Leerlingen Coenecoop College ontvangen oorkonde Kringloopwinkel moet dit jaar nog komen dinxveense millenniumbaby te gast op gemeentehuis Millenniumwedstrijd bibliotheek Nederlandse Kindeijury in Waddinxveense bibliotheek Informatieavond Gastouderbureau Bingo in het Zuidhonk Concordia op de radio C C pagina 13 Veel bloemen I Afsluiting periode Inzameling kleding Ondertekening actieplan Lokale Agenda 21 Verloskundige mevrouw Voss-Becks hielp meer dan 5000 kinderen ter wereld. Boskoop - Tijdens het millennium feest op 4 januari is de uitslag van de millenniumwedstrijd, georgani seerd door de Stichting Boskoop, bekendgemaakt. De uitslag was als volgt: De Rehobothschool heeft ingezonden met en aantal werkstuk ken, onder andere maquettes voor een tunnel onder de Gouwe, een brug, een kerkgebouw. Ook zijn er leuke collages gemaakt met gedich ten en gedachten van kinderen.. De school heeft een bijdrage ontvangen voor de schoolbibliotheek. Het Zorgcentrum heeft meegedaan met een drietal mooi ingelijste colla ges, die de grote veranderingen in het dagelijks leven van ons allemaal weergeven. De activiteitencommis sie van het Zorgcentrum heeft hier voor een prijs ontvangen. De heer Adr. Oosterwijk, (85 jaar) heeft een boekenbon ontvangen voor zijn inzending: "Jeugdherinne ringen aan de twintiger jaren", een leuk verhaal over het wel en wee in Boskoop in zijn jeugd. Mevrouw van Alphen-van Voorst heeft een boekenbon gekregen voor haar inzending: "Wetenswaardighe den Hefbrug Boskoop", een journa listiek verhaal over de geschiedenis van de brug. De heer M.E. Schreuder heeft een boekenbon ontvangen voor zijn inzending "Mijn virtuele reis door Boskoop", een verhaal wat de toe stand van Boskoop zou kunnen zijn in het jaar 2099. De prijzen zijn uitgereikt tijdens het millenniumfeest. De heer Bots, pre sentator van het Millenniumfeest heeft tijdens deze uitreiking een gedicht voorgelezen van mevrouw Rosbergen: "Boskoop en de Hef brug", dit gedicht kreeg een eervolle vermelding en mevrouw Rosbergen heeft hiervoor een boeket bloemen ontvangen. Alle inzendingen zijn tot eind januari in de bibliotheek te zien. Opvallend was het grote aantal boeketten wat tijdens de bijeen komst werd uitgedeeld. Niet alleen de echtgenote van burgemees ter Jonkman werd in het zonnetje gezet, er waren ook bloemen voor zijn secretaresse Anja de Vos én voor de vrouw die in totaal meer dan vijfduizend Waddinxveense kinderen ter wereld hielp, verloskundige Voss-Becks, De kinderen reageerden ieder op hun I eigen wijze op de aangeboden presentjes. Pasgeboren Nicole liet I goed van zich hofen, De acht- en negenjarige Kelly van Roon en Ardine de Vos I waren trots dat zij net als Nicole ook op 5 januari jarig zijn en de tienjarige I Yfke gaf resoluut te kennen het delftsblauw bord aan haar oma te schenken I "Die houdt daar wel van." aldus Yfke. I Nicole Zantinga is de laatste eerstgeborene die op deze wijze welkom geheten I wordt in Waddinxveen. Vanwege de afsluiting van de traditie vond de feestelij- I ke bijeenkomst op het gemeentehuis plaats. In alle overige gevallen kregen de I kersverse ouders bezoek aan huis van burgemeester en winkeliers. De overi- I ge eerstgeborenen zijn: Jauke Lodder (1989), Yfke Ossetjuk (1990), Ardine de IVos (1991), Kelly van Roon (1992), Leonie de Heer (1993), Ewout Spruyt 1(1994), Johanna Kunst (1995), Aron Soetenga (1996), Hannah Kaashoek 1(1997), Kimberly Neven (1998) en Sandra Verhoef (1999). Waddinxveen - Negen leerlingen van het Coenecoop College ontvingen donderdag 13 januari uit handen van de directeur, de heer A.J. Pennink, en in het bijzijn van ouders en vrienden een oorkonde. Deze behoorde bij de door hen gewonnen prijs in een Duitse onderzoekswedstrijd voor scholieren tussen de 12 en 20 jaar. In totaal 1151 inzendingen streden om de "Preis des Bun- desprasidenten" en uiteindelijk bleken de leerlingen van het Coenecoop College een vijfde prijs behaald te hebben met hun inzending over stadhouder Willem V en de strijd tussen de patriotten en de