REIZEN AANBIEDING 795,- p.p. 995,-p.p. 1195,- p.p. MOBIEL INTERNETTEN MET DE RABOBANK 'Florida Super Value' Weeknie uwi Aandelenresearch Strategie DEBETRENTE BELEGGERSREKENING 9 daagse Autotour vertrek Miami dagelijks vertrek 1 januari t/m 31 maart NIEUWE MOBIELE BETAAL AUTOMAATVOOR ONDERNEMERS leuke internetsites pagina 2 Hart van Holland/2 februari 2000 2' jaargang nummer 47 voor u, van en door uw bank Iris-modelportefeuille Week 4 - 441 Penmuis in strijd tegen RSI Jaaroverzicht beleggers portefeuille 1999 Robeco introduceert nieuw NonStop ClickFund Euroland I Algemeen: Geldzaken: Telefoonnummers 0180-63 73 83 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: Reizen: 0180-63 73 58 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17,00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: e Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabdte* Rabobank nieuws Al Als eerste financiële dienstverle ner biedt de Rabobank de moge lijkheid om via een mobiele tele foon beleggingsinformatie op te vragen. De belegger kan on-line beleggingstips, marktcommen- taar en actuele koersinformatie raadplegen. Deze nieuwe dienst is mogelijk door het gebruik van Wireless Application Protocol (WAP), een initiatief van een groot aantal telecomaanbieders. De komende 5 jaar worden minimaal 600 000 huizen voorzien van het Poli tiekeurmerk Veilig Wonen, 10% van de gehele woningvoorraad. Al deze woningen zullen voldoen aan een groot aantal eisen op het gebied van (sociale) veiligheid, inbraak- en brand preventie. Uit recente experimenten die op 25 plekken in Nederland zijn gehouden blijkt dat in woningen mét dit keur merk nog maar zelden wordt ingebro ken. In de ongeveer 80.000 huizen waar inmiddels het politiekeurmerk is toe gepast, vonden minder dan 10 inbra ken plaats. Bovendien verminderde het De opmars van de GSM-telefoon en de groeiende wens om 24 uur per dag de bank te kunnen bereiken en raadplegen, zijn voor de Rabobank de reden om deze nieuwe service op te starten. De Rabobank ziet het opvragen van beleggingsinformatie als de eerste stap in mobiel bankie ren. De snelheid van de ontwikkeling zal onder andere afhankelijk zijn van de succesvolle introductie van de speciale GSM WAP die voor mobiel internetten nodig is. Let er echter wel op dat de meeste GSM toestellen nog niet geschikt zijn voor deze nieuwe technologie. Alleen de Nokia 7110. Binnen enkele weken zullen ook enkele modellen van Ericsson, Samsung en Motorola gereed zijn. Naar verwachting zijn in 2001 vrijwel alle GSM-toestellen die op de markt komen gereed voor WAP. In 2003 zul len dan ongeveer 5 miljoen mensen in Nederland kunnen WAP-pen. aantal fietsdiefstallen, vernielingen en bekladdingen. Het politiekeurmerk voorziet in een advies op maat. Het accent ligt op soli de hang- en sluitwerk rondom het huis. Bewoners krijgen dank zij de maat regelen 10 korting op de inboe delverzekering (Alles in 1 Polis) bij uw Rabobank. Deze korting geldt natuurlijk ook als uw woning is bevei ligd door een erkend beveiligingsbe drijf. Wilt u meer weten? Neemt u dan con tact met ons op. Telefoonnummer 0180-63 73 70 Modelportefeuille aandelen Nederland De obligatiemarkt had een goede week, ondanks sterke economische cijfers. In de VS werd bekend dat het consumentenvertrouwen tot het hoogste niveau is gestegen sinds deze statistieken in 1968 zijn gestart. Ook in Nederland werd een recordniveau van het consumen tenvertrouwen bereikt. Vooral de Amerikaanse obligatiemarkt trok zich niks aan van deze cijfers, wat blijkt uit de rentedaling