W. Wederom winst TZM Wijziging expiotatieopzet nieuwbouw Oranjestraat Zevenhuizen r DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Discussie over een effectieve besteding van het budget voor de WVG JLL II HU Jeugdteam Rolling '90 naar Europees Kampioenschap Hart van Holland/9 februari 2000 'pagina 19 Moerkapelle - Tijdens een door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle beorganiseerde informatieavond over de verkeersproblematiek van de Brede- weg, werden door de gemeente een scala aan mogelijke maatregelen gepresenteerd. In dit stadium zijn de plannen nog in ontwikkeling. De bewo ners van het betreffende deel van de Bredeweg konden derhalve hun mening geven over de plannen. Wethouder de Gooijer gaf, samen met gemeenteambtenaar de heer Bink en politievertegen- woordiger de heer Van Oriel, toelich ting op het plan. Op het stuk Bredeweg vanaf het bord 'bebouwde kom' net voor de Ambachtsiaan tot aan de brug over de Ringvaart komen tal van snel- heidsremmende voorzieningen. Op de eerste plaats zal de Bredeweg optisch smaller gemaakt worden door het aan brengen van zogenaamde 'suggestiest- roken', rood asfalt ten behoeve van de fietsers. Verder is een drietal 'micro- rotondes' gepland, waarbij het verkeer wel voorlangs mag en ook vrachtver voer de draai naar de zijwegen moet kunnen maken. In het midden van de micro-rotonde komt een obstakel, bij voorbeeld een boom zoals bij de roton de voor het gemeentehuis in Zevenhui zen. Ook een aantal aan te brengen drempels zal de snelheid op de Brede weg aanzienlijk moeten terugdraaien. Bij het opstellen van de plannen voor de Bredeweg zijn de volgende uit gangspunten van belang geweest: par keren dient mogelijk te blijven, er mogen geen drempels geplaatst worden vlak voor inritten, de vei ligheid van de fietsers moet zo goed mogelijk gewaarborgd worden en er moest een verbe tering komen in de zichtbaarheid van het betreden van de bebouwde kom. Voor de fietsers moest er een voorziening komen zodat zij veilig over kunnen steken van het ene naar het andere fietspad. Met name 's morgens als er hele groepen fietsers tegelijk vetrekken voor school onstaan er regelmatig gevaarlijke situ aties. Bovendien heeft busbedrijf Con nexion laten weten de buslijn over Moerkapelle te verleggen indien al te veel obstakels op de route gepland worden wegens het uitlopen van de tra jecttijden en het reiscomfort van de gebruikers. Er kwamen veel opmerkingen van de aanwezigen. Een van de gehoorde sug gesties was om de doorgaande ver keersstroom de Ambachtsiaan op te leiden; daar moet het merendeel van het verkeer toch naartoe en optisch moet men dan 'linksaf' voor het vervol gen van de Bredeweg. Een aantal bewoners gaf te kennen de drempels een buitengewoon slecht idee te vin wegens de trillingen die daardoor ontstaan. "Bovendien", zo waren de opmerkingen, "met een luxe auto kan men zonder de vaart in te houden de drempels 'nemen'". Ook de voorzienin gen voor de fietsers lokten opmerkin gen uit in de trant van "dat doen ze nooit!" De wegversmalling bij de brug over de Ringvaart zou zonder borden het verkeer moeten reguleren. Voor passerend vrachtvervoer werden daar moeilijkheden verwacht. Op de vraag uit het publiek of het niet veel zinniger is om 'flitsers' neer te zetten reageerde de heer Van Driel met de opmerking dat de gemeente in eerste instantie verantwoordelijk is voor het aanbren gen van snelheidsvetragende maatre gelen en dat daarna het onderdeel handhaving pas komt. Wethouder de Gooijer heeft belooft alle gemaakte opmerkingen mee te nemen voor verder overleg en bestudering. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 1 februari heeft wethouder De Gooijer de rapportage besproken over de uitvoering van het beleid van de Wet Voorzieningen Gehandicapten met de raadsleden. Tevens heeft hij een aantal voorstellen gedaan om te komen tot effectiever gebruik van midde len. De raadsleden hadden de keuze uit een aantal alternatieven. Voor de raadsleden was het van meet af duidelijk dat het voorzieningenni veau voor de mensen die aanspraak maken op middelen vanuit de WVG, onaan getast blijven. In zijn voorstel heeft wet houder De Gooijer echter getracht om doel matiger om te gaan met de middelen en achteraf ook te bezien of de toegekende middelen daadwerkelijk van nut zijn voor de gebruiker. "Omdat het zonde is om nieu we middelen aan te schaffen als er ergens in de gemeente nog exact hetzelfde in de schuur staat" zo lichtte hij toe. Ook is dat zo bedoeld bij de mogelijkheid van het aan bieden van een al aangepaste woning als er voorzieningen nodig zijn. "Altijd in goed overleg met de betrokkenen uiteraard." aldus De Gooijer. Voor wat betreft de reserve in de 'WVG- pot' - er was onduidelijkheid bij de heer Lindhout van het CDA - heeft de wethouder uitgelegd dat er door het rijk de vergoedin gen voor de WVG steeds zijn bijgesteld, zodat de reserve groter is dan aanvankelijk werd verwacht. (Zie ook de gemeentelijke toelichting elders in deze krant - red.) Bij stemming werd voor het pakket effec tiviteitsmaatregelen, bij afwezigheid van de heren De Jong (CDA) en Brand (VVD), met zeven stemmen voor en zes tegen, waarbij de fracties SGP en Gemeentebelan gen hebben voor gestemd en de fracties van PvdA, VVD en RPF tegen. 1$ Gem. Zevenhuizen-Moerkap Rolschaatsen Tafeltennissen CDHIMAm J Door Karin Heeren Moerkapelle - Wegens de lange termijn die ver streken is sinds de aanvang van de verkoop van kavels voor nieuwbouw aan de Oranjestraat, welke begin 1996 begon, heeft het college de gemeenteraad nu een voorstel gedaan voor het wijzigen van de exploitatiebegroting. Bovendien kunnen er van de oorspronkelijk achttien geplande kavels slechts zeventien verkocht wor den omdat de laatste gebruikt dient te worden voor parkeergelegenheid. De daaruit voortvloei ende inkomstenderving en het feit dat de gemiddelde prijs de afgelopen 3 jaar met vijf enveertig procent is gestegen maakt het voor net college aanvaardbaar om over te gaan tot een hoger koopbedrag van de kavels. Mevrouw Pieters, inspreekster namens de bezwaarde bewoners van de Oranjestraat, drong aan op een openbare discussie, te begin nen op commissieniveau, en op dit moment de beslissing op het raadsvoorstel op te schorten. Zij vroeg in het kader van openbaarheid van bestuur om openbaar overleg met tijdige inzage van onderliggende stukken ten aanzien van de varianten. De raadsleden wilden van het college weten of er harde toezeggingen waren gedaan aan de kandidaten voor de kavels en of er zodoende verwachtingen zijn gewekt. Met name de heer Bac (SGP) vond de morele kant zwaar wegen: "Een woord is een woord en daar moeten wij ons aan houden." aldus Bac. Wethouder Zijder hand weerlegde de opmerkingen door te stellen dat de gestelde verkoopprijs een alleszins rede lijke prijs is en er in het verleden slechts indi catiebedragen zijn genoemd. Er zijn dus geen harde afspraken gemaakt met een van de kandi daten. Na discussie over en weer was de raad bij stemming voor de wijziging van de