Rijnwoudse sporters voor het voetlicht gezet Team 4 wint laatste wedstrijd Flyers in mineur Europa Cup avontuur Nesselande over Data Generalin kwartfinales nationale beker Polderloop en skeelertocht pagina 8 Hart van Holland/26 januari 2000 Sporters van de eeuw Volleybalsensatie in Zevenhuizen Badminton Vereniging Zevenhuizen 't Basketbal jam Volleybal Nesselande onderuit in Capelle Nesselande in kwartfinale tegen Alcom/Capelle. Door Sylvia van Doornen Hazerswoude-dorp - Op vrijdag 21 januari werd in het dorpshuis in Hazerswoude-dorp, de 9e sport verkiezing Rijnwoude gehouden. Een jury bestaande uit onder andere sportverslaggevers vari enkele regionale bladen, bepaalt bij dit jaarlijkse evenement wie zich sportman, sportvrouw, sport ploeg of aankomend talent van het jaar mag noemen. Ten over staan van een groot publiek, wer den tien genomineerden in deze vier categorieën op het podium voor het voetlicht gezet tijdens een live-interview. Op een scherm achter hen werden tegelijkertijd verschillende actiefoto's van de betreffende persoon cq. ploeg geprojecteerd. De genomineerden voor de titel sportploeg 1999 waren voetbal vereniging Bernardus zo. 1 en zaalvoetbalvereniging Koudekerk 1. Genomineerd voor aankomend talent waren Saskia Binnendijk (judo), Aziz Mesaoudi (judo) en Erik Simon Strijk (triatlon), voor de categorie sportman Walter Beukeboom (judo), Martijn Oost erveen (judo) en Ronald Sol (waterpolo) en voor de categorie sportvrouw Judith van Berkel (zwemmen) en Karolien Hooge- veen (tennis). Vanwege de aan sprekende resultaten die hij behaalde, werd judoka Aziz Mesa- ouidi door de jury gekozen als aankomend talent van het jaar 1999. Walter Beukeboom werd voor de tweede maal sportman van het jaar en de prestaties van Judith van Berkel-de Nijs werden beloond met de titel sportvrouw De winnaars van de Sportverkiezing Rijnwoude en Sportvrouw van de Eeuw Bettine Vriesekoop. 1999. Het eerste voetbalelftal van Bernardus won overtuigend de eer ste prijs in de categorie sportploeg. Omdat het jaar 2000 gelegenheid bij uitstek is om terug te kijken op de afgelopen eeuw, werden afgelo pen vrijdagavond ook de Sportman en Sportvrouw van de Eeuw gehul digd tijdens de sportverkiezing Rijnwoude. Het betrof tenniscory- fee Tom Okker en tafeltennister Bettine Vriesekoop en de prestaties van beide sporters werden uiter aard uitgebreid belicht. Tom Okker, die overigens vanwege een vakan tie in het buitenland niet 'live' aan wezig kon zijn en daarom vooraf was geïnterviewd en gefilmd zodat hij wel op het scherm te zien was, wist in totaal 30 Grand-Prix titels in het enkelspel en 78 in he dubbel spel te behalen. In 1978 behaalde hij de halve-finale plaats op Wimb ledon en ooit stond hij op de derde plaats op de wereldranglijst. Tom Okker staat op de 20ste plaats van de top 50 van de beste sporters van de eeuw. Bettine Vriesekoop was wel persoonlijk aanwezig en vertel de over het verloop van haar sport- carrière. Meer dan 20 jaar heeft zij aan tafeltennis gedaan, werd Euro pees kampioene in 1982 en won de Europese Top 12. Bettine Vriese koop heeft 29 landstitels behaald, is zevende geworden op de werel dranglijst en staat op de 26ste plaats in de top 50 van beste spor ters van de eeuw. Van de burge meester van de gemeente Rijnwou de de heer Boelen, kreeg zij de prijs behorend bij de titel Sport vrouw van de Eeuw overhandigd. Zevenhuizen - Wat voorzichtig werd gehoopt maar niet hardop werd uitge sproken, werd dinsdagavond werke lijkheid op het centre<ourt in dorps huis Swanla Het damesteam van Data General versloeg eredivisionist Longa uit Lichtevoorde en drong daarmee door tot de kwartfinales van de nationale volleybalbeker. De wijze waarop de verdiende 3-2 over winning tot stand kwam bracht de toeschouwers tot groot enthousiasme. Data General ging uitstekend van start en overrompelde Longa met moeilijke services en sterke blokke ring. Floortje Kok was voor het eerst in de basis gestart en onderscheid de zich met hard en vlak geslagen services en verdienstelijke aanval en blokkering. Op de buitenkant scoorde Joske Lucassen vrijwel alles en de coach van Longa zag zich al bij 8-3 genoodzaakt tot een time-out die hij bij 19-8 herhaalde. De Zeven- huizensen