met 14 basispunten in de afgelopen week. De beurzen profiteerden niet van de ontspanning op de obligatie markt, waarbij Amerikaanse aan delen het meest in mineur waren. Beleggers waren niet echt enthou siast over de aangekondigde over name van EMI door Timer Warner die tegelijkertijd plannen heeft om met America Online te fuseren. Ook de waarschuwing van de "direct seller" van pc's, Dell, dat de pc-ver- kopen in het vierde kwartaal tegenvallen, werd niet positiefont- vangen. Verder maakte in de VS Coca Cola bekend dat 6.000 banen zullen verdwijnen, om kostenbesparingen te realiseren. Ook bij het Nederlandse chemieconcern DSM zullen banen verdwijnen. Om de winstgevendheid te verbe teren van het segment Anti-Infecties, dat onder druk ligt vanwege gedaalde penicillineprijzen, worden een aantal fabrieken in o.a. Mexico, Peru en Delft gesloten. portefeuille performance deze week uit:'99 kpn 8.9 -3.4 heineken 8.6 10.7 nutreco 6.5 19.6 endemol 6.2 20.4 dra ka 5.4 14.0 philips 3.1 13.9 boskalis 1.7 30.7 fortis 1.4 -13.0 getronics -0.8 -6.7 ahold -1.1 -11.2 kon. olie -2.5 -4.3 aegon -2.8 -18.5 abn amro -4.0 -15.3 tpg -4.7 -1.9 vnu -5.6 -2.8 akzo -5.9 -10.0 ing -5.9 -11.7 unilever -6.2 -10.2 randstad -6.8 -20.0 dsm -11.2 -18.7 modelportefeuille 1.0 aex-index 0.8 Performance De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van -1.0%. De AEX-index daalde met 0.8%, zodat de modelporte feuille in de verslagweek een underperformance van 0.2% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille -4.7%. De AEX-index daalde in dezelfde periode met 5.1%. Wijzigingen in de portefeuil le ING-2.5%, Philips+2.5% De overweging die wij hebben in rentegevoelige aandelen is deze week teruggebracht door de weging van ING te verlagen. De weging van ING is nu 10%, nog licht boven het gewicht in de benchmark, de AEX-index. Philips is 2.5% opgehoogd, zodat de onderweging opgeheven is. Wij zijn positief over het aandeel. De onderneming profiteert van het herstel van de chipmarkten, wat terug te zien zal zijn in de resultaten die op 17 februari bekendgemaakt zullen worden. Tevens verwachten wij dat 2000 een goed jaar kan worden voor de ver koop van consumentenelektronica door het EK-voet- bal en de Olympische Spelen. Afgelopen jaar organiseerde de Win keliersvereniging Moerkapelle de 'Mil lenniumactie'. Vanaf oktober ontving men bij elke 5,- die werd besteed in één van de Moerkapelse winkels een spaarzegel voor de huis-aan-huis ver spreidde spaarkaarten. Uit de ingele verde spaarkaarten werden in novem ber en december al een aantal win naars getrokken. De hoofdprijs: een Rabobankreischeque ter waarde van 2.000 is deze week officieel overhan digd door de voorzitter van de Winke liersvereniging, mevrouw Van Hoven en penningmeester, de heer Bac. De gelukkige winnaar, mevrouw Los nam de cheque in ontvangst samen met zoon Rick. Wij wensen hen een fijne vakantie toe! De Rabobank basisrente is met ingang van 12 januari met 0,25 ver hoogd. Doordat de debetrente voor beleggersrekeningen met krediet is gekoppeld aan de basisrente, is ook deze rente met 0,25% verhoogd. Deze rente bedraagt nu 6,5 Florida i (4 pers.) (3 pers.) i (2 pers.) inclusief: vliegreis met United airlines, 7 overnachtingen (2x Miami. 3x Orlando, lx Clearwater, lx Napels), huurauto, informatiepakket met wegenkaart Prijzen exclusief 137,- p.p. luchthavenbelasting. Kinderen 2 t/m 11 jaar 450,- p.p. Huurauto: Alamo type CC incl. CDW. Vliegreis met United Airline: Q-klasse. Toeslag H-klasse: 58,- p.p. per enkele reis. Deze autotour kan desgewenst qua aantal overnachtingen in de genoemde verblijfplaatsen tegen meerprijs worden verlengd. 