Veel informatie bij Euro-voorlichtingsmiddag voor ouderen Klankbordgroep van start Bascha Faber in Boskoop Van Woudenberg neemt afstand Wenskaartenactie Pelhrimov afgesloten Borstvoeding in de eerste weken Jpen Brug- ochtend Kaartavond De Gouwe Rijders Didgeridoo-cursus Creatieve avond bij Passage Expositie in bibliotheek Boskoop 1 Hart van Holland/2 februari 2000 pagina 15 ro van ons allemaal Ëg VYD°nUelkerk l0'°° UUr dS C' de Schaken Vijfentwintig jaar De Gouwes lobbers r Karin 'addinxveen - Op 1 januari 2002 zal 'de Euro' wettig betaalmiddel in elf landen van de Europese Gemeenschap ingevoerd worden. Tot die tijd is de vertrouwde gulden nog gewoon een wettig betaalmiddel. Voor veel mensen in ons land zijn de bijzonderheden over de invoe ring van de Euro nog niet helemaal duidelijk. In de komende maanden zal de overheid ons stuk je bij beetje nader over het nieuwe Europese betaalmiddel informeren. De Katholieke Bond or Ouderen (K.B.O.) nam maandag 24 januari t voortouw om haar leden over het gebruik &n de Euro te informeren. Daartoe was de heer A.P. van Dijk, medewerker P.R. Communicatie bii de Rabobank Gouwezoom uitgenodigd. Hij Verzorgde een boeiende presentatie waarbij de ligeveer veertig belangstellenden veel prakti sche informatie over de Euro gegeven werd. De liddag was opgezet met het idee een stuk «bekendheid en angst voor de nieuwe munt lieg te nemen. Opvallend was de grote hoeveel heid aanwezige kennis over de Euro. De aanwe- agen konden terugkijken op een leerzame mid dag. De presentatie van de heer van Dijk behelsde een algemene inleiding en een vragenronde. Tij dens de inleiding werd uitgelegd hoe de Europe se leiders kwamen tot het besluit één Europese munt in te voeren. Van Dijk bracht de aanwezi gen terug naar het jaar 1951. In dat jaar werd door de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal tijdens een bijeenkomst in Parijs de basis «legd voor 'onze Euro'. Via de Europese een- lording in 1958 (de E.E.G.) en de aanname van het Europese Monetair Stelsel in 1979 werd tijdens een bijeen komst van de Europese leiders in Maastricht (1992) definitief besloten tot het invoeren van de Euro. De landen die zich aan het Maastrichtse besluit willen confirmeren dienen wel te vol doen aan een aantal criteria. De belangrijkste daarvan zijn: de inflatie moet laag zijn; een lage rentestand; het overheidste kort moet binnen bepaalde grenzen blijven; en de koers van de munt dient stabiel te zijn. Op basis van deze voorwaarden zeiden België, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Nederland, Oostenrijk, Spanje, Portugal, Ierland, Italië en Finland 'ja' tegen de euro. Griekenland voldeed niet aan de strenge crite ria en in Denemarken werd de euro via een referendum weg gestemd. Op dit moment worden de Nederlandse Euromunten en -Bankbiljetten al volop gedrukt bij Joh. Enschede en de Nederlandse Munt. Vanaf 1 januari 2002 zal iedereen direct met de Euro te maken krijgen. Tot die tijd worden de bankbil jetten en munten veilig bewaard in 'een bunker' in Lelystad. Waddinxveen - Vanavond 2 februari om 20.00 uur installeert burge meester F. Jonkman van Waddinx- :n in het raadhuis een klankbord- >ep die het gemeentebestuur een des zal uitbrengen over de uit ing van de missie van de gemeente. Deze missie "Waddinxveen: comple- telleyende gemeente in het Groene Hart is eerder al door de gemeente raad vastgesteld. De missie wordt in net onderwerp voor een nieuw bedrijtsvoeringsconcept (BVC) in zevrn thema's meer concreet uitge werkt. Ook komt in het BVC de posi- !'van gemeente nu en in de toe last aan de orde. Hn' gemeentebestuur vindt het belangrijk om bij een panel van bur- §ers (de klankbordgroep) na te gaan 1 of de binnen het' raadhuis levende gedachten aansluiten bij wat leeft in de lokale samenleving, of daar vol doende draagvlak voor is en of wel licht aanvullingen wenselijk zijn. De klankbordgroep kan een zinvolle bij drage hieraan leveren, waar het gemeentebestuur zijn voordeel mee kan doen. De klankbordgroep is mede op advies van de commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken breed samengesteld uit ver tegenwoordigers van allerlei maat schappelijke organisaties. Het inschakelen van de klankbord groep past ook in het streven van de gemeente om burgers in het kader van interactief besturen te betrek ken bij beleidsvorming zoals die nu ten aanzien van het nieuwe bedrijfs voeringsconcept plaats vindt. lk0°p - Op 8 februari verzorgt e van Voskuilen een creatieve ■jtend in De Brug aan het Kerk- Pttm De deelnemers gaan aan de fé met droogbloemen, kaarsen en Tften. (schaartje meenemen!). Er bnderoppas aanwezig. De koffie is ar om 9.00 uur; het programma F om 9.30 uur. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 3 februari een kaartavond bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Tijdens deze avond wor den vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. R/<D/EN57-£^ - 6 februari ■addinxveen 0ntm°etingskerk 9.30 |j-J- Martini W.D. D? fUnk 10.00 ■•30 uur ds Jsk°°p uur dhr uur ds M. de Boer en M.D. van den Giessen, 'skoop lz- fmt Geloofsgem. 10.00 uur ds I.A. _3ström-Bruin. Gem. 9.30 uur ds M.D. van der gawen en 18.30 uur ds R. de Reuver. Stek 9.30 uur dsA. Schipper. ■(T kerk 9.30 uur ds 1*30 uur ds R. de Reuver. .H. Langelaar; Seref. kerk 9.30 en den Hertog, p Gaby Hetyey. ®°usia B. Kok. 17.00 uur ds Waddinxveen - "De geboorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken" dat is het onder werp van de maandelijkse informa tiebijeenkomst van de Borstvoe dingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden op dinsdag 8 februari bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bijeenkomst is bestemd voor aanstaande moeders en voor moeders die al een kind borstvoeding geven. Hun baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Tijdens de avond zijn er boeken te leen en kolven te huur of te koop. Ook is er materiaal ter ondersteu ning van de borstvoeding te koop. Wie telefonisch hulp of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619964. Waddinxveen - Op 3 maart gaat een didgeridoo-cursus voor beginners van start. De didgeridoo is een wind- instrument uit Australië. Het is een tak of stam van een eucalyptus boom die door witte mieren aan de binnenkant is uitgevreten. De Didge ridoo wordt al duizenden jaren door de inheemse bevolking bespeeld en wordt gebruikt bij speciale gelegen heden. In de cursus zal men leren de Didge ridoo te bespelen. Denk hierbij aan de verschillende blaas technieken en het maken van verschillende die rengeluiden en ritmes. De cursus is op vrijdag 3 en vrijdag 10 maart van 20.00 tot 22.00 uur aan de Groensvoorde 74a. Voor meer informatie: 0182 636 911. Boskoop - Op maandagavond 14 februari, aanvang 20.00 uur, komt Bascha Faber een lezing geven in de Bibliotheek Boskoop. Kaarten a ƒ8,50 zijn te koop in de Bibliotheek Boskoop. Telefonisch reserveren kan ook: 0172-213170. Bascha Faber studeerde niet-wester- se sociologie, antropologie en kolo niale geschiedenis in Utrecht. Zij woont afwisselend in Nederland en in Frankrijk (waar zij schrijft). Haar grootvader vocht in de Atjeh Oorlog en zijzelf reisde naar Atjeh en bestu deerde jarenlang het verzet tegen het Holland van toen en het Indone sië van nu. Haar boek "Het wissel kind" gaat over het koloniale verle den van Indonesië. Faber debuteerde in 1995 met "De Maag denmantel", een sprankelende roman die in Midden-Amerika gesi tueerd is. Verhalen van haar hand zijn gepubliceerd in De Gids, Hol lands Maandblad, Surplus en Calyx (VS) en in de verhalenbundel "Het Oordeel". Waddinxveen - Op de clubavond van 27 januari ging de grootste inte resse uit naar de krachtmeting tus sen Barthold Jansen en Hans van Woudenberg. Hans had wit en open de met het damepaard, wat hij wel vaker doet. Barthold nam veel tijd voor het opbouwen van zijn stelling, zoals hij bijna altijd doet. Hans pakte de zaken energiek aan en wist af te wikkelen naar een toreneind spel met twee pionnen meer. Uiteraard was de technische afwer king geen probleem. Hij staat nu ruim honderd punten voor op Bar thold en ongeveer 300 op andere concurrenten. Daarvan is Hennie Roodt nu belangrijk: verrassend won hij van Wim Hennink. Ronald Dannis was niet tevreden met remi se tegen Eduard Philipse: hij had hem laten ontsnappen Peter de Louw bracht Theo Goor op. Bert van der Knaap had een interes sant karwei aan Biniam David en doorzag de stelling beter, wat ook bij de bespreking na afloop bleek. Erik Hennink bouwde tegen Herman Smitskamp een goede stelling op, maar gleed uit en verloor. Anton van Nieukerke had tegen Nico Dannis moeten winnen, maar liet hem met remise ontsnappen. Arjan Hennink was vaster tegen Wim van der Hoek en