Erica Terpstra opent trainingsaccommodatie Thorbecke Lyceum Wandeling langs Zevenhuizerplas Invictus houdt clubkampioenschappen Onderlinge wedstrijden Tarzan Nesselande weer op het goede spoor Onderlinge wed strijden OSS/Be Fil Jeu de boules vereniging Nieuwe trainer Floreant bij >J' iei pagina 8 Hart van Holland/2 februari 2000 Officiële opening Sportklassen Nieuwerkerks College In de sportklas van het Nieuwerkerks college zitten veel kinderen uit het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Volleybal Gymnastiek Wedstrijdschema: ske 1 Badminton 'ati Door Karin Jongkind Rotterdam/Nieuwerkerk a/d IJssel - Vrijdag 28 januari werd het nieuwe schoolgebouw en de daarbijbehorende trainingsaccommo datie van het Thorbecke Lyceum aan de Prinsenlaan officieel geo pend. Het Thorbecke Lyceum is één van de elf LOOT-scholen (Lan delijk Overleg Onderwijs en Topsport) in ons land. Op deze scholen wordt aan jonge topsporters de mogelijkheid geboden een apart lesprogramma te volgen om studie en sport zo optimaal mogelijk te combineren. Ook een aantal bekende regionale top sporters volgde bij het Thorbecke Lyceum hun opleiding. Enkele voorbeelden hiervan zijn Ingrid Visser, volleybalster en aanvoer ster van het Nederlands team en de succesvolle waterskiërs Dennis Sharon van Oyen. Momenteel bevindt zich op het Thorbecke Lyceum ook een aantal regionale topsporters, die vanwege hun prestaties regelmatig in het nieuws zijn: Paul van Holst (Mountainbiken - Zevenhuizen); Ver ona van der Leur (Turnen Waddinxveen); Meivin Kok (Trampo linespringen - Waddinxveen); Niels Peereboom (Liggend geweer- schieten - Waddinxveen) en Roxanne van Rijswijk (Paardensport - Waddinxveen). Van de nieuwe trainingsaccommodatie wordt ook gebruik gemaakt door de heren van volleybalvereniging Cadenz/Nesselande. Het herenteam - paradepaardje van de Zeven- huizense volleybalvereniging Nesselande - speelt haar wedstrijden in het nieuwe topsportcentrum nabij het Feyenoord-stadion, wat onlangs geopend werd. Voor de opening van het nieuwe gebouw waren veel officials uit de sportwereld uitgenodigd. Voormalig staatssecretaris Erica Terpstra verrichtte de openingshandeling. Hieraan voorafgaand vond een debat plaats over de combinatie van onderwijs en sport, waaraan werd deelgenomen door een aantal bekende sporters en andere deskundigen. Zo was onder andere wielren- ster Leontien van Moorsel aanwezig en behoorde ook waterpolo- ër en oud-leerling van het Thorbecke Lyceum, A. Havenga tot de genodigden. Ook de bondscoach van het jeugdvoetbal van de K.N.V.B., de heer A. Pijpers en de directeur van de Stichting Rotterdam Topsport, H. den Oudendam mer namen deel aan de discussie. De discussieronde stond onder leiding van tele- visiesportpresentator Emile Schelvis. De Rotterdamse cabaretière Carrie gaf ook acte de présence. Naast de regionale topsporters zijn er veel andere jonge sporters in de Gouwe- streek actief. Gedurende de eerste jaren van het voortgezet onderwijs blinken zij dan wel niet op topsportniveau uit, maar deze leerlingen hebben wel een meer dan gemiddelde aanleg voor sport in het algemeen. Deze leerlingen kunnen terecht in de sportklassen op de vestiging van het Thorbecke Lyceum in Nieuwer- kerk (Nieuwerkerks College). In deze klassen worden wekelijks extra sporturen ingeroosterd. Angelique Vonk is sportdocente en mentor van de sportklasleerlin- gen op het Nieuwerkerks College: "De leerlingen uit groep acht, die zich aanmel den voor deze sportklassen worden eerst uitgebreid getest. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar sportiviteit maar ook naar sociale vaardigheden én inzet. Er wordt een gevarieerd programma opgesteld om de kinderen met zoveel mogelijk sporten kennis te laten maken. Veel van de aangemelde leerlingen hebben al gekozen voor een bepaalde sport. Een enkeling weet nog niet zo goed waar hij of zij goed in is. De sportklas kan een leerling helpen een keuze te maken." Sander Bennink uit Zevenhuizen heeft nog geen definitieve sportkeuze gemaakt. Veel van de andere jongens uit Zevenhuizen en Waddinxveen voetballen. Waar? Bij Groeneweg, natuurlijk, wordt er in koor geroepen door een aantal. Alsof er nog een andere club bestaat... Niels Bennink, Jeroen Berends, Rene Kieft, Bennie Kroondijk, Joeriaan van den Heuvel en Michael van Yperen voetballen allemaal bij de Zevenhuizense club. De Waddinxveense Joey Zwanenburg houdt het bij zijn thuisclub: Voetbalvereniging Waddinxveen. Robbert Elzinga en Danny Kaptein lij ken - sportief gezien - de buitenbeentjes van de klas. Zij zijn respectievelijk vol leyballer en Judoka. Moerkapelle - Op zaterdag 5 februari worden de onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging Tarzan/Jazztar gehouden in dorpshuis Op Moer. Aan vang 14.00 uur. De prijsuitreiking zal omstreeks 16.30 uur plaatsvinden. Sup porters zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Miriam nog gefeliciteerd met je 16e ver jaardag: Mirjam, Hanna en Leonie 6-2 is papa Martin 32! gefeliciteerd namens Esmée en Yasmin Het is echt waar, Caroline wordt 4 februari 30 jaar! Gefeliciteerd van ons allemaal! Hoera, 8 febr. is mijn lieve papa jarig. Kusjes van Sharonna Verschoor Vrijdag 28 januari speelde Cadenz.Nesselande in eigen huis tegen Appeal/SSS uit Barneveld. Deze nieuwkomer in dé SNS-league is nu de hekkensluiter van de com petitie en moest voor Nesselande gee problemen opleveren. Dat gebeurde dan ook niet; in een regelmatige wedstrijd won Cadenz met 3-0 binnen het uur met de set standen 25-19, 25-21 en 25-19. Coach Gert Timmer bracht een ander basisteam in het veld dan de afgelopen weken. Als libero fungeerde nu Coen Duiver man en Ferry van Hal stond in het veld als passer/loper. De andere basisspelers waren: Joost van der Hoek, Twan van Kuijk, Timo Dijk graaf, Joost Looman en Jochem de Gruijter. Vanaf het begin nam Nesse lande het heft in handen. Coach Gert Timmer zag een sterk spelende Duiverman op de liberoplaats acte ren en aanvoerder Ferry van Hal kon weer zijn opgekropte energie kwijt in de aanval. Appeal/SSS kon het tot 13-13 bijhouden, maar daarna nam Nesselande een voorsprong van 16- 13 die langzaam maar zeker verder werd uitgebouwd. Timo Dijkgraaf viel de eer te beurt om het beslis sende punt (25-19) te maken. In de tweede set bleef Appeal/SSS wat lan ger bij, maar de services van Jochem de Gruijter, die een prima wedstrijd speelde, zorgde toch voor de beslissende voorsprong. Het gat werd niet groter dan vier punten maar genoeg voor Nesselande om de set met 25-21 te winnen.In de derde set kwam Kristiaan van der Wel binnen de lijnen voor Timo Dijk graaf en wist direct met Joost Loo man blokkerend voor het eerste punt te zorgen. Nesselande had de Barnevelder volledig in de tang en wist met hun servicedruk de aanval len in kracht te doen afnemen. Bij 10-5 in het voordeel, zette coach Timmer Job Ebbelaar in voor Joost Looman. Nesselande bleef op het goede spoor doorgaan en bouwde de voorsprong verder uit naar 20-15. Hierna kon SSS nog wat terugkomen, maar de setwinst en de overwinning kwamen geen moment in gevaar. Job Ebbelaar scoorde 25-19 en bracht zo de 3-0 zege binnen. Door het verlies van Geove RZG/Vrevok in Assen bij EcoStyle/Sudosa staat Cadenz.Nes selande weer met hen gelijk op de tweede plaats. Bij Cadenz.Nesselande staat zater dag 5 februari de reis naar Gronin gen op het programma. De aanvang van deze wedstrijd is om 20.00 uur. Zevenhuizen - Op zaterdag 12 febrj ari organiseert gymnastiekverenj] ging OSS/Be Fit voor de jeugd jaarlijkse onderlinge wedstrijden ii dorpshuis Swanla. Aanvang 13.3 uur. Het is een jaarlijks terugkerend! happening waarvoor al maande door iedereen hard wordt getraim Er is een deskundige jury die u beoordeling wie dit jaar de bed prestaties leveren. De prijsuitreikin: wordt 's middags rond 16.45 uur vei] wacht. Iedereen is van harte welkoi om te komen kijken. De eerste wedstrijd begint om 13.3 uur en zal worden gespeeld dool meisjes van groep 6, 7, 8, meisjd ouder dan 12 jaar en de jongens va groep B. De tweede ronde wordt oitj 14.30 gespeeld door meisjes val groep 3, 5, en meisjes van pupillej en jeugd. Tevens wordt er gespeelcj door de jongens van groep A. Di aanvangstijd van de derde ronde I; 15.45 en zal worden gespeeld dool meisjes van groep 4 en meisjesseleti tie en junioren en jeugd 2, ook spel len de jongens van groep C, D en S Waddinxveen - Onder echt winters-j omstandigheden, een koude wind erS een keihard bevroren veld, werd eet avond in de wintercompetitie jeu dl boules gespeeld. Het bevroren vele was een extra moeilijkheidsgraad! De boules namen vaak de meesj vreemde en onverwachte richtin. aan zodra zij de grond raakten Dankzij een paar spannende partijen kon men de kou vergeten. De kopltl pers hielden elkaar qua winst p t en weer in evenwicht. Onder in dl top 10 deden zich een paar kleina veranderingen voor, zodat de stancl per 24-01-00 luidt: 1. Hans Cammel raat gespeeld 27 winst 18 saldo 93-1 2. Wout Versluis 27-18-62+; 3. Rob| van Dijken 21-17-95+; 4. Arnold Janssen 24-17-86+; 5. Piel van der Made 24-16-103+; 6.Too| Wubben 27-15-21+; 7. Herman lenga 24-13-18+; 8. Peter Rubeling2f 13-25-; 9. Corrie 't Hart 21-11-3-; 10. Cees Voskuilen 24-11-31-. Vaddii leen n jen bil tief uit niet in Stense overwi 2 Mei fenjar seks door barnes ren. Zevenhuizen - De vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, afdeling Rot terdam, organiseert op zaterdag 5 februari een wandeling langs de Zeven huizerplas. Vaak zijn in deze tijd veel watervolgels te zien op het open water van de Zevenhuizerplas. Daarom wordt deelnemers aangeraden een verrekijker mee te nemen. Ook goed schoeisel is geen overbodige luxe want de paden zijn in dit jaargetijde vaak modderig. De wandeling duurt ruim twee uur. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf restaurant De Keizershof aan de Martin Luther Kingweg in Ommoord. Voor meer informatie: 010-421.72.62 of 010- 420.17.50. Wadd Jazzd hebb het j janua Boskoop - Met ingang van het self zoen 2000-2001 gaat Cees Verbreed zaterdag-selectie van voetbalverent ging Floreant onder zijn hoed| nemen. Als assistent krijgt hij Kouwer naast zich. Deze trainers hebben eerder in deze samenstel ling gewerkt. d. eiken wandmeubel t.k. br. 2.10 m., h. 1.8t'| m. d. 58 cm t.e.a.b. te bevr. 0180-638032 verloren: gouden broche met in kern bloemenmandje 079-5933085 1 V Waddinxveen - Zaterdag 29 janua ri is bij badmintonvereniging Invic tus het Jeugd-clubkampioenschap- pen enkel en mix gehouden. 52 Deelnemers streden in verschillen de klassen om het kampioenschap wat leidde tot vele hele mooie strijdtaferelen. In de heren enkel A kreeg men de verwachte finale tussen Robert Doone en Raymond Smits. In de eerste set ging het gelijk op tot 10- 10, maar toen kreeg Raymond last van z'n arm en kon niet veel meer te weeg brengen. Hij verloor deze set met 15-11 en de tweede set met 15-0, waardoor Robert het kampioen schap opstreek. Erik Kraanendonk werd derde. Bij de heren B werd een mooie en spannende finale geleverd door Louis Jansen en Rick Luyen- dijk. Rick kwam snel voor, maar Louis kon van een grote achterstand terug knokken tot 14-14 en won de eerste set zelfs met 17-14. In de tweede set had Louis veel meer de overhand en won met 15-8. Achteraf bleek dat Rick letterlijk blaren op zijn handen had gespeeld. In de dames A kon het publiek genieten van een zeer spannende finale tus sen Marloes Oskam en Katinka van Soest. Marloes bleek uiteindelijk het sterkste en won met 11-8 in de derde set. In de dames was de finale een stuk minder spannend. Sabine van der Poel won met 11-1 en 11-1 van Cynthia Maan. Bij de mini's speelden jongens en meisjes door elkaar. In de finale kwamen Rick van Tol en Femke Mathot tegenover elkaar te staan. In een zeer spannen de finale won Rick met 16-10 Derde werd Annemieke Huising. in de mix A speelde de koppels Raymond Smits/Claudia van Tol en Robert Doone/Katinka van Soest tegen elkaar. Robert en Katinka wonnen met 15-11 en 15-7. In de mix B finale speelde Louis Jansen/Christel van de Wal en Vincent Mathot en Lianne Maan. Louis en Christel bleken hier de sterkste, ze wonnen met 15-3 en 15-8. Op 30 januari speelden de senioren om het dubbel kampioenschap. In de heren A finale stonden, zoals ver wacht, de koppels Tjeerd Hillerts/Joeri Kraaijestein en Dennis Steenland/Rémon van Gemeren. Tjeerd en Joeri wonnen in een z spannende finale in drie sets met 1 7, 10-15 en 15-10. In de heren B stoi den Henk van Boxtel/Cor Grim Chris Voerman en Jeroen van Bos tel. Beide koppels kwamen in finale na ongelooflijk spannen# halve finales. De finale echter we" met 15-7 en 15-10 gewonnen do# Chris en Jeroen. De dames A fin® ging tussen Maaike van dfl Weij/Corrine van Zijl en Liesbeti van Bergeijk en Marloes van He" ren. Na twee uitermate spannen# sets - 13/15 en L5/13 - volgde e# derde set die eenvoudig we gewonnen door Maaike en Corrin De dames B finale had een zeer aai trekkelijk verloop. Jolanda Swart Esther Hoffman streden tegen Met van der Weij en Wendy Hoogerbru- Jolanda en Esther wonnen de eer#' set met 15-13 maarverloren de twr" de met 10-15. In een buitengewo hectische laatste set werd er in e verlenging gewonnen door underdog: Meta en Wendy. zodoende clubkampioen in de werden.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8