Badios Boys - Floreant Dames: 0-3 Invictus start jeugdcompetitie Agon Hl- BMS/Dos TOOS 2 behaalt tweede plaats Sjoelen Het tweede aan kop Flyers dames 1 en heren 1 verliezen Teleurstellend verlies dames en heren 1 Gouwestaete Verkoping Benthuizen pagina 18 Hart van Holland/9 fèbruari 2000 Damesvoetbal Badminton Volleybal Basketbal Turnen Schaken Waterpolo Dames Heren Boskoop - De eerste helft hadden de Kaap Verdiaanse dames weinig te vertellen tegen een goed spelend Floreant. De tegenstanders werden vanaf de aftrap goed onder druk gezet en het was wachten op de doelpunten. Al in de vierde minuut schoot Maartje Miltenburg de bal keihard tegen de lat na een voorzet van Manuela van Bruggen. Na ruim een kwartier was Maartje dichtbij de openingstreffer maar de scheids rechter had niet gezien dat de bal de doellijn was gepasseerd. Vlak daar na was het wel raak toen Britt Bou- man een voorzet van Miranda Kers bergen van dichtbij in het doel schoot. De dames van Floreant gin gen goed door maar het was aan de keepster van Badios Boys te danken dat de score niet opliep. Vlak voor het half uur verkeek ze zich echter op een pass van Viola de Greef waardoor Maartje Miltenburg een voudig de tweede treffer kon note ren. Vlak voor rust kwam de derde treffer op het scorebord. Maartje Miltenburg ging alleen op het doel af maar haar schot werd door de keep ster gestopt. In de rebound gaf Miranda Kersbergen de keepster echter met een prachtige boogbal het nakijken. Na rust werd de wedstrijd een stuk rommeliger en harder. Floreant kreeg kansen om de score te vergro ten maar het vizier van de Boskoop- se dames stond niet scherp genoeg. Vooral Maartje Miltenburg had pech toen haar inzet tot twee maal toe op de lat eindigde. De koek was op aan Boskoopse kant en Badios Boys kon niet verder komen dan een paar halve mogelijkheden uit rommelige situaties. De zwakke tweede helft werd geaccentueerd door drie gele kaarten waarvan twee voor de Bos kopers. Miranda Kersbergen werd volkomen onterecht genoteerd toen ze een duel met en tegenstander aanging en Britt Bouman zag geel wegens het wegtrappen van de bal. Zodoende kreeg de verdiende over winning nog een vervelende nasmaak. Zondag 13 februari speelt Floreant thuis om 11.30 uur tegen WSE uit Waddinxveen. Waddinxveen - Afgelopen weekend is door de meeste van de jeugd- teams van badmintonvereniging Invictus de eerste competitiewed strijd van het seizoen gespeeld. Ook de heren en dames competitieteams speelden zondag. De jeugd van Invictus kent twee soorten competi tie. De oudere jeugd speelt "jeugd competitie" en de jongere jeugd speelt in de zogenaamde "spring plankcompetitie", waar aangepaste regels gelden. Zo speelt men steeds twee sets en krijgt men voor iedere gewonnen set één punt. Het jeugd- team 8 speelde tegen Merenwiek 4. Met grote overmacht werd er van de tegenstander gewonnen: 8-0. Invic tus 3 speelde tegen Delft 2 en trof daarin een gelijkwaardige tegenstan der: 4-4. Het vierde tgam in de springplankcompetitie had het in de enkels niet echt moeilijk. Zowel Jas per van Dam als Bas Huizing won nen hun enkel eenvoudig. Nils Groe- newegen en Bas Voerman verloren de eerste set in de dubbel nipt met 9-11, maar konden de tweede wel winnen met 11-1. De wedstrijden daarna werden gewonnen waardoor het team won met 7-3. Invictus 3 in de springplankcompetitie speelde ook goed. Stefan Hoffmann won zijn enkel met 11-5 en 11-5. In de dubbel speelde Stefan