waren in deze fase echter niet te stoppen en haalden de eerste setwinst met 25-12 binnen. Longa had echter goed geanalyseerd waar het meeste gevaar vandaan kwam en slaagde er in de tweede set in Joske Lucassen aanvallend groten deels uit te schakelen. Vrijwel alle services werden op haar gericht en blok en veldverdediging werden ingesteld op haar harde diagonale aanval. Ook de service van Data General had minder scherpte en de middenspeelsters kwamen niet tot scoren door slechte timing en onvol doende agressie. Longa haalde een voudig de set met 12-25 binnen en meende de wedstrijd onder controle te hebben. De strijd in de derde set verliep meer gelijkmatig. Coach Vis ser had de geroutineerde Aafke Ver- brugge ingebracht, maar ook zij had moeite om de service van het nu verbeten strijdende Longa onder controle te krijgen. De grootste inbreng kwam van spelverdeelster Michelle Bijl, die zich onvermoei baar ook verdedigend onderscheid de, en de gedreven Fanny Lafeber, die haar gegroeide spelinzicht bewees door menige tactisch geplaatste bal. Data General bleef de hele set op voorsprong en sloot deze uiteindelijk met 25-19 winnend af. Longa besefte dat het de wed strijd dreigde te verliezen en trok alle registers open. Data General leek onder de druk te bezwijken, maar behield de aansluiting met ouderwets vechtvolleybal en servi ceseries van Olga van Zaanen en Hedda Meijer. Karin van der Maat, die de moegestreden Joske Lucas sen had vervangen, bracht meer dynamiek in de ploeg en coach Vis ser bracht tweemaal een dubbele wissel in, waardoor spelverdeelster Barbara Knap in het achterveld kwam. Bij 17-16 kwam de Zevenhui- zense ploeg op voorsprong die zelfs werd uitgebouwd tot 22-18 en meer dere matchpoints. Enkele ongelukki ge keuzes en de falende middenaan- val brachten Longa echter weer langszij, waarna het niet geheel ver diend de winst met 28-30 incasseer de. Een vijfde set moest derhalve de beslissing brengen en daarin liep Data General een hopeloos lijkende achterstand op. Bij 3-8 werd er van veld gewisseld en waren de ver wachtingen bij de toeschouwers in Swanla weinig optimistisch. Zeker toen Longa de voorsprong uitbouw de naar 7-13 en 8-14, totdat Fanny Lafeber aan opslag kwam. Haar diepe service bracht de passers van Longa in de problemen en in de aan val beukte de goed herstelde Joske Lucassen de vijandelijke blokkering open. Op 10-14 nam de coach van Longa een time-out om zijn speel sters in te stellen op de service van Lafeber, maar deze scoorde ook hierna, waardoor de" time-out op 12- 14 moest worden herhaald. De span ning brak Longa duidelijk op en het was alleen nog maar de vraag of Fanny Lafeber haar service kon hou den. Dit lukte haar op uitstekende wijze en tot uitzinnige vreugde van de op de banken staande suppor ters sloot zij haar, voor rally-point unieke serviceserie van 8 punten winnend af, waarmee de wedstrijd volkomen verdiend met 3-2 naar Data General ging. De selectie van coach Jan Visser mag zich nu opma ken voor de wedstrijden in de kwartfinales tegen Facopa uit Weert dat boven in de eredivisie staat. De uit- en thuiswedstrijd zullen begin maart worden afgewikkeld. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 30 januari gaat voor de 49e keer de Pol derloop van start. Ook dit jaar is er een skeelertocht over de afstanden 4,5 km en 20 km. De skeelertocht geldt als toertocht en kent geen wedstrijdelement. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,- voor dege ne die de tocht tegen administratie kosten rijden en 7,50 voor degene die een blijvende herinnering aan de tocht willen overhouden. Starttij den: 4,5 km om 10.30 uur en de 20 km om 11.00 uur. Ment kan zich in het zweet werken op de 1,5, 5, 10,2, 15,2 kilometer en de halve mara thon. De starttijd van de 10,2, 15,2 km en de halve marathon is om 11.15 uur. De lopers op de 1,5 km en 5 km worden om 11.20 uur "wegge schoten". Voor meer informatie: 0172-589622 op 30 januari vanaf 8.00 uur op 0172-588312. Zevenhuizen - Zondag 23 januari speelde team 4 haar laatste wed strijd van de competitie uit tegen Vederlicht 6 in Bodegraven. In okto ber troffen beide partijen elkaar al in Zevenhuizen. De winst ging toen naar Zevenhuizen. Rein Verweij startte