Data General - HHC 0 L T I E indianènfesf, BROUWER DE KONING Foto's in het Hart van Holland Prima geschreven Willis en ongeloofwaardige indianen Diplomazwemmen INBRAAKBEVEILIGING! UITVAARTVERZORGING De Gedenkteken Specialist 9 grafmonumenten BEVtUIGINGEN KW naar Binnenhof 29.000 exemplaren Hart van Holland/26 januari 2000 pagina 3 Volleybal dames Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen grote zaal zaterdag 29 januari -19.00 uur TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen be steld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). Foto's dienen van tevo ren betaald te worden. Vaddinxveen looE m ^as sprake van flinke rookontwikkeling. Een van de bewo- BERICHTEN Boskoop Willis Moerkapelle Zevenhuizen Hazerswoude-Dorp 'TffSH ai'fp-ii Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling 1 Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Rousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. erkeersongeual: Een 16-jarige fiet- er uit Zevenhuizen is dinsdag 19 ■anuari om vijf uur 's middags, met Tri vef')r'ize'd linkerbeen naar het 'Jkzichtziekenhuis overgebracht. Jje prouw fietste op het fietspad op redeweg in Waddinxveen, toen J op het kruispunt met de Doelwijk E v°orrang kreeg van een 39-jari- E. Destuurder van een vrachtauto, °P c'e Doelwijk reed. De vracht- putochauffeur stopte wel voor de Lof eeP' maar heeft de fietser 1 opgemerkt. Toen hij vervolgens G i °preed kwam het linkerbeen L.'et, meisie onder het rechter- 1 1 Wle' van de vrachtauto terecht. few.nH ,'n kelderboxen: Woensdag- L, januari is een kelderbox Bar 6an at.met ouderenwoningen t)rio Zuidplaslaan uitgebrand, ■iran i naastSelegen boxen liepen fond m mde op' De brand werd L. '9 '5 uur ontdekt. De brand- Rphii, r- vuur fond 20.00 uur 1S 00r amhulancepersoneel perzocht omdat ze last had van ingeademde rook. Het bleek niet nodig te zijn de vrouw over te bren gen naar het ziekenhuis. De techni sche recherche van de politie Hol lands Midden stelt een sporenonderzoek in naar de oorzaak van de brand. Drie keer ingebroken: Op zaterdag avond 22 januari werd op drie plaat sen in Waddinxveen ingebroken. In een woning aan de Ieplaan werd geld, een giropas en een servies weggenomen. Bij een Shell pomp aan de Henegouwerweg betrof de buit sigaretten en uit een bakkers winkel aan de Groenvoorde werd een nog onbekend geldbedrag weg genomen. De politie heeft de zaken in onderzoek. Verkeersongeval: Vrijdagmorgen 21 januari, omstreeks 8.00 uur, is een 15-jarige fietser uit Boskoop bij een verkeersongeval op de kruising Zijde/Parklaan met zijn been onder het wiel van een vrachtwagen terechtgekomen. Zijn been is daarbij gebroken. De 49-jarige bestuurder van de vrachtwagen, een inwoner Door Julia Pengirim Annie M.G. Schmidt leerde me, dat logica bij het schrijven voor kinde ren op de eerste plaats komt. Wat er ook gebeurt, het moet kunnen gebeuren. Els Rooijers, Paul van Loon en Dick King-Smith hebben in 'Het india- nenfeest en andere verhalen' deze gouden regel volledig aan hun laars gelapt. Schreef ik eerder over Paul Biegel, dat hij als het goede voor beeld kan worden genomen, boven genoemd drietal geeft aan, hoe het NIET moet. Lees zelf maar, ik beleefde er wei nig plezier aan en dat begon meteen al bij het titelverhaal. Te veel zogenaamd grappige volwas senen, een vervelende, ongeloof waardige vader en, erger nog, een masker dat probleemloos uit een museum wordt gestolen. Okee, Rooijers laat na de diefstal nog wel en andere v ethal e Els Rooijers, Paul van Loon en Dick King-Smith Zwiisen een sirene afgaan - sirene? Moet dat geen alarm zijn? - maar van een spie dende zaalwachter is in dit verhaal geen sprake. Elk museum heeft in elke zaal een wachter, die al alert wordt als je maar naar een muse umstuk wijst. Laat staan dat je straffeloos maskers kunt stelen, hoog op een totempaal nota bene. De bewaker - bewaker? -die te laat aan komt snellen dient onmiddel lijk te worden geschorst. Niet beter is 'Een potje spoken' van Paul van Loon die over een potje levende spookslijm begint, alsof hij dat zelf heeft uitgevonden. Niet waar, dus. Ik las eerder een boek over een dergelijk soort slijm, met een identiek slot. Maar wel aanzien lijk beter geschreven én geloof waardiger. Het slotverhaal 'Superbaby' van Dick King-Smith gaat over een baby die na een paar maanden al spreekt als een boek, kan rekenen en lezen. Jongens, dit kan niet. Stop er een cassette in, laat een ouder broertje uitstekend buikspreken, maar schrijf geen onzin. Dit was pure flauwekul, met een vervelend bij smaakje om gauw te vergeten. Hoe het dan wèl moet, geeft Daan Remmerts de Vries aan in 'Willis', met de ondertitel 'het doet er niet toe hoe'. Okee, Willis redt aan het begin een engel uit een boom. Bestaan enge len? Vast wel. In deze kon ik in elk geval met hart en ziel geloven, zoals in