met Tim Colla en ook in deze partij wist hij beide sets te winnen. Mark van Tol en Michel van der Poel wonnen vervolgens ook hun dubbel. De rest van de partijen werd verloren en zodoende werd het 6-4 in het voordeel van Invictus. Het herenteam van Invictus speelde zondag veel spannende partijen, maar kon er slechts één in winst omzetten. Herman Schenkels en Piet Vermeulen speelden beiden een drie-setter in de enkel, maar verlo ren ook beiden de derde set. In de dubbel met Kees Kranendonk speel de Piet een zeer spannende partij. De eerste set werd net verloren (13- 15) en de tweede set met nog kleiner verschil gewonnen (17-16). In de derde set echter waren ze te sterk voor de tegenstander, want deze wonnen ze met 15-6, wat tevens betekende dat dit de enige winstpar tij was, want in de rest van de dub bel werd niet meer gewonnen. Het dames competitieteam had het het eerste gedeelte van de dag zeer zwaar tegen Boomgaardsehoek. Wendy Hoogerbrug won haar enkel met 13-10 en 11-9 en Meta van der Weij verloor zij met 12-13 en 4-11. Invallers Amy Jansen en Bianca Boe- ters wisten beide te winnen. Ook de dubbel van Wendy en Meta werd een driesetter die net aan gewonnen werd. Toch werd er uiteindelijk met 7-1 van de tegenstander gewonnen. Boskoop - Na twee uitwedstrijden kon het trouwe thuispubliek plaatsne men op de banken van de sporthal aan de Puttelaan voor de wedstrijd Agon Bruna Jongejan Hl tegen BMS/Dos uit Schoonhoven. BMS/Dos was in eigen huis verslagen met 3-0 door het Boskoopse team, maar het gerouti neerde team dacht door een betere voorbereiding deze keer meer kans te maken. Omdat de Boskopers (no. 2 in de competitie) reeds twee maal ach ter elkaar hadden verloren, werd door het team uit Schoonhoven op een mentale dip gerekend. Dit was ook wel te merken in de eerste set. Agon Hl won deze set met 15-9, waar een overwinning van 15-0 beter op zijn plaats zou zijn. Mario Prosperi deze wedstrijd in de basis; spelverdeler Rolf Koet sier was in de training uitgeschakeld door een enkelblessure. Coach Rokus Hassefras greep in; dit resulteerde in de tweede set in een overwinning van 15-3. Door een hoge servicedruk en snel spel konden er veel directe punten worden gescoord. Door de (te) makkelijke overwinning in de tweede set, verslapte de concentratie van Agon Hl, en kon de derde set doot BMS/Dos, door veel goede middenaavallen, op haar conto worden geschreven. De blokkering van het Boskoopse team op de middenpositie faalde. De bemoedigende woorden van de Boskoopse coach tijdens de set-wissel miste echter haar uitwerking niet. Deze set werd snel en vakkundig gewon nen door de Boskopers. Opmerkelijk in deze set was het debuut van de spelverdeler van jongens A, Joost v.d. Willik, die een zeer goede invalbeurt maakte, ondanks het feit dat de zenuwen door zijn keel gierde. Een over winning van 3-1 Benthuizen - De vrouwen vereniging "Dorcas" van de Gereformeerde Gemeente te Benthuizen organiseert vrij dagavond 11 en zaterdag morgen 12 februari haar jaar lijkse verkoping, waarvan de opbrengst zal zijn voor de kerk, zending, evangelisatie en de gehandicaptenzorg. De verkoping wordt gehouden naast de kerk van de Gere formeerde Gemeente in het oude winkelpand van Ver heul aan de Dorpsstraat. De verkooptijden zijn vrijdag avond van 19.30 tot 21.30 uur en zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur. Iedereen is welkom. Dames 1 en Heren 1 verloren afge lopen weekend de