als eerste. In het eerste set moest Rein de partij gewonnen geven (7-15). De tweede set bood meer mogelijkheden (15-10) en zorg de zo voor een nieuwe kans in de derde set. Rein kwam pas later in de set goed in zijn spel. Hij wist een 3-11 achterstand terug te brengen naar 13-13, maar de heer uit Bode graven was hem voor (13-15). Ronald Luijtjes was als tweede aan slag. De start bleek ook bij hem moeizaam (8-15), maar de tweede set ging duidelijk beter (15-2). Hoe wel het in de laatste set nog knok ken werd, trok Ronald aan het lang ste eind (15-10). Marije Alkemade speelde een goede partij. De eerste set won zij met veel overtuiging (11- 6). Hoewel er in de tweede set wel eens wat mis ging, wist zij de touw tjes stevig in handen te houden (11- 6). Janneke Hoeijmakers speelde in de eerste set ook een prima partij en won (11-4). In de tweede set wist zij dit spel niet vol te houden (8-11), waardoor ook zij een derde set speelde. Dit werd een spannende strijd. Janneke wist verlenging net te voorkomen en de winst naar zich toe te trekken (11-9). Inmiddels was de stand 4-0 voor Zevenhuizen. Tijd voor de dubbels. Rein en Marije speelden een goede partij met span- nende rally's. Weer een punt vooi Zevenhuizen (15-8, 15-9), Vooi Ronald en Janneke startte de mii minder fanatiek. Zij verloren de eer ste set (10-15), maar wisten dit in tweede goed te maken (15-10). De derde set liet weer meer fanatisme zien. Deze wisten zij met gemak te winnen (15-5). In de herendubbel lie ten Rein en Ronald de vijfde drie- setten van de dag zien. Dit keer wis ten zij de eerste set te winnen (15-11), maar moesten zij de tweede de me nog set net uit handen geven (13-15) Opnieuw eindigde er een driesettei moes! in het voordeel van Zevenhuizei de vi (15-8). Tenslotte speelden Marije en ^ond Janneke de laatste dubbel. Zij gin- uitern Zeven surete van D uitwee punte ploeg sie stc tacula aredi\ week zaak te krij ger P; Ichte que ■aarr gen goed van start en lieten een goede partij zien (15-8). In de twee de set raakten zij in eerste instantie acTiterop, maar wisten deze achters- grond tand in te halen (15-10). Uiteindelijk Ipeld ging team 4 met een 7-1 overwinninj Gard op Vederlicht 6 naar huis. Data de zij Ook voor de overige teams was dil lijk v\ de laatste speelweek in de districts competitie. Team 2 speelde vrijdaj thuis tegen B.C. Vlist 1. De winst ging uiteindelijk met 6-2 naar de Haastrecht. Ook team 3 speelde thuis. Zij verloor met 7-1 van Zigo Na seizoen '99-'00 van de districts competitie zal team 1 promoveren naar de vierde klasse. Team 2, 3 en blijven, na promotie vorig seizoen, volgend seizoen waarschijnlijk in de huidige klasse gehandhaafd. tjinne tuinlij Waddinxveen - In het afgelopen weekend liep het niet zoals Flyers van te voren had gedacht. Dames 1 zou wel twee punten pakken tegen Westland Stars uit 's Gravenzande, de nummer 13 van de ranglijst. Heren 1 zou uit in Katwijk tegen koploper Grasshoppers door winst een flinke stap richting promotie zetten. Maar beide teams bleven met lege handen staan. Dames 1 werkte hard, knokte voor elk punt, maar kon Westland Stars niet op de knieën krijgen. De bezoe kers bleven steeds aan de positieve kant van de score. Flyers bleef ech ter spelen voor een beter resultaat. De gehele wedstrijd bleven de teams dicht bij elkaar. In de zeven tiende minuut van de tweede helft nam Westland Stars een voorsprong van 39-45. Toch wist Flyers terug te komen tot 49-49. De laatste score was echter voor de bezoekers en de twintigste minuut was een ware thriller, maar geen van de teams nog een punt maken. Uitslag 49-51. Tops coorder: Anita van Unen met 17 punten. Heren 1 ging op bezoek in Katwijk bij de koploper, Grasshoppers. Deze wedstrijd zou een topper moeten worden, maar al snel bleek, dat de wedstrijd gewonnen zou worden onder de borden en daar bleek Fly ers kwetsbaar. Het verhaal is dan vlug verteld. Grasshoppers was oppermachtig, gebruikte de lengte bekwaam en de Waddinxveners kwa men er niet aan te pas. Uitslag 80-51. De verrassing van de dag kwam van Dames 3. Onbevangen traden de dames aan tegen de nog ongeslagen koploper Leiden. De eerste helft werd het de bezoekers knap moeilijk gemaakt, maar toch kon Leiden nog gaan