kwam aan een verdiende over winning. Tjeerd Wiersma kwam na een wisselvallige partij aan een punt tegen Arie Versluis. Intussen speelde zich in een aparte hoek van de zaal het drama van het derde achttal af. Men meende tegen Unilever een serieuze kans te heb ben. En bij een achterstand met 3-4 en een gunstige stelling aan bord vier leek dat te kloppen. Terecht vroeg de vierde man naar de stand en besloot niet op herhaling van zet ten te spelen, maar op winst. Dat zat er in, maar een enkele fout in niet eens zo hevige tijdnood en in de grote spanning van het moment bedierf de opbouw van ruim drie uur kundig werken: een vierde nederlaag, en dus ook een (vierde) nederlaag voor het achttal. In de lagere regionen werd de haastig spelende Ryan den Drijver eenvoudig door Evert Hildebrand ingerekend. Frido Ritter had geen kind aan Henk van Erk. Johan van der Ree begint mee te tellen: winst op Frans Draaisma is niet niets. En Jaap van der Heiden poetste zijn blazoen op door Mare Hillers te meppen. Aan de kop is door dit alles wel iets veranderd: 1. Van Wou denberg, 2. Jansëi> 3. H. de Roodt, 4. R. Dannis, 5. W. Hennink, 6. De Louw, 7. Van der Born, 8. Goor, 9. Kuiper, 10. Philipse. Waddinxveen - De christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging "Passage" houdt woensdag 16 febru ari haar maandelijkse vergadering. Deze avond zal worden verzorgd door enkele leden. Zij hebben Mieke Havenaar uitgenodigd om een crea tieve avond te verzorgen. De avond begint om 19.45 uur in "De Hoek steen" aan de Esdoornlaan. Boskoop - In de maand februari is in de bibliotheek van Boskoop weer een bijzondere expositie te zien. De vereniging van kunstenaars "Kwast en beitel" uit Boskoop exposeert van 28 januari tot 3 maart in de bibliotheek met schilderijen en sculpturen. Op zaterdag 5 februari van 11.00 tot 12.00 uur is de feeste lijke opening van deze expositie. Iedereen is welkom om tijdens de openingstijden van de bibliotheek de expositie te bekijken. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Tijdens de jaarlijkse carnavalsmiddag voor senioren in het Anne Frank Centrum werd afge lopen zaterdag de 'wenskaartenactie Waddinxveen-Pelhrimov' afgesloten. De wenskaartenactie, die medio november van het vorige jaar van start ging, was een initiatief van de Stichting Vriendschapsband Wad dinxveen-Pelhrimov. De actie was tevens een poging zo veel mogelijk wenskaarten te versturen van Wad dinxveen naar Pelhrimov en vice versa. In Waddinxveen werd slechts een beperkt aantal bereikt: ongeveer tweehonderdvijftig mensen namen de moeite hun wens voor de inwo ners van de Tsjechische zusterstad in één van de daartoe bestemde brievenbussen te werpen. Met name veel ouderen hadden tijdens een van de sociaal-culturele activiteiten in het Anne Frank centrum kaarten voor Pelhrimov gemaakt. Een selec tie van de mooiste kaarten is in een groot boek verzameld, wat tijdens de carnavalsmiddag te bezichtigen was. Het boek zal binnenkort ten toongesteld gaan worden in de 'museumtoren van Pelhrimov'. In Waddinxveen werd de actie afge lopen zaterdag beëindigd. De inwo ners van Pelhrimov daarentegen kunnen nog het gehele jaar 2000 hun groet aan de Waddinxveense bevol king deponeren. Pelhrimov leent zich daar ook iets beter voor dan het Gouwedorp: de stad heeft een centraal plein, waarop een grote brievenbus van 2 x 1,5 meter is geplaatst. Het ontbreken van een echt centrum in Waddinxveen lijkt de Nederlanders ook bij deze actie parten te spelen. De carnavalsmiddag voor senioren was ook dit jaar georganiseerd door carnavalsvereniging De Gouweslob bers, die dit jaar haar 25-jarig bestaan viert. Het aantal vijftigplus sers dat de carnavalsmiddag bezocht was licht teleurstellend: ongeveer vijfenveertig mensen. Toch zat de stemming er vroeg in de middag goed in. Dat kwam niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van de voltallige carnavalsvereni ging. Regerend grootvorst Hercules (T. Bikker) was met zijn hofdames Angela en Karina en zijn adjudant Willem voortdurend tussen de men sen te vinden. Burgemeester Jonk man bracht de aanwezigen nog een bezoek en overhandigde hierbij de sleutel van Waddinxveen symbo lisch aan de grootvorst. Op 8 maart is het carnaval ten einde. Op die datum neemt de burgemeester het gezag over Waddinxveen weer over. 4

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15