een vestiging in Zevenhuizen, Oud Verlaat en "Oud-Zevenhuizen" (Groeneweg en Wollefoppenweg) kun nen hieraan deelnemen. Men kan zich aanmelden voor het toernooi door middel van het aanmel dingsformulier, (met maximaal vier teams inschrijven). De organisatie van het toernooi gaat er vanuit dat gezelligheid voorop dient te staan en gaat daarom uit van de volgende regels: Opgave per team van minimaal 8 en maximaal 10 personen; ieder teamlid zelf of zijn/haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar men voor uitkomt; tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal 3 dames op te stellen; de eerste 50 ingeschreven teams waarvan het inschrijfgeld is ontvangen voor 15 maart zullen deelnemen aan het toernooi. Het inschrijf geld gaarne overmaken op onderstaand bankrekeningnummer ten name van "Commissie bedrijfsvolleybal Zevenhuizen" onder vermelding van de naam van het bedrijf. De inschrijfformulieren kan men verkrijgen bij M.C. Zijderhand, De Grutto 10, 2761 ST Zevenhuizen, telefoon 0180-632550 (avonduren). De inschrijving sluit op 4 maart 2000. Het eventuele batige saldo komt ten goede aan een nog nader te bepalen instelling of vereniging (50%) en aan de jeugdoplei ding van VC Nesselande. pvenhuizen - Cadenz.Nesselande PPeelde woensdag 12 januari in kpvaniemi tegen het team van Napa- r!™ en kon de gastheren voor een 000 koppig publiek net niet over een. In een zinderend duel Wsten de Finnen via de setstanden r"'1, 21-25, 21-25, 25-21 en 21-19 l?et 3-2 te winnen. Het kleinst moge lijke verschil (twee punten) op het Fra zettend. foach Gert Timmer kon weer kMH en over Ferry van Hal, her- t| van een lichte enkelblessure, Es ™ero en deze stond samen met Lfvan der Hoek, Kristian van der V Rick Wiggers, Joost Looman, 1 an van Kuijk en Jochem de Gruij- r r ln de basis. De Finnen wisten 0r veel servicedruk en keiharde tnn en' sPe'end 'n een Russisch L ci'pi de Nesselanders het erg fcii rn te maken' 'n de vierde set Ie Ai w'sten de Finnen hun slag I aan en konden zij middels veel L 'cegeweld de stand gelijk trek- Cp en..een vijfde set afdwingen. In viifde set hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht, waarbij op het eind Napapiirin de set met 21-19 afsloot en zo de wedstrijd met 3-2 won. Voor Nesselande betekent dit nog niet het einde van het Europa Cup verhaal. Vandaag (19 januari, red.) wordt in het Topsportcentrum in Rotterdam de returnwedstrijd gespeeld. Afgelopen vrijdagavond speelde Nesselande haar eerste competitie wedstrijd in het nieuwe topsport centrum in Rotterdam. In deze nieu we thuishaven van Nesselande was het team van Control Techniques/Ekspalvo uit Dordrecht de eerste tegenstander van de SNS- league. In dit duel wisten de Nesse landers met 3-0 te overwinnen, via de setstanden 25-20, 25-23 en 25-17. 25-17 winnend afgesloten. Aanstaande vrijdagavond spelen de heren in Capelle tegen Alcom/Capel- le. Aanvang 20.00 uur. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In een bomvolle sportzaal de Duikelaar haalde het eerste team van badmintonvereniging Invictus afgelopen zondag de kampioenstitel binnen. Het Waddinxveense team had vooraf duidelijk de betere kaarten in handen: een gelijk spel was tegen Orbiton uit Leidschendam voldoende voor het kampioenschap. De Waddinxveense formatie ging echter voluit en was vast van plan de wedstrijd tegen Orbiton in winst om te zetten. Na bijna zes uur zinderend badmintonspel viel defini tief het doek voor runner-up Orbiton: Invictus won de wed strijd met 5-3. Door het kampioenschap en de bijbehorende promotie komt het Waddinxveense team volgend jaar uit in de eerste divisie. "Volgend seizoen zullen we het zeker zwaar krijgen in de eerste divisie," vertelt Joeri Kraaijestein, eerste heer van het Invictuste- am. "Al een aantal jaren zitten we dichtbij het kampioenschap, maar steeds redden we het net niet. Nu dus wel en dat geeft een goed gevoel." Ondanks het feit dat Invictus op papier de betere spelers en bij aanvang van de wedstrijd drie punten voorsprong op Orbiton had was het een spannende middag. De zenuwen waren bij een aantal spelers merkbaar aanwezig in deze voorlaatste competitie wedstrijd. Zowel Joeri Kraaijestein als Dennis Steenland wisten in drie sets hun singlepartijen te winnen. In de eerste damessingle (Linda Wiegel) ging het punt naar Orbiton. Daarna was het de beurt aan teamcaptain Marloes van Heteren. Zij won haar partij waarmee de stand 3-1 in het voordeel van Invictus werd. Joeri Kraaijestein en Dennis Steenland pakten in de herendubbel het laatste benodigde punt voor het kampioenschap en ook de mix- dubbel wedstrijd van Joeri Kraaijestein en Corinne van Zijl werd gewonnen. Hoofdtrainer Rob Knevel kon het kampioensfeest niet bijwonen. Als bondscoach van het Nederlands Badmintonteam had hij verplichtingen in het buitenland. Tweede trainer/coach Lon Peters nam daarom tijdens de kampioenswedstrijd de hon neurs waar. Joeri Kraaijestein

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9