rusten met een 20-25 voor sprong. Maar de waarschuwingen van Flyers in de eerste helft waren |P( 0 niet besteed aan Leiden en dat kwam de bezoekers duur te staan, een mum van tijd werd de achters-; tand omgebogen in een voorsprong en die werd niet meer uit handen! gegeven. Uitslag 45-37. Topscoorderj Jesca Van Loo met 18 punten. Jongens Kadetten 1 vocht een tita-l nenstrijd tegen Jumpers. Twee ploos gen die aan elkaar gewaagd waren en tot de top van de Kern Den Haag behoren, streden om elke centime ter en elke bal. De eerste helft was voor Flyers, dat mede door een| hoog tempo te spelen een 42-3 voorsprong kon nemen. De tweede! helft hadden de bezoekers zich! beter ingesteld op het spel van Fly ers en de voorsprong van Flyers ver-| dween. Hierna ging het gelijk ondanks dat Flyers met de lange! mannen in foutenlast kwam, maai) de laatste score van Jumpers in wedstrijd bleek de beslissende. Uit-| slag van deze zeer sportieve wee strijd was 77-79. Topscoorder] Michael de Levie met 19 punten. Meisjes Kadetten 1 speelde een goede wedstrijd tegen Oegstgeest Het bleef de hele wedstrijd sp; nend al was Oegstgeest toch de iels! betere ploeg. Uitslag 30-34. Topsl coorder: Michelle Kars met 17 punj ten. Vrijdag 28 januari in de Duikelaar! om 21.00 uur Heren 1 tegen Lokomo- tief en zaterdag 29 januari om 20.00| uur heren 2 tegen Jumpers. den perio spror den I Meer de tv we ti licht ank1 ouv werd door ren 1 het neme lian op 5 gehei pooi Bosk Van p ere pe u Van torn/ klass nuldi de P feikt pan Woensdag speelde Cadenz.Nesselan de in de eigen huis tegen het Finse Napapiiirin Rovaniemi. De verwach tingen waren hooggespannen, na het nipte 3-2 verlies in Rovaniemi werd verwacht dat het thuis-voor- deel de doorslag zou kunnen beteke nen. Winst moest tot de mogelijkhe den behoren. Nesselande begon met de geijkte opstelling: Ferry van Hal als libero, Joost van der Hoek, Twan van Kuijk, Rick Wiggers, Kristian van der Wel, Joost Looman en Jochem de Gruijter. Vanaf het begin zag coach Gert Timmer een fel spelend Napapiirin Rovaniemi die met een verwoestende aanval en een gevaar lijke service de druk op de Nesselan- ders zette. De Nesselanders konden niet in hun spel komen en bleven achter de feiten aanlopen. Bij de Finse tegenstander lukte alles. Met 15-25 ging deze set naar de Finnen toe. In de tweede set wist Cadenz.Nesselande tot 15-14 een voorsprong te behouden, daarna wist Rovaniemi met een uitstekend spelende Normunds Veinberg het tij te keren en namen zij meer afstand van Cadenz.Nesselande. Langzaam maar zeker werd de voorsprong gro ter. Cadenz wist nog tot 23-24 te naderen maar Veinberg smashte zijn team naar de 23-25 setwinst toe.Gezien de setstanden, stond Nesselande voor een onmogelijk opgave er mocht geen set verloren gaan. Dit feit zorgde voor meer spanning bij de Nesselanders en de Finnen konden nu vrijuit gaan spe len. Dit werd gedaan, wat zich gelijk vertaalde in nog meer servicedruk voor Nesselande en daardoor wist de langste man van Napapiirin, de Let Ilmars Balodis, de aanvallen van Cadenz gemakkelijk te blokkeren. Deze set werd met 15-25 winnend door de Finnen afgesloten. Voor Nesselande houdt het Europa Cup avontuur op en kan zich volledig richten op de vaderlandse competi tie en bekertoernooi. Na de deceptie van woensdagavond in de Europa Cup, stond al snel op vrijdagavond de uitwedstrijd tegen Alcom/Capelle op het programma. Alcom/Capelle wist gesterkt doo'l een overwinning op Remote IT/Zwolle en zich versterkt had met| Edger Tinkhof. De spelers van Nes-I selande waren nog niet hersteld vaJl het verlies van woensdag en kwa men niet in hun spel. De ploeg vaol Gert Timmer moest toestaan dal Alcom/Capelle via de setstanden 25-1 20, 25-22 en 25-12 met 3-0 de wedj strijd won. Voor de Nesselande volgt nu ee«l normale week, de volgende weoj strijd is op vrijdagavond in hel Tosportcentrum Rotterdam tegen|, Appeal/SSS uit Barneveld. De loting voor Cadenz.Nesselandl heeft Alcom/Capelle als tegenstaaj der opgeleverd in de kwartfinale o®| de nationale Beker. De eerste wea l strijd is op woensdag 1 maart Fl Capelle aan den Ijssel, de return I volgt dan op woensdag 8 maart ij het Topsportcentrum.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8