engelen altijd gelóófd moet worden. Dit is echt een grappig geschreven verhaal, gebaseerd op ernstige fei ten. Centraal staat, naast de lotge vallen van Willis, het doodgeboren broertje Thomas die, door zijn afwezigheid, een beklemmende stemming teweeg brengt bij de ouders van Willis. De jongen voelt veel aan, begrijpt veel, maar niet alles. Ik ben er toch nog wèl, denkt de jongen, die allerlei plannen smeedt om de aandacht van zijn ouders te trekken. Met name, om zijn moeder weer wat op te beuren. Uiteindelijk lukt dat ook, met behulp van die geredde engel en onder de toeziende ogen van zijn vriend Joost en vriendin Sammy. Aardig meelopend bijverhaaltje is de ontluikende en wederzijdse ver liefdheid bij Willis en Sammy. Weer minder aardig vond ik de onbe strafte winkeldiefstalletjes van het drietal. Moet dit kunnen? Ik vind van niet. Maar misschien ben ik de kniesoor, die erop let. Moet letten. Els Rooijers, Paul van Loon en Dick King-Smith: Het indianenfeest en andere verhalen: uitgeverij Zwijsen - f 16,95. Daan Remmerts de Vries: Willis; uitgeverij Leopold - f27,50. van St. Annaparochie, sloeg rechtsaf de Parklaan in en kwam daarbij in botsing met de Boskoper. De exacte toedracht van het ongeval is nog niet duidelijk. De Boskoper is over gebracht naar het Bleulandzieken- huis in Gouda en kon nog niet gehoord worden. De verkeersdienst van de politie Hollands Midden stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. 1 c i cs nJ I r- v Verkeersongeval: Donderdagmorgen 20 januari heeft een 17-jarige brom fietser uit Benthuizen been- en arm- letsel opgelopen bij een verkeerson geval op de Bredeweg. De Benthuizense reed op het fietspad en kreeg geen voorrang van een 30- jarige automobilist uit Waddinxveen die een inrit wilde inrijden. De auto mobilist raakte gewond aan zijn nek. Beiden zijn overgebracht naar het Groenehartziekenhuis in Gouda. Aanrijding: Zaterdagmiddag 22 janu ari rond 14.25 uur ontstond op de Bredeweg een aanrijding tussen twee auto's. Een 33-jarige automobi list uit Zoetermeer was net begon nen links af een erf in te rijden toen hij juist op dat moment werd inge haald door een 22-jarige automobi list uit Den Haag. Door de aanrijding die daarop volgde raakte de inzitten de van de Hagenaar gewond. De vrouw, met nog onbekende leeftijd, werd met nekletsel overgebracht naar het Langelandziekenhuis in Zoetermeer. Verkeersongeval: Donderdagmorgen 20 januari hebben twee inwoonsters van Zevenhuizen nek- en hoofdletsel opgelopen toen zij met hun auto tegen een boom langs de Noordelij ke Dwarsweg reden. Volgens de 29- jarige bestuurster reed een bus, die haar tegemoet kwam, over de as van de weg. Hierdoor moest ze uitwijken naar rechts en kwam daarbij in de berm terecht waarop ze tegen de boom botste. De politie heeft de betreffende buschauffeur telefo nisch gesproken. Hij kon zich het voorval niet herinneren. De politie gaat nog een getuige van het voor val horen. De beide vrouwen zijn overgebracht naar het Groenehart ziekenhuis in Gouda. In de nacht van donderdag 20 op vrijdag 21 januari in twee winkelbe drijven aan de Dorpsstraat ingebro ken. Uit een groente- en fruitzaak werden fruit en levensmiddelen gestolen. Bij een installatiebedrijf werd geld gestolen. In beide geval len werd de toegang verschaft, door de achterdeur te forceren. De tech nische recherche stelt een onder zoek in. Flista zit met haar handen in het haar, want ze wordt op 28-1 50 jaar! H.G. Bob, Gerrie GSM carkit, oud type, compleet met telefoon ƒ50,-079-5931116 Vermist: rood/witte kater; hapje uit rechteroor; omg. kanaalstr. bel aub: 0182-632305 Mijn pa: "Brammetje van de Rottekade" wordt vrijdag echt Abraham! Gefeliciteerd xxx Wendy Verloren: Bi-color gouden armband (schakel) 0180-633993 vermist sinds 15 januari: rood/bruine kater; niet gecastreerd; Patrijs 22, Zevenhuizen Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 18 januari voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Guido Linker hof. Er waren 21 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Sebastiaan Tak, Irene Biemond, Babette Zim merman, Lisa Hertog, Timothy Veel, Joëlle Vente, Manouk Willemstein, Pelle Planken, Fabiana Marfella, Mara Breedijk, Hanna van Veen, Jonathan Voorwinde, Brian Verheij, Cindy de Haan, Jairo van Laar, Lisan- ne Verdegaal, Lianda Blanken, Wou ter Thoen, Amon Jacob, Jack de Heer, Larissa Rosbergen. Boskoop - Op dinsdag 1 februari gaat de Katholieke Vrouwenvereni ging op bezoek bij het Binnenhof op uitnodiging van Maria van der Hoe ven (Lid 2e kamer van het CDA). Vertrek om 11.00 uur vanaf de Over slag, richting Den Haag. Op het Bin nenhof gebruiken de dames een lunch met aansluitend een videopre sentatie, tribune bezoek en rondlei ding. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn ad ver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3