225,- p.p. vluchtkorting op alle overige arrangementen indien u vliegt met United Airlines. Computercentrum C. van der Velden B.V. (CCV) heeft een nieuwe mobile betaalautomaat ontwikkeld. Met het apparaat kan een ondernemer overal pin- en creditcardbetalingen ontvan gen. De automaat is handig voor leveranciers aan huis of bij betalin gen op locatie, bijvoorbeeld beurzen. Deze mobiele betaalautomaat is de enige toegestane en door Interpay goedgekeurde automaat voor het verzenden van betaaltransacties via de ether. Hoewel er een landelijke dekking is, is de bereikbaarheid afhankelijk van de geografische loca tie en specifieke omstandigheden. Onder de naam Contract Collect wordt een nieuw aanvraagproces voor betaalautomaten geleidelijk ingevoerd. Contract Collect houdt in dat wij als bank u informeren en advi seren over betaalproducten (PIN, cre ditcard en chip) en dat de verkoop van de administratieve afhandeling door de automatenleverancier wordt uitgevoerd. -De mobiele betaalautomaat kost fl.3.750,= en accepteert alle Neder landse en buitenlandse bankpassen voorzien van PIN, ede/Maestro logo en creditcards van Visa en Euro/Mas- tercard. In de Rabobank Bedrijven Nieuws van februari wordt aan dit produkt ook aandacht besteed. Voor meer informatie tel.0180 - 63 73 76. De Rabobank neemt de preventie van Repetitive Strain Injuries (RSI, muisarm) serieus. Daarom is er een onderzoek gedaan naar een alter natief voor de 'normale' muis. Hier uit is naar voren gekomen dat de penmuis een bijdrage levert aan de voorkoming van een muisarm. Het voordeel van een penmuis is datje] hem net zo vasthoudt als een pen en dat is een natuurlijke stand van de hand. De penmuis wordt gebruikt in afwisseling met de gewone muis. De goede remedie tegen een muisarm is immers beweging. De penmuis is ook door de proefpersonen zeer enthousiast ontvangen. Beleggers ontvangen begin fe-i bruari het Jaaroverzicht beleggers portefeuille 1999. Dit overzicht kan I gebruikt worden bij de aangifte Inkomsten- en/of Vermogensbelas-1 ting 1999. Klanten met effecten in j hun portefeuille waarover bewaar-l loon moet worden afgedragen, I ontvangen tevens de Bewaarloon-1 nota 2000. Jongeren die beleggen in het RG Young DynamicFund ont-1 vangen enkele dagen eerder een I voorloopmailing waarin wordt uit- gelegd wat het Jaaroverzicht P inhoudt. Mocht u echter vragen i hebben, neemt u dan contact op met Ilse Straver, telefoonnummerf 0180-63 73 58. Robeco Groep introduceert vanafj 26 februari een "nieuw ClickFund: RG NonStop ClickFund Euroland. De instap bij dit produkt is maande-] lijks. Belangrijke voordelen bij dit fonds zijn: de doorlopende instap mogelijkheden, een onbeperkte| looptijd en een ongelimiteerd aan tal KoersKliks. Uiteraard zullen we u de komende weken meer op de hoogte houden omtrent dit nieuwe fonds. Voor vragen kunt u terecht bij Ilse Straver, telefoonnummer; 0180-63 73 58 www.lokatienet.nl Hier kan je zoeken binnen een stad of dorp met behulp van de postco de. Op de plattegrond wordt dan I aangegeven waar je naar op zoekj bent. www.sneeuwhoogte.nl Voor de echte wintersporter is ditjj natuurlijk een prachtige site met veel informatie. Gewoon even gaan kijken. www.fietsplatform.nl De stichting landelijk fietsplatform heeft ook een eigen site ontwikkelt met veel landelijke fietsroutes en een uitleg hierover. Er is ook van alJes te bestellen via deze site. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2