Prinsgezin- den tussen 1780 en 1787. Terwijl de leerlingen een nieuwe deelname aan deze wedstrijd overwegen, zijn een tweetal geschiedenisdocenten druk doende een excursie naar het "Haus der Geschichte" in Bonn te organiseren. Hier kunnen leerlin gen actief kennismaken met de recente geschiedenis. En, om met één van de prijs winnaars te spreken: "Dat is spannender dan een gewone geschiedenisles. Les uit een boek vergeet je zo! Nu ga je er dieper op in kortom, het geschiedenisonderwijs op het Loenecoop College staat niet stil. Waddinxveen - In 2000 wordt de Nederlandse Kinderjury voor de dertiende keer georganiseerd. De bedoeling hiervan is tweeledig: een groot opgezette leesbevorde ringsactie én de uitreiking van een kinderboekenprijs die een afspie geling is van de voorkeur van de Nederlandse jeugd. In 1999 deden 50.000 kinderen mee, dus het doel lijkt bereikt te worden! De Openbare Bibliotheek van Waddinxveen haakt uiteraard in op deze activiteit. Van 1 februari tot 1 mei kunnen kinderen individueel deelnemen aan de Nederlandse Kinderjury. Met behulp van een deelnameformulier dat in de bibliotheek verkrijgbaar is, kan een persoonlijke boeken top-5 inge stuurd worden. Het gaat hierbij om boeken die in 1999 voor het eerst in de Nederlandse taal zijn versche nen. De boeken, herkenbaar aan een paars kinderjury-etiket, staan in een apart hoekje voor de jeugdafdeling. Er zijn twee leeftijdsgroepen: 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar, dus uiteindelijk twee winnende boeken. De uitslag wordt in mei bekend gemaakt in een uitzending van de NPS. Voor elke deelnemer ligt een jurylidpasje klaar, dat werkt als een kraslot, één op de tien pas jes is goed voor een Kinderjurypen. Bovendien staat op ieder jurylidpas je een leestip. Vrijdag 4 februari besteedt Het Klokhuis (NPS, Ned 3 om 18.43 uur) aandacht aan de start van de Kinderjury 2000. Waddinxveen - Op dinsdag 15 febru ari organiseert het Gastouderbureau Waddinxveen en omstreken een informatie-avond voor aspirant-gast- ouders/opvangouders uit Waddinx veen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Op deze avond hoort men wat het betekent kinderen van veelal werkende ouders in eigen huis of het huis van de opvangkinde- ren, op te vangen. Aan de orde komt wat iemands motivatie kan zijn om gastouder of opvangouder te wor den, wat de taken zijn en hoe de eigen kinderen en ook de gastkinde- ren erop kunnen reageren. Een erva ren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastou der toelichten. Tevens wordt over de financiële en de belastingtechni sche kant informatie gegeven en krijgt men een beeld van de werkwij ze van het Gastouderbureau. De avond wordt gehouden in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bij- nenpad 1 (zij-ingang, zaal op de tweede verdieping) op dinsdag 15 februari van 20.00 tot 21.45 uur. Voor meer informatie: 0182-619591. KERKDIENSTEN - 30 januari Waddinxveen Ontmoetingskerk 9.30 uur ds E°ngers; 18.30 uur S.O.W.-lmma- nuelkerk Berv. Immanuelkerk 10.00 en 18.30 JLur ds C. de jong. «eref.kerk (vrijgem.) 9.30 uur dsW.H. Nieuwerkerk aan den IJssel; Rijn UUf de Vries, Alphen aan den Pe Rank 10.00 uur ds L. Romein, Zoe- termeer. Ichthus 10.00 uur S.Verkerk. feb 19 n^'Ct0rkerk 9 30 uur vierir« 1 (!D- OO uur viering. «ntmoetingskerk 29 jan. 19.00 uur ennS zo- I LI5 uur viering. Boskoop Vrijz.Prot. Geloofsgem. 10.00 uur ds U °eZers,Alphen aan den Rijn. wfuj s^ern' uur ds K- de Reuver z uur 4s A.H.B. Breukelaar, Oude Nieuwe Wetering, sen 9 30 UUr ds M D'van der Gies" k 9 30 uur ds JCWvan T Ouj' uur ds A.H.B. Breukelaar e en Nieuwe Wetering, geref. kerk 9.30 uur ds C.C. den recht UUr ^e'nders, Mijd- ®ethel Gaby Hetyey. L^UsjaAPost Waddinxveen - Nadat alle activiteiten een half jaar hebben stilgelegen door de verbouwing van Het Zuidhonk, start op 29 januari de bingo. Er worden 8 rondes gespeeld en één superronde. De totaalprijs voor alle rondes is ƒ12,50. Aan het einde is er een loterij. De zaal is open om 19.30 uur en we starten om 20.00 