I 1 BROUWER DE KONING Foto's in het Hart van Holland 'Rode Zwaan'; aardig en vol wiskundige precisie P^fLITIE BERICHTEN Inloopmiddag borstkankerpatiënten Hart van Holland INBRAAKBEVEILIGING! vanaf 5 februari geopend BEV 1 LIG) NG EN Hart van Holland/2 februari 2000 pagina 3 deHaij CVanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Dijna Cornelia Koppenaal Opbaargelegenheid o.a.: TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT fTTTlU1 079-342Ö070 010 - 5246016 UITVAAITIV PfRZO RGING Dc Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergsehenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen besteld Worden (kosten: ƒ7,50. per foto). s dienen van tevoren betaald te worden. Mooie olifantjes Zevenhuizen Levering van alle merken inbouwapparatuur. Luxe accessoires voor keuken en badkamer. Design keukens voor u op maat gemaakt. Bredeweg 118 H' - 2761 KB Zevenhuizen - Tel./Fax: 0180-632418 Waddinxveen en omgeving Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Na een liefdevolle verzorging in het zorgcentrum De Zevenster is geheel onverwacht van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder en oma in de leeftijd van 89 jaar sinds 10 februari 1997 weduwe van J. Dullaard Annie Dullaard t Jan Dullaard Rina Dullaard-Moerman en kleinkinderen Zevenhuizen, 30 januari 2000 Zorgcentrum De Zevenster. Leliestraat 3, kamer 212 Correspondentieadres: J. Dullaard, Vlietkade 23, 2761 DT Oud Verlaat - Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleance woensdag 2 februari van 19.00-20.00 uur in het rouwcentrum De Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De herdenkingsdienst wordt donderdag 3 februari om 13.30 uur gehouden in het bovengenoemd rouwcentrum, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 14.15 uur. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. r ''"vaariverzekeringen Spaarfonds Wilsbeschikkingen - Grafstenen Door Julia Pengirim Dat Sjoerd Kuyper erg aardig kan vertellen, wisten we al. Maar dat hij in wiskundige precisie Tonke Dragt kon evenaren (zie onder meer haar 'Torens van Februari'), was mij in elk geval onbekend. Toch blijkt hij ook daarin een meester en wie zijn jongste pro ductie "De Rode Zwaan" leest, zal het ongetwijfeld met me eens zijn. Het knappe van die Zwaan, vond ik, dat Kuyper erin slaagde realiteit en droom tot één geheel te sme den. De realiteit bestaat hierin, dat de hoofdpersoon Jacob komt in te wonen bij zijn grootvader, uit Frankrijk teruggekeerd naar zijn geboorteplaats Bakkum. De groot vader kent talloze oude verhalen die plaats hebben gevonden in het Kennemerland. En wat niemand weet - de lezer komt daar pas in een laat stadium achter - grootva der had een vriendin Neeltje, voor wie hij, indertijd als 13-jarige, te Sjoerd Kuyper lapt-. jong was. Maar ze delen een geheim: het geheim van de roodgeverfde houten zwaan: sleutel van het hele werk. Grootvader is een goed verteller van sterke, misschien waargebeur de verhalen en Jacob kan goed luisteren. Maar Jacob is ook een dromer, bij wie in zijn dromen de sterke verhalen tot leven komen. Zo echt, dat de dromen en de realiteit met elkaar verweven raken. Het prettige van dit boek vond ik verder, dat de lezer voortdurend in spanning wordt gehouden. Hoe loopt het af? Wie is wie en waarom? Bovendien strooit Kuyper met raad selachtige vriendschappen die toch steeds de moeite waard blijken te zijn: de vriendschap bijvoorbeeld tussen Jacob en Vezel, die achteraf toch maar een boompje blijkt te zijn. Schitterend. Om nog maar te zwijgen van de vriendschap tussen grootvader en Neeltje, zowel in hun jeugd als op hoge leeftijd. Los van het fantastische element van de dromen die op realiteit zijn gebaseerd, vind ik het ook nog eens knap, dat Kuyper niet op zij gaat voor andere realiteiten. De jonge Jacob ontmoet - in een droomachtige toestand - de dan ook 13-jarige Neeltje die, zoals eerder moet zijn gebeurd, bij het zwemmen haar kleren uittrekt, waardoor de 13-jarige Jacob kan zien dat ze er al opvallend vrouwelijk uitziet. En hoe reageert een jongen van 13 dan? Bang en radeloos. Maar hij gaat wèl op z'n rug zwemmen, met z'n stijve piemel, uit angst voor de loerende piemelgniep in het water. "Hoe de kleine roze olifant eens heel verdrietig was en hoe het weer goed met hem ging". Dat is de volledige titel van een heel mooi boek voor jonge kinderen, geschreven door Monika Weitze en in de zelfde sfeer geïllustreerd door Eric Battut. Het gaat over olifantjes in Afrika. De een heet natuurlijk Bennie, zijn beste vriend heet Guus. Bennie is rose, Guus is normaal grijs met rode stippen. Het leven is prachtig, tot de olifan tenfamilies besluiten verder te trekken: Bennie en Guus worden van elkaar gescheiden en Bennie is radeloos van verdriet. Gelukkig woont heel ver weg een wijze uil die overal raad op weet. Bennie zoekt de uil op en krijgt wat hij horen wilde: troost en goede adviezen. Uithuilen, uitpra ten en ruimte maken in je hart voor goede vrienden. Bovendien helpt een regenboog met al z'n kleuren een handje mee en komt alles goed, met alle gekleurde oli fantjes. Natuurlijk hebben ook heel jonge kinderen wel eens last van emo ties, die je gemeen aan je haren kunnen trekken. De kleine rose oli fant is er een prima remedie tegen. Sjoerd Kuyper: De rode zwaan uitgeverij Leopold -f29,90. Monika Weitze en Eric Battut: De rose olifant; uitgeverij Holland - f24,90. Verkeersongeval: Op maandag 24 januari reed een 23-jarige automobi list met bijrijdster, beiden afkomstig uit Rotterdam, over de Wollefop- penweg in Zevenhuizen. De man reed in de richting van Oud-Verlaat. In de bocht na de manege was het glad, de man verloor de controle over het stuur en kwam in de sloot terecht. De bijrijdster is met onbe kend letsel naar het Bleuland zie kenhuis overgebracht. Openingstijden: di. tlm vrij. van 10.00-18.30 uur en zaterdag van 10.00 tof 16.00 uur Politie start verkeersactie "kinder gordel": De politie van het district IJssel en Gouwe start begin februari een verkeersactie "kindergroei" in de plaatsen Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle. De politie start deze actie omdat voor namelijk zeer jonge kinderen in toe nemende mate op een onjuiste en gevaarlijke wijze van en naar school worden vervoerd. De ouders wor den middels een voorlichtingsfolder "Veilig vervoer van kinderen" van Veilig Verkeer Nederland hierop geattendeerd. Het informatiemateri aal wordt eind januari verspreid vla de basisscholen aan de ouders van leerlingen uit de groepen 1,2 en 3. In de Wegenverkeerswet zijn regels opgenomen over het dragen van de kindergordel. De politie van het district IJssel Gouwe zal begin februari extra controleren op de schoolroutes. Gouda - In het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groene Hart ziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt op woensdag 9 februari van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmid dag voor borstkankerpatiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behandeling vragen en/of problemen hebben, en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatiënten) aanwezig. Voor verdere informatie kan men bellen met Noortje van Wel, telefoon 0182-617627 of Coby Schuiling, tele foon 0182-342660. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3