exploitatie- opzet met tien tegen drie stemmen. De heren Bac en Vente van de SGP en de heer Lindhout van de CDA hebben tegen het voorstel gestemd. De heer De Jong van het CDA was overigens tij- dens de raadsvergadering verhinderd. Nu de exploitatieopzet is goedgekeurd is overigens het laatste woord over de Oranjestraat nog niet gezegd, zo voorspelden de raadsleden. Dit hele plan heeft bij het doorlopen van de Ruimtelijke Ordeningprocedures en de gerechtelijke uitspraak door de Raad van State naar aanleiding van een ingesteld beroep al veel tijd in beslag genomen. De feitelijke invulling zal ook nog ruimte geven voor verdere discussie. Hoera Anyssa; Gefeliciteerd met je vierde ver jaardag. Een fijne dag, fam. v. Tok Leen, nog 1 jaar en dan ben je een vutter! Gefeliciteerd van de overburen Jos, Arie, Arnoud, Cor, bedankt van Piet en Willie Techendorf-Weissensee Fam. de Graaff en fam. Kastart: bedankt voor de goede zorgen op het ijs. Pa, Peter, Liana 'Opzaterdag 19feburari wordt in Bodegraven - AC Hotel Bodegra- o - een poppen en berenbeurs gehouden. U'tenGewoon organiseert op 12 februari een Tuin Oriëntatiebij- do ms'voor toekomstige huiseigenaren in buurthuis De Wel aan B°Ggerd 2a in Capelle a/d IJssel. o,idag 20 februari heeft de Nederlandse Kattenfokkersvereni- 9 een grote internationale kattententoonstelling in De Beurshal oazerswoude-dorp van 10.00 tot 18.00 uur. Moerkapelle - Na de grote groep met het nummer Tri bal Dance, de groep van 10 met Out of Africa en het kwartet met het nummer Vesuvius, hebben nu ook de kleintjes van Rolling'90 zich weten te plaatsen voor het E.K. showrijden dat dit jaar in Eindhoven verreden wordt. In de leeftijd tot en met 13 jaar rijden zij met twaalf deelnemers het nummer Wild Cats en een kwartet met de titel Temple of Happiness. Niet alleen o de rolschaats presteren de leden van Rol ling '90 goed, ook het kader timmert aan de weg. Wanda van Hoven, Trisja van 't Wout en Rona Dijkema wisten op zeer overtuigende wijze het jury A-diploma te halen. Onder begeleiding van enkele jeugdtrainers brachten de rolrinckels (beginnende rolschaatsers zonder test) het er goed van af met een tweede plaats voor Denise Koorevaar, een negende plaats voor Chantal Hertog en een 15e voor Kimberley Krijgsman bij een wedstrijd in Zaandam. Moerkapelle - In de thuiswedstrijd tegen Gouda 2 heeft het eerste team van TZM weer een ruime overwinning behaald. Het positieve in deze wedstrijd was dat Dico Bac, na 2 weken geleden z'n eerste partij gewonnen te hebben, nu zelfs twee partijen won. Ook Ad van Heijningen en Guus van Amerongen wonnen twee partijen. De dubbel leverde ook een punt op. Met dit resultaat nestelt het team zich in de bovenste regionen van de 2e klasse pro motie. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 10 uit Gouda. In tegenstelling tot de maximale nederlaag van vorige week werd er nu met 6-4 gewonnen. Coerd van Kasteel won drie partijen, Sander van der Meer en André Te Paske (invaller) wonnen beiden een partij. De dubbel werd ook gewonnen. Het derde team speelde een uitwedstrijd tegen Smash 5 uit Schoonhoven en speelde met 5-5 gelijk. Gerard Reijm won twee partijen. André Te Paske en Kees de Wilde won nen beiden een partij. Ook werd de dubbel gewonnen. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen Gouda 5. Er werd met 4 - 6 gewonnen. Simon Wondergem won drie partijen. Bart Klos won er twee. Anne Duursma won geen partij. De dubbel werd gewonnen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19