uur. (jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwas senen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Waddinxveen - Ook muziekvereni ging Concordia is begonnen aan een nieuw millennium en dat betekent een agenda met diverse activiteiten. Eén gedeelte van die activiteiten vindt plaats op woensdag 16 en zaterdag 18 februari. Op woensdag 16 februari maakt Radio West een opname maken van een concert van de harmonie van Concordia in de Ontmoetingskerk zal geven en op zaterdag 18 februari tussen 18.00 - 19.00 uur is dat te beluisteren op Radio West (88.4 FM). Belangstellenden die genoemd con cert live willen bijwonen zijn van welkom op woensdagavond 16 februari in de Ontmoetingskerk. Aanvang 20.00 uur. Concordia doet mee aan een nieuwe actie, het inzamelen van kleding, schoenen, dekens en gordijnen. Deze spullen zijn bestemd voor de Oostbloklanden. Genoemde artikelen kunnen ingele verd worden op de donderdagavon den bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 tot en met 4 maart. Door Karin Heeren Waddinxveen - "Duurzaamheid moet niet het sluitstuk zijn maar moet een kernkwaliteit worden en dat doen we nog lang niet goed genoeg." zo sprak burgemeester F. Jonkman tijdens de bijeenkomst ter ondertekening van het actie programma Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000. Het voornemen van de gemeente Waddinxveen om meer inhoud te geven aan een duurzame samenleving wordt ver woord in het actieprogramma, dat is opgesteld door het Platform Duurzaam Waddinxveen. Tijdens de bijeenkomst werd het actiepro gramma ondertekend door de bur gemeester en de voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinxveen, de heer J. Commissaris. "Op korte termijn zijn de voorstellen voor de eerste concrete acties voor dit jaar te verwachten." aldus de heer J. Commissaris. Er zal een car poolrubriek gepubliceerd worden en er komt een 'regen tonactie' waarbij alle inwoners van Wad dinxveen in de gelegen heid gesteld zul len worden een regen ton aan te schaffen. Commissa ris had ook een aantal vragen voor de wethouder, de heer J. Neele. Zo wilde de heer Commissaris weten of er ontwikke lingen te verwachten zijn op het gebied van de Kringloopwinkel en de realisatie van een windmolen park. Neele wil binnen een aantal weken rond de tafel gaan zitten met een gezelschap dat inhoud moet gaan geven aan de Kringloopwinkel. Zo zal ook de groep van de samen werkende kerken opnieuw uitgeno digd worden om deel te nemen aan het overleg en tevens zal een profes sionele organisatie gevraagd worden te participeren. Op het gebied van het windmolenpark beaamde Neele dat er inderdaad een geschikte loca tie is op Waddinxveens grondgebied en dat de gemeente binnen hun ver mogen eraan zal meewerken om een dergelijk park te realiseren. Wethouder Neele kreeg van de heer Commissaris een miniatuur windmo len aangedreven door zonne-energie aangeboden. De heer Neele zag hier van de symboliek: "Er zal eerst duur zame energie ingestopt moeten wor den voordat de molen gaat draaien. Dit is symbolisch voor de eigen acti viteiten, ook wij zullen onze duurza me energie moeten investeren om te komen tot een duurzame samenle ving." Prior Karin Jongkind Waddinxveen - Op woensdag 19 januari ontving burgemeester Jonkman in de raadzaal van het gemeentehuis een aantal jonge gasten en hun ouders. Mede op initiatief van winkeliersvereniging De Brug was de eerstgeboren baby van het nieuwe millennium uit genodigd. Deze eer viel ten beurt aan Angela Nicole Zantinga roep naam Nicole), die op 5 januari geboren werd. De ouders van Nicole kregen uit handen van de heer Jonkman een delftsblauw bord met daarop de naam en de geboortedatum van hun dochter en een afbeelding van de hefbrug van Waddinxveen uitgereikt. Ook kregen zij een millenniumvijfje. De heer Linderhof overhandigde namens de winkeliersvereniging een aantal geschenken. Alle overige 'eerste babies' van de afgelopen elf jaar waren ook voor de bijeenkomst uitgenodigd.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 13