ata General wint in Apeldoorn antes Gouwestaete langs Brandenburg en Alkemade leisjes 2 van volleybalvereniging Agon kampioen Bureau Halt te gast op Immanuëlschool Transportsector steunt rechtstreekse aansluiting op Nil Bingo in De Paddestoel Ruilbeurs Hart van Holland/26 januari 2000 Volleybal Vaterpolo Dames 1 Heren 1 Spanning in de competitie Actieve jeugdcommissie pagina 9 .venhuizen - Ondanks forse bles suretegenslag won de damesselectie n Data General met 1-3 de lastige Ütwedstrijd tegen Alterno, dat 3 Junten achter op de Zevenhuizense ploeg op de 3e plaats in de le divi sie stond. Na de euforie van de spec taculaire 3-2 bekeroverwinning op fredivisionist Longa eerder in de week was het voor coach Jan Visser Saak zijn speelsters geconcentreerd te krijgen op de competitie. Verzor ger Paul de Heij had al ervaren dat de meeste speelsters deze wedstrijd jog in de benen hadden en hij moest zich in het zweet werken om de verzorging voor de wedstrijd rond te krijgen. De wedstrijd ving uitermate slecht aan, want bij een achterstand van 6-1 klapte Angeli- que van der Meer door haar knie, waarna zij kermend van pijn op de grond bleef liggen. Er bleek in de Apeldoornse sporthal geen bran- lard aanwezig en de verzorging van Data General weigerde om haar naar de zijkant te laten slepen. Uiteinde lijk werd een massagetafel de hal binnengesleept, waarop de onfor- inlijke Angelique kon worden weg gedragen. Onderzoek in het zieken huis wees later uit dat de schade waarschijnlijk beperkt blijft tot een verrekte binnenband. Ondertussen was in de hervatte wedstrijd Visser genoodzaakt ook Floortje Kok te vervangen, die eveneens door haar knie was gezwikt, en Joske Lucas- sen, die er niet in slaagde haar uit stekende niveau van de bekerwed strijd te herhalen. De overige speelsters waren door al deze tegen slag extra geprikkeld en vochten zich terug in de wedstrijd. Bij 12-12 kwamen ze langszij om vervolgens door te stomen naar de 13-15 winst in de le set. In de 2e set voorkwam Data General een achterstand door harder te serveren en sterke blokke ring. Met 12-15 werd ook deze set gewonnen en leek een 0-3 overwin ning binnen bereik. Maar ja, die beruchte 3e set, waarin het vooral op concentratie aankomt, brak ook nu de Zevenhuizense ploeg op. Alles, maar dan ook alles ging fout en het verbaasde Alterno kreeg een 15-5 setwinst in de schoot gewor pen. Het publiek op de volle tribu nes zag weer mogelijkheden en roer de zich luidruchtig. Nog luidruchti ger echter'maakte Visser zijn selec tie duidelijk dat hij geen zin had in voortzetting van deze wanvertoning en dat het tijd werd het klassenver schil in punten uit te drukken. En dat gebeurde. In slechts 8 minuten en 2 servicebeurten haalde Data General de eerste 0-15 setoverwin ning van het seizoen binnen. Fanny Lafeber haalde met haar floaterser- vice de eerste 8 punten binnen, waarna Hedda Meijer haar met 7 punten bijna evenaarde, daarbij geholpen door een attent en krach tig blok. Het publiek zat nog verbou wereerd te kijken toen de speelsters al aan het uitlopen waren. Na de douche volgde de hereniging met de enigszins gerustgestelde Angelique van der Meer, maar het gezicht van coach Visser verried toch enige zorg over de fysieke gesteldheid van enkele van zijn speelsters. De vol gende wedstrijd is tegen HHC uit Hom op zaterdag, 29 januari om 19.00 uur in de grote zaal van Swan- la. ^addinxveen/Boskoop - Afgelopen aterdag speelden de bondsteams Jan Gouwestaete uitwedstrijden, lames 1 kon in Bilthoven tegen BZC Irandenburg 1 pas in de derde periode afstand nemen, doch won liteindelijk met 13-6. Heren 1 kwam in en tegen Katwijk 1 tot een goed esultaat (8-8). Jet leek voor Gouwestaete tegen Brandenburg aanvankelijk van een tien dakje te gaan. De Waddinx- leensen konden zich in de eerste eriode zelfs een aantal slordighe- len permitteren, doch sloten de leriode evengoed met een 1-4 voor- Iprong af. Voor Gouwestaete scoor- len Ellen van der Weijden 2x, Petra Jleerdink en Mirjam Overdam lx. In Ie tweede periode besloot de nieu- Jre trainer/coach Evert Baatje, wel- Jcht als experiment, tot een totale ankwissel. Dit had tot resultaat dat Bouwestaete langzaam maar zeker perd ingelopen en Brandenburg, |oor een benutte viermeter, zelfs op fen 5-4 voorsprong kwam. Dit was Bet signaal om maatregelen te lemen. Gouwestaete sloot via Gil- ■an van den Berg de eerste helft af lp 5-5. Daarna werd Brandenburg leheel aan banden gelegd. In de derde periode scoorden Ellen van der Weijden, Evelyn de Tyssonsk en Petra Meerdink en brachten de tus senstand op 5-8. Ook in de laatste periode lag het initiatief bij Gouwe staete dat via Mirjam Overdam 2x, Marion van Hooft en Gillian van den Berg verder uitliep naar 5-12, alvo rens Brandenburg tot haar laatste wapenfeit kwam; 6-12. Ellen van der Weijden deed dat voor Gouwestaete; zij bepaalde de eindstand op 6-13. De heren moesten aantreden tegen Katwijk. De verwachting was dat het een totaal andere wedstrijd zou gaan worden dan vorig week, toen Gouwestaete met overtuiging won van dezelfde ploeg. De opening was dan ook voor Katwijk, met een 3-1 achterstand in de eerste periode was de toon gezet. Alleen Jaco de Jong wist tot scoren te komen. In de tweede periode herstelde de ploeg van trainer/coach Maarten Schou ten zich goed en kwam middels doelpunten van Mare Faber en Remko Overdam op een 3-3 gelijke stand. Het niveau van de wedstrijd was laag, beide ploegen en het arbi trale duo maakten vele fouten. In de derde periode kwam Gouwestaete voor het eerst op voorsprong door doelpunten van Mark Mommers, Jaco de Jong en Wouter Steller. Met een 5-6 voorsprong gingen de heren de laatste en beslissende periode in. In deze periode leek het erop dat de Gouwestaeteheren naar een over winning zouden spelen. Mark Mom mers en Jaco de Jong zetten hun ploeg aan het begin van de vierde periode op een 5-8 voorsprong. De heren konden deze marge niet vast houden en de eindsprint van Kat wijk was beter. In een 'alles of niets'- poging was het Katwijk die beheerst de laatste drie overtalsituaties afmaakte en langszij kwam. Uitein delijk werd de eindstand bepaald op 8-8. Gezien het beeld over de gehele wedstrijd een terechte uitslag voor beide ploegen, al had Gouwestaete in de laatste periode de betere kan sen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Aanstaande zaterdag spelen de bondsteams van Gouwestaete thuis wedstrijden. In Gouwebad De Sniep speelt dames 1 om 18.00 uur tegen ZWV-Nereus 1 uit Zaandam. Dames 2 speelt om 19.00 uur tegen GZC 1 uit Gouda en heren 2 speelt om 19.45 uur tegen Rapido'82 3 uit Haar lem. Heren 1 is vrij, omdat DZV 1 uit Delft zich heeft teruggetrokken uit de competitie. poor Karin Jongkind poskoop - Het tweede meisjes C-team fan volleybalvereniging Agon tim merde afgelopen seizoen goed aan fe uieg. De meisjes - in de leeftijd yan 12-15 jaar - werden na de eerste tompetitieperiode kampioen in hun ftee. Afgelopen zaterdag vond de puldiging plaats in de sportzaal aan ye Puttelaan. Voorzitter Kees Keijzer faikte bloemen en een cadeaubon pon de speelsters uit. IHet was een spannende competi- l[e. vertellen Inez van Zoest en ponne van Eek, beiden trainer en toach van het meisjes 2 team. "Bij janvang leek het redelijk makkelijk »e gaan. Wij hadden dan ook een T>aar speelsters met veel ervaring en Peel lengte. Aangezien er in deze leeftijdsklasse gespeeld wordt met Ten verlaagd net, hadden deze Speelsters voordeel door hun leng de. De uitwedstrijd tegen het sterke Ieam jan Aspasia werd echter verlo- ?en Hiermee werd duidelijk dat de fampioensstrijd tussen deze twee leams ging." |An n°vember stond het team van gon bovenaan, maar werd op de poet gevolgd door Aspasia. De laat- r e Wedstrijd van het seizoen moest Eewonnen worden om kampioen te porden. De Boskoopse meiden Pgonnen nerveus aan deze wed- 'n/aj-een ui(wedstrijd bij Be Fair in addinxveen. In de loop van de ^trijd wisten ze hun zenuwen EL I onder bedwang te krijgen en lp n Ag°n met 3-1. Het kampioens- L™ bestaat uit: Tessa van Santen, k r'i e van Zoest, Lobke Zaalberg, r Van ®ruSSen> Leonie van San- nri p;re"a van Zoest en Marije Hof- Kim Postmus moest door een vervelende knieblessure de wed strijden vanaf de kant volgen. Een aantal speelsters van het team is inmiddels overgegaan naar het eer ste meisjes C-team. Om die reden is het team niet gepromoveerd, maar blijft het in de huidige klasse. Het gaat goed met de Boskoopse volleybalvereniging. Momenteel neemt de club met achttien teams deel aan de competitie, waarvan acht seniorenteams, vijf teams in de leeftijdsgroep twaalf tot vijftien jaar en vijf zogeheten miniteams (zeven tot twaalf jaar). "Wij hebben een actieve jeugdcommissie, die regel matig een activiteit organiseert," vertelt voorzitter Kees Keijzer. "Zo gingen we onlangs met de jeugdle den kijken bij een topvolleybalwed- strijd in de regio. Dat is gezellig, goed voor het volleybal in het alge meen én de jongeren kunnen er wat van leren." Agon heeft daarnaast ook een jeugdbeleidsplan opge steld. In dit plan staat nauwgezet omschreven op welke leeftijd jeugd spelers aan bepaalde eisen moeten voldoen en hoe de trainingen daar op afgestemd kunnen worden. "Bij de jeugdteams blijft de gezelligheid wel voorop staan," benadrukt Keijzer. "De seniorenteams kennen een meer prestatiegericht beleid. Het eerste herenteam is hier een goed voorbeeld van. Enkele jaren geleden degradeerde het team desastreus doordat een aantal spe lers vertrokken. Momenteel staat het team op de tweede plaats in de eerste klasse en heeft het een goede kans te promoveren naar de promo tieklasse. Een prestatie van for maat." besluit een enthousiaste Kees Keijzer. Door Karin Heeren Boskoop - In het kader van het voorlichtingsproject 'Doe Effe Nor maal', waarbij door een politie agent voorlichting wordt gegeven aan de hoogste groepen van het basisonderwijs over tal van onder werpen, werd er vorige week op de Immanuëlschool aandacht besteed aan het werk van Bureau Halt. Adoptie-agent Leon de Kruijf bracht samen met Dafna Pulverer van Bureau Halt op indringende wijze bij wat het betekent als je als jongere betrokken raakt bij Bureau Halt. Timo uit groep 7 kreeg de rol toebedeeld van 'klein crimi neeltje' Rolf terwijl zijn klasge noot Jordi zijn vader mocht zijn. 'Rolf' raakt in de problemen als hij stoer met zijn vrienden mee wil doen en een afvalbak door de ruiten van een bushokje trapt. Zijn 'vrien den' zijn hem inmiddels gesmeerd en Rolf moet ervoor opdraaien. Hij wordt aangehouden, moet zijn schoenen uitdoen en zijn zakken legen en wordt door agent De Kruijf gefouilleerd. Tijdens het 'verhoor', allemaal nagespeeld, wil Rolf niet zeggen wie zijn 'vrienden' zijn uit angst voor represailles. Dan, nadat het proces verbaal is opgemaakt en de 'vader' van Rolf op de hoogte is gesteld, kan Rolf kiezen: de rechter of Bureau Halt. "Wat is dat eigenlijk, Bureau Halt?" zo vroeg Dafna Pulverer de klas. "Dan moet je klusjes doen" is de reactie van de klas. Bureau Halt staat inderdaad voor Het ALTerna- tief, een alternatieve manier om de kleine criminaliteit aan te pakken. Het doel van Bureau Halt is om jon geren door middel van 'lik-op-stuk- beleid' te confronteren met de gevolgen van ongewenst gedrag. De preventieve werking hiervan moet er tevens voor zorgen dat jongeren zich minder snel op het criminele pad begeven. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar krijgen een alternatieve straf en een schaderegeling wanneer zij schade hebben veroorzaakt. Jon geren mogen maximaal tweemaal worden doorverwezen en de schade mag niet meer zijn dan ƒ1500,-. 'Rolf' wordt geconfronteerd met zijn fouten: hij kan voorlopig op zater dag niet meer voetballen omdat hij geld moet verdienen om de schade terug te betalen, hij wordt dus uit de selectie gezet. Hij moet bushokjes schoonmaken en de straat vegen en 'staat dus goed voor gek'. "Maar als je het niet doet" zo vertelt Dafna Pulverer, "dan moet je naar die man met een lange zwarte jurk met een slab om en dan heb je binnen vijf minuten een 'diploma', oftewel naar de rechter en een strafblad." Voor groep 7 van de Immanuëlschool was het een leerzaam lesuur, zij weten in ieder geval wanneer zij in aanmer king komen om een 'bezoek' te bren gen aan Bureau Halt. "En ik hoop jul lie natuurlijk never nooit meer te zien." aldus Dafna Pulverer. Waddinxveen - Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel organi seert op vrijdag 28 januari een bingo vanaf 20.00 uur. De entree is gratis; iedereen is welkom. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel organiseert op zaterdag 29 januari een ruilbeurs van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0182-616720. Hoera, 2 febr. papa jarig, wordt 33 jr., heel veel kusjes Erwin/Ronald Dennis Kivits gefeliciteerd met je verjaardag. Ron, petra, Youri, Kayleigh Boskoop - De EVO steunt het Plat form Sierteeltregio Boskoop in het streven naar een rechtstreekse aansluiting op de Nil ter hoogte van Bodegraven. Deze organisatie voor transport en logistiek in Zoe- termeer draagt in een brief aan alle gemeentebesturen in de regio een reeks argumenten aan voor die aansluiting. Door rechtstreeks op de Nil aan te sluiten wordt str aks minder omgereden. Dat een rechtstreekse aanslui ting geen overlast voor Bode graven zelf mag betekenen, benadrukt de EVO. Deze verkeers- oplossing moet juist bijdragen tot een ontlasting van de kernen, met name Bodegraven, Boskoop en Reeuwijk. Die ontlasting brengt tevens een grotere verkeersveilig heid met zich mee. Verder verwacht de organisatie een snellere doorstro ming in de regio, omdat veel sluip- verkeer de kernen niet meer aan doet. De brief is verstuurd aan de colleges van Burgemeester Wet houders van Boskoop, Reeuwijk, Bodegraven, Rijnwoude en Alphen aan den Rijn. Ook het college van Gedeputeerde Staten van de provin cie Zuid-Holland en de Gebiedscom- missie Boskoop/Reeuwijk worden van het standpunt van de EVO op de. hoogte gesteld. Tenslotte krijgen alle Boskoopse, Reeuwijkse en Bodengraafse EVO-leden een brief waarin de organisatie haar voorkeur kenbaar maakt. Het Platform Sierteeltregio Boskoop toont zich bij monde van voorzitter Jacques Booij ingenomen met deze steun van de transportwereld. Booij: "De EVO is goed thuis in verkeers- en vervoerszaken. Het is dan ook goed om vanuit deze deskundige hoek te vernemen dat onze voor keursvariant wordt ondersteund." Overigens is de actie "Maak de Sier teeltregio Bereikbaar" niet specifiek gericht op één ontsluitingsvariant. Het gaat om verbetering van de infrastructuur in het totale gebied. Ook andere varianten verdienen vol gens het platform daarom aandacht. Het staat als een paal boven water dat het bedrijfsleven alleen zal bij dragen aan een ontsluiting, waar de ondernemingen in het gebied iets mee opschieten. "Het gaat om veel geld en elke ondernemer maakt de afweging of de kosten opwegen tegen de baten. Daar speelt natuur lijk meer mee, zoals de centrumposi tie van de sierteeltregio en de waar de van het individuele bedrijf", aldus voorzitter Booij. t'i' i v.'i c - TItr ITi_" 'i.'CC

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9