wedstrijden. Dames 1 ging in eigen huis ten onder tegen Leiderdorp. Heren 1 verloor uit in Leiden tegen LUSV. Winst was er wel voor Jongens Junioren 1 Dames 1 deed geen goede zaken met het verlies tegen Leiderdorp. Het degradatiespook komt akelig dicht bij. Qua veldspel was Flyers niet de mindere, maar het scorend vermo gen was niet goed. Ook Leiderdorp had daar last van, maar ze deden het beter en dit verklaarde dan ook de ruststand van 21-29. De tweede helft gooide Flyers er nog een schepje bovenop en knokte zich een enkele keer bijna naast de tegen stander. De periode tussen de negende en elfde minuut echter werd Flyers fataal. In deze periode speelde Leiderdorp op z'n best en liep een twintigtal punten uit. Het siert de dames dat zij de handdoek niet in de ring gooiden, maar de mouwen opstroopten en aan een inhaalrace begonnen. Einduitslag: 52-65. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Heren 1 ging op bezoek bij LUSV in Leiden. Een tegenstander die Flyers niet ligt. Thuis werd er met tamelijk groot verschil verloren. De uitgangs positie was dus niet zo gunstig. LUSV speelt erg fysiek en op het randje van het toelaatbare. Flyers had daar veel moeite mee. Toch wa het een gelijkopgaande strijd een gegeven moment kwam LUSi negen punten voor en dit is bijna gehele wedstrijd zo gebleven laatste vijf minuten kreeg Flyers mi of meer de geest en werd LUS gered door het fluitsignaal. Uitsla 60-58. Jongens Junioren 1 zorgde het afge lopen weekend voor een positif bericht. Thuis spelend tegen Mot Tegelhandel uit Hardinxveld wei een mooie overwinning behaald, ers speelt basketball gebaseerd snelheid met en zonder bal en leidt tot attractief spel waarbij toeschouwers altijd de winna; zijn. Uitslag 77-58. Topscoorder: Vii cent Hageman met 27 punten. Jongens Kadetten 1 had een off-day De eerste helft kon dit nog beetje gecamoufleerd worden, ra; toen Voorburg de tweede helft tandje bij schakelde werd het gi zichtbaar. Uitslag 46-79. Topse» der: Stijn van der Heijden met ij punten. Vrijdag 11 februari om 21.00 uur de Duikelaar Dames 1 tegen koplt per Baros. Zaterdag 12 februari oi 19.00 uur in de Duikelaar de toponl moeting tussen de twee koploper in de competitie Jongens Junioren tegen Leiden. Waddinxveen - Nadat er op zaterdag 29 januari in de eerste turncompeti- tiewedstrijd een tweede plaats bereikt werd, behaalde het jonge TOOSteam ook deze zaterdag een tweede plaats. Vorige week werd er gewonnen van Hou Vast en verloren van Oliveo. Nu werd er andermaal gewonnen van Hou Vast maar verlo ren van CGV. Er moest geturnd worden in Capelle aan de IJssel. Voor TOOS deden mee Jenny Geertsen, Dianne Teunisse (geboren in 1991), Miret Gutker, Stef- fy Geertsen (geboren in 1990) en Talitha Cornelisse (geboren in 1989). Deze jonge turnsters draaiden net als vorige week een goede wedstrijd. Evenals een week geleden ging er één toestel wat minder goed. Tij dens de eerste wedstrijd ging de sprong, overslag over het paard o de kast en de salto voorover, niet a goed. Deze wedstrijd wilde de bal niet zo lukken. Dit komt mede dooi dat er een aantal onderdelen vod het eerst of sinds een lange tijd wee alleen gedaan werd Met de thuiswedstrijd op 25 maai voor de boeg hebben ze een goed kans om de finale te halen. Om zeke te zijn moeten ze dan thuis van Cö of Saturnia. Zelfs als het niet lukt oh van een van deze goede verenig:: gen te winnen hebben de meida van TOOS nog een kans om de final te bereiken. Er komt dan waarschijn lijk een play-off wedstrijd die gewon nen moet worden. Voorlopig hebbe de TOOS turnsters het nog zelf indi hand. Waddinxveen - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers zijn gegaan naar: klass A: 1. Jan Kersbergen 1420; 2. André van Gemeren 1416; 3. Henk van Beek 1349:- Pascal van Gils 1341; 5. Cor Faay 1328; 6. T. Valenkamp 1328; 7. Frans Bouwmeeste 1292; 8. Cees Kuipers 1289; 9. Dirk Jan van Drunen 1279; 10. T. van Leeuwen 123! Klasse B: 1. Teus Visser 1353; 2. G. Renesse 1308; 3. M. Renesse 1279; 4. Frans M ger 1272; 5. Adrie Faas 1269; 6. Peter van Leeuwen 1268; 7. B. Brouwer 1267;! Gerard Vos 1254; 9. Cor van Herk 1216; 10. Bas Koppenaal 1216; 11. J. Ridder 120 12. J. Olie 1199; 13. David Sinnema 1175. Klasse C: 1. Corry 't Hart 1227; 2. Dirk Fas 1191; 3. O. Supusepa 1178; 4. R. van Wijk 1177; 5. Cor van Gils 1176; 6. Jan van Bal 1173; 7. Sjaan Faay 1169; 8. Floor van Abshoven 1159; 9. C. van Wijk 1142; 10. Ge< Kersbergen 1135; 11. Ceron van Beek 1089; 12. Marius Kersbergen 1061. Klasse. 1. Simon den Oude 1173; 2. Bram Kouwenberg 1094; 3. A.L. Warmelink 1O90:1 Ronald Kerksbergen 1070; 5. M.C. Taktor 1069; 6. Cor Kersbergen 1055; 7. mevrou G. Brouwer 1044; 8. Ben den Ouden 1040; 9. Ronald Meijer 1018; 10. Ria Jongenej 1006; 11. G. Loef 998; 12. Gerry Bosch 974; 13. F. Feenstra 973; 14. Lilian Kouwe' berg 964. Het gemiddelde van deze avond was: 118,38. Het gemiddelde van de ve eniging is 118.199. Het totaal van de vereniging is 465.143.000. Waddinxveen - De grote gebeurtenis op de 21ste clubavond was de over winning van het tweede op een achttal van Schiebroek. Het Westen-Regina: de gasten wonnen een partij en haalden twee remises, maar verloren vijf maal. Nu staan er in die afdeling vier achttallen met zes punten uit vier wedstrijden, maar WSV2 heeft de meeste bordpunten. Biniam David was als invaller aan het eerste bord opgesteld en ging met een maximum aan over leg en inzet te werk. Dat zijn tegenstander iets te vroeg opgaf kon hij niet helpen. In de interne competitie waren Barthold Jansen en Wim Hennink niet actief; Peter de Louw speelde een RSB-partij tegen Steinitz vooruit en haalde een verdienstelijke remise. Hans van Woudenberg speelde voor de beker tegen Ryan den Drijver en pakte hem hardhandig aan. Theo Goor en Ronald Dan- nis kwamen in eerste instantie op remise, maar bij het vluggeren was Ronald het handigst. Dus gaat hij verder om de beker. Maar het bekertoer nooi is met enkele partijen achterstallig aan de rafelige kant. Hennie de Roodt speelde tegen Eduard Philipses Franse verdediging de afruilvariant, een vrijwel zekere remise. Er werd heel drastisch afgeruild en in 12 zetten was de remise er. Albert Prins had een avondvullend program ma tegen Hans van Offeren en trok er blijkbaar wat harder aan. Kees Asscheman behoort tot de spelers, die men twee maal moet verslaan: hij kreeg tegen Kees Klaassen een ongunstige stelling, kromde de rug en won tenslotte nog. Henk Erkelens bouwde een stevige stelling op tegen Arjan Hennink, werkte zich in het eindspel in moeilijkheden, en wikkelde af naar een stand met twee pionnen minder en lopers van ongelijke kleur, waardoor Arjan niet meer kon winnen. Dirk van Offeren van het derde werd ruw bejegend door de nog heel jonge Joël de Roodt. Erik Hennink maakte niets klaar tegen Jan Muit van het derde. Arie Versluis won voor het eerst sinds een aantal weken weer eens, tegen Frans Draaisma. Stand aan kop: 1. Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. H. de Roodt, 4. R. Dannis, 5. De Louw, 6. W. Hennink, 7. Van der Born, 8. Goor, 9. Smit, 10. Philipse. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Dames 1 speelden afgelopen zondag tegen koploper Damixa/ Ravijn in Nijverdal en verloor met 8-4. Heren 1 kon niet voor een verrassing zor gen tegen koploper Dolfijn uit Amsterdam en verloor met 12-6. Na twee verloren wedstrijden op rij was het aan de Gouwestaetedames om het tij te keren in de uitwedstrijd tegen Damixa/Ravijn in Nijverdal. Op papier een lastige. Damixa/Ravijn heeft een zeer sterk team en in een sfeervol zwembad in de Achterhoek is het altijd de vraag hoe de arbiters en tegenstanders reageren op de fanatieke aanhang van de Nijverdallers. In de eerste periode was het Damixa/Ravijn dat goed van start ging. Alleen Petra Meerdink wist in deze periode tot scoren te komen voor Gouwestaete. In de tweede periode liepen de dames van Damixa/Ravijn verder uit naar een 5-1 voorsprong. Net als vorige week tegen Nereus, konden de Gouwestaetedames niet echt druk zetten in de aanval. Verdedi gend zat de organisatie redelijk in elkaar, maar aanvallend werden te weinig kansen gecreëerd. Daarbij kwam dat de dames duidelijk meer persoonlijke fouten kregen toebe deeld dan hun tegenstander, wat leidde tot een drietal strafworpen en een aantal overtal-situaties voor Damixa/Ravijn. In de derde periode was het Wendy de Frankrijker die een strafworp verzilverde en de stand op 6-2 bracht. De wedstrijd was gespeeld. De laatste periode bracht niet de grote ommekeer in de wedstrijd, die de dames zo hard nodig hadden. Uiteindelijk was het Gillian van den Berg (2x) die de eindstand bepaalde op 8-4. De tweede helft van de competitie voor het eerste herenteam is begon nen; afgelopen zaterdag stond de belangrijke uitwedstrijd tegen koplo per Dolfijn op het programma. De thuiswedstrijd was door de Gou- westaeteheren kansloos verloren. De heren openden de wedstrijd sterk en geconcentreerd. Mark Mommers en Remko Overdam scho ten hun ploeg naar een 1-2 voor sprong in de eerste periode en gaven aan dat de zoneverdediging van Dolfijn geen problemen oplever de. In de tweede periode was het wederom Gouwestaete dat het bete re van het spel had. De Gouwestat teheren liepen onverwacht uit naa, een 3-5 voorsprong door doelpunt' van Wouter Steller, Mark Mommel en Leon Groen. De spanning zat duidelijk in. In het water lagen delijk twee aan elkaar gewaag ploegen die voor de overwinni' gingen. Helaas voor Gouwestad kende de wedstrijd vanaf deze ode een duidelijke ommekeer, arbitrale duo was volkomen de kwijt met als gevolg dat de wedstflj één richting opging, die van Dow Keeper Erik van Beek keepte ve wat hij waard was, maar tegen vele overtal-situaties was o niet opgewassen. In de derde pel de liep de Dolfijn eenvoudig n' een 8-5 voorsprong. Ondanks dat Gouwestaeteheren er duidelijk wedstrijd van wilden maken saJ® met Dolfijn, was het hoofdstuk W westaete na de 2e periode duid/1 gesloten en was de weds® beslist. Jos van de Dool mocht inj® vierde periode de eindstand bep®.® op 12-6. Een wedstrijd waarin uit®® delijk Gouwestaete 13 persoonlij® fouten behaalden tegen over 5 'f® Dolfijn. Door dit verlies is het !-■ met de top-2 groot geworden en2® len de Gouwestaeteheren alles de kast moeten halen